blognezařazené

Protest a nesouhlas mohou dotlačit impérium k ústupu v Gaze

To je začátek úvahy Caitlin Johnstoneové na Substacku. Protiválečná rebelie sluší mladým přece jen více než štvaní do války, kterým se zaobírají aktivisté u nás. Caitlin píše:

„Je zcela možné, že vzmáhající se protestní hnutí proti genocidě a jeho stále více přítomný doprovodný duch doby (Zeitgeist) v široké veřejnosti přitlačí impérium k ústupu ohledně Gazy. Imperiální vražedný stroj má mnoho silných stránek, ale má také slabiny.

Celosvětová mocenská struktura, která je volně centralizovaná kolem Washingtonu, investovala do řízení vnímání více než kterékoli jiné impérium v historii – – to vidíme denně ve vší propagandě masmédií, v manipulaci s algoritmy Silicon Valley, v práci think-tanků financovaných oligarchy, a v tradiční kulturní produkci v New Yorku a Hollywoodu. Použitím masové psychologické manipulace prostřednictvím nejsofistikovanějšího systému řízení vnímání, jaký kdy existoval, je centralizované impérium schopno vyrábět podporu pro své programy doma i v zahraničí a zároveň odrazovat veřejnost od protestů a revoluce.

To je obrovská síla, ale zároveň také slabost. Jeho takzvaná „soft power“, narativní manipulační systémy umožňují nesmírné množství kontroly, a přitom stále vytvářejí iluzi svobody a demokracie, čímž potlačují touhu veřejnosti svrhnout to, co by jinak bylo vnímáno jako vražedný a vykořisťovatelský utlačovatel. Ale jeho silné spoléhání se na řízení vnímání znamená, že si nemůže dovolit být viděn v příliš negativním světle, protože pak mu hrozí vznik nedůvěry v jeho propagandistický stroj.

Pokud si příliš mnoho lidí uvědomí, že jejich vláda je plná psychopatů a jejich zpravodajská média a další indoktrinační systémy jim o tom celý život lžou, impérium ztratí schopnost je propagovat, protože propaganda funguje pouze tehdy, když nevíte, že se to děje vám. Pokud se příliš mnoho lidí probudí z propagandistické matrice, nebude mít již žádný účinek a bez propagandy naši vládci nemohou vládnout, protože ta je celý kontrolní systém, na kterém je jejich vláda založena.

Impérium proto musí postupovat velmi opatrně, když se veřejné mínění začne obracet proti němu, a ustoupit, kdykoli by důvěra veřejnosti v imperiální instituce byla ohrožena příliš vážně na to, aby impérium mohlo pokračovat v dané cestě. Jednoduše si nemůže dovolit probudit veřejnost z propagandou vyvolaného kómatu, do kterého ukolébávala celé generace.

To znamená, že impérium může být dotlačeno k ústupu jednoduše tím, že rozšíříme dostatečné povědomí a rozsejeme dostatek odporu proti jeho zvráceným činům. Pokud se otevře dostatek očí a uvidí pravdu o tom, co se děje v Gaze, nebude existovat dost geostrategických blízkovýchodních agend ani financování izraelské lobby, které by převážilo existenční potřebu impéria zabránit masovému probuzení a odklonu lidí od mainstreamu imperiálního světonázoru a přechodu k široce rozšířenému revolučnímu vědomí. Impérium nutně potřebuje ustoupit, než věci dosáhnou tohoto bodu, protože na něm závisí samotná jeho existence.

Impérium kráčí touto linií celou tuto dobu. Kdykoli vidíte, jak dělá různé ústupky, jako je rezignování na změny režimu na Kubě nebo v Sýrii, nebo se zdrží toho, aby se v určité záležitosti chovalo tak autoritářsky, jak to jen jde, není to proto, že by se v impériu náhle vyvinulo svědomí. Je to proto, že se mu nepodařilo vyrobit veřejný souhlas pro takové agendy a jejich vnucování dříve, než se veřejnost dala „opít rohlíkem“, což by lidi vytrhlo z matrice psychologické kontroly. Impérium pracuje tak tvrdě na výrobě veřejného souhlasu, protože ho bezpodmínečně potřebuje.

