politika

Vnuk Charlese de Gaulla: USA vyvolaly krizi a oslabují Evropany ve svůj vlastní prospěch

Spojené státy sankcemi proti Ruské federaci vyvolaly hlubokou a dlouhotrvající ekonomickou krizi v Evropě a oslabují Evropany ve svůj vlastní prospěch, řekl v úterý Pierre de Gaulle, vnuk prvního prezidenta páté Francouzské republiky Charlese de Gaulla.

“Všichni dnes uznávají odpovědnost Spojených států v současném konfliktu, osudovou roli NATO, které se neustále rozšiřuje a bezohlednou politiku ukrajinské vlády. Ukrajinské úřady, poháněné krásnými sliby, americkými a evropskými iluzemi, prováděly zavrženíhodnou politiku vůči rusky mluvícímu obyvatelstvu Donbasu, umocněnou diskriminací, loupežemi a bombovými útoky,“ řekl de Gaulle na recepci na ruské ambasádě v Paříži u příležitosti Dne Ruska.

Obyvatelé Západu podle jeho slov dovolili Volodymyru Zelenskému, „jeho oligarchům a neonacistickým vojenským skupinám upadnout do spirály války“.

Domnívá se, že Američané chtějí vyvolat novou konfrontaci mezi Východem a Západem, jejímž jediným účelem je oslabit a rozdělit Evropu a také jí vnutit své (americké) direktivy, ekonomiku a systém.

„Sankce jsou neúčinné, pouze oslabují Evropany a další národy světa, vyvolávají hlubokou, systémovou a dlouhotrvající ekonomickou krizi, která se již dotýká nás všech – od ceny chleba po cenu topení a paliva, stejně jako nedostatek potravin, surovin a průmyslových kovů – Američané oslabují Evropany pro svůj vlastní prospěch. Zapomněli jsme, že po dobu nejméně jednoho století mají všechny velké finanční krize původ ve Spojených státech?” – řekl vnuk francouzského generála.

Evropská unie již dříve zveřejnila v oficiálním věstníku šestý balíček sankcí proti Rusku. Počítá mimo jiné s postupným zavedením embarga na dovoz ropy z Ruské federace. Zákaz se dotkne pouze dodávek po moři a ropa procházející ropovodem Družba nepodléhá omezením. Šestý balíček evropských sankcí rovněž počítá s odpojením Sberbank, Rosselkhozbank a Moscow Credit Bank od SWIFT.

Ruský prezident Vladimir Putin již dříve prohlásil, že politika zadržování a oslabování Ruska je dlouhodobou strategií Západu a sankce zasadily vážnou ránu celé globální ekonomice. Hlavním cílem Západu je podle jeho slov zhoršit životy milionů lidí. Putin také řekl, že současné události dělají čáru za globální dominancí Západu jak v politice, tak v ekonomice.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://ria.ru/20220614/ssha-1…

sdíletj na

19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
15. 6. 2022 06:05

Nastal čas, aby se konečně vybudoval ten průplav mezi Kanadou a Mexikem!

zdena
15. 6. 2022 10:00
Odpovědět  Ladislav

včera bylo pozdě……. už aby to bylo….

PENNYS
15. 6. 2022 06:46

15.06.2022 4:44

„Měli by přestat dělat analýzy, začít pracovat a rozhodovat. Já už to od nich ani nečekám. Tam je jeden amatér vedle druhého. Jsou to diletanti. Jeden ministr vedle druhého. Vůbec se neměli do takovýchto funkcí pouštět. Neštěstí. Chovají se jako sebevrazi. A nás ženou do sebevražedných koutů. To může skončit velmi špatně,“ říká František Novosad, majitel harrachovské sklárny – nejstarší fungující v Evropě. „Všichni, se kterými se stýkám, mají podobné problémy a jsou také naštvaní. Přejí si konec této vlády. Ti kluci a holky, co v ní jsou, nevědí, která bije. Nemůžeme od nich čekat nic pozitivního pro naši republiku,“ ŽE BY SE VEKOPODNIKATELÉ TAK “KONEČNĚ PROBUDILI”?????

Pavel
15. 6. 2022 21:33
Odpovědět  PENNYS

Tito škůdci zemští dostali za úkol rozbít tuto zemi. Jim nestačí, že jsme vytunelovaná kolonie, která je již úplně na okraji jakéhokoliv dění. Problém je v tom, že Soros a spol již dostali na patřičná místa téměř všude svoje lidi. To už není pouze o nějaké pětikoalici, ta propojenost jde do všech sfér, tedy bankovnictví, soudnictví, policie atd. Nebude vůbec jednoduché změnit tento stav. A co teprve školství a výuka děcek. Tady musí nyní dojít ke kompletní změně systému.

