Čtrnáct dní – doplněno

Tak tu máme další z frontálních útoků na naší vládu. Včera vytáhl Seznam novou politickou bombu – že prý Hamáček měl letět do Moskvy, aby Vrbětice vyhandloval s Rusy za milion dávek Sputniku.

Hamajda to samozřejmě popřel, že nikdy nic takového neřekl, ale celá opozice se toho chytla jako jeden muž. Už se svolávají výbory pro dohled nad BIS, bezpečnostní výbory, Milka je patřičně zděšená a znechucená, Šafr na svém fóru už ví, že to tak stoprocentně bylo… 

A Hamáček čumí jak vrána, protože si myslel, že za Vrbětice bude pochválen. To on přece vyhostil ruské diplomaty. To on tvrdil, že celá cesta do Moskvy byla jen kamufláž. On se přece zachoval přesně podle představ parlamentních rusobijců. Čekal slávu, poklepání po rameni, čekal že se vládní akcí Vrbětice něco vyřeší… ale nevyřešilo se nic. Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. 

Na začátek mám dvě poznámky… 

1. Když se celá akce Vrbětice rozebíhala, jednou z prokydaných hypotéz bylo, že Andrejko s Hamáčkem předešli svojí tiskovkou vládní krizi. Že předešli připravené nové akci Vidkun či nečasovské kabelky.

Že plánem byl pád vlády, protože bude obviněna, že nekonala, že je kolaborantská a musí okamžitě pryč a nejlépe do vězení. Babiš s Hamáčkem tomu čelili vyhoštěním ruských diplomatů, což pak někde mimo kamery rádoby urovnávali. Koneckonců Rusové pak po prvotním vyhošťování situaci nijak zásadně nehrotili a výsledek skončil podivným patem, kdy Česká republika mohla tvrdit, že se ruského medvěda nelekla a Rusové mohli tvrdit, že s námi vyjebali. Obojí je víceméně pravda a víceméně i lež. Prostě primárním účelem Vrbětické kauzy nebyl Rosatom a Nord Stream, ale obyčejná domácí zabíjačka v nečasovském stylu. 

2. Včera jsem psal, že čekám ještě něco. Že se mi zdá, že Vrbětice nemohou takhle skončit. Že za tím musí být něco navíc. Že tohle podle mě nemůže být výsledek.  Zdá se, že na mém tušení něco bylo. Ne, nevěděl jsem a stále nevím přesně, co za vším je. Ale hypotézu o domácí zabíjačce bude zapotřebí ještě jednou otevřít a přezkoumat. 

Když to zjednoduším… Hamáček chtěl vyměnit Vrbětice za Sputniky. To on o tom určitě věděl i prezident i premiér a chtěli se takhle „kolaborantsky a zbaběle“ dostat k „nebezpečné“ vakcíně, kterou EU neschválila a dělat s ní u nás experimenty na lidech. Takhle to teď vypadá na všech zpravodajských serverech i ve sněmovních kuloárech.  

Za to, že Babiš a Hamáček ustoupili, dostali další útok. Jejich vstřícnost byla pochopena jako slabost (a dost možná i slabostí je). Kolik času si Babiš svojí vrbětickou tiskovkou koupil? Kolik času Hamáček dostal za vyhoštění osmnácti diplomatů a nevratné škody na české ambasádě v Moskvě?  Čtrnáct dní… 

Psal jsem to v posledních dnech několikrát. Že si Babiš s Hamáčkem řežou větev a pracují plnou silou na vlastním sebezničení. Že svým příklonem k rusobijecké straně přišli o poslední zbytky podpory.

Že se možná spoléhají na podporu z Langley, ale měli by si vzpomenout, jak dopadli všichni ti Shaddámové a ostatní – největší američtí kamarádi se pak stali nejhoršími nepřáteli. Američani se nezaobírají lůzry. 

A já čumím jak péro z gauče, že to starý Ještěr z Hradu zase odhadl a jak moudře a prozíravě teď vypadá jeho zdrženlivost. 

