Krize UKRAJINA

US Generál Deptula včera varoval, že válka brzy skončí debaklem Ukrajiny a navrhl, aby stovky letadel a raket s plochou dráhou letu udeřily na 300 tisíc zakopaných Rusů!

6 března, 2023/Kategorie: Blog /Vložil(a): Michael Svatoš

US generál Dave Deptula včera 5. března podrobně popsal, jak by se USA měly letos zapojit leteckými a raketovými útoky do války Ruska proti Ukrajině!

Official Photo – Lt Gen David Deptula (U.S. Air Force Photo by Michael Pausic)

Generál Deptula nejprve oznámil, že bez stovek letadel F-16, nemůže Ukrajina v létě zvítězit, a že bude poražena v krvavých pozemních bitvách. Podle Deptuly, vzhledem k tomu, že ruský prezident Vladimir Putin se málo ohlíží na životy svých vojáků, a čas i převaha v mužstvu, zbraních, munici i ve vojenském materiálu, je na jeho straně, musí Ukrajina získat významnou výhodu, aby obnovila boj. A západní letectvo by tuto výhodu mohlo poskytnout.

A potom podrobně popsal, jak by si válku USA s Ruskem na Ukrajině představoval, – Pokud by Spojené státy zahájily ofenzívu s cílem vytlačit 300 000 zakopaných ruských vojáků podél 600 mil dlouhé frontové linie tří hlubokých zákopů a pastí na tanky, prvním úkolem by bylo zničit veškerou ruskou protivzdušnou obranu. Střely s plochou dráhou letu by byly vypáleny na známá stanoviště ruských protiletadlových střel a F-16 vyzbrojené pokročilými radary se společnými střelami typu vzduch-země s prodlouženým dosahem by zasáhly a zničily jakékoli ruské radary protivzdušné obrany, které by se odvážily zaměřit na americká válečná letadla.

Naštěstí se vzdušný úder generála Deptuly proti Rusku neuskuteční, protože vysoký představitel branného výboru Kongresu USA Adam Smith, hlavní Bidenův koordinátor v oblasti zbrojení, včera 5. března v reakci na návrh generála Deptuly oznámil, že ačkoli USA už utratily na Ukrajině moře dolarů, tak ani USA nemají nekonečné množství peněz, ani vybavení, které by Ukrajina potřebovala, aby válku vyhrála. A že současná administrativa USA si nepřeje válku dodávkami některých zbraní dále eskalovat. A potvrdil tak pár dní stará slova náměstka ministra obrany USA Colina Kahla, který v Kongresu řekl, že vyslání na Ukrajinu vysloužilých letadel F-16, výcvik pilotů a zřízení logistické a technické podpory s mechaniky a s náhradními díly by trvalo příliš dlouho a spotřebovalo by příliš velkou část z posledních 12 miliard dolarů, které USA ještě na válku na Ukrajině zbyly.

Náměstek Kahl v Kongresu na slyšení přiznal, že Zelenskyj požaduje až 128 kusů (netajných) letadel čtvrté generace F-15, F-18 a F-16. Že US letectvo sice odhaduje, že z dlouhodobého hlediska by Ukrajina pravděpodobně potřebovala 50 až 80 F-16, aby nahradila své zničené letectvo. Ale že jen dodávka 36 vysloužilých US letadel by stála 2 až 3 miliardy dolarů, a že by letadla dorazila na Ukrajinu nejdřív až koncem léta 2024, a že je proto třeba raději poslední miliardy na ukrajinskou válku utratit, ne za letadla, ale za rakety PVO Patriot, vozidla Bradley a granáty 155 mm!

Vzdušný Generál Deptula náměstka Kahla po jeho slovech obvinil z toho, že nedodání letadel Ukrajině způsobí Putinovo vítězství, a až Rusové po vítězství na Ukrajině doplní své zásoby, stejně vypukne válka mezi USA a Ruskem. A obvinil Bidenovu administrativu, že rozhodnutí nedodat žádné F-16 na Ukrajinu je tichým uznáním rezignace USA na snahu Ukrajiny porazit Rusko, a že Biden se snaží zabránit vyhnání ruských sil z obsazeného ukrajinského území!