Takže na impérium může být vyvíjen tlak ohledně Gazy a všech ostatních záležitostí, pokud dostatek lidí vloží dostatek energie do šíření povědomí o pravdě. To je důvod, proč manažeři impéria šílí z tohoto nového protestního hnutí právě teď; chápou naprosto zásadní roli, kterou hraje narativní kontrola v existenci imperiálních mocenských struktur, a jak moc mohou ztratit, pokud jim bude odebrána.

A snad bude. Doufejme, že jednoho dne, možná dokonce brzy, uvidíme, jak lidé začnou odpojovat své mozky od matrice imperiální kontroly mysli v tak rozšířeném měřítku, že žádné ustupování a couvání nebude moci zachránit impérium před lidmi, kteří se společně rozhodli, že nic z toho už brát nebudou, že je to vražedná tyranie. Od té doby bude ztrácet své spojence a majetek v zahraničí, doma podlehne revolučním náladám a lidé mohou začít pracovat na společném budování zdravého světa.“

Tolik Caitlin Johnstoneová o současném hnutí odporu na amerických univerzitách proti válce v Gaze. Tento odpor se už těžko zvládá, navzdory zatýkání a vylučování ze škol. Zdá se, že americká studující mládež konečně našla agendu, která neslouží mainstreamu.

Naši mládež probuzení, doufám, také čeká. Být rebelem v souladu s vládní agendou je prostě pitomé.

https://www.caitlinjohnst.one/p/protest-and-dissent-can-absolutely?publication_id=82124&post_id=144490253&isFreemail=true&r=1rd7rc&triedRedirect=true&utm_source=substack&utm_medium=email

sdílet na

51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
10. 5. 2024 14:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta obřezaná svoloč potřebuje dostat přes držky. A to nejsem zastáncem muslimů ani náhodou.

Bety
10. 5. 2024 16:46
Odpovědět  Frank

Všude se najdou lidé kterým vadí, že z nich nejen dělají voly, ale vlastně je nutí být spoluzodpovědnými za prasárny, které se z vůle jejich elity na světě dějí.
Ten článek je dobrý, protože rozkrývá metody k ovládání myšlení davu v tom, že nepřímá
propaganda je mnohem účinnější, než ta přímá a je mnohem těžší si ji uvědomit. Říká
se tomu také bezstrukturní řízení a ty západní špičky ho dokonale ovládají.
Že se jim poslední dobou začíná drolit je tím, že se jim vlastně drolí všechno, ale škody
které nadělalo jsou přesto bohužel dlouhodobé.

Administrátor
P.A.Semi
10. 5. 2024 14:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Já mám z toho poněkud depresi, že jedna z těch nejhorších svoločí, liberální “woke” “cancel culture” studenti z pobřeží USA, jsou jediní, kteří se postavili proti Synagoze Satanově a probouzejí lid z hypnotické dřímoty… Na druhou stranu, je třeba si uvědomit, kde jsou hlavní barikády a fronty, a kdo je na naší straně, je prospěšný, i když se mi zrovna nelíbí… (i tohle pochopení bude prospěšné)

Židi Gazakaustem zabili mantru “Antisemitismus”, už jim ty lži nebudou procházet tak snadno, protože je přehnali, a spousta a čím dál tím víc lidí už to vidí…

