Ruské síly vyřadily ukrajinskou nacionalistickou jednotku

Ruské síly údajně provedly sérii přesných dělostřeleckých úderů na několik vojenských cílů na východě Ukrajiny, včetně základny nacionalistického praporu Kraken, jak vyplývá z nejnovější denní zprávy, kterou ve středu zveřejnilo ruské ministerstvo obrany.

Podle zprávy bylo ve středu v důsledku dělostřeleckých úderů neutralizováno více než sto bojovníků Krakenu poblíž města Charkov a také 10 obrněných vozidel. Ministerstvo dodalo, že vysoce přesné raketové údery rovněž vyřadily řadu velitelských základen v regionu, včetně výcvikového střediska zahraničních žoldnéřů, a také muniční sklady a opravárenské základny.

Ministerstvo uvedlo, že po utrpění značných ztrát velitelé jednotky Kraken nařídili svým jednotkám opustit pozice a ustoupit do města Charkov.

Jednotka Kraken je ruským ministerstvem obrany považována za nacionalistickou bojovou sílu a odnož nechvalně proslulého pluku Azov, který nedávno utrpěl drtivou porážku u města Mariupol. Kraken se označuje za speciální průzkumnou a sabotážní jednotku spadající pod ministerstvo obrany, která působí odděleně od Ozbrojených sil Ukrajiny.


Ačkoli neexistují žádné oficiální informace o tom, kolik přesně bojovníků je součástí tohoto praporu, některé zdroje se domnívají, že jednotka má asi 1 800 vojáků a skládá se především z veteránů a dobrovolníků z Azova, z nichž mnozí pocházejí z ultranacionalistického a krajně pravicového prostředí.

Rusko od začátku probíhající vojenské operace na Ukrajině obvinilo tento prapor ze spáchání několika válečných zločinů, neboť bojovníci jednotky Kraken jsou údajně zodpovědní za brutální týrání ruských válečných zajatců, jak je zachyceno na videozáznamech.

Velitel jednotky Kraken Konstantin Němičev – bývalý velitel Azova, který se loni neúspěšně ucházel o post starosty Charkova – byl minulý měsíc zařazen na seznam nejhledanějších osob v Rusku za „ohrožení života nejméně osmi ruských vojáků na území Charkovské oblasti“.

Šéf ruského Národního centra řízení obrany Michail Mizincev rovněž obvinil členy Krakenu z obtěžování obyvatel Charkovské oblasti a obvinil je z provádění „trestných výprav“ proti lidem podezřelým z proruských nálad.

„Bojovníci nacionalistické jednotky Kraken, složené převážně z radikálů a násilníků a vrahů propuštěných z vězení, provádějí v Charkovské oblasti trestné výpravy, při nichž tzv. eskadry smrti v noci vnikají do domů místních obyvatel, které SBU podezřívá z proruských nálad, podrobují je fyzickému násilí a odvážejí je neznámo kam,“ uvedl.


Minulý týden ruské ministerstvo obrany varovalo, že se Kraken pokouší zaminovat charkovskou dětskou nemocnici plnou pacientů a lékařů s úmyslem vyhodit ji do povětří, jakmile ruské síly začnou útočit na vojenské cíle ve městě. Mizincev také dodal, že reportéři zahraničních zpravodajských stanic, jako je CNN, již přijeli do několika měst na Ukrajině, aby natočili teroristické činy na civilní infrastruktuře, z nichž pak budou obviněny ruské síly.

Rusko vyslalo 24. února na Ukrajinu vojenské jednotky s odvoláním na to, že Kyjev neplní minské dohody, jejichž cílem je poskytnout doněcké a luganské oblasti zvláštní status v rámci ukrajinského státu. Protokoly, jejichž zprostředkovatelem bylo Německo a Francie, byly poprvé podepsány v roce 2014. Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko od té doby přiznal, že hlavním cílem Kyjeva bylo využít příměří k získání času a „vytvoření silných ozbrojených sil“.

V únoru 2022 Kreml uznal donbaské republiky za nezávislé státy a požadoval, aby se Ukrajina oficiálně prohlásila za neutrální zemi, která se nikdy nepřipojí k žádnému západnímu vojenskému bloku. Kyjev trvá na tom, že ruská ofenziva byla zcela nevyprovokovaná.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

4.5 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.5 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Keller
29. 6. 2022 23:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajímavá informace, ale překlad je příšerný, např. – „bylo zničeno sto stíhaček Kraken“.

