politika

Na jídelním lístku

Demokracie a hodnoty v celé své kráse: Spojené státy řekly, kdo je „na jídelníčku“ – Blinken vysvětlil, za co můžou „schlamstnout“ celé země.

Amerika se rozhodla promluvit ke světu přímo, a proto prostě jasně naznačila, kdo bude „schlamstnut“ jako první, a udělala to v doslovném slova smyslu: americký ministr zahraničí Antony Blinken, který je oprávněn mluvit jménem amerického státu v otázkách zahraniční politiky, uvedl, že některé země, které úžasnou shodou okolností jsou spolu s Amerikou, budou „sedět za stolem“, ale jiné země, které nechtějí být v americkém „systému“, se ocitnou „na jídelním lístku“, tedy jinými slovy „na stole“. 

Takto se vyjádřil:

Partnerství a spojenectví nám dává důležitou výhodu. A pokud nebudete sedět za stolem v otázkách evropské bezpečnosti, vaše jméno bude uvedené na jídelním lístku. Rád bych poznamenal, že Biden dodržuje přesně tuto politiku. Pokud jde o ostatní země, nejde o to, zda nás státy X, Y nebo Z podporují nebo ne. Jde o to, aby se rozhodly správně, a volba je zřejmá.“

Všimněte si úderné koncovky: už nejde o to, zda podporujete politiku USA nebo ne. Protože Amerika vám přímo říká – doba, kdy jste mohli NEpodporovat politiku USA, NEpřipojit se k ní a jen stát stranou, je pryč. 

Nemůžete být neutrální, nemůžete říct, že se vám naše politika nelíbí a přitom stát stranou. Protože pokud tak učiníte, budete zařazeni do našeho „jídelníčku“.

To znamená:

Amerika přímo říká, že podporovat její politiku je nyní POVINNOST. Navíc vůbec nezáleží na tom, zda se vám tato politika líbí nebo ne, zda s ní souhlasíte nebo nesouhlasíte. Blinken přímo prohlásil, že jinak vás prostě „sežerou“, že skončíte „na jídelníčku“ těch zemí, které Americe přísahaly věrnost, a které SPOLU s ní sedí „u stolu“ a SPOLEČNĚ sní ty, kteří se ocitli „na jejich stole“, tedy na jídelním lístku.

Tady je ovšem jasné, o kom je řeč! Samozřejmě se to netýká silných protivníků Ameriky – u nich je zřejmé, že americkou politiku nepodporují a nesouhlasí s ní, ale jsou to příliš velcí hráči, aby byli “chodem”. Navíc, Blinken to řekl na mnichovské bezpečnostní konferenci, to znamená, že se jasně obracel ke SPOJENCŮM! A je také jasné, o kom mluvíme: o Maďarsku, Slovensku a dalších zemích, které nevolí tak, jak by „měly“.

Je jim tedy naznačeno, že Spojené státy mocné odpůrce mají: to jsou Rusko a Čína, ale pokud Budapešť a Bratislava risknou, že půjdou proti Americe, pak je nebudou přemlouvat, ale budou postupovat jako s Bělehradem – to je vše.

Silné. A upřímné. Demokracie a hodnoty – v celé své kráse!

https://1url.cz/XuOn1

P.S.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov popřál svým americkým kolegům, aby se „u svého demokratického stolu neudusili“. Reagoval tak na slova ministra zahraničí Antonyho Blinkena, který řekl, že státy mají na výběr: být u stolu mezinárodního systému nebo „být na jídelníčku“.

Během brífinku Lavrov řekl, že «by si přál, aby se při takovém apetitu americké úřady u svého demokratického stolu neudusily».

sdílet na

25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Honzas
24. 2. 2024 01:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslim ze uz od bitvy na bile hore jsme se vzdy dejine znemoznili tim, ze jsme se postavili na spatnou stranu. Jako maly narod potrebujeme silneho spojence a to dnes USA rozhodne nejsou.

24. 2. 2024 03:55
Odpovědět  Honzas

Silného je málo. Také pokud možno férového. A to ušáci nikdy nebyli. Nikdy v celých svých dějinách.

ijn
24. 2. 2024 10:42

jak ohleduplně přistupuje RF k demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny,….. a jakou zkázu KoZa dokonal v Bělehradě, Bagdádu, Damašku, Tripolisu, a jinde je nutné srovnávat, a v REFERENDU NECHAT LID ČR ROZHODNOUT, v jakém partnerství a s jakými cíli chceme obnovit a budovat stát ČR!!!

Pavel z Moravy
24. 2. 2024 10:49

Koukni se na toho nenávistníka. On, Hillary a podobní tam u nich i zde v Evropě. To je jedovaté býlí které otráví každou lidskou společnost. Tedy, se.re mně to co jsme a čím jsme nyní. To je propad jaký tady ještě nebyl. A většina to nevidí. To je ta největší hrůza.

Albi
24. 2. 2024 13:25

Stejná škola, stejná slova, stejný výsledek.

Některé země budou „sedět za stolem“, ale jiné země, se ocitnou „na jídelním lístku“.
=
Naše děrti se budou učit ve škole a hrát si venku na sluníčku, ruské děti budou zavřeny ve sklepě“.

