blog

Německu a EU bylo předáno vyhlášení války

Od Pepe Escobar

3. října 2022

Sabotáž plynovodů Nord Stream (NS) a Nord Stream 2 (NS2) v Baltském moři zlověstně posunula „Katastrofický kapitalismus“ na zcela novou, toxickou úroveň.

Tato epizoda hybridní průmyslové/komerční války ve formě teroristického útoku proti energetické infrastruktuře v mezinárodních vodách signalizuje absolutní kolaps mezinárodního práva, utopený řádem „naše cesta nebo dálnice“, „založený na pravidlech“.

Útok na obě potrubí spočíval v několika výbušných náložích odpálených v samostatných větvích poblíž dánského ostrova Bornholm, ale v mezinárodních vodách.

Byla to důmyslná operace, prováděná tajně v mělké hloubce dánských průlivů. To by v zásadě vylučovalo ponorky (lodě vplouvající do Baltského moře jsou omezeny ponorem 15 metrů). Pokud jde o potenciální „neviditelná“ plavidla, ta se mohla potulovat pouze s povolením z Kodaně – vody kolem Borholmu jsou totiž nacpané senzory odrážejícími strach z invaze ruských ponorek.

Švédští seismologové v pondělí zaznamenali dva podvodní výbuchy – jeden z nich odhadoval na 100 kg TNT. Přesto mohlo být použito až 700 kg k vyhození tří samostatných uzlů potrubí. Takové množství by nemohlo být doručeno jen jednou cestou podvodními drony, které jsou v současnosti dostupné v sousedních zemích.

Tlak na potrubí klesal exponenciálně. Potrubí je nyní naplněno mořskou vodou.

Potrubí na NS i NS2 lze samozřejmě opravit, ale sotva před příchodem generála Wintera. Otázkou je, zda by se Gazprom – již zaměřený na několik statných euroasijských zákazníků – obtěžoval, zvláště když vezmeme v úvahu, že plavidla Gazpromu by mohla být vystavena možnému námořnímu útoku NATO v Baltském moři.

Němečtí představitelé již předhazují, že NS a NS2 mohou být „potenciálně“ mimo provoz „navždy“. Ekonomika EU a občané EU tyto dodávky plynu nutně potřebovali. Ale EUrokracie v Bruselu – která vládne národním státům – by nenásledovala, protože si je sama diktovala Říše chaosu, lží a drancování. Lze namítnout, že by tato eurooligarchie měla být jednoho dne souzena za vlastizradu.

V současné době je strategická nevratnost již zřejmá; obyvatelstvo několika zemí EU zaplatí obrovskou cenu a ponese vážné důsledky tohoto útoku, krátkodobé, střednědobé i dlouhodobé.

Cui bono? 

Švédská premiérka Magdalena Anderssonová připustila, že šlo o „záležitost sabotáže“. Dánská premiérka Mette Frederiksenová přiznala, že to „nebyla náhoda“. Berlín souhlasí se Skandinávci.

Nyní to srovnejte s bývalým polským ministrem obrany (2005-2007) Radkem Sikorskim, rusofobem oženěným se zběsilou americkou „analytičku“ Anne Applebaumovou, který vesele tweetoval „Děkuji, USA“.

Je to stále zvědavější a zvědavější, když víme, že současně se sabotáží  byla částečně otevřena Baltic Pipe  z Norska do Polska, „nový koridor pro dodávky plynu“ obsluhující „dánský a polský trh“: ve skutečnosti malá záležitost, vezmeme-li v úvahu jejich sponzory před několika měsíci. měli potíže s hledáním plynu a teď to bude ještě těžší, s mnohem vyššími náklady.

NS2 již byla napadena – pod širým nebem – po celou dobu své stavby. Ještě v únoru se polské lodě aktivně snažily zabránit plavidlu na kladení potrubí Fortuna v dokončení NS2. Potrubí se pokládalo jižně od – uhodli jste – Bornholmu.