30. 6. 2022 02:23
Odpovědět  Keller
Pavel
30. 6. 2022 08:49
Odpovědět  Keller

Možná jste to špatně přečetl, je tam napsáno sto bojovníků Krakenu.

VAL
29. 6. 2022 23:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Zatím vyřazují ukrajinskou nacionalistickou jednotku. Zatím ukrajinskou a zatím jednotku. A bylo by dobré, kdyby to tak a tam zůstalo. Na Ukrajině. Jaký má na to názor například Iščenko? Posuďte sami. Je to zkrácený překlad z politnavigatoru: "Není prakticky žádná šance, pokud povedeme opotřebovací válku. Lze jen počítat s tím, že evropská ekonomika zkolabuje dříve, pokud si Evropané sami destabilizují své státy a tak dále. Ale výpočty lze provádět pouze na základě přesných čísel, jinak se jedná jen o naději. Odstraňme raději ze svých výpočtů naději. Abychom vyhráli toto tažení, je nutné odříznout evropskou frontu od amerického týlu. Existuje jen jeden způsob, jak to udělat - zničit všechna přístavní města, kam připlouvají lodě, všechna letiště a tak dále, od Varšavy po Atlantik. Takové možnosti máme. Poté bude možné zjistit, zda se Spojené státy odváží pokračovat ve vedení jaderné války. Evropa nebude mít čím odpovědět. Odpovědět mohou pouze Spojené státy,“ vysvětlil politolog.*No a já bych se móóóc divil, pokud by si právě toto triumvirát neuvědomoval. Na závěr něco lehčího na odehnání nočních můr:*Erdogan je jediným výtězem summitu NATO*Rusko není Srí Lanka. Deflaut nebude pro ruskou státní kasu problém*Pokud Duma Ruské federace přijme zákon umožňující mezinárodní platby kryptoměnou, stane se země lídrem v tomto odvětví.

krtek
29. 6. 2022 23:57
VAL
30. 6. 2022 00:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo, a už je opět zablokována Nová Republika. Jen abyste věděli.

Pat
30. 6. 2022 07:08
Odpovědět  VAL

Ve Firefoxu s nainstalovaným zásuvným modulem Urban VPN funguje Nová Republika na staré adrese.
http://www.novarepublika.cz

Pro tyto případy si do Firefoxu přidejte zásuvný modul Urban VPN.
Celý název – Urban Free VPN proxy Unblocker – Best VPN.
Je zdarma, bezproblémově funkční, a když si pak nastavite že se připojujete např. z USA, tak se Vám zpřístupní ty weby, které blokují naši nadržení svazáci.
Firefox / Nastavení / Rozšíření a vzhledy / Najít další doplňky – Urban VPN

Pavel K
30. 6. 2022 08:03
Odpovědět  Pat

Hmm, tak to nedám.😢😢

Pat
30. 6. 2022 08:20
Odpovědět  Pavel K

Přidání do Firefoxu je jednoduché a zásuvný modul je také jednoduchý na ovládání.
A hlavně funkční.
A pro Chrome nebo Avast browser je taky k dispozici.

Lubek
30. 6. 2022 09:34
Odpovědět  Pat

Tiež nemám jasno, či „zásuvný“ modul je nejaký HW kľúč alebo karta, alebo je to SW modul, ktorý treba downloadovať. Záleží na tom, koľko času a energie chce človek problematike venovať, či obetovať.
Musím sa usmiať, pripomenulo mi to staré časy Škodoviek. Nejako podobne by som vysvetlil, keď sa niekto sťažoval, že mu klepú ventily a dymí motor. Zober mierky a ventily si nastav. …no, po takej obsažnej informácii, nech sa páči, do práce, vyhrňte si rukávy 😉

Pat
30. 6. 2022 10:14
Odpovědět  Lubek

Postupuj ve Firefoxu podle tohoto návodu:
Firefox / Nastavení / Rozšíření a vzhledy / Najít další doplňky – Urban VPN / „Urban Free VPN proxy Unblocker – Best VPN“ klikni na „přidat do Firefoxu“ / a povolit i v anonymních oknech
Restaruješ Firefox a pak už se ti zobrazuje vpravo nahoře ikonka hlavy robota.
A pak, když na ikonku klikneš, tak snad už pochopíš jak spustit prohlížení např. z USA.
Chce to jen základní počítačovou gramatiku, žádné programování.
Ale už jsem poznal, že lidé, kterých se zeptám jaký mají PC, a oni mi odpoví že bílý, tak tam je obvykle problém mezi monitorem a křeslem.