πα½

bonobo
10. 5. 2024 15:21
Odpovědět  P.A.Semi

Čučkaři, čučkaři !!! 🙂 🙂 🙂 …. a ano, lidi to vidí, nejsou slepí. Holokaust – POWERED by Holywood 🙂

bonobo
10. 5. 2024 15:27
Odpovědět  P.A.Semi

A dokonce si myslím, že roste i počet těch, kteří si začínají uvědomovat kdo stojí nejen za malováním té židovské svastiky na synagógy 🙂 a salámistickými “demoškami”, ale kdo stojí za tím skutečným islámským terorem. Kdo tahá za nitky 😉

Slovák
11. 5. 2024 10:12
Odpovědět  P.A.Semi

” Antisemitizmus” bola dýmová clona za ktorú sa skovavali sionistické zločiny, hoci spústa sionistov nie sú semiti-pojem iba na zastrašovanie oponentov! Dnes vyhlasuju za ” antisemitov” tích, ktorích nenávidia sionisti a niektorí židia! Nálepka ” antisemita” začína byť vyznamovo ako odporca ” satanizmu”! A genocídou v Gaze takisto odkopávajú pravdu o holocauste…

Slovák
13. 5. 2024 14:55
Odpovědět  P.A.Semi

Holy hoax je najväčší podvod v dejinach ľudstva, 6 triliónový podvod, o ktorom sa raz bude učiť slobodný svet oslobodený od židonacistov! Nie všetci židia sú zlí, ale prevažná väčšina z nich slúži Synagóge satana! A Pravda vždy nájde svoju cestu medzi ludí!!! Z poznania moderních dejín sveta viem toľko, ze je to holocaust 6 miliónov Palestíncov, ako ” Nakba”, kde vyše milióna sionistický židonacisti vyvraždili, a 5 miliónov vyhnali z domova!!!

Pravdomluvny
10. 5. 2024 15:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať tohle všechno přečtou pozůstalým, znásilněným a těžce zraněným díky útokům muhamrddů v celé Evropě….. určitě domu elaborátu budou tleskat

zuzana
10. 5. 2024 15:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin: Rusko nepřipustí globální konflikt

https://aktax.cz/putin-rusko-nepripusti-globalni-konflikt/

Standa
10. 5. 2024 15:49
Odpovědět  zuzana

Jasně Zuzy !Vypustí pár Sarmatů, Jarsů,Poseidonů a tím ten globální konflikt zažehná!

Pravdomluvny
10. 5. 2024 18:51
Odpovědět  Standa

Jasně, amiokupant přestane existovat….. bohužel i zvířata na tom kontinentu 🥴🥺

Gales
10. 5. 2024 15:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusové u Charkova útočí. Agóň.Job tvoju mať fašista.

Standa
10. 5. 2024 15:47
Odpovědět  Gales

A u nás na LIbavě je největší cvičení amerických vojsk v historii.Copa to asi znamená?

Slovan
10. 5. 2024 17:00
Odpovědět  Standa

…..že máš alespoň na něco koukat. V TV dávají 💩 tak jim tam můžeš počítat kadenci. Šmejdům. 🤣🤣🤣

Joe Arp
10. 5. 2024 18:02
Odpovědět  Slovan

Pavle tak to je skutečně velká prdel!

Slovan
10. 5. 2024 19:28
Odpovědět  Joe Arp

Už jsem poloviční blázen, to si to mám jít šlehnou, když tu mám závoz? Napřed to muším zkonzumovat a pak adios. Tvl podívej se okolo sebe jak se ti kreténi chovají. PRÝ MS?!! Tvl bez rusů? Pivo za 110,- a klobása za 175,-. Bych sem se jim na to vy 💩 💩 hráli by před prázdnou O2. Alé néééé, čecháček na to mááá!! 🤦‍♂️🤦‍♂️💀

11. 5. 2024 00:47
Odpovědět  Slovan

Já už asi patnáct let na MS nekoukám – a to jsem na něj čuměl každý rok od dětství!

