Jak typické! Bundeswehr: Nemůžeme poskytnout údaje o situaci s Navalným kvůli jejich utajení

Ústav farmakologie a toxikologie německých ozbrojených sil odpověděl na žádost o další informace o situaci kolem Alexeje Navalného. Instituce poznamenala, že jak již bylo uvedeno vládou Spolkové republiky Německo, institut „dokázal nepopiratelně prokázat přítomnost chemické bojové látky tzv. Skupiny Novičok v biome-
dicínských vzorcích pana Navalného.“

“Z důvodu utajení však nemůžeme poskytnout žádné další informace o použitých metodách a postupech ani žádné další podrobnosti. Proto v tomto konkrétním případě nejsou možné ani rozhovory s pracovníky Ústavu farmakologie a toxikologie německých ozbrojených sil, ani záznam vizuálního materiálu zevnitř ústavu,“ uvedli na dotaz RT.

Prohlášení německých vojenských toxikologů o situaci s Alexejem Navaľným vyvolalo veřejné pobouření.

Připomeneme, že dříve ve vládě Spolkové republiky Německo s odkazem na toxikology Bundeswehru bylo uvedeno, že „v těle ruského blogera byly údajně nalezeny stopy látky ze skupiny Novičok. 

Rusko požadovalo, aby německá strana poskytla konkrétní údaje. Německý ministr zahraničí Heiko Maas uvedl, že Německo „je připraveno sdílet informace s Ruskem a poskytovat právní pomoc“.

A dnes, po prohlášení Maase, vydává toxikologický institut Bundeswehru prohlášení, že „zástupci laboratoře nemohou poskytnout žádné údaje o situaci s Alexejem Navalným, protože to je z hlediska bezpečnosti a z důvodu utajení nepřijatelné“

V prohlášení zástupců toxikologické laboratoře německé armády se uvádí, že „se jedná o citlivou oblast“, a proto „nelze poskytnout informace“.

Tato slova způsobila rezonanci kvůli “takové maličkosti” – ve skutečnosti přesně opakují výroky dříve vyhlášené ve Spojených státech a Británii poté, co obvinily Rusko nebo Sýrii z údajného použití chemických zbraní. Tehdy byla prohlášení následující:

Máme důkazy, ale nemůžeme vám je poskytnout, protože jsou tajné.

V tomto ohledu se odborníci v Rusku domnívají, že v Německu se odehrává další „divadelní podívaná“, která jako například v případě Skripalových v Británii, usiluje o další kolo konfrontace sankcí proti Rusku. 

V tomto případě byl cíl již oznámen – sankce proti nedokončenému plynovodu Nord Stream-2.

https://bit.ly/339qLbJ
https://bit.ly/2ZgxH5O

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
8. 9. 2020 09:28

Připomíná mi to situaci s malajským „boeingem“máme důkazy, ale nikomu je neukážeme, protože jsou strašně tajné. Asi jako Obama pár hodin po leteckém neštěstí,….. Máme satelitní snímky letu MH-17, ale jsou tajné, je v tom zapojeno Rusko. 😉

Editor
9. 9. 2020 11:26
Odpovědět  josh-xy

No přeci nemohou říci na plno, máme kulový a tak nám nezbývá než blbě lhát! Ale hodilo by se nám to do krámu moc!