blog

Větvička: Reportaš z vymrzle Ukrajiny – přijde pět milionu lidi?

Vypada to, že nova vlna Ukrajincu, přemisťujicich se do středni Evropy, bude podstatně silnějši, než ta prvni na přelomu unora a března. Likvidace energetycke infrastruktury pak vyvola vlnu, kera převalcuje středni Evropu, píše bloger Ladislav Větvička.

Ladislav Větvička

26. listopadu 2022 – 04:20

Pokud mate chuť si sami ověřit aktualni stav na Ukrajině, stači si třeba v Třincu sednut do Leoša a zanedluho vystupite v Užhorodu. Furt je to z Třinca do Užhoroda bliž jak do Praglu. Ni, něbujtě še. Je to bezpečne.

Na prvni pohled vypada všecko tajak zamlada. Možna lip, jak kdysik, bo kurz hřivny byl ruskym utokem a ameryckyma pujčkama, kere nepujdu nikdy splatit, devalvovany na 64 haliřu za hřivnu. Čtvrtka masla se fčil da kupit za 40,-Kč, plechač Pilznera Urkvela je levnějši jak v porubske Hrušce a kilo teleci panenky pořidite za 120,-Kč.

Problem je, co s tym budete robit. V Užhorodě su dny, kdy se eletryka vypina na dvanact hodin denně, takže na eletryckem sporaku si panenku nezrobite a Pilznera možete pit tepleho, bo ledničky nefunguju. Všecky zasoby v mražakach šly během tři dnu do hajzlu, bo dvanact hodin bez eletryky žaden mražak nevydrži, obsah se rozteče a naslednych par hodin dodavky prudu zmrazi všecko do jedne velke haldy, keru možete leda tak vyhodit do hajzlu, bo mražene jahody s mraženym uzenym sice zni hypstersky pozityvně, ale žrat se to neda.

A to je enem začatek. Bez eletryky nepude ve městach nic. Bankomaty, vytahy, metro, dodavky vody ani splachovani z vašeho hajzla.

Humanytarni katastrofa jak vyšita. Miliony lidi se vydaju směrem na zapad. Kdo chtěl vidět, že taka situace može nastat, tak to viděl už před osmi rokama. Tady su fotky z nepovedene kyjevske revoluce z prosinca 2013 a tady zaznamy z 28. 01. 2014. Bo už koncem ledna 2014, měsic před masakrem na Majdanu, bylo jasne, co bude nasledovat„Kyjev přečkal prvni, takzvany bruselsky utok v prvni polovině prosinca. A zvladnul ho slušně. Po druhem utoku, kdy organyzovani teroristi zautočili na demokratycky zvolene organy po cele zapadni Ukrajině, zapalovali policajty a ničili majetek, je statni moc zlomena a leži na ulici. Třeti utok, kery přide fčil, v době olympijady v Soči, bude kličovy. A bude krvavy, bo teroristi a ti, keři to naplanovali, moc dobře vědi, že fčil přichaza ten spravny čas. Podle pranostyk mělo byt jaro chladne. Někdo ho ale chysta hodně horke. Jestli si kdosik mysli, že občanska valka nebude, a lidi z brusele chtěji silnu a sebevědomu Ukrajinu, tuž na to ať zapomene. Lidi z brusele potřebuju v EuroSajuzu silnu Ukrajinu asi tak, jak potřebovali silne Československo a silnu Jugošku. A valka? Ta už začala…”

čtyři dny před masakrem, byla situace jasna pro všechny, keři byli ochotni vidět zakladni fakta: „Jde o to destabilizovat region, co nejvice poškodit Rusko, zbavit se Ukrajiny jako silneho a jednotneho statu. Čeka nas teror v městach, do kerych to mimochodem mame z Ostravy bliž jak do Berouna. Budu zničene plynovody a ropovody. Statisice uprchliku bude utikat z vlastni země. Na linyje dotyku se nasadi modre helmy OSN. Tuž, synci a děvuchy, připravte si svoje zahradky pro stany utečencu. Mnoho lidi, s keryma toho mame společneho vice, než si myslime, bude potřebovat pomoct. Dalo by se tomu ještě zabranit? Dalo, stačilo, aby se přerušila zahranični pomoc terorystum. Ale to je to posledni, o co fčil Mordoru jde… Přestože se podařilo gangsterum z Mordoru dohnat Ukrajinu na prah občanske valky, je tady ještě furt šance, jak zabranit nejhoršimu. Jednat se ale musi hned.”

