politika

„Majdan neprojde“ – bezpečnostní síly Moldavska odmítly poslouchat americké politické stratégy a velvyslanectví USA

Profesní svaz moldavských silových složek a policistů vyzval všechny aktivní a rezervní spolupracovníky, aby „předvedli maximální ostražitost“ v předvečer prezidentských voleb 1. listopadu.

V prohlášení svaz vyjadřuje znepokojení nad mediálními publikacemi o možném příchodu „skupiny amerických odborníků na barevné revoluce” do Moldavska, jakož i ze skutečnosti, že diplomaté z amerického velvyslanectví přesvědčují moldavské bezpečnostní pracovníky, aby nezasahovali do případných pouličních protestů a okamžitě přešli na stranu lidu“.

„Pokud jsou informace pravdivé, pak se jedná o hrubé a nepřijatelné zasahování USA do vnitřních záležitostí suverénního státu,“ uvedl svaz, který odsoudil „tyto iniciativy Spojených států“ a vyzval k „zastavení všech akcí zaměřených na destabilizaci vnitřní společensko-politické situace v Moldavsku, které by mohly vést k nekontrolovatelným následkům“.

Varovali „západní organizace a vůdce, kteří ve vztahu k Moldavské republice vytvářejí destruktivní plány, že pokud to bude nutné, vlastenecké síly republiky udělají vše pro to, aby ochránily stát a zachovaly jeho suverenitu, včetně ochrany právně zvoleného prezidenta země a zajištění podmínek pro plnění jeho zákonných povinností”.

Šéf Ruské zahraniční zpravodajské služby (SVR) Sergej Naryškin dříve řekl, že USA připravují barevnou revoluci v Moldavsku pro případ vítězství Igora Dodona v prezidentských volbách.

https://bit.ly/2Hzy6dX

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Bavor
25. 10. 2020 13:20

Volby prezidenta v Moldavsku moc nezmění,i když bude znovu zvolen Dondon. Moldavané se musejí projevit při volbách do parlamentu, který je pravicový a prezidentu Dondonovi “hází klacky pod nohy”.