NATO ze své strany bylo velmi aktivní v  oddělení podvodních dronů . Američané mají přístup k norským podvodním dronům na dlouhé vzdálenosti, které mohou být upraveny jinými návrhy. Alternativně mohli být při sabotáži zaměstnáni profesionální námořní potápěči – i když přílivové proudy kolem Bornholmu jsou vážnou záležitostí.

Velký obraz odhaluje kolektivní Západ v naprosté panice, s atlantickými „elitami“ ochotnými uchýlit se k čemukoli – k pobuřujícím lžím, atentátům, terorismu, sabotáži, úplné finanční válce, podpoře neonacistů – aby zabránily jejich sestupu do geopolitické a geoekonomická propast.

Deaktivace NS a NS2 představuje definitivní uzavření jakékoli možnosti německo-ruské dohody o dodávkách plynu s přidanou výhodou, že Německo odsune do nízkého postavení absolutního amerického vazala.

To nás přivádí ke klíčové otázce, která západní inteligence navrhla sabotáž. Hlavními kandidáty jsou samozřejmě CIA a MI6 – s Polskem nastaveným jako padouch a Dánsko hraje velmi riskantní roli: je nemožné, aby Kodaň nebyla nakonec alespoň informována.

Prozíraví jako vždy, již v dubnu 2021 se Rusové  ptali  na vojenské zabezpečení Nord Streamu.

Rozhodujícím faktorem je, že můžeme čelit případu člena EU/NATO zapojeného do aktu sabotáže proti ekonomice číslo jedna EU/NATO. To je casus belli. Kromě otřesné průměrnosti a zbabělosti současné administrativy v Berlíně je jasné, že BND – německý intel – stejně jako německé námořnictvo a informovaní průmyslníci dříve nebo později spočítají.

Nebyl to zdaleka ojedinělý útok. 22. září došlo k pokusu kyjevských sabotérů proti Turkish Stream. Den předtím byly na Krymu nalezeny námořní drony s anglickými průkazy totožnosti, podezřelé z toho, že byly součástí spiknutí. Přidejte k tomu americké vrtulníky, které před týdny přelétaly nad budoucími sabotážními uzly; britské „výzkumné“ plavidlo  potulující se v dánských vodách  od poloviny září; a tweet NATO o testování „nových bezpilotních systémů na moři“ ve stejný den sabotáže.

Ukaž mi peníze (plyn).

Dánský ministr obrany se tuto středu naléhavě setkal s generálním tajemníkem NATO. Všechny exploze se staly velmi blízko dánské exkluzivní ekonomické zóny (EEZ). To může být přinejlepším kvalifikováno jako hrubé kabuki; přesně ve stejný den Evropská komise (EK), de facto politický úřad NATO, pokročila ve své posedlosti ochrannou známkou: další sankce proti Rusku, včetně certifikovaného stropu cen ropy, který bude propadat.

Energetickí giganti EU mezitím sabotáží ztratí velký čas.

Volání zahrnuje německé Wintershall Dea AG a PEG/E.ON; holandský NV Nederlandse Gasunie; a francouzský ENGIE. Pak jsou tu ti, kteří opět financovali NS2: Wintershall Dea a také Uniper; rakouský OMV; znovu ENGIE; a britsko-nizozemský Shell. Wintershall Dea a ENGIE jsou spoluvlastníky i věřiteli. Jejich vzteklí akcionáři budou chtít vážné odpovědi od seriózního vyšetřování.

Je to ještě horší: na frontě Pipeline Terror už nejsou zataraseny žádné chyty. Rusko bude v červené pohotovosti nejen kvůli Turk Stream, ale také Power of Siberia. Totéž pro Číňany a jejich bludiště potrubí přijíždějících do Sin-ťiangu.