Slovan
11. 5. 2024 08:21

Tak to byl takový příměr, který mě v tu chvíli napadl, ono by toho bylo. 😢

Joe Arp
11. 5. 2024 10:56
Odpovědět  Slovan

Letošní MS, bez Rusů a Bělorusů ( nově “Sportovní hry NATO”) vyhraje Ukrajina, pokud se neúčastní, nevadí, zapíchnou do bedny aspoň vlajku!

orinoko
11. 5. 2024 18:01
Odpovědět  Slovan

A to ještě vyprodali O2 na nějakýho rap vozera, o kterém neslyšeli ani Klingoni na Moonu.
To bude pád na drzku zlaté střední třídy, až se budou chodit dívat na akce s holou prdeli.

Slovan
12. 5. 2024 14:02
Odpovědět  orinoko

Tvl to mi řekni, když už jsi to nakousl, tak kdejaký hopsající debil a jak říkáš plná O2. Já tam naběhnout, tak tam nepřijdou ani údržbáři té haly. Májí mladí prachy nó, však všude se jede na dluh a hotovo. Ano až to rupne nebude mušet být ani válka, stačí když dva měsíce nepůjde elektřina, tak to bude sebevražd.

Pravdomluvny
10. 5. 2024 18:20
Odpovědět  Standa

uSSa čeho????
Vojsko zůstalo v Ardenách…..tedy malé oddíly a to s pomocí Boží.

Slovák
11. 5. 2024 10:16
Odpovědět  Standa

Znamená to, že už bude 50 rokov čo som tam cvičil ja s ČSLA….

orinoko
11. 5. 2024 17:58
Odpovědět  Standa

Že je vládní kopalice v řiti a už ji lze udržet jen na bodacich?

Albi
10. 5. 2024 20:02
Odpovědět  Gales

A Ukrové se úspěšně brání – hlásí Kijev.
“Ukrajinská média tvrdí, že Rusové obsadili čtyři vesnice, informace ale není možné ověřit.
Ale kdo by si taky dovolil pochybovat:-)
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-rusove-utoci-okupacni-armada-se-pokousi-prolomit-obranu-v-charkovske-oblasti-251547#
K situaci už se vyjádřil i prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj. „Rusko zahájilo novou vlnu protiofenzivních akcí v této oblasti,“ potvrdil. „Ukrajina na to odpověděla svými vojáky, brigádami a dělostřelectvem. Rusové sice v tomto směru mohou navýšit své síly, ale naše armáda, naše velení o tom ví. Počítalo s tím. Nyní na tomto směru probíhá zuřivá bitva,“

Tak alespoň že vědí a že s tím počítali. 🙂
První nesmělá vlaštovka ukrajinské kapitulace? (Rusové mohou navýšit síly, zatímco Ukrajina ty své marnotratně nechla pozabíjet – asi v domnění, že “spojenci” budou plynule dodávat další.)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
10. 5. 2024 22:44
Odpovědět  Albi

🙂 🙂 🙂

orinoko
11. 5. 2024 18:08
Odpovědět  Albi

Podle toho, co mi asi před hodinou nabídla Trubka, tak Rusové útočí na frontě široké 70 km. U Charkova další zábory. Indický zdroj. Indie měla Rusku nabídnout nějaký hardware. Rádi by si něco odzkoušeli naostro a ještě raději na vítězné straně. Měl jsem dojem, že část raket Brahmos /vyvinuto s Rusy/ vezou starší typy naší Tatrovky.

10. 5. 2024 17:59
Ohodnotit příspěvek :
     

V Rusku to berou – naštěstí – fofrem. Ode dneška mají “nového” premiéra. A kohože? Mišustina. Zvolen jednomyslně, ani jeden hlas proti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
10. 5. 2024 19:29

Kurňa to je jako za starých dobrých časů…..🤣🤣🤣👍👍

Albi
10. 5. 2024 20:22
Odpovědět  Slovan

Byl kladně prověřen “bojem!.
Gosudar nesáhl jen tak hala-bala do “zásob” jako naše elektro-5kolka, když marně hledá ministra pro “vědu a výzkum” (u nás už prakticky neexistující – sociání a genderové nepočítám)

Slovan
11. 5. 2024 08:27
Odpovědět  Albi

Ten už je jako já. To obkoukal ode mě. Já si také pár let zpět dělám rezervy u papoušků. Když mě něco padne mám pak kam šáhnout. No a nedavno jsem usoudil že rozšířim pole rezerv abych měl kam šáhnout.