Skutečnost někdy nebývá v souladu s přáním. Bohužel často se z toho málokdo poučí. A někteří už nedostali ani možnost.
Ti mrtví.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
stan
24. 2. 2024 13:28

Milane , naprostý souhlas. USA od prvopočátku byla založena na agresi a porobení ostatních.

Woodu
24. 2. 2024 06:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Prostě se v tomto národě najde vždy dost početná banda buzerantů, kteří musí zalézt do něčí řiti.

Jura S
24. 2. 2024 10:01
Odpovědět  Woodu

Zejména Anglo zadele Čumbrlejnovy, či zeloprdele gryndýlofašounů, nebo análu dědka Bideta a blackrocku…

Janaz
24. 2. 2024 08:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Blinken zase nehorázne klame: pri stole sedia usáci sami, obsluhuje ich sem-tam Nemecko a ostatné štáty EU sú pod stolom a čakajú na ohlodané kosti a kopanec od pánička.

Skeletor
24. 2. 2024 08:30
Odpovědět  Janaz

Máte naprostou pravdu, ovšem je třeba aby se konečně probrali i státy bývalé východní evropy, protože sloužit američanům, je jako sloužit ďáblu, peklem se odmění. A to už evropa dávno mohla poznat.

Markýza
24. 2. 2024 09:23
Odpovědět  Janaz

Je to země pokeru, ne?

Eva
24. 2. 2024 08:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak tyhle dva články hned pod sebou – to se povedlo! Tleskám!
Srovnání uššáků a Ruska opravdu jako na talíři.
Producent, muzikanti, orchestr i diváci vyhrávají a vítězí na celé čáře.
Jen houšť a větší kapky!
A hlavně – v širokém okolí!!!

unor 2022
24. 2. 2024 08:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Je nejvyssi cas zaujmout postoj rovnajici se postoji Slovenska a Madarska. Minimalne.
Pokud je v nas alespon spetka hrdosti a potreby zustat alespon priblizne svobodnymi.

unor 2022
24. 2. 2024 08:49
Odpovědět  unor 2022

A kdyz uz poslouzit zajmum nejake velmoci tak dat prednost Rusku. Neni sice idealni, vsak dnes je rozhodne slusnejsi, rozumnejsi a ferovejsi..

Aleš
24. 2. 2024 09:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Světový vrah a zloděj č.1 USA patří před mezinárodní soudní tribunál a jeho spojenci taky.

Pravdomluvny
24. 2. 2024 10:08
Odpovědět  Aleš

ODPAD patří do spalovny, soudů netřeba……a uSSa ODPAD je,dokonce No.1.

Jan
24. 2. 2024 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Spravne se rozhodnout podle Zidaka Blinkena je pro zlocince a zlodeje z USA.
Jen aby se zlodej pri zranici neudavil!

Onmir
25. 2. 2024 14:21
Odpovědět  Jan

Už jednou dostal Blinkej přes hubu od Lavrova . na sumitu ASEAN v Phnompenhu, když ho ruský ministr poslal do řiti s jeho příkazem řešit zajatce na Ukravině. nyní ho poslaL do týchž míst podruhé.

Gales
24. 2. 2024 11:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Americké impérium se hroutí a KoZa je zmatenej.Najednou zjišťuje že hliněné nohy se bortí a ztrácí v nich oporu. A jidášští mopslíci u nás stále vyřvávají bojové hesla a ženou nás do války za podporu impéria. Vypadá to na to že v Evropě bude usměrňovat pád impéria Rusko a na Blízkém východě Čína s Iránem. CIA,asi,taky spolupracuje s Rusy na měkkém dopadu následku zhroucení.

jiří
24. 2. 2024 12:16
Odpovědět  Gales

Spíše FBI, ta má být pod Trumpem.

Drak
24. 2. 2024 13:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Tenhle rozhovor objasní mnohé: https://cz24.news/transatlanticky-utok-2-0-rozhovor-tuckera-carlsona-video-cz-titl-1-hod-5-min/

Tolis
24. 2. 2024 19:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Už Černý muž v Bílém domě prohlásil, že kdo neposlechne, tomu zkroutí ruku, než poslechne. Teď si UŠÁci hodí na stůl celé národy co je neposlechnou. On ten “DEMOKRAT”nemá obavy, že jsme některé národy nestravitelné? On ten skoro člověk neví, že i lev když nažene myš do kouta aby jí snědl, tak myš zaůtočí? On ten málo moudrý, až nemoudrý skoro člověk neví, že on není lev a my nejsme myš? Možná, že se někdy probudí.

katango
26. 2. 2024 12:27
Odpovědět  Tolis

Kde jsou ty doby, co černý muž pod bičem otrokáře žil?

Autor
24. 2. 2024 19:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Hečhehehehehehehe!!
Tak tohle prohlášení jsem opravdu nečekal. Je to ale jen další potvrzení toho, že jsou v kýblu v … v čudu.

A jak to dopadne?

comment image

Jan
25. 2. 2024 09:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Na jidelnim listku jsou USA a jejich vazalove. Jeste to nevedi. Jak je porazit? Nedostatkem surovin.