JEBAL
15. 6. 2022 07:18

Český stát potřebuje referenda a znovuzřízení státu -nebo s s fy JALOVOU vládou se dostaneme jen do smradlavé ŘITI!

black
15. 6. 2022 07:43
Odpovědět  JEBAL

bohužel, my už tam jsme dlouho, tenhle národ je úplně vyřízený.

Ladislav
15. 6. 2022 09:18
Odpovědět  JEBAL

S touhle nacistickou sebrankou a Rakovým gestapem jsme už ve fašistickým státě! Včera jsem dostal Ban na PL, za větu. Za veškeré zdražování, muže fašistická Ukarajina! Okamžitou demisi! Gestapo už pracuje!

JEBAL
15. 6. 2022 12:31
Odpovědět  Ladislav

Víme každej znás ,kdo dovolil a volil tuto “protilidou” sebranku!!!
Nejvíce jim pomohl pan PRICHETSKI a hlavně voliči huliči a buzny z prágle!!! Tak se tato pětikolka dostala k moci
a už svědomím ,že tento stát co nejrychleji dovedou “DO VYKVIDAČNÍHO PROCESU”
JAK CELÍ NÁROD VIDÍ JDE JIM TO VELICE RYCHLE! A NIKDO NEHNE ANI BRVOU….

václav
15. 6. 2022 09:02

Nejlepší čárou by byla čáry nanebi za 20ti Sarmaty letící na USA.

Gales
15. 6. 2022 09:18

Naši ,,fialový specialisté” chystají proti rusku specificky české sankce. Asi přestanou odebírat ropu z ropovodu Družba.Ty sfině jsou všeho schopné.

Helena
15. 6. 2022 10:06
Odpovědět  Gales

Na to už nebudou mít čas. Už jim zbývá čas akorát tak na vyslání smrdutého signálu. Toť asi vše. Podnikatelé už se probudili-dokonce i jejich bývalí kámoši v lupu a jejich voliči, už ví, že loupežníci si na ně brousí zuby.

JEBAL
15. 6. 2022 09:45

Co si Okrajinký komediat, nadiktoval a Západ jen kouká.????? N|edávno, Fašistické Německo také diktovalo a jak to dopadlo všichni víme!!
Nepřipadá vám to nějak povědomé-kdo to pořád takhle řval: dejte na Československo, celí svět!!!!

JEBAL
15. 6. 2022 12:39

ZAŘÍDÍM A ZAPLATÍM VYSTĚHOVÁNÍ DO USA VŠEM PROTILIDOVÝM
STRANÁM-ODS-TOP 09-KDUČSL-STAN-GAZDÍCI-PIRÁTI
 I LIDEM S VYPATLANÝM MOZKEM KTEŘÍ UTOČÍ NA RUSKO
POD JEDNOU PODMÍNKOU:  PĚŠKY PŘES SIBIŘ
SER NÁT MÁ PŘEDNOSTNÍ PRÁVO V PRVNÍ LÍNII!

Ladislav
15. 6. 2022 14:27
Odpovědět  JEBAL

Ještě aby zaneřádili krásnou Rus! Na Gibraltar a plavat!

JEBAL
15. 6. 2022 15:17
Odpovědět  Ladislav

Omlouvám se bratrum Rusum, ale, Gibraltar a plavat????? TO BY BYLA PRO NĚ MOC RYCHLÉ A MALÉ UTRPENÍ. LEPŠÍ PŘES SIBIŘ NA BOSO A PĚŠKY.

Administrátor
P.A.Semi
15. 6. 2022 14:19

Inu, “Spojené Státy” je příliš široký a zavádějící pojem…
Ve skutečnosti za všemi krizemi a válkami (a také za vší Dekadencí) za poslední století stojí Židé, kteří v USA vládnou dost zjevně, a v Evropě o něco víc z pozadí…
Dnes už je lépe vidíme, jak se sjednotili za Covidem a za nespravedlivou Ukrajinou proti Rusku… Ti co vládnou a vše, co ovládají…
πα½

Milan ze Zahrady Čech
15. 6. 2022 17:26

Koukám, že k Penys přibyl Jebal. Teď hlavně ohlídat, aby se tu nevyskyt nick Pr-del, ale když už, tak Pí-ču, aby to bylo hetero. A tenhle od Renčína znáte? Obrázek, na něm na zahrádce typický Renčínův halama cosi kutí a jde kolem jiný halama a přes plot povídá kutícímu halamovi: “Sousede, nebude vám vadit, když si z vás budu dělat chvíli srandu?”

Gales
15. 6. 2022 19:18

Kdyby tu byl šukač,tak by se to dalo chápat jako hledač.

Milan ze Zahrady Čech
15. 6. 2022 21:49
Odpovědět  Gales

Jo. Toho ho-vna, co ho Barunka kopla pod skříň, když babička šukala po kuchyni řekla že pořádek především.