Nejednalo se. Teda jednalo. Bylo dosaženo dohody o předčasnych prezidentskych volbach, taku dohodu ale kdosik nechtěl, a tak rano nastupilo gruzinske komando a ze střech zmasakrovali lidi na naměsti.

Osum roku uplynulo, z Ukrajiny zkorumpovane je dneska Ukrajina zdevastovana, rozkradena, vybrakovana a zadlužena mezinarodnima zbrojařskyma agentama tak, že to nemože nikdy splatit. Ukrajincum už nepatři nic. Stali se cizinci ve svoji vlastni zemi. Prohrali všechno. Jestli za to može porušeni mezinarodniho prava a rusky utok na Ukrajinu, anebo su za tym cilene aktyvity Zapadu, si domyslete sami, podle vašich polityckych preferenci a podle teho, jestli posluchate žumpy typu ČT a dalšich probruselskych krmitek, nebo použivate aji vlastni hlavu.

Každopadně je před nama přesně to, co zme před osmi rokama odhadovali. Krize mimořadnych rozměru, kera tentokrat zasahne aji nas – a mam taky blby pocit, že to bruselska vlada přesně takto chce.

Položme se na otazku tajak před osmi rokama: „Dalo by se temu eště zabranit?”

Tuž, bylo by to těžke, bo tento demoralizovany lid, vedeny ukrajinskym premierem Fialenkem, nevidi tu propast, kera se před nama otevira. A Fialenko, stejně jako nikdo z bruselske fronty nechce kyjevsky režim zastavit. Pravě naopak – vypada to, že se těši na ten pruser, kery vznikne, až se Ukrajina vyda na zapad…

Přitem řešeni tady je. Navrhnul to Elon Musk, kereho asi malokdo bude podezřivat ze sympatyji k Rusku. Jeho plan zněl takto:

  • na Ruskem obsazenych uzemich proběhne referendum pod dohledem OSN. Rusko opusti tato uzemi, pokud si to lid bude přat
  • Krym zustane současti Ruska, jako tomu bylo od roku 1783 až do Chruščevova omylu v roce 1954, kdy jej ukradl Rusku a předal Ukrajině
  • Zasobovani Krymu vodou bude Ukrajinou zajištěne
  • Ukrajina bude neutralnim statem.

Jak ovšem naznačuje nenavistna odpověď kyjevskeho režimu „Fuck you, Musk”, toto řešeni neni v planu ani kyjevskeho režimu, ani jeho sponzoru, ani loutek typu Fialenka…

Čekaju vas zle časy, bo ste nebyli schopni pochopit, čeho je fialovy nepřitel schopny.

Buch s nama.

(rp,prvnizpravy.cz,blog,foto:arch.)

sdíletj na

18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
19. 12. 2022 20:13

Copak Melnik, to je rozený diplomat, vlásku nezkřiví. Naštěstí je jistě pod Muskovu rozlišovací schopnost.
Že z Ukrajiny zdrhne, kdo ještě bude moci, to se dá vcelku čekat. Osobně mám silný pocit, že stát Ukrajina spěje rychlým tempem ku svému zániku.

Pedro
19. 12. 2022 20:22
Odpovědět  Markýza

Nezanikne, bude tady. Česko zanikne, bylo vybráno proto, že se nebude bránit, nemá chlapy, jen šamponky s mobily a kérkami. Bohužel, naplánovali to už s havlem-zrušením vojny atd.

