politika

Ministerstvo zahraničí RF: Rusko nebude žádat Německo o obnovení ekonomických vztahů

O vyjádření spolkového kancléře Spolkové republiky Německo O. Scholze

“Věnovali jsme pozornost nejnovějším protiruským útokům spolkového kancléře Spolkové republiky Německo O. Scholze, které hlavní představitel německé vlády učinil při vystoupení 12. prosince 2022 na slavnostní akci u příležitosti 70. výročí východního výboru německé ekonomiky.

Vytváří to dojem, že se snaží ospravedlnit německou vládu i sebe za selhání politiky v ruském směru a za rostoucí ekonomické problémy v zemi. Důraz byl kladen na podporu kyjevského režimu a spekulace, že po skončení „války“ na Ukrajině Rusko požádá o obnovení ekonomických vztahů s Německem.

My ale nebudeme o nic žádat a němečtí politici to musí jednou provždy pochopit. Ať O. Scholz sám nese odpovědnost za „utahování opasků“ byznysu na úkor jeho zájmů.

Je nám jasné proč byly důrazy kladeny právě tímto způsobem, rozhodovala o tom řada skutečností, které nejsou pro současnou vládu Spolkové republiky Německo lichotivé.

Kancléř Scholz se rozhodl nezmínit, že to byla neuvážená politika jeho kabinetu, která vedla k roztržení rusko-německé ekonomické a energetické spolupráce, která po desetiletí zajišťovala růst německého průmyslu.

Pomlčel také o tom, že kvůli bezprecedentnímu zdražení všech druhů energií už mnoho německých firem přesouvá svou výrobu z Německa do Spojených států.

Kancléř také nevysvětlil proč Berlín stydlivě a zbaběle upustil od vyšetřování sabotáží plynovodů “Nord Stream 1” a “Nord Stream 2”, které odřízly německou ekonomiku od přímých dodávek levného ruského zemního plynu.

Nezazněly ani žádné prognózy, do jaké míry protiruská sankční horečka, do níž upadlo vedení Německa a do které stahuje další země Evropské unie, skutečně zasáhne německý byznys jako bumerang.

Ale hlavně, co je nejdůležitější, když se O. Scholz pateticky rozpovídal o údajně čistě humanitárních a jiných důvodech potřeby uštědřit Rusku porážku na Ukrajině, neřekl ani slovo o přiznání své předchůdkyně A. Merkelové – o tom, že Berlín a další západní metropole vždy přistupovaly k Minským dohodám o urovnání pouze jako k možnosti hrát o čas, aby připravily Kyjev na válku proti naší zemi.  

Všechny argumenty O. Scholze jsou důkazem krize v chápání současné situace a strategické vize. Podle všeho jsou to zřejmě limity myšlení současných německých úřadů”.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://mid.ru/ru/maps/de/1843794/

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
19. 12. 2022 22:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Bravo.

josef
19. 12. 2022 23:10
Ohodnotit příspěvek :
     

V klidu. Němci příjdou sami a po čtyřech. Už to začíná

katango
20. 12. 2022 00:17
Odpovědět  josef

Co po čtyřech, po břiše se budou plazit!

Helena
20. 12. 2022 06:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to správné rozhodnutí, Rusko se ani jinak zachovat nemůže.

Aleš
20. 12. 2022 07:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Německo je jeden velký debil a nacek.

PENNYS
20. 12. 2022 12:59
Odpovědět  Aleš

NĚMECKÝ NÁROD JE JEDEN Z NEJCHYTŘEJŠŠÍCH VYVOLENÝCH NÁRODU
(alespon si to o sobě němci myslí)!!!
STAČÍ SE PODÍVAT JAK SE NĚMCI NECHALI OD TRPAJZLÍKA” ADOLFA ZBLBNOUT”,
JEŠTĚ VĚTŠÍ PODIVUHODNÁ VĚC: OPĚT SE NECHALI STAROU BABKOU ANGEL
TAK OBLBNOUT,ŽE OPĚT
DO= bali
CELOU EVROPU -POTAŽMO CELÍ SVĚT!!!!!

josef
20. 12. 2022 08:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Už je to tady. Teda pardon v Německu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
20. 12. 2022 09:28
Ohodnotit příspěvek :
     

ok, ale vraj o prípadnej žiadosti NDR o spoluprácu uvažovať budú ….

Gales
20. 12. 2022 10:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Pád Evropy začíná.

Pavel z Moravy
20. 12. 2022 10:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě pořád jsou Rusové moc slušní. Já už bych s touto zápaďáckou bandou pokrytců dávno vyběhl a neměl bych pro ně ani pohrdání. Mají fakt kliku, že je Vladimír narozený ve znamení Vah, protože tito lidé mají pořád pocit, že mají druhým pomáhat a být na ně laskaví. Znám mnoho lidí narozených ve znamení Váhy a fakt se mi to potvrzuje. Jiní, tvrdí vůdcové by vás již poslali do pekel, kam patříte.

Markýza
20. 12. 2022 17:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

No, je trochu škoda, že to Putinovi protivníci nevzali přes rozbor horoskopu 🙂 Museli by zjistit, že nejen přirozená potřeba, mít věci v rovnováze, ale – v jeho případě – naprostá nemožnost z té rovnováhy ho vyhodit. Má to tam fakt fest.

20. 12. 2022 11:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč by mělo! Až USA z Evropou skončí, nebude v Německu nic, co by mohlo Rusy zajímat. Proč by měli sanovat evropskou blbost?

Nosferatu
20. 12. 2022 11:45
Ohodnotit příspěvek :
     

A proč jen s německem???Proč ne s celou zasranou EU a USA???

oldoo
20. 12. 2022 13:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Limity myšlení,to je dobré!Tleskám.