Krize UKRAJINA

Řečtí generálové na pokraji vzpoury – nechtějí dát Ukrajině zbraně na příkaz Spojených států

Washington požaduje, aby Řecko převezlo na Ukrajinu sovětské a ruské zbraně, které dobře sloužily 30 let a řečtí generálové se jich nehodlají vzdát.

Uvedl to řecký novinář Dimitris Liacos ve vysílání balkánského televizního kanálu YouTube «Балканист ТВ», informuje PolitNavigator.

„Řecká společnost je ze 71 procent absolutně proti tomu, aby řecké vedení dávalo Ukrajině zbraně.  Nejedná se o obyčejný kalašnikov, ale o houfnice a tak dále. Z Ameriky je velmi silný tlak, aby se Řecko zbavilo všeho ruského a sovětského v oblasti zbrojení. Jedná se o jedinou zemi NATO se systémem protivzdušné obrany S-300 (Slovensko mělo malý počet, ale my máme plný). 

Řečtí generálové nyní mohou provést nějakou vzpouru, protože na základě těchto sovětských a ruských systémů se drží obrana Řecka na ostrovech, odkud je turecké pobřeží na dosah.

Generálové NATO, Řekové, otevřeně říkají: nemůžeme odhalit naši obranu a vzdušný prostor před Turky, protože to tak chce Američan.  Proč je dávat pryč? Posledních 20-30 let nám poskytují takovou ochranu, takový ochranný deštník, jaký jsme nikdy neměli. Proč to odtud odstraňovat kvůli nějaké Ukrajině? I takové otázky zaznívají,“ řekl Liacos.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3xvnqDh

sdíletj na

19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
15. 6. 2022 08:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Držím palce, kluci helénský. Nedejte se.

Gales
15. 6. 2022 09:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Vono asi jde amíkům o to,aby se státy zbavily ruských zbraní a začali nakupovat americké. Jinak to nemá logiku.

Ladislav
15. 6. 2022 09:26
Odpovědět  Gales

A já si přji a mnoho dalších vlastenců na světě, aby šla už amerika jednou pro vždy do řiti!

Helena
15. 6. 2022 15:41
Odpovědět  Ladislav

Je to i mé přání.

Helena
15. 6. 2022 09:46
Odpovědět  Gales

O to jim šlo, ale když jim Rusko ani nikdo na světě už nedá ani drobek železa a všechny k tomu nutné suroviny/a to už jim nikdo nedá ani neprodá-ukroška bude mít zničenou infrastrukturu, takže tam nevykutají ani železný prd/, nevyrobí amík ani kulku ! Takže nakonec se budou smát Rusové! Amík všechen šrot dodá na Ukr., ale už si nic nevyrobí – nebudou mít z čeho. Jediní ve zbrani budou BLM-s těma to můžou jít vybojovat. A jak padá Amík, padá EUpanák.

Albi
15. 6. 2022 15:17
Odpovědět  Helena

“Takže nakonec se budou smát Rusové!”

Dle vzoru – bez nafty a plynu slavně porazíme Rusa. Made in EU.
Black lives matter Made in USA.
Made in Ukraina Sláma u kravína! Made in Ukrajina.

Široko daleko, samá vítězství 🙂 🙂 🙂

15. 6. 2022 22:01
Odpovědět  Albi

Ti se chechtaj už teď. Bohužel i nám. Když tehdá odeesácký soukmenovec fialového hnusu, zfetovaná řeporyjská svině Pavka Novotný, měl ten skeč v ruské TV, tak se to v Rusku stalo hitem. A od té doby se nám chechtat nepřestali. Pravda, občas jenom nevěřícně kroutěj hlavou, ale nakonec se stejně rozchechtaj. Narážím na zmínky o moudrosti našich vládních ničitelů v ruswebech co chvíli a bejt Rus, tak se taky chechtám. Takhle moc ne.

Pozor
15. 6. 2022 09:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečne to niekto chápe na rozdiel od slovenských a českých politikov, ktorí doslova zničili vlastné armády a vyzbrojenie. V prípade nejakého konfliktu by sme sa nemali čím brániť ani mesiac, čo je menej ako trvalo SNP.

Ladislav
15. 6. 2022 09:51
Odpovědět  Pozor

SNP a Pražské povstání bylo na povel! Dozvěděli se, že se blíží Rudá armada, tak honem, honem aktivní fašisti chtěli ukázat jaci jsou najednou vlastenci!