Podle US vojenských analytiků se letos už Biden snaží držet konflikt na Ukrajině zamrzlý, a v žádném případě jej nerozdmýchávat “pošťuchováním” Putina dodávkami letadel a jiných zbraní dlouhého doletu.

Tato Bidenova nová politika nedráždit Putina se měla projevit už na jeho poslední návštěvě v Polsku a v Kyjevě u Zelenského. Kdy podle novin WSJ měl Biden dokonce nátlakem nutit politiky z Polska, Ukrajiny a z Pobaltí, aby přestali vyvolávat rusofobii, tvrdit, že cílem války je porážka a rozdělení Ruska, a oznámil jim, že Rusko se porazit nedá, jak si myslí. Tato Bidenova nová politika vyvolává prý zděšení u východoevropských spojenců Kyjeva (Fiala, Heger), kteří se obávají, že nakonec bude Ukrajina rozdělena, a oni budou muset voličům vysvětlit, proč vyházeli na podporu Kyjeva desítky miliard, když to nikam nevedlo.

Tato nová Bidenova politika obětovat, (prodat Ukrajinu), nespadla z čistého nebe, je důsledkem obrovské podpory Ruska po celém světě.

USA a jejich evropští váleční mopslíci se letos v únoru a březnu dostali do nečekané celosvětové politické izolace! 90% obyvatel světa je proti uvaleným sankcím na Rusko! Největší výsměch sklidily USA před pár dny na konferenci v Mnichově. Jakmile tam Kamala Harris, americká viceprezidentka řekla: Když jedna země zaútočí na druhou, celý svět je v nebezpečí! (Rusko na Ukrajinu, míněno.) A požadovala, aby se každá země světa zapojila do sankcí a války proti Rusku. Dostalo se jí od všech zemí globálního jihu jízlivé odpovědi: Kdokoli kromě Spojených států to může říkat. Ale USA by to určitě neměli říkat globálnímu Jihu. Tahle diplomaticky perfektní odpověď na výzvu USA všem zemím světa k podpoře války Ukrajiny proti Rusku, neušla včera 6. března pozornosti jednoho z největších amerických vědců, profesora Noaha Chomsky, a ten konstatoval, že USA/EU sankce na Rusko vyvolaly pravý opak svého cíle, a každý dnes chce s Ruskem obchodovat, a žádná země globálního jihu se už nedá USA a jeho evropskými mopslíky zastrašit!

(Noah Chomsky má zvláštní vazbu na Česko. Do sametové revoluce výrazně podporoval disidenty z Charty 77, ale po Sametu se ostře pustil do Havla, za to že při svých slavných návštěvách Kongresu USA se nikdy ani slůvkem nezmínil o jihoamerických disidentech, (kněží!), kteří byli v rámci US tajné operace Condor vražděni fašistickými eskadrami doslova přímo v čase Havlova projevu, ve kterém velebil USA, že jsou baštou demokracie a svobody na světě! Havel našel v Česku věrné učedníky. A tak ani Fialovi, ani ostatním českým fialovým politikům ukrajinští nacisté nevadí, stejně jako Havlovi nevadili jihoameričtí fašisté, a neprotestují proti jejich zločinům, stejně jako Havel, ani slůvkem! Havel, ale budiž mu země lehká, aspoň jihoamerické fašisty nevyzbrojoval! A to je ten rozdíl.)