Bez ohledu na metodologii a aktéry, kteří byli ve smyčce, jde o odplatu – předem – za nevyhnutelnou kolektivní porážku Západu na Ukrajině. A hrubé varování pro globální jih, že to udělají znovu. Akce však vždy vyvolává reakce: od nynějška se „zábavné věci“ mohou stát také potrubím USA/Spojeného království v mezinárodních vodách.

Oligarchie EU dosahuje pokročilého procesu rozpadu rychlostí blesku. Jejich příležitost alespoň zkusit roli strategicky autonomního geopolitického aktéra je nyní uzavřena.

Tito EUROkraté nyní čelí vážné nesnáze. Jakmile bude jasné, kdo jsou pachatelé sabotáže v Baltském moři, a jakmile pochopí všechny život měnící socioekonomické důsledky pro občany celé EU, budou muset kabuki přestat. Včetně již běžícího, uber směšného podzápletky, že Rusko vyhodilo do povětří vlastní potrubí, když Gazprom mohl jednoduše uzavřít ventily nadobro.

A ještě jednou je to horší: Gazprom hrozí žalobou ukrajinské energetické společnosti Naftofgaz za nezaplacené účty. To by vedlo k ukončení tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu do EU.

Jako by to všechno nebylo dost vážné, Německo je smluvně zavázáno nakupovat minimálně 40 miliard kubíků ruského plynu ročně do roku 2030.

Prostě řekni ne? Nemohou: Gazprom má ze zákona nárok na výplatu i bez přepravy plynu. To je duch dlouhodobé smlouvy. A už se to děje: kvůli sankcím Berlín nedostává veškerý plyn, který potřebuje, ale stále musí platit.

Všichni čerti jsou tady

Teď je bolestně jasné, že císařské sametové rukavice jsou pryč, pokud jde o vazaly. Nezávislost EU: zakázána. Spolupráce s Čínou: zakázána. Nezávislé obchodní propojení s Asií: zakázáno. Jediným místem pro EU je být ekonomicky podřízena USA: laciný remix z let 1945-1955. S perverzním neoliberálním obratem: budeme vlastnit vaši průmyslovou kapacitu a vy nebudete mít nic.

Sabotáž NS a NS2 je zabudována do imperiálního vlhkého snu o rozbití eurasijské pevniny na tisíc kousků, aby se zabránilo transeuroasijské konsolidaci mezi Německem (zastupujícím EU), Ruskem a Čínou: 50 bilionů dolarů v HDP, na základě parita kupní síly (PPP) ve srovnání s 20 biliony USD v USA.

Musíme se vrátit k Mackinderovi: kontrola nad euroasijskou pevninou představuje kontrolu nad světem. Americké elity a jejich trojské koně po celé Evropě udělají vše pro to, aby se nevzdaly své kontroly.

„Americké elity“ v tomto kontextu zahrnují vyšinutou, Straussovými neokonzervativci zamořenou „intel komunitu“ a Big Energy, Big Pharma a Big Finance, které je platí a které profitují nejen z přístupu Deep State Forever War, ale také chtějí udělat zabití z Davosu vymyšleného Great Resetu.

Zuřící dvacátá léta začala vraždou – generála Soleimaniho. Vyhození potrubí do povětří je součástí pokračování. Dálnice do pekel bude až do roku 2030. Přesto, abychom si půjčili od Shakespeara, peklo je definitivně prázdné a všichni (atlantističtí) ďáblové jsou tady.


Pepe Escobar je nezávislý geopolitický analytik a autor. Jeho poslední knihou je Raging Twenties. Byl politicky zrušen z Facebooku a Twitteru. Sledujte ho na  Telegramu .
https://bit.ly/3CuhTAn

sdílet na

35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
4. 10. 2022 09:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Teď v týdnu má být v Praglu sumit EU. Lepší příležitost vzít vidle a uklidit ten Evropský nepořádek už nebude.