Markýza
15. 6. 2022 13:52
Odpovědět  Ladislav

Nechte si ty řeči. Jak pražské nevím, ale můj děda byl ve slovenských horách 44-45 a s tou vaší pitomostí to nemělo lautr nic. Prostě už nechtěli být jen oběti – to je celé.

Albi
15. 6. 2022 15:40
Odpovědět  Markýza

Správně.
Soudíc podle dobových zpráv, platilo to pro německou okupaci, válku i obě povstání.
Jenže to bychom museli uznat i spravedlivý podíl komunistů na všech těch událostech a to se dnes ani netoleruje, natož aby se uznalo.

Takže raději plivneme na hrdinství tehdejších Čechů, Moravanů, Slováků jakéhokoliv politického vyznání a budeme mluvit jen o kolaborantech, kteří se vedle těch hrdinů z davu neznámých, bezejmenných občanů v každé takové situaci zákonitě vynoří.

jirka52
15. 6. 2022 17:12
Odpovědět  Markýza

A nakonec je opět zradily 2 vlastní slovenské divize. Byly odzbrojeny místo toho, aby otevřely a zabezpečily průchod přes Duklu. To bylo dílo vlastních zrádců a slabého velení. Pak to stálo tisíce zbytečně položených životů. V Praze to bylo trochu jinak. Prostě “hrdinové” na poslední chvíli s Vlasovci, kteří si chtěli zachránit kůži, když do té doby bojovali s Němci a prováděli zvěrstva! Zeptejte se Novotného. Ten to zná a staví pomníky.

Markýza
15. 6. 2022 17:19
Odpovědět  jirka52

Myslíte Holoprdelníka Řeporyjce? Pane! Já jsem dáma! (když se mi chce).

15. 6. 2022 22:06
Odpovědět  Markýza

Ženštino, dáma by napsala Holohýždě! P.S. Jestli jste na tom se zemitým plebejským humorem blbě, tak se za tu ženštinu omlouvám. To víte, lopata…

orinoko
15. 6. 2022 12:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Z nějaké indicie bych nedělal přílišné závěry. Z BANK rotované Řecko je dneska výsměchem tzv. levicové politiky viz příběh Siríza či jak se to psalo. Řecko je v různici s erdragonem kvůli svým ostrovům a je v tomto punktu zcela závislé na emerickém bidetu. Názor obyčejného Řeka TAM nikoho nezajímá stejně jako u nás a u sousedů.
Jinak dneska proběhne veliký sabat. Mohutný ejakulát Pravdy a lásky jistě dopadne až na lavičky našeho slavného systémového syfilitika.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zive-zelenskyj-vystoupi-na-dalku-pred-ceskymi-zakonodarci/2219402

Markýza
15. 6. 2022 13:55
Odpovědět  orinoko

To nebyl názor nějakého obyčejného Řeka, ale jejich generality.
Díky, že jste upozornil na ten sabat – budu se ještě pečlivěji vyhýbat jakékoli reportáži ze Sněmovny, protože to bych možná ve zdraví nepřežila.

Albi
15. 6. 2022 15:46
Odpovědět  Markýza

V. Zelenskij I. Veliký už straší a lobbuje i u nás. Povýšili jsme na vlivnou velmoc? Fialka nad Karla IV.?
A bere si do huby i naše heslo z r. 1968 – prý si máme pamatovat: “Jsme s vámi, buďte s námi”.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-zive-ukrajinsky-prezident-promluvi-k-ceskemu-parlamentu-206097#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Markýza
15. 6. 2022 17:22
Odpovědět  Albi

Co ten si nakonec nebere do huby. Nicméně jak Okamuru jako takového moc nemusím, tohle řekl moc hezky: válce se netleská.

15. 6. 2022 22:17
Odpovědět  Markýza

To by byla chyba. Dnes tam měl po orgasmu zeleného sněhu projev senátor Doubrava a zpochybnil “masakr v Buči” a odmítl hlasovat o usnesení odsuzujícím ruskou “agresi”, načež většina senátu tento opustila. Nejvíc ten jeho dezinformační projev pobouřil zděšenou Mirku, která se k tomu vyjádřila, že: “Vystupuje jako moskevská hlásná trouba. Poslední projev posledního komouše v senátu, doufám.”