Jak je válka drahá, vysvětluje několik následujících čísel:

  1. Náměstek obrany Říha se předloni rozhodl pořídit 42 811 kusů uniforem pro české vojáčky! Celkem Říha podepsal, že za uniformy zaplatí 389 milionů korun jejich rakouskému dodateli. Jedna uniforma pro českého vojáčka tak vyšla na 9 296 korun! AČR má v současné době podle veřejných zdrojů 28 000 vojáků a náměstek Říha oznámil už při nákupu 42 811 uniforem v roce 2020, že se počty vojáků budou zvyšovat, proto je pro ně třeba nových uniforem!
  2. Uniformy za 9 296 korun za kus dodala rakouské s.r.o. To je zajímavé, protože třeba australská armáda nakupovala v minulosti uniformy i v Číně, protože to je podle vlády výrazně levnější, a ušetřené peníze se dají využít na důležité zbraně!
  3. V Číně vyráběné uniformy s potiskem a kamufláží podle norem US Army se velkoobchodně dodávají za 500 korun za kus zájemcům po celém světě! (Říha nakoupil za 9 296 korun!)
  4. Dodávky těchto levných čínských uniforem nakoupila nedávno i US Army a hned za 20 milionů USD! Celkem US Army nakoupila 41 000 těchto uniforem, jednu za 9 756 korun. A pak vypukl skandál, protože podle US zákona musí být uniformy pro vojáky vyrobené v USA, a jak se zjistilo, armádní dodavatelé je nechávali ušít za pár dolarů v Číně. US vojáci v nich potom na bojišti hořeli, protože nebyly ohně vzdorné, a dokonce ani nebyly neviditelné brýlemi pro noční vidění! A to je zajímavé, náměstek Říha utratil za uniformu 9 296 korun, a USA nakupovaly ve stejné době neviditelné uniformy za 9756 korun za kus, ale náměstek Říha a ani AČR se zatím nechlubila, že má neviditelné polní uniformy. Když není tajné v USA, že uniformy jsou neviditelné pro noční brýle, není třeba to tajit v Česku. 
  5. Česká ekonomika se hroutí do katastrofální propasti, a podle bankéřů bude dopad na dno všechny pořádně bolet, ale česká armáda bojechtivé Černochové nakupuje nová letadýlka F-35, když stará Gripen ještě mohou celé desetiletí fungovat! A to už v Česku ani neumíme ušít polní uniformu! No to jsme dopadli! Hlavně, že DIGI Bartoš hlásá, jak potřebuje zvýšit platy svým úředníkům o 70%!

www.michalapetr.com

sdílet na

18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
6. 3. 2023 21:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevím, ale třeba věří že potom pindostan nespláchnou poseidony.

Markýza
7. 3. 2023 12:57
Odpovědět  sergej

Nejspíš. To je magor, co.

Mike
6. 3. 2023 21:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Ovšem genrál Deptula nikdy nezažil dopad hypersoniclé střely na území USA. Až se tak stane, opadají mu strachy frčky z výložek a jako pokálený vojín zmizí v první křoví.

Markýza
7. 3. 2023 12:58
Odpovědět  Mike

Kdyby se mu tak chtěli trefit rovnou do čepice, šílencovi jednomu.

Pedro
6. 3. 2023 21:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Rambo, konečně osobně.

Helena
7. 3. 2023 09:51
Odpovědět  Pedro

Nu, počkejme až se projeví ten náš nově instalovaný generál Deptula Petrula. To nám bude přecházet zrak.

Vladimír
6. 3. 2023 21:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Debula má zjevně stihomam nebo jinou poruchu. Zřejmě skládá úspěšně podobné psychotesty jako Bidet.

Pavel
6. 3. 2023 22:18
Odpovědět  Vladimír

Tenhle general je este horsi darecek ,tech predeslych.
Predpoklad ,ze cela armada rusu si niceho evsimne a budou trpelive cekat az jim vsecko znici.
Kolik, asi 120 letadel..
Zrejme este porad general vitezi v Afganistanu ..
900 km dlouha fronta ,znamena 10-12 letadel na 100km.
Mimo uspech rusky obrany ,navic maji jeste Vitjaz ,vo kterym tvrdi ,ze ma 100% ucinnost. I kdyby kecali a a ucinnost byla 50% , by snizilo generalovi utok na letadel 6.
Ted okolo 500 tisic rusu ,znamena 60 tisic na 100km fronty.
6letadel /treba i vic, at je general spokojenej/, zvitezi nad 60 tisic ruskych vojaku..
Mel by pozadat o vraceni skolnyho z Valecny skoly a tech dalsich a byl by bohac..Tezky zjistit ,co ho naucili..
Mel se asi zeptat nejdrive aspon uklizecky, co si vo jeho planu mysli..
Samozrejme , je to zase vo tom ,voni ty jiny budou utocit na rusa a ja taky ale az z dalky.. Dalsi..
General Pavel se radsi vrh neohrozene na duchody a na duchodce a taky zakerne…
Rikam to furt , podivate se ,co je zatim Stolwerk a co tam najdete, Na To.Ale . Na co. Vojaci maji povoleny si barvit vlasu a nosit sukne.
Ted kdo zautoci na zemi..Kdyz tech 6 letadel na 100 km , zvitezi..