Pavel K
30. 6. 2022 10:44
Odpovědět  Pat

Děkuji za ochotu, ale já jsem IT amatér a na to mám mládež. U mě musí někdo sedět a mlátit mi to lopatou do hlavy a stejně to do druhého dne zapomenu. To stáří a vypitá hlava, bylo to náročný. 🤣🤣🙋‍♂️

J.S.
30. 6. 2022 09:28
Odpovědět  Pat

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
J.S.
30. 6. 2022 09:34
Odpovědět  Pat

V současnosti bude jednodušší použít portál: https://nezavislamedia.cz/category/nezavisle-zpravodajstvi/nova-republika/

Ale také to není řešení. Celé články jsou přes odkaz, který stejně nefunguje když jsou blokované stránky 🙁

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Dm.
30. 6. 2022 18:11
Odpovědět  J.S.

Nebo ještě lépe https://www.novarepublika.online/.

zdena
30. 6. 2022 12:04
Odpovědět  Pat

díky moc, povedlo se !!! Jdu číst pana Kollera 🙂 <3

Jiří
30. 6. 2022 09:08
Odpovědět  VAL

Nechápu co vadí na NR asi jen Mudr.David

Pat
30. 6. 2022 09:18
Odpovědět  Jiří

Komunismus (demokracii) si rozvracet nedáme!
Bolševickou (demokratickou) pěstí rozdrtíme všechny nepřátele našeho společenského řádu!
Kdo nejde s námi jde proti nám!

Mám pokračovat?

Prostě jen nová doba, ale stejní nadržení svazáci.

Mivyk
30. 6. 2022 12:46
Odpovědět  VAL

http://www.novarepublika.online a já používám aplikaci VPN 1.1.1.1 a jde to.

Pijack
30. 6. 2022 07:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinci byli vždy prasata. Jenom dnes se to nesmí říkat… a tak jsem včera poslouchal pro pobavení Český rozhlas a celý den opěvovali Ukrajinu a hrdinství „obránců“… jak zasazují agresorovi tvrdé údery…. a vždy ve večerních zprávách z nich vyleze nenápadná věta, že se hrdinové UK armády takticky stáhli a Rusové obsadili (osvobodili) další území. Dokonce opěvovali jakousi třicítku, že vstoupila do praporu Azov – prý jako reakci v roce 2014 proti útokům Ruska na Dambasu. Každou minutou do nás vtloukají nehorázné lži. A při tom lhaní v podstatě dokazují, že právě ukrajinští nacisté jsou zdrojem zla.

Albi
30. 6. 2022 12:02
Odpovědět  Pijack

Tak podle Novinkové žumpy se nyní naopak „takticky stáhli Rusové a Ukrajinci obsadili (osvobodili) Hadí ostrov“. Sláma u kravína. Heroinům sláma.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/rusove-se-stahli-z-hadiho-ostrova-40401733

Pavel K
30. 6. 2022 08:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to jsou po ránu nádherné zprávy, to potěší, když ty fašistický SSwyně takhle hezky ubývají. Večer si dám na počest zdařilé akce něco do rypáčku tekutého moku. Hlouběji.

Pijack
30. 6. 2022 08:23
Odpovědět  Pavel K

Zdravím a přeji dobrou chuť a pošušňáníčko 🙂

Gales
30. 6. 2022 11:18
Odpovědět  Pavel K

Já jim pořád říkám že alkohol je zhouba.Pitím alkoholu podporujou válečníky na ukrajině,páč jim Xena bojovnice odevzdává tržbu.