Vlastně to ani nemůže dopadnout jinak, než hlasováním o nedůvěře vládě, případně přímo hlasováním o rozpuštění sněmovny. Jestliže první útok Koudelky (a Respektu) vláda ještě ustála za cenu významných zahraničních škod našemu státu, druhý útok už ustojí jen těžko. A pokud ustojí, přijde další útok. Z nějakých důvodů není možné, aby Babiš dovládl. 

Je za tím jen touha opozice po moci? Prostě se tak nemohou dočkat, že Babiše potřebují shodit za každou cenu?  Není možné riskovat, že by lidi svojí volbou do všeho hodili vidle? Nebo je zapotřebí shodit vládu dřív než vejde v platnost nový volební zákon, aby konečně přišli k veslu ti správní Zastrčilové?  

Má Veľký Bocián ještě alespoň trochu kontrolu nad situací? Koupil si Vrběticemi čas na nějaký protitah, nebo už jen zoufale hasí požáry, které se mu vymykají z rukou? 

Sledujeme v přímém přenosu český Majdan? Nebo platí, co jsem tvrdil včera a předevčírem, že se tu o moc pere proamerická s proněmeckou klikou a jde o Nord Stream? A my všichni jsme už dávno jen stafáží – kulisou, aby to všechny vypadalo ještě demokraticky? 

Článek budu postupně doplňovat… 

Doplněno 18.00: 

Zdá se, že opozice ani nechce vyslechnout zpravodajce nebo někoho jiného. Chtějí jen Hamáčkovu hlavu. Uzavřené jednání je přerušeno a dnes už pokračovat nebude.  Do voleb je pět měsíců… ale něco je ve vzduchu. Něco se musí stihnout. A kdyby tohle Hamajda náhodou ustál, za pár dní přijde něco jiného. 

Babiš prý na uzavřeném jednání nevystoupil, ale vzal si čas na rozmyšlenou.

Zdá se, že se od Ještěra něco naučil. 

Autor Vidlák
https://bit.ly/3eUQuKV

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavla
5. 5. 2021 11:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Zeman Babiše tlačí mezí globální elitu, kde se sám nachází. Protože má ale Babiš silné vazby na ty blbce řízené z americké ambasády, je to samej kotrmelec a je otázka, co je vše Babiš schopen pochopit. Nicméně to, že by nepřisluhoval ve stylu, který tu jede 30 let, znamená alarm pro ty, kteří to chtěji jet dál. Zároveň se předhání v debilitách, jinak se ty jejich obvinění nazvat nedají.

Co se týče klik, jsou v každém státě 3 (globální zástupci, místní „elitní“ kruhy, napojené na své americké ambasády a hrstka patriotů)
Místní elity bijou na poplach, protože jejich pán za mořem (americké „elitní“ kruhy), přes odpor globálních zástupců (Covid team) chtějí 3. světovou Evropa-SSSR v domnění, že to bude jako 1. a 2. světová a Amerika se na tom napakuje.

Proto jde především o státní převrat v Rusku, u kterého nyní aktivně asistujeme. A ten je spojen s 3. světovou, takže když padne vláda ČR, tak to výší míru chaosu v Evropě a je to tlak na Zemana. Oni totiž neaktivovali jen nás, ale ve všech státech, jenom někteří to ustáli líp než my. U nás a v Polsku je těch modloslužebníků USA prostě víc.
Uvidíme, co provedou 9. května v Moskvě, bude to kdo z koho rudí proti bílým (trojbarevným) :-).

A co se týče Německa
1) představitelé globalistů = nordstream
2) místní elity (jako všude made in USA) = 3. světová
3) patrioti = nevypínat jaderky neb se nejsilnější stát Evropy degraduje na „nejadernou velmoc“, kterou můžeš kdykoliv vypnout, čímž vypnej celou Evropu, jak je to nastavený

Já myslim, že nám moc neslouží termíny typu Německá EU a pod., dělá to z nás Ukrajince.
Rosatom se dohodl na projektech se zeleným vodíkem s Němcema, Francouzema např. ČEZ v tom jede, ale ty projekty jsou v Německu. V Německu se vede boj za Německo, ale my jsme furt v nějaký póze.

Když řejne Macarón, že NATO je „brain dead“, tak máme na to skočit a budovat naší armádu a Babiš to razí, ale jde do těžko, další důvod, proč se Babiše potřebujou zbavit, prostě neposlouchá.