Jan Schneider: Milá eurokomisařko Věro Jourová,

jsme moc rádi, že jste si na nás vzpomněla, když jste v televizním šotu (ČT1, Události, 19 hodin) pravila, že se situace novinářů v Evropě zhoršuje, včetně ekonomických tlaků na média. Máte pravdu!J

Představte si například, že se v Čechách – podobně jako v předchozích totalitních dobách – objevují skupinky lidí, kteří kádrují druhé. Možná na to mají vzdělání a praxi z minulého režimu, to je pravda, ale takovéto „kompetence“ by ve svobodném světě, o němž hovoříte, neměly vůbec nic platit. Ba naopak, měly by takové „odborníky“ jako žernov osličí stáhnout do hlubin pekelných.

Představte si, že mají též drzost označovat ty, jejichž názory se jim nelíbí, za šiřitele desinformací.

Mimo představivost normálního člověka pak je už skutečnost, že zmínění kádrováci tvrdí o lidech odlišných názorů, že tito svobodně myslící jedinci nejsou svobodně myslícími bytostmi, ale orientují své názory tak, aby byly komusi po chuti. Jediné vysvětlení takové deviace je v tom, že jde o projekci jejich vlastních problémů, že tito devianti odvozují svou „pravdu“ od názorů svých protektorů a jako „lež“ označují názory svých nepřátel.

Vřele s vámi budeme souhlasit, seznáte-li obzvláště nechutným prohlášení, že je lépe se mýlit s mocným, než mít pravdu s pomlouvaným! Absurdní je, když to vysloví někdo z národa Mistra Jana Husa, který nabádal hledat, střežit a hlásat pravdu – a to bez ohledu na cokoliv jiného ….

Ano, jsme smutni s vámi, obzvlášť proto, že jste měla pravdu i s těmi ekonomickými tlaky na média. Tito kádrující paskřivci, kteří nepřejí druhým jejich názory, sami nemají argumenty, s nimiž by se proti nim postavili. Je to proto, že se tito kádrováci bojí jakékoliv férové konfrontace jak čert kříže! A tak místo toho poťouchle vyvíjejí subverzivní aktivity a snaží se ovlivnit sponzory a další podporovatele jim „protivných“ médií, aby své finanční toky odvrátili jinam, nejlépe asi k nim.

A to všechno se děje v národě, který již od středověku bojuje o svobodné vyjadřování, což naposledy formalizoval peticí Charta 77, která vyzývala stát k dodržování vlastních zákonů, včetně závěrečných helsinských paktů o občanských, politických, hospodářských, sociálních a kulturních právech. Mezi ně patří i svoboda informace a myšlenky přijímat, vyhledávat a rozšiřovat jakýmkoli způsobem, bez ohledu na použité prostředky.

Budeme obzvláště rádi, když budete toto dědictví Mistra Jana Husa prosazovat i z pozice komisařky Evropské komise – ať už se to komu bude líbit, či nikoliv.

Psáno ve Světovém dni svobody tisku, za všechny, jimž se v Čechách zužují publikační možnosti

Jan Schneider
https://bit.ly/2PPNJST

sdíletj na

3 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
novota
5. 5. 2021 07:04

Její otec byl agentem STB viz http://www.michalapetr.cz takže jablko nepadá daleko od stromu?

Kuky
5. 5. 2021 07:52

Před časem jsem jsem jourové přál aby se dostala z tepláků ale již delší čas si říkám měla v nich zůstat.