Pedro
19. 12. 2022 20:26
Odpovědět  Pedro

Nás terorizují cikáni, bojíme se jich. Ukrajinci jsou 100x agresívnější. Nedržíme spolu jako oni, proto nemáme šanci.

Markýza
19. 12. 2022 20:49
Odpovědět  Pedro

Ach, Čechy krásné, Čechy mé….
obraze rámu prastarého.
Kolikrát vytrhli tě z něho
že oprýskaly barvy tvé
až po tmu hrobu.
A v den slavný
znovu pro zraky žárlivé
napjal tě rámař starodávný.
Ach Čechy krásné, Čechy mé.

Hrubín

Pedro
19. 12. 2022 21:25
Odpovědět  Markýza

František Hrubín “Do školy”.
Táhnou mraky, mraky táhnou,
táhnou mraky, my taky, do školy.

Pavel z Moravy
20. 12. 2022 10:35
Odpovědět  Markýza

Někdo tady kdysi říkal, že my jsme se vždy ze všeho vyhrabali. Jenže to měli lidé v sobě ještě hrdost ke slovanství a nezdolnost ducha a vlastní důstojnost. Se současnými generacemi asi s výjimkou šedesátníků a sedmdesátníků a nepatrné části mladších lidí již hrdých Slovanů není, tyto mladé generace jsou již odkojené západní pakulturou, přijali ji za svou a proto to již přestává platit, že se jen tak z tohoto bordelu vyhrabeme. Myslím si, že Drag nach Osten se jim s těmito generacemi skvěle daří, je to plíživý proces, který pro tento národ skončí asi úplnou porobou. A opravdu nevěřím, že by se duch slovanství u těchto děcek probudil, neboť v nich není a ani škola, ani rodina v nich úctu ke svým kořenům nepodporuje. A tudíž oni jsou Slované pouze svým původem, ale duší jsou asi již Keltové jak to do nich hustí, ale ti z nižší kasty, tedy z kasty otroků, kteří se snaží býti plnoprávnými západními lidmi, ale je s nimi zacházeno jako s otroky, protože jejich původ je k tomu předurčuje. Tak to vidí západní globál a tak s nimi bude také jednat. Ale i když dostali školu jakou dostali, pokud by jim fungoval mozek, museli by přijít na to kam patří. Oni to ale neví a proto budou otroky.

Jaroslav
22. 12. 2022 12:25
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle z Moravy, ta mladá generace pokřivená 30+ letou post převratovou manipulací má také rodiče a nebo děděčky ve věku, který udáváte. Kde byli?!, že nechali aby někdo udělal z jejich dětí a vnoučat duševný mrzáky? Vždyť jde i o jejich budoucnost. Já spíš věřím, že se většina Česka řídí slovy písně “rodiče mi vždycky říkali ?? nehas co tě nepálí!”. Zbabělost je národní vlastnost, zažil jsem to již od svého příjezdu do Čech před více, než 50lety. Tehdá jsem se mnohému divil, pocházeje ze zaostalé “východní části Československa”, kde přece tehdy byl nějaký zbytek hrdosti v lidech. Dnes se obávám, že již nic takového v lidech není ani v jedné z pozůstalých částí Československa. Proces přerodu člověka post totalitního, socialistického v osobu/cosi jakéhosi “individualistu demokratického typu” byl úspěšně dokonán. Pamatuji, že v SSSR kdysi vznikl tzv. typ “sovětský člověk”, také již vyhynutý druh (lidi co neznali jiný systém, než sovětský). Snad někdy v druhé polovině 80. let

Autor
19. 12. 2022 22:05
Odpovědět  Pedro

Pak je jasné, že dříve nebo později bude muset Putin zajistit bezpečnost Ruska i u nás …

ladik
20. 12. 2022 13:23
Odpovědět  Peter 008

Obávám se, že potřetí už nás osvobodit nepřijdou. Kdo jednou zradí přítele…..