Gales
4. 10. 2022 09:58
Odpovědět  Veny232

Češi nejsou vidláci.Bohužel.

me2d44
4. 10. 2022 13:43
Odpovědět  Gales

No, svého času bychom byli schopni přinést i cepy (dneska každý spoléhá na kombajn), napřímené kosy (ale v čase sekaček je to taky nesmysl), halapartny a sudlice už taky nejsou k mání – ale někteří to umí i holýma rukama (taky mám na ně “zbrojní pas” [Jiu Jitsu, Judo, Musado] – ale trpím asymetrií srdeční činnosti /občas mi to klepe když si nedám prášky až 150 do minuty když mě před lety vezl “taxík s houkačkou” tak doktorovi – po napojení na přístroje – spadly brýle a řval: “jste vůbec člověk? Vždyť máte tep 350 za minutu!, tak se nesmím rozčilovat – no, doktorovi jsem jen řekl: “to nic, já jsem bývalý lampasák”)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
4. 10. 2022 17:23
Odpovědět  Gales

Tak oni by si to i přáli, jsou to smějící se bestie, ale musel by to někdo udělat za ně!! Moje zkušenost hovoří jasně. Mám pro to příměří- Petr říká, proč já, ať jde Pavel. A takhle to tu funguje, nikdo si nechce pálit prsty. A vzít někoho na vidle je kumšt. Další příklad, v mém nejbližším příbuzenstvu je tuším mimo mě feft dospělích mužů různého věku. Kontrolní otázka Jasánek, kolik z nich je schopno zabít slepici, nebo jiné domácí zvíře k nedělnímu obědu?!! 😛 😛 😜 😲

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
4. 10. 2022 20:28
Odpovědět  Gales

To je špatně. Takto jste “neurazil” Čechy, zřejmě jste měl na mysli – nejsou to sedláci s vidlenmi. Vidlák je sprosté slovo, urážka.
Ale k věci. Nám chybí prostě představa o budoucnosti, vize za kterou by se dalo jít. Skočili jsme na špek a začali nenávidět všechno. A o to jim šlo. Rozdrobili nás a snadněji s námi manipulují, či se na nás eventuálně vykašlou.
Kdyby se lidé dokázali domluvit, aspoň tak 50% lidí, neměli by tihle “z horních deseti tisíc” žádnou šanci nikdy.

Pedro
4. 10. 2022 13:11
Odpovědět  Veny232

Jak fungují agenti CIA v Rusku, jak fungují trolí hnízda, jak pracují dnešní tajné služby, mrkněte na ruský vynikající seriál na youtrubce ve slovenském znění “Spící agenti”, nebudete se nudit, skvělé.
https://www.youtube.com/watch?v=vkXqP0WbX4s

janle57
4. 10. 2022 09:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Německo,Dánsko a Švédsko na příkaz svého nadřízeného z Washingtonu byly
zdvořile upozorněny,aby nestrkaly nos do americké sabotáže,držely klapačku
a všechno hodily na RF,která se podle nich totálně pomátla a zničila si svůj
vlastní majetek,dobře,takže plyn přes Ukrajinu nic,plyn přes tureckou větev nic
a do vánoc je v Evropě vymalováno,asi na tom jejich summitu,jak se těmhle
dýchánkům vyvolených říká,budou bavit o tom,kdo má lepší termoponožky,
nebo beranice, případně jak centrálně objednat pro EU petrolejky.

Vaska
4. 10. 2022 10:19
Odpovědět  janle57

a na tom sejšnu (co o něm píše veny232) doufám nebudou topit a každej si vezme dva svetry a nebo radši tři !!!

Gales
5. 10. 2022 09:49
Odpovědět  janle57

Bývalý americký senátor Richard Black totiž v posledním vystoupení prohlásil, že v bezpečnostních kruzích v USA se šíří informace, že za explozemi Nord Stream 1 a 2 stojí americká CIA, která zřejmě spolupracovala s Pentagonem a s ministerstvem zahraničí. Zároveň senátor uvádí názor, že kancléř Olaf Scholz musel o explozích vědět dopředu a musel s nimi vyslovit souhlas, musel dát CIA povolení k likvidaci plynovodů, protože podle Blacka by CIA neriskovala mezinárodní diplomatickou krizi, pokud by některý německý orgán zjistil, kdo za zničením plynovodů stojí a začal by konat mimo vymezený a dopředu domluvený rámec.

