Krize UKRAJINA

Česká republika se bude podílet na poválečné rekonstrukci Luhanska

Na konferenci v Luganu o poválečné rekonstrukci Ukrajiny byla prezentována mapa – kdo z Evropanů co obnoví:

✔️Itálie – Rovno (Rivne)

✔️Německo – Černigov

✔️Kanada – Sumy

✔️USA a Turecko – Charkov

✔️Česká republika, Finsko a Švédsko – Luhansk

✔️Belgie – Nikolajev

✔️Švédsko a Nizozemsko – Cherson

✔️Švýcarsko – Oděsa

✔️Norsko – Kirovograd

✔️Lotyšsko – Záporoží

✔️Polsko a Itálie – Doněck

sdíletj na

59 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
4. 7. 2022 22:18

Tak to je dobré.
ČR se aktivně podílela na ukrajinském konfliktu a teď si chce ještě nahrabat na obnově?
Opravdu to Rusové dovolí?
Nebo si snad někdo myslí, že hlavní slovo budou mít Spojené státy?
Vím, že možné je všechno, ale tenhle kolektivní západní plán se mi moc nezdá.

Milan ze Zahrady Čech
4. 7. 2022 22:51
Odpovědět  Albi

Ááááále ho-vno ho-vno slavnej soude. Oni počítají že s tou obnovou budou pomáhat tzv. Ukrajině – ne Rusku. Samosebou po vítězství Banderstánu nad Federací. A také jim – a nejen jim – uniká, že Čína, která tam skupuje už od Majdanu pozemky ve velkém, nedlouho po zahájení specoperace vyčlenila na obnovu tzv. Ukrajiny částku zhruba ve výši našeho ročního rozpočtu. Nevím, zda se mám nad tou plošnou blbostí od Gibraltaru po Karpaty smát, či snad ze zoufalství plakat.

Albi
4. 7. 2022 22:59

To není možné!!!!
Není možné, že by někdo OPRAVDU věřil ve vítězství Ukrajiny.
To snad ani Zelenskij nebude tak blbej.

Milan ze Zahrady Čech
4. 7. 2022 23:15
Odpovědět  Albi

Ale je. To by ses divila jak je schopný si věřit feťák na kokainu (vím z osobní zkušenosti. Pro pořádek – v tom střetu jsem nebyl já ten feťák). Tak se jukni na fotku nahoře. A podívej se pořádně jakou abecedou je napsáno jméno fialového obnovitele Luhanska, jaká vlajka ostudí na pozadí, a kde o tom tudíž jedná. Takže vzato kolem a kolem je to vlastně dobrá zpráva, protože sám vím, jak se jednomu (ale klíďo píďo i pěti a víc) vymstí přehnaná, a v tomto případě navíc nepodložená, sebedůvěra.

Gene
6. 7. 2022 14:18
Odpovědět  Albi

Asi tim mysleli valecne zajatce, ktere Rusove rozdeli podle narodnosti a nebo prislusenstvi k statu.

Milan ze Zahrady Čech
4. 7. 2022 23:04
Odpovědět  Albi

Jo, a ještě něco je sranda. Ta bohorovost s jakou nepočítají s obnovou Lvova, Užgorodu, Lucka, Žitomiru, Kyjeva a vůbec dalších měst západního Banderstánu. Holt počítají s mocnou protiofenzívou a jak Putina poženou. Což je možná i důvod proč Rusko pustilo Haďák a víceméně dělá zchromlého brouka. Takovýto pomalu a metodicky a další cancy co pouští, k velké nelibosti svých občanů, do éteru.

Františe
4. 7. 2022 23:56

Rusko Hadí ostrov neopustilo. Jen stáhlo vojáky, aby Ukrajina neměla důvod blokovat Oděsu, mohla odminovat vlastní miny a umožnit odplutí lodí s obilím. Jenže to Ukrajina nechce. Proto Rusové odešli, aby se Ukrajina neměla na co vymlouvat a západ nemohl vykřikovat, že Rusko brání vývozu obilí. Na koho teď budou svalovat hladomor??

Milan ze Zahrady Čech
5. 7. 2022 02:15
Odpovědět  Františe

Možná. A možná je to dva v jednom – gesto dobré vůle a zároveň vějička.