František
6. 3. 2023 22:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyby USA udělali, to co si vysnil blázen Deptula, byl by to konec USA. V takovém případě by Rusko použilo svou, zatím nepoužitou zbraň REB s dosahem 6000 km a všechna letadla a raketky by naráz naráz spadla z oblohy jako kameny. A ony to vědí a proto nic neudělají.

Albi
6. 3. 2023 22:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Už se to ani číst nedá.

Deptula nejprve oznámil, že bez stovek letadel F-16, nemůže Ukrajina v létě zvítězit, a že bude poražena v krvavých pozemních bitvách.( Přesto prý)…musí Ukrajina získat významnou výhodu, aby obnovila boj.

A proč, když už i debilům je konečně jasné, že všechno skončí ukrajinskou porážkou?

…. ruský prezident Vladimir Putin se málo ohlíží na životy svých vojáků…..zatímco Zelenina je plná ohledů a soucitu ! A jeho generálové hřímají z plna hrdla do éteru o vítezství, sami schovaní, aby si nedejbóže nepocuchali fasádu. 🙁 🙁 🙁

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
7. 3. 2023 13:04
Odpovědět  Albi

Taky mě k slzám dojala větička praštěné Kamaly, že když jedna země zaútočí na druhou, celý svět je v nebezpečí……no tak to jo, takurčitě. A proč to tedy soustavně děláte, milá Kamalo – nevíš? Jih vznesl pěknou námitku – líbí se mi, jak narovnávají křidýlka.

All
6. 3. 2023 23:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Ťululum plululum depta Deptula.

Pavel
7. 3. 2023 07:31
Odpovědět  All

Este by mne zajimalo proc general nechce a nepouzije nejmodernejsi a nejlepsi F-35.
120 milionu za jeden kousek ..Ty vyvinuli , protoze ostatni letadla uz sou zastaraly..Rus je ma uz davno “precteny”.
Mne je to jasny , jim taky, voni ukrove zkratka ,nechteji zrat ten hmyz..
Radsi valku prohrajou..
Putin zadnou hmyzovou dietu nevnucuje a tak je velice popularni..
Ja osobne bezhmyzovyho Putina ,zeru.
Bachmut ma prej velice silny opevneni a zatim potom jsou Kramatorsk a Slavjansk ,posledni opevneni..

janle57
7. 3. 2023 10:32
Odpovědět  All

Jméno hovoří za vše, generálské uniformě je to ovšem
obzvláště nebezpečné !!

PENNYS
7. 3. 2023 07:57
Ohodnotit příspěvek :
     

To nemusí být ” jenerál to každej druhej je takovéj zdegerovanejdebil vté “JUESNEJ”!!!!! NEMYSLÍCÍ VYMAŠTĚNCI .

Gales
7. 3. 2023 09:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Si myslí že má právo na ,,monolog”.Asi má ten Deptula nějakou depku.Měl by navštívit Chocholouška.

Pavel z Moravy
7. 3. 2023 09:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Tihle lidé ve vrcholných funkcích na západě- mně to prostě připadá, že jsou snad imrvére zdrogovaní, nebo s nimi zatočil ten fajzr i když oni asi měli placebo, ale kdo ví, čím bylo říznuté. Jinak není možné pochopit jejich myšlenkové pochody.

katango
7. 3. 2023 16:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

Peníze a moc, moc a peníze.