10. 5. 2024 21:38
Odpovědět  Slovan

Kluci a holky, nevěřil jsem, že sestavení vlády stihnou do 15 května, jak semo tamo na ruswebech probleskovalo, ale oni to fakt stihnou. Zkráceno:

Volodin řekl, kdy Státní duma zváží kandidáty na místopředsedy vlády a ministry 10. května 2024

Státní duma zváží kandidatury na místopředsedy vlády 13. května a ministry 14. května, uvedl předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin.

Žeby žeby? Že by bylo zapřahání u konce a spřežení se začínalo rozjíždět? Kéž by. Aspon to vnitrostátní, aby se mohlo bez obav rozjet i spřežení dokončení Velké vlastenecké. To zase bude smutno v kavavárně.

Boomer
10. 5. 2024 22:01

..no, Mišustin už má jmenovací dekret podepsaný Putinem. Nová kapitola začíná… i prodolženie sledujet! ;o))))

11. 5. 2024 00:35
Odpovědět  Boomer

Jo. Hádám, že tu kapitolu otevřou 20 května, kdy fetce končí mandát, což sebou nese dvě kruciální zajímavosti a jeden neméně kruciální otazník.
Zajímavost 1) Tímto dnem se pro Rusko stát tzv. ukrajina stane teroristickou organizací ukrajina.
Zajímavost 2) Ruská strana nemá tímto dnem počínaje na tzv. ukrajinské straně s kým jednat. Z čehož vyplývá onen vééélkej otazník – s kým bude Rusko jednat o bezpodmínečné kapitulaci?
Z čehož všeho vyplývá habaděj dalších zajímavostí a otazníků – s kterými, a které, a dal bych na to krk, Putin a spol. už dlóóóuho počítají a do svých strategických plánů je mají začleněné (viz ten fofr při sestavování vlády), ale přiblblému KoZa ještě ani nedocvaklo, jak s tím vším může v souladu s mezinárodním právem Méda kouzlit a na tom rajtovat. Však také ne nadarmo studoval Gosudar mezinárodní právo. Což KoZa vlastně rovněž ještě nedošlo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
10. 5. 2024 22:24

Tak co?
Už konečně věříš svým předpovědím? Nebo lépe – kvalitně z dostupných ruskýxch zpráv sestavit “mozaiku”?
Máš za 1+ .

11. 5. 2024 00:38
Odpovědět  Albi

🙂 Sakrblé, zesejc jsem to bral popořadě. Neva, jukni vejš na kapitálistu.

Slovan
11. 5. 2024 08:30

👍 👍 👍 👍

Albi
11. 5. 2024 08:55

Dobrý – taky jsem od tebe nic jiného nečekala. Další 1+ .

11. 5. 2024 18:54
Odpovědět  Albi

Csss… csss… mě rozmazluješ. Se pýřím.

Slovan
11. 5. 2024 19:34

Počkej já ti časem srazím hřebínek. 😎😎

Mik
11. 5. 2024 14:57

A co je na tom divného? Putin si údajně nepřál žádné natahování a prodlevy. Proto ta rychlost.

Slovan
10. 5. 2024 20:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Omlouvám se není to k tématu ale tady u bratří ve slovenském parlamentu pan Blaho vypral žrádlo opozici, moc hezké. Škoda že takový není v naší opozici.

Ľuboš Blaha: Takýto náklad progresívci ešte nezažili! – YouTube

10. 5. 2024 21:39
Odpovědět  Slovan

Díky.