Janka
5. 7. 2022 14:41

tak, teraz obe strany maju ostrov v dostrele svojich diel a teda ani jeden tam toho vela nenarobi. Ak sa Rusi stiahnu z tej oblasti, tak mozete tvrdit, ze UA to ziskala…..na druhej strane, ked dojde na obsadenie Odesy, tak UA s ostrovom vela vody nenamuti asi

Milan ze Zahrady Čech
5. 7. 2022 15:28
Odpovědět  Janka

A taky to, spolu s tím že Putin pouští do éteru cosi o odpočívací přestávce (to se mi líbí, ten oddechový čas), že neztrestali chocholy za tu neplechu s vrtnými věžemi a za ostřelování Bělgorodu a Doněcka, v otázce NATO ve Finsku a Švédsku jsou laxní (ale ponechali si otevřená zadní vrátka, akorát si toho málokdo všiml), stejně jako adekvátně nezareagovali na skrytou blokádu Kaliningradu, neostřelují (až na malé výjimky) řídící centra a pod. zkrátka že to vše posílí neoconské anglosaské vedení Banderstánu v přesvědčení, že už jsou Rusové u konce s dechem. No a jsem opět u jednoho z mých oblíbenců, nadčasového Mistra Sun-c. Dvaapůl tisíce let uplynulo a přesto je stále aktuální.

Milan ze Zahrady Čech
5. 7. 2022 15:36

Válka je především důmyslná lest: tak jsi-li schopný, předstírej neschopnost; tak jsi-li připraven, předstírej nepřipravenost; tak jsi-li nablízku, dělej, žes daleko; tak jsi-li daleko, dělej, žes nablízku. Nepřítele na sebe vylákej zdánlivou výhodou. Předstíraje zmatek, náhle na něj udeř. Sun-c, Umění války

Janka
6. 7. 2022 14:14

vsak jasne, potom pisu, ze uz minuli stare rakety a musia pouzivat nove a drahsie, uz maju municie len na 3 dni, prip. tyzden, uz nemaju jedlo ani palivo, uz maju vystrielanu tretinu generalneho stabu, uz Gerasimov bol vyhodeny, Sojgu zomrel na infarkt, Putin ma 4 roky zivota pred sebou s Alzheimrom….a potom sa cuduju nedovere ludi

Markýza
6. 7. 2022 15:46
Odpovědět  Janka

Omyl – Putin má Parknsona a je mrtvej už zhruba pět let!

Tibor
4. 7. 2022 22:32

Medveď ešte po hore behá a už sa o kožuch delia.

krtek
4. 7. 2022 22:39

A kdo to rozhodl? Oni tam chtějí vyvážet tu svou liberální demokracii a založit neziskovky a pátou kolonu. Jim bych nevěřil.

Luděk
4. 7. 2022 22:47

Toto může vymyslet mozek z nádorem. Je mi velice líto ČR cca od září 2022 (30% inflace – lehký odhad). Snad si paměť národa vzpomene na vyjádření ” Už žádný vojenský pakt, žádní nezaměstnaní, bydlíte v králíkárnách, pijete otrávenou vodu (pstruhovou), atd,atd.

Albi
4. 7. 2022 23:05
Odpovědět  Luděk

Národ už paměť téměř definitivně ztratil. A to, co se za paměť vydává, je manipulace velmi nedbale převlerčená za jakousi pokřivenou pravdu.

Milan ze Zahrady Čech
4. 7. 2022 23:20
Odpovědět  Albi

Kdyby byl náš národ tak velkej jak je blbej, zabral by nejmíň celou polokouli.

Luděk
5. 7. 2022 00:06
Odpovědět  Albi

Někde možná v záhybu mozku je jiskra naděje. Tak nějak + – 20 let se čecháček o něco pokusil, ale 30 +? Jak mi řekl člověk z prostředí gastro ” Když bude u Kauflandu plně parkoviště a lidi budou mít něco v košíku, tak se nic nepohne!”

Keller
4. 7. 2022 23:29

Tak tohle lze označit jako vtip roku. Luhansk je samostatná prorusky orientovaná republika a my budeme financovat její obnovu?

Keger
5. 7. 2022 01:09

Větší nesmysl jsem už dlouho neslyšel. JETO SPÍŠE NĚJAKÁ PROVOKACE.

Milan ze Zahrady Čech
5. 7. 2022 02:18
Odpovědět  Keger

No samo. Jejich představa o psychologické válce.

Markýza
5. 7. 2022 09:10

Heleďte, nebude to nějakej tenhle houx? Je to příliš debilní i na unijní zvyky.
Jeslti je to pravda, pak Švýcarsko potvrdilo můj dojem, že je vyčůraný jak mraky.
Vybrat si Oděsu, která s jistotou bude zakrátko ruská……

Milan ze Zahrady Čech
5. 7. 2022 15:55
Odpovědět  Markýza

Psychologická válka – dělají vlny že jsou tak silní, že Rusko Oděsu a další města najisto nezíská a že z těch která už získali budou vypráskáni. A z hlediska unijních zvyků to je ještě při zdi – viz vyjádření našich imbe-cilů o raketovém napadení Moskvy a další líbeznosti.