Pavel
30. 6. 2022 09:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Ono vždy, když si někdo myslí, že může diktovat z pozice síly a vyhrožovat druhým je zapotřebí ho provždy zkrotit. Tato anglosaská banda se svými evropskými vazaly si až donedávna myslela, že může svoje zvrácená pravidla žití diktovat celému světu. Je skutečně načase umravnit tuto pokryteckou bandu, která terorizuje i vlastní lid, viz profláknutá akce kovid, cenzurou médií atd. Tento zbyteček tzv. mocných už dohrál, svět je nechce, to pouze zombíci v těchto zemích drží tyto pochybné tvorečky při moci. Je to stejné jako třeba v 6 členné rodině, bude- li chtít jeden z nich terorizovat zbytek, musí být odsunut z působnosti celku. Tato anglosasko- evropská společnost musí pochopit, že skončila s diktátem světovému společenství.

Albi
30. 6. 2022 12:09
Odpovědět  Pavel

Myslím, že už to vidí i aspoň částečně chápou, ale těmi siláckými řečmi si navzájem dodávají odvahu.
Äž TAK blbí, aby situaci, ve které se nalézají snad ani nemohou být. I debil s IQ pod 65 musí pozorovat, začíná-li mu hořet střecha nad hlavou, že je špatné, pokoušejí-li se ji někteří členové rodiny „hasit“ benzínem.

janle57
30. 6. 2022 10:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli se tihle hrdlořezové dostanou místním lidem na Donbasu do rukou,pak Pán Bůh
s nimi,nepřeji nikomu nic zlého,ale tihle si zaslouží stáhnout pomalu zaživa z kůže,
místní určitě zbraně mají,takže ruská armáda na to může jen mírumilovně dohlížet,
aby spravedlnosti bylo učiněno zadost.

Pavel K
30. 6. 2022 10:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Včera si zase v TV podali Ivana Davida, který tvrdil, že ten obchodák byl zavřený a tudíž tam nemohlo být tolik lidí atd. Nemáte někdo info jak to tam doopravdy bylo. Mě už vytáčí všichni ti lháři a prodejný chroch chroch. Donebes volající, co si vůči nám dovolují. Vivat SPDé. 👍🍀🌹

Gales
30. 6. 2022 11:24
Odpovědět  Pavel K

diskuze.svgčističskvrn, 29.6.2022 10:18:17
pana Zelenského o dopadu ruské rakety na obchodní středisko? Nechci být za všeználka, ale od sedmé třídy jsme měli taky předmět „výtvarná výchova“. Kdysi v roce 1962. A tam jsme se učili základy perspektivy. Tak jsem si podle těch základů zkusil spočítat velikost té rakety. Možná se zase pletu, ale ta raketa na videu má nějakých padesát pět metrů délky. Dost, že…

Jozef
30. 6. 2022 16:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajať, odsúdiť na trest smrti obesením a natočením videa z popravy pre dalších fašistov Ukrajiny a NATO, bojujúcich voči Rusom na Ukrajine

Frank
30. 6. 2022 16:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě toho mají hodně na dočištění. Tak do toho.

JEBAL
30. 6. 2022 20:19
Ohodnotit příspěvek :
     

RUSKO, PROMARNILO PŘÍLEŽITOST UŽ V ZAČÁTCÍCH ,KDY NATO A CELÍ PROZÁPADNÍ SVĚT VČETNĚ, ČESKA, USA ANGLIE NAHROMADILA OBROVSKÉ MNOŽSTVÍ VOJÁKU A ZBRANĚ ,TĚSNĚ PŘED HRANICI S RUSKEM!!! RUSKO TED OPUSTILO HADÍ OSTROV,PROTOŽE OKRAJINCI S NOVÝMI RAKETAMI OD uss ROZBOMBARDOVALI VŠE !! CO STÍM ? RUSKO,MUSÍ VŠECHNY ZÁSOBOVACÍ CESTY .ŽELEZNICE, MOSTY,ZNIČIT,
LETADLA OKAMŽITĚ SESTŘELIT, JINAK SE NEDOČKÁME ,VYČIŠTĚNÍ OKRAJINY OD BANDEROVCU A FAŠISTU!!

Makron-i-Zelenskijtepličáci.jpg
Keger
1. 7. 2022 01:09
Odpovědět  JEBAL

Bombardují Hadí ostrov kvůli obavě kdyby nějaká raketa selhala aby spadla do moře a Rusové ji nemohli delaborovat.