Milan ze Zahrady Čech
19. 12. 2022 21:51
Odpovědět  Markýza

Ukrajina nezmizí, jen se přestěhuje. Co nevidět bude u nás dost chocholů na to, aby tvořili 10% obyvatel, pak budou mít poslance, pak dalšího… Akorát bude mít novej státní znak.
Lva třímajícího trojzubec.

Autor
19. 12. 2022 22:03

Zrovna včera jsem jel autobusem. Vystupuji a koukám, ani jsem si toho v první chvíli nějak nevšiml, vždyť vyholenou půlku vlasů má kde kdo z “mladých”. Najednou koukám, že ze zbytků vlasů čumí ukrajinský chochol … a říkám si, že jestli je za to, co na Ukrajině je, pak by měl tam jít a bojovat a ne v klidu jezdit autobusem u nás.

sizok
19. 12. 2022 22:19

Bohužel, je to tak.

Aleš
19. 12. 2022 20:38

Jen skuteční fašisti mohou podporovat mafiansko fašistickou Ukrajinu přesně řečeno jeji diktaturu a diktatora Zelenskeho. Poslední výstřelek tohoto darebaka je zákaz křesťanské ortodoxní cirkve. Opravdu toto jsou hodnoty EU ?
Tedy vláda ČR je fašistická a EU taky. Každý s ukrovlajkou v profilové fotce na FB nácek. Kdo je oběť, to je obyčejný ukrajinec.
Musk za 1. Borec, skvělý návrh a bude klid.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pedro
19. 12. 2022 21:27
Odpovědět  Aleš

Darebák, co posílá mladé Ukrajince umírat za americké zájmy a svoje konto.

zdena
21. 12. 2022 08:26
Odpovědět  Pedro

Prosim,ktere mladé ukrajince vzdyť jsou už pomalu všichni u nás za naše daně živeni a to velmi slušně jen postávaji a popijeji přes den jsou někde zalezlí a jak se začne smrákat tak lezou ven jako krysy.Těch co by opravdu potřebovali pomoc se k nám dostalo tak jedno procento jen se podívejte v jakych autech jezdí ,jsou arogantní a jak znamo uz jejich deti jsou rasisté je to vidět ve školách,ale o tom se nesmi mluvit.

Veny232
20. 12. 2022 06:42

Ano je to tak,prostě pokud se lidé nezvednou a nezlikvidují Fialovej hnus, čeká nás totální okupace,bankrot a bída,jakou tento národ nezažil…

Gales
20. 12. 2022 10:47

Buch s nama. A hlavně s pětidemolicí – hlavou o zem.

Sid09
21. 12. 2022 16:18

Novináři a masmédia dokázali, za posledních 10 let, tak rozdělit společnost v ČR, že tady máme nenávistné odpůrce každého, kdo se jen sebemenším slůvkem otře o Fialovu vládu.
Dřív se u nás poukazovalo na holé lebky, ale zubem času tuto nenávist mají pevně v rukou stoupenci pětikoalice. Hlasitě a nenávistně protestují proti každému, kdo není s nimi – to znamená proti SPD, ANO, Trikoloře, Svobodným, odpůrcům NATO, kritikům EU, kritikům vojenské a finanční pomoci UA …….
Je to hnus, co ti ideově čistí stoupenci této vlády zavádí. Připadá mi to, jako by se vrátila padesátá léta minulého století a hesla: Kdo nejde s námi, jde proti nám !
🙁
Jezdím občas do Německa, ale Ukrajinské vlajky, jako u nás, jsem tam nikde neviděl. Začínám si všímat nevole Němců nad Ukrajinskými běženci – zejména těch v drahých autech. Vypadá to, jako by z Ukrajiny prchali především oligarchové a organizovaný zločin a potom ti, kteří už na Ukrajině nevidí žádnou svou perspektivu.