4. 10. 2022 09:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Do příchodu generála Wintera už bude potrubí neopravitelné.
Vítězství si připíše generál Corrosion.

Pavel z Moravy
4. 10. 2022 10:29

Grázlové to tady prostě ovládají. Jestli to tady dopadne jako ve filmu Těžká váha o boxeru Braddockovi, kterého hraje R. Crowe, který bojuje o život své rodiny a svůj v době té nejhlubší hospodářské krize minulého století třicátých let, tak pokud by to tady mělo takto vypadat jako tehdy za světové krize, tak tyto dnešní rozmazlené a zombifikované dětičky to nepřežijí. Ani my staří jsme nezažili nic takového jako byla tato krize, takže i my nejsme na něco takového připraveni, ať si říkáme co chceme. Rozdíl je, že nejsme zhýčkaní a dovedeme si ledacos odepřít. Ten film podle skutečnosti je otřesnou ukázkou krize kapitalistické společnosti. Kdo ho neviděl, vřele doporučuji. A jestli nyní jim podobní grázlové stvoří uměle stejně hlubokou krizi, potom si lidé musí s těmito lidmi nějak poradit, pokud budou chtít přežít. Jestli ale většina ztratila pud sebezáchovy a odešel jim rozum, potom už opravdu není co řešit. Moje vnitřní pocity mne málokdy klamou a nyní mám opravdu obavy, že jsme s touto společností došli k okraji propasti. To, že to přeformátovaní a propagandou oblblí lidé nevidí je katastrofa. Ale ti, co to zde řídí ke kolapsu se doufám budou muset zodpovídat a neprojde jim to.

skeptik
4. 10. 2022 10:56
Odpovědět  Pavel z Moravy

Dalším takovým filmem z doby hospodářské krize je film “Hrozny hněvu”.

Pavel z Moravy
4. 10. 2022 13:56
Odpovědět  skeptik

Samozřejmě znám, Steinback je mým oblíbeným spisovatelem. Kniha je jedním z vrcholů jeho díla a film je natočen výtečně.

4. 10. 2022 18:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jsem z toho všeho bez nálady. Neumím si představit jak to chce mládí vpřed vyřešit, když 80% mládí vpřed je bl-bý až to tříská dveřmi a líný i jenom myslet.

4. 10. 2022 10:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, měl bych dotaz. Stalo se vám, že na diskuzi nick “rybáři”, který se najednou, během psaní vašeho příspěvku, zničehož nic změnil na Masunta – a naopak? Jen se tak ptám. Ale fakt by mě to zajímalo. Není přece možné, aby se to stávalo pouze mě, a to v posledních dvou týdnech, opakovaně, a na obou PC.
A jinak. Slovo Masunta je z hauštiny (Hausové je etnikum Západní Afriky) a znamená rybáři – číslo množné.

Semi, máte pro to rozumné vysvětlení?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
4. 10. 2022 10:37

1. Halucinace – málo spíte ?
2. zavirovaný počítač, někdo vám do prohlížeče nacpal javascript, který není z tohoto serveru

Průběžnou aktualizaci těch komentářů jsme tu odebrali v červnu, strašně moc to zatěžovalo server.