Markýza
5. 7. 2022 20:10

Nojo, to ale byli naši imbecilové – tohle je nějaká hromadná a přímo vyzývavá euroimbecilita. Snažím se tu do toho vžít a představit si, že si fakt myslí, že vedou psychologickou válku…….nedaří se. Jsem příliš velká realistka.
Víte, co mě napadlo? Že nikdo, ale vůbec nikdo nevzal v úvahu ruské trauma z nacismu, které mají podle mě už v genech. A k čemu to povede.

Milan ze Zahrady Čech
5. 7. 2022 21:20
Odpovědět  Markýza

Bingo! Není v Rusku jediná rodina která by za Velké vlastenecké války o někoho nepřišla. Ostatně i to nafárání k nám v 68mém a bodování si předpolí – myslím ty satelitní státy – je odrazem toho traumatu.

Markýza
6. 7. 2022 13:25

No a když se na to podíváme z tohoto úhlu a všimneme si fašizace Ukrajiny……………………nechápu, čemu se pak kdo diví.

pavelpe
5. 7. 2022 01:19

No už jen to, že neumíme spravovat vlastní zemi je jasné, za 30 let jsme to dokázali dopracovat k totálně rozkradené a zkorumpované kolonii s protektorátní vládou. Kdyby to nebylo tak smutné pro nás, člověk by se zasmál nad idiotstvím panujícím v západním světě. Světě, který nedokáže zabezpečit základní zdroje energií a potravin pro vlastní země, ale chtěl by “obnovovat” spálenou zemi. Opravdu mám pocit, že kdyby chtěl mít V. V. Putin kontrolu nad Evropou, nedokázal by v Ruské federaci získat lepší agenty než má nyní ve vedení evropských zemí.
Takhle to dopadá, když si zdegenerovaná Evropa vybere ze svého středu největší idioty a “zvolí” je ke správě věcí veřejných. Nikdy v historii se nestalo, aby někdo vojensky porazil soupeře propagandistickou fantasmagorií. Ukrajina měla před specoperací více jak 2000 tanků – tedy více než zbytek EU dohromady!!! Čím tedy chceme konkurovat Ruské armádě, která zatím zdaleka nepředvedla ani desetinu toho, čeho je schopna a těch 2000 ukrajinských tanků je fuč.

Milan ze Zahrady Čech
5. 7. 2022 02:21
Odpovědět  pavelpe

Měla jich cca 2 800. Do minulého týdne přišla o cca 3 800. To je kouzlo, co?

Janka
5. 7. 2022 14:42

a kolko ich ma este NATO, neviete? Ako dlho, kyms a Zapad odzbroji?:-)

Milan ze Zahrady Čech
5. 7. 2022 16:34
Odpovědět  Janka

Federace měla tanků na počátku specoperace 21 921 (nejvíce na světě, polovinu zakonzervovanou, druhá Čína 13 050), vojska NATO 8 – 9 000, ale dejme tomu deset tisíc, z toho USA cca 6 600. Jinak řečeno, kdyby NATO vyslalo do boje všechny své tanky, stále to bude ve prospěch Ruska cca 1:2,45 a pokud se Čína na-sere, tak 1:3,88. A perlička na závěr – většina amitanků není schopná k nasazení na evropská bojiště. A ještě něco – zatímco ruský zbrojní komplex jede v současnosti v nepřetržitém provozu, ušáci mají problémy protože nedostatek toho a onoho, protože sankce. Fakt úžasní stratégové. Skoro jako vachmajstr Flanderka.

Markýza
5. 7. 2022 20:12

Koller to tuhle vyprávěl. Jak jim těch tanků zbylo a likvidace že spoustu peněz, tak to zakonzervovali a uklidili kdesi na Sibiři……….no a teď jako když najdou.

Pavel
5. 7. 2022 09:47
Odpovědět  pavelpe

Napsal jste to přesně a pěkně. To, že nás řídí taková banda škůdců je neuvěřitelné. Něco jsem z historie přečetl, ale toto překonává i dobu pobělohorskou a všechny další, které náš národ utrpěl. To, že je Evropa zdegenerovaná a řídí ji idioti, to je snad i nedostatečné vyjádření toho co se zde děje. Jenže co s tím, když to přeformátovanci tak necítí, třeba se těší na další dávku Pfizeru, aby se jim lépe vegetilo.

Ladislav
5. 7. 2022 06:45

Fyjalo Fyjalo, kdyby jsi se dobře učil, mohl jsi být traktoristou! Slovo fašistická Ukrajina nebude existovat, bude jedno Rusko!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vaclav
5. 7. 2022 06:51

Toto je jak se říká, účet bez hostnskeho.

