Krize UKRAJINApolitika

WSJ: obchodníci obcházejí sankce na dodávky ruské ropy a dodávají ji do USA

Původ paliva je podle zdrojů záměrně skryt.

Obchodníci s ruskou ropou obcházejí sankce ze západních zemí. 

O tom hovořili účastníci rozhovoru The Wall Street Journal. Podle účastníků trhu obchodníci skrývají původ ropných produktů, aby je v budoucnu prodávali v Evropě a USA.

Noviny poznamenávají, že ruský vývoz ropy po prudkém poklesu na začátku března vzrostl na 8 milionů barelů denně – to je blízko číslům před 24. únorem. Největší nárůst dodávek byl zaznamenán v Indii.  Právě tam podle publikace firmy zpracovávají suroviny a prodávají pohonné hmoty ve formě ropných produktů, které nepodléhají sankcím. Například v dubnu přišly určité objemy do New Yorku a New Jersey. Také vývozci údajně nakládají ropu z ruských tankerů na volném moři.

Začátkem března USA zakázaly dovoz ruských energetických produktů. Souběžně s tím EU plánuje zavést ropné embargo jako součást šestého balíčku sankcí. 

https://bit.ly/3MkYe7L

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
7. 6. 2022 07:29

Tohle přece dělají USA běžně. Jejich legislativa jim to před světem dokonale maskuje. USA mají tzv volný obchod a podle ústavy nesmí obchodníkům stát zakazovat související aktivity. Budou tvrdit, že stát nic nekupuje a ten zbytek je na svobodném trhu. Dělají si z EU legraci. Stejné je to i v Evropě, kde země nerozhodují o nákupech, ale odebírají komodity od obchodníků a na ně se sankce nevztahují. Ale mě osobně to nevadí, naopak jsem rád, protože tohle bude jedna z příčin rozpadu EU. Dlouho se totiž nedá maskovat ten gigantický cynizmus a pokrytectví. A co je nejzábavnější – Rus se směje a bohatne 🙂

Pozor
7. 6. 2022 10:29

A o to ide, dostať EU na kolená a SŠA sa na úkor EU nabalia a zahoja.

Gales
7. 6. 2022 17:42

Stejně nikdo nevěří těm vejmrdům ty sankce. Všichni ví,že jim vlády lžou ale všichni jim na to kejvají.Účelem je,asi, zchudnutí lidí. V Austrálii,která si těží plyn,taky svádí jeho zdražování na válku na Ukrajině.A je jisté,že zdražováním a inflací se likvidují dluhy států. Nám je to prd platný,protože ti naši poskoci stačí nasekat nové.Ať chcípnou.