4. 10. 2022 12:21
Odpovědět  P.A.Semi

1) Já ty halucinace vyfotím, fláknu to sem, a vy mi pak vysvětlíte, jak je možné vyfotit halucinace, co vy na to?
2) Někdo mi zaviroval i počítač (ten druhý) který jsem měl vypnutý? A nastaroval jsem ho jen proto, abych zjistil, zda se mi to objeví i na něm. A jo, objevilo. Tak mě dnes napadlo kliknout si na “načíst tuto stránku znovu” a tu máš káčo lívanec – byl tam Masunta. To samé na druhém PC. Takže možná, pokud to tak je, někdo nacpal vir – otázka je kdo, proč, a proč na oba PC. Co nevím, je, jaký to má vliv a k čemu vlastně ten javascript slouží – nebo naopak škodí. Našel jsem si to sice na wiki, ale chytrý z toho nejsem.
3) Poslední větě o komentářích nerozumím; nechápu souvislost.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
4. 10. 2022 17:36

Abys nevyfotil nějaký lechtivý obrázek sousedky a omylem neposlal, jeden nikdy neví, nebo ono tak u vás začalo už sněžit a taky vochomůrky bílé, budu zbírat v lese a pak snadno se stane že se člověk pomate se.
🙋‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🌹 🌹 👍 👍 🤣 🤣 🤣 🤣

4. 10. 2022 18:44
Odpovědět  Pavel K

Moje sousedka se jmenuje Jarda, alias Zloprcek, a je to 165/55 plešatý cholerik. Hele, ten závěr věty s těmi rozjuchanými “se” už byl pod vlivem muchomůrky?

Pavel K
4. 10. 2022 20:39

Mochomůrky bílé, Plastik, DG307……..🤣🤣🤣🤣🙋‍♂️

Pavel K
4. 10. 2022 17:40
Odpovědět  P.A.Semi

Já vás pane zdravím. Doporučuji zajít na PP a tam je zmatek.
Tam lítají a ukazují se maily všech diskutujících, tedy v různém čase. 🙋‍♂️

skeptik
4. 10. 2022 10:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Teroristickým útokem na plynovody nemohly USA poskytnout lepší důkaz, že Evropu považují za svou kolonii, a že prostřednictvím základen NATO ji ve skutečnosti okupují a ne jak tvrdí, že ji poskytují ochranu před nějakým útokem.

me2d44
4. 10. 2022 14:05
Odpovědět  skeptik

Ovšem, tady se naskýtá otázka, čím ten ruský plyn nahradí, když jejich frakovací společnosti zkrachovaly a Rusové jim “jejich frakovaný, zkapalněný” plyn neprodají. Přes indii a Čínu to sice jde, ale násobně dráž (Američané to stejně budou prezentovat, jako svůj produkt – a vyúčtují si i přepravu do Evropy a zpět, i když to vezou odjinud). Já se zajistil – mám na střídačku dvě sady termoprádla. Dokud je ještě čas, doporučuji zakoupit.

jirik
4. 10. 2022 16:35
Odpovědět  skeptik

Otázkou je jestli Evropu potažmo EU považují za svou kolonii nebo konkurenci.
*****

Zajímavý je katastrofický film Den poté (1983)

Je polovina osmdesátých let dvacátého století a Sověti se rozhodli obsadit Západní Německo, čemuž Amerika nechce přihlížet jen tak. Nepokoje mezi dvěma nejmocnějšími státy vzrůstají a nedorozumění nabývá biblických rozměrů až vyvrcholí jadernou válkou. Všechny americké i ruské atomové pumy jsou odpáleny na svůj let nesoucí zkázu a smrt v podobě smrtícího záření a jedovatého spadu.
https://www.csfd.cz/film/18159-den-pote/prehled/

Autor
4. 10. 2022 20:32
Odpovědět  jirik

Kolonii. Máte ještě pochybnosti? Ke spojencům se chováte jinak.

jirik
4. 10. 2022 20:49
Odpovědět  Peter

akorát, že jsem v příspěvku nepsal o spojencích, ale o konkurentech.
*****
Pokud jde o kunkurenty – ti se zásadně likvidují
Spojenci – je definice taky obdobná jak u konkurentů; jakmile spojenectví pro jednu stranu přestane být výhodné, stávají se z nich konkurenti.

kolonie je ždímána, nikoliv likvidována. Takže, jestliže je EU/Evropa kolonií USA, tak by mělo USA zajistit své kolonii plyn, aby mohli dál vyrábět, lidi v domech topit,….
Zajistí fyzické dodávky plynu USA v potřebném množství nebo jenom naslibuje a pak se vymluví, že nemohla dodat, protože …..?