Pavel K
5. 7. 2022 07:44

Po přečtení článku jsem byl docela zmetěný, že teď ještě nevím co je dneska za den. Ale že ten debílek na fotu zaujímá tak hezkou polohu, že to svádí se nahnout přes ten stůl a jednu mu vysmahnout.

IVAN
5. 7. 2022 09:50
Odpovědět  Pavel K

LOPATOU,LOPATOU.PŘES TU TLAMU VOUSATOU

Pavel K
5. 7. 2022 12:27
Odpovědět  IVAN

UHELKOU. 🤣🤣🤣🤣

miro
5. 7. 2022 07:45

To snad není možné co jsou to za idioti,po vyčištěni Ukrajiny od fašistů-benderovců budou anulované všechny smlouvy tak západ a USA nedostanou nic,budou znárodněný západní firmy a k obnově Ukrajiny si USA+EU ani nečichne.

Pozor
5. 7. 2022 12:06
Odpovědět  miro

A hlavne nebude existovať žiadna ukrajina ale len Rusko.

Keller
5. 7. 2022 08:04

Existují na to dvě úsloví:
a) dělat účet bez hostinského
b) porcování medvěda

Aleš
5. 7. 2022 08:46

Rusko bude mít radost.

Gales
5. 7. 2022 08:58

Jen aby jim nezbyl na ,,opravu” jenom Kyjev.

Frank
5. 7. 2022 09:13

To jako že budeme pomáhat Ruské oblasti?

Ladislav
5. 7. 2022 10:27
Odpovědět  Frank

Konečně nastane bezvízová povinnost a vše do starých kolejí! Beru!

Lubek
5. 7. 2022 09:19

No moment! A kde sme my?!? Síce maličká, nedôležitá, rozkradnutá, ale stráááášne riťolezná krajinka? Tatranský tiger nie tak dávno písali v novinách. Od nás nič nechcú? Veď dávame, dávame všetko čo len vláda ešte nájde.

Markýza
5. 7. 2022 11:49
Odpovědět  Lubek

No prosím. Tak ať na nejbližším zasedání europotentátů někdo z vašich sundá botu, začne s ní mlátit do pultíku a skandovat “toto je strašný hnus,aj my chceme kus!!” Aspoň bude sranda.

Milan ze Zahrady Čech
6. 7. 2022 02:53
Odpovědět  Markýza

A ještě vejde do dějin. Takovému Matovičovi by to bylo šité na tělo.

Pat
5. 7. 2022 09:27

Já si ještě pamatuji jak před rokem Afghánci oslavovali útěk západních “rekonstrukčních” sil.

Pan Tau.
5. 7. 2022 10:19

Ono je to jasné, že se budeme podílet reparačně, protože podle Fialy jsme ve válce…a válku jsme co? Válku jsme projeli a vítěztví Ruska je na spadnutí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
6. 7. 2022 13:27
Odpovědět  Pan Tau.

Abyste si to nemaloval. Vždyť jsme koneckonců sedmnáctá spolková země a víte, jak to Německo má s těma reparacema.

janle57
5. 7. 2022 11:11

Kontrolní otázka? kdo bude zajišťovat a financovat poválečnou obnovu Prahy,
Varšavy,Bratislavy a pravděpodobně i Londýna a Berlína,pokud bude ještě vůbec
co obnovovat,nechci nic přivolávat,ale tenhle děsivý scénář se kvapem blíží,
to si ovšem vládnoucí klika EU vůbec nepřipouští.

Martin
5. 7. 2022 11:21

A kde zostalo lokajske Slovensko? To si zs svoju podlizavosť nezaslúži nejakú kostičku?

Jozef
5. 7. 2022 11:47

To bolo stretnutie nejakých šialencov ????

Pozor
5. 7. 2022 11:56

Luhansko je oslobodené Fiala môže začať pomáhať s obnovou.

Frank
5. 7. 2022 14:25

Je to moc hezké, že chceme pomáhat ruské oblasti. Akorát nevím, jestli nás tam Rusové pustí, protože Luhansk bude zcela jistě ruský, tak jako další oblasti. Nevěřím totiž, že by tamní obyvatelé ještě někdy v životě chtěli patřit pod nějakou Ukrajinu.

Markýza
6. 7. 2022 13:30
Odpovědět  Frank

Dneska jsem četla, jak Piotr Ihorovič Fialenko nadšeně nabádá firmy, aby jely obnovovat Luhaňsk a kdosi tam suše poznamenal, že sice krachujou, ale to neznamená, že se rovnou nechají zabít.

Jiří
5. 7. 2022 16:15

To je zásadní obrat, nakonec budeme pomáhat Rusku s obnovou.😀

TTT
5. 7. 2022 16:52

Výborný nápad. Ruské obyvatelstvo nám bude za pomoc vděčné a napravíme tím trošku i svoji pověst příznivců ukronacistů.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$