Albi
10. 5. 2024 22:35
Odpovědět  Slovan

Jo – perfektní! Taky dík za odkaz.

Slovan
11. 5. 2024 08:31
Odpovědět  Albi

M+A, ten jim tak vypral pajšl, hezky to psychickyx nedali. Něco mi to připomíná.

Albi
11. 5. 2024 09:03
Odpovědět  Slovan

To tedy vypral! Přímo dočista dočista.
Holt Slováci jsou pořád ještě jiné “kafe”. A kvalitnější než to naše vládně-parlamentní pětkrát ohřívané a už poněkud plesnivé. :-).

Eva
11. 5. 2024 07:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Vojna narodnaja II.
👋👋👋❤️

Slovák
11. 5. 2024 10:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Sledujem videá Scotta Rittera a plukovnika Douglasa s dobrymi analýzami genocídy v Gaze a teraz začiatkom Rafahu. Iskrahell tuto vojnu prehral, lebo od zaciatku planoval zrovnanie celeho Pasma Gazy so zemou a vysťahovaním zbytku Palestíncov…Do tunelov sa Judášska armáda úžasne bojí! Hamas podľa Rittera ma straty medzi 10 až 30% , takže Frankensteinom zoberie aspoň 5 rokov než zlikvidujú bojovnikov Hamasu po totalnej demolícii budov a vyhnaní živích Palestíncov! Lenže je tam este Hezbollah, ktory slúbil ze v prípade vyhladenia Hamasu, zakročí! A za Hezbollahom je Iran, takže Iskrahell prehral a bude musieť pristúpit na mier, alebo vyvolať nukleárnu krízu a WW3….Hamasu sa podarilo získat mnhe drony Iskriacehohellu kde su záznamy vojnových zlocinov, časť ukazovala Al Jazeera-zakazana Isrealhellom, a cast cez ei videa( electronic intifada)…Moralne uz prehrali s Iskriacim sa peklom( IskraHell) aj v USraeli za mlákou!

Slovák
11. 5. 2024 10:30
Odpovědět  Slovák

Plukovnika Douglasa McGregora…

Slovák
13. 5. 2024 14:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Výborne povedané a vysvetlené, lebo tí americkí sionisti a israelski si namýšľajú že majú univerzálnu ” pravdu” z učenia Scofield-Darby zvrátenej biblickej doktríny ze treba ” milovať fyzický štat Izrael” a nie duchovný! Preto vznikla aj doktrína ” vyvolenosti židov” a ” špeciálnosti američanov”- že bez nich sa svet nezaobíde a oni sú vyvolení vládnut svetu morálne i ekonomicky, ze mi sme podradene rasy pololudí-polozvierat ( goyimovia) čo im majú slúžiť!!! Ta Scofield-Darby židomurarska biblia učí že ten ” kto miluje štát Izrael je požehnaný Bohom, a ten čo nenávidí štát Izrael je prekliaty Bohom”….Zároven učia že je nutnosť obetovať červené kravy, postaviť Tretí chram v Jeruzaleme, ,torý bude hlavným mestom sveta, kde sa budú chodiť všetky gójske( polozvieracie) národy klaňať ” vyvolenému národu a ich bohu”!!! Zbytok ich satanizmu najdete v 63 knihach Babylonskeho Talmudu!!! Talmud= Smrt v preklade a doslovne!!! A to že satanský sionista a žid vyznava našu, nie ich smrť viac ako život, neyreba zdôraznovať!!! Toto učia v amerických kostoloch, az 85-90% kostolov!!! Keď sa tomotu nepostavíme, skončíme ako Palestínci!!!!

Administrátor
P.A.Semi
14. 5. 2024 09:40
Odpovědět  Slovák

V podstatě souhlas, jen že “Talmud” doslova znamená “Učení”…

πα½