Odpověď podle Černomyrdina: náhodný výstřel na Floridu způsobí, že USA zapomenou na Ukrajinu

Skutečně zrcadlová reakce Ruska na dodávky amerických MLRS na Ukrajinu se odrazí někde na Floridě a donutí Spojené státy okamžitě upustit od podpory Kyjeva.

Američtí kurátoři kyjevského režimu zvolili, podle jejich názoru, velmi mazanou taktiku v celém tom příběhu dodávek raketových systémů dlouhého doletu Ukrajině. 

Nejprve Washington ubezpečuje, že ukrajinské straně bylo údajně přísně zakázáno střílet systémem HIMARS na ruské území. Hned druhý den nový americký velvyslanec v Kyjevě dělá nevinné oči a upřesňuje, že Američané nebudou schopni přesně vysledovat, kam budou ozbrojené síly Ukrajiny střílet ze svých MLRS. 

Washington se ve skutečnosti snaží Rusku dokázat, že proti Moskvě nebude žádná agrese, obává se jaderné eskalace a zároveň se zříká veškeré odpovědnosti. Jakože – nemůžeme sledovat všechny ukrajinské vojáky a pohyb naší vlastní techniky.

Samozřejmě se jedná o levnou frašku, určenou spíše pro americké publikum, které má z dalšího vojenského dobrodružství Bílého domu stále menší radost. 

Není pochyb o tom, že operátory HIMARS budou občané USA, kteří shodou okolností před pár dny byli uvolněni z armády ze zdravotních nebo rodinných důvodů. Ať je to jak chce, Američané potřebují eskalaci a doufají, že se svým MLRS situaci vyhrotí.

Rusko může na tuto hrozbu odpovědět zrcadlově a umístit své raketové systémy dlouhého doletu do Venezuely nebo jakékoli nespokojené země v Latinské Americe. A nějací rebelové jednoho krásného dne vystřelí například na Floridu, což donutí Washington rychle přehodnotit politiku podpory Ukrajiny.

Zástupce Státní dumy generálporučík Andrej Gurulev učinil takový návrh ve vysílání politické talk show „Večer s Vladimírem Solovjevem“ a zdůraznil, že Spojené státy si již dlouho říkají o skutečně tvrdou reakci a v situaci s HIMARS o reakci zrcadlovou. I když by bylo mnohem lepší zasadit preventivní úder. Nestojí za to čekat, až Američané zrealizují svůj plán s MLRS a zařídí další krutou provokaci.

„Pravděpodobně pro Spojené státy jako nepotopitelný ostrov budou hlavním motivem k ústupu nebo dokonce hanebnému útěku nenapravitelné škody někde na Floridě nebo na Aljašce. Přičemž nebudeme jednat svýma rukama. Například nějací velmi demokratičtí povstalci obdrží reexportem Stingery nebo něco mnohem těžšího a zastaví leteckou dopravu v jižních státech USA. 

Ujišťuji vás, že v tu ránu bude ve Spojených státech mnohem více vytí, hluku a povyku než z ukrajinské války. O to bychom měli usilovat. Ano, postavíme nějaké čtyři komplexy (více není třeba) a oni náhodně vystřelí k Floridě. Ale my jsme to nechtěli. My jsme se dohodli, že tím směrem nesmí střílet. Chtěli jsme to nejlepší, ale dopadlo to jako vždycky. Odpověď podle Černomyrdina. Ujišťuji vás, že jeden takový „náhodný“ výstřel rychle vystřízliví americké hlavy a s Ukrajinou se rozloučí a okamžitě na ni zapomenou,“ popsal účinnou taktiku generál.

Gurulev poznamenal, že zrovna takový přístup právě nyní používají sami Američané a dlouho si říkají nikoli o odvetný, ale o preventivní úder. Koneckonců, tyto systémy MLRS lze použít proti čemukoli a dokonce ostřelovat Krym na vrcholu sezóny. Takové hrozby musí být potlačeny v zárodku a to jednou provždy.

Pro Pokec přeložila Janinna.