Pijack
4. 10. 2022 11:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Začíná doba temna. Sami jsme se stali otroky, sami budeme lozit po kolenou.

Jiří
4. 10. 2022 12:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsem rád jak to dopadlo. Jíž v době ,kdy finišovala pokládka potrubí jsem se divil ,že rusové spěchají.Oni totiž velmi rádi lezou do oprátky ,místo toho ,aby rázně nakopali západ do zádele! V Rusku převládá holubičí povaha a krvavý západ to ví.

Aleš
4. 10. 2022 14:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Světový satan USA a jeho válka proti Evropě. A EU drží hubu.

Pavel z Moravy
4. 10. 2022 16:47
Odpovědět  Aleš

EU v tom jede s nimi a Šorošovská kavárna si mlaská jak nás ožebračí. Co bysme chtěli, vždyť jim většina jde na ruku.

Pozor
4. 10. 2022 18:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobrá seminárna práca, ale čo bude ďalej? Ako sa skutočne zachová Rusko, alebo to prehliadne ako doteraz všetky prekročené červené čiary? Chýba mi v tom trochu toho čo sa stane, pretože zatiaľ je to len pomenovanie toho čo sa stalo.

Boomer
4. 10. 2022 20:05
Odpovědět  Pozor

.. co se stane? Evropa bude mít v dohledné době sama tolik starostí, že význam Ukrajiny bude asi podobné důležitosti jako Afghánistánu. A koho dnes zajímá Afghánistán?

Autor
4. 10. 2022 20:50
Odpovědět  Pozor

Co se stane, si musíme jen představovat. Reálná politika je pro nás “mimo” ni těžko uchopitelná a navíc v každé zemi mají svoje “nuance”.
Podívejte se asi tak – když měl Puitn řeč v Mnichově, vysmívali se mu a blahosklonně mu zatleskali, ale jinak si “ťukali” na čelo. A on jim tam v podstatě řekl, jinými slovy, i to co se děje dnes. Stejně tak to říkal pak v průběhu dalších let.
Když vloni upozornil na hrozbu překročení červených čar, zase se mu vysmívali a my jsme sami nechápali proč nic nedělá. Jenže státní politika není domácí prostor, kde si můžete naráz udělat, co chcete a třeba ještě teď hned. Putin a jeho komandos dělali celou dobu vše proto, aby naplnili svoje slova a cíle. Jen jsme všechno viděli roztříštěně, nesouvisle a vše jsme posuzovali jednotlivě.
Najednou má Rusko silnou a dobře vyzbrojenou armádu, najednou má silnější hospodářství než celá EU, ve smyslu ustání problémů.
Najednou se Rusko “vrhlo” do Sýrie a po svém vycvičilo Američany a jejich spojence. Nehledě na tamější problémy, celkem správně jen pomohli ale hlavní problémy si musí vyřešit Sýrijci sami! Jen brání opětnému rozhoření konfliktu. A pak ten Krym. To byl přece šok!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
4. 10. 2022 19:04

Na plnou hubu řečeno, správně by měl Eurosajuz vyhlásit USA válku. Jenže poslední Evropan který by toho byl schopný, Ch. de Gaulle, je už přes půl století na Věčném vandru. Od té doby, co vím, Evropa žádného muže-státníka jeho rozhledu a odvahy nezrodila. A to jak na Západě, tak na Východě. Pokud tedy nebudeme počítat Rusko. A i tam si museli počkat téměř sedmdesát let.

ijn
5. 10. 2022 10:54
Ohodnotit příspěvek :
     

reversní Marshalův plán pomoci USA bude jednou sabotáží dosažen ++ Energiewende ponoří náš blahobyt do jeskyně a doby kamenné !!!