Novinky přímo z fronty v Telegramu https://t.me/+euZL5O4TbBQ2YmRi

https://bit.ly/3MtAhLr

4 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
7. 6. 2022 07:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale jo, vlastní medicína vždycky funguje. O čem asi bude točit Hollywood své filmové trháky?:-)

Lukas
7. 6. 2022 07:54
Odpovědět  Pijack

A z Hollywood zbude Holýúd.

photo_2022-06-06_06-10-09.jpg
qwertz9
7. 6. 2022 09:55
Ohodnotit příspěvek :
     

přepokládám, že „povstalci“ už ty stingery mají, jinak generál pouze plácá před spaním

Vaska
7. 6. 2022 10:41
Odpovědět  qwertz9

banderovci s tou „humanitární pomocí“ již kšeftujou na dark netu – je jen otázkou času kdy budou padat civilní letadla a bouchat panceřové limuzíny „vládních panáků ,samozvané šlechty a lepšolidí“

PENNYS
7. 6. 2022 10:10
Ohodnotit příspěvek :
     

S takovým názorem Ruského generála nelze NESOUHLASIT!!!

Pozor
7. 6. 2022 10:24
Odpovědět  PENNYS

Názor je jedna vec a realita druhá, problém Rusov je, že veľa rozprávajú a menej konajú. Prečo má potrebu o tom rozprávať celému svetu namiesto toho aby niečo urobili?

PENNYS
7. 6. 2022 15:25
Odpovědět  Pozor

Pozore , máte pravdu v tomto s vámi souhlasím,
ale není umění v noci přiletět
a hodit na bezbranné obyvatelé měst atomovou bombu jak to už udělali a mužeme očekávat ,že to mužou, nějací zfetovaní bznyuchylní z usa!!!

Pozor
7. 6. 2022 21:24
Odpovědět  PENNYS

No skús čo i len v jednom mojom príspevku nájsť slovo o použití jadrových zbraní na Ukrajine. Vždy som bol práve zástancom toho, že Rusko nikdy nepoužije atómovú zbraň na ruskom území pričom Ukrajinu považujem za ruské územia.

janle57
7. 6. 2022 10:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Vybudování ruských vojenských základen na základě obranného paktu s Venezuelou,Kubou
a Nikaraguou,zrcadlová obdoba paktu NATO v Evropě,je jedinou zárukou světového míru,
jedině téhle politice Popcornové rozumí a na základě této skutečnosti mohou Rusové
jednat o stažení vojenských základem NATO na hranice z roku 199,nevím na co ještě
Rusové čekají.

Pozor
7. 6. 2022 10:27
Odpovědět  janle57

Súhlas, Rusi sa najskôr sťažujú, potom o tom veľa rozprávajú namiesto toho aby konali. Konať začnú až keď je veľmi zle, čiže neskoro, potom ich to stojí všetko oveľa viac peňazí aj krvi ako napr. Ukrajina.

Ladislav
7. 6. 2022 12:16
Odpovědět  janle57

Až příde čas, smáznou je z mapy! Rusko moc dobře ví co má dělat!

iii
7. 6. 2022 20:07
Odpovědět  Ladislav

až přijde čas, tak prý dorazí na scénu i Ježíšek, ať žije nový most

Pavel K
7. 6. 2022 22:08
Odpovědět  Ladislav

? ? ?

Pozor
7. 6. 2022 10:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Jednému nerozumiem, prečo zas o tom len rozprávajú (sťažujú sa) a nekonajú? Toto je pre Rusko tak vlastné, veľa veľa rozprávať a konať keď je už veľmi veľmi zle. Aj s Ukrajinou sa neustále hrajú, západná hranica Ukrajiny mala byť už dávno pod kontrolou, minimálne zničené všetky dôležité železničné a cestné uzly aby nemohla chodiť vojenská technika na Ukrajinu.

katango
7. 6. 2022 18:33
Odpovědět  Pozor

Milej pane, melete furt to samý. A jestlipak víte, co znamená slovo pozor v ruštině? Hanba.

Pozor
7. 6. 2022 21:21
Odpovědět  katango

Zaujímavé, pôvodne to malo byť Pozorovateľ, ale admin mi to jednoducho nedovolil dlhšie slovo napísať, tak z toho ostalo skrátené Pozor, keďže som osobne zažil základnú vojenskú službu 2 roky a 1 mesiac aj manévre veľmi dobre viem čo znamená slovo pozor a vôbec ma nezaujíma čo znamená v inej reči nakoľko ja som Slovák a nie Rus, ani Čech ani Arab ani Američan.