Krize UKRAJINA

Ukrajinský důstojník byl zatčen kvůli rozhovoru pro The Washington Post o skutečné situaci na frontě

Velitel roty ozbrojených sil Ukrajiny byl zatčen za rozhovor pro The Washington Post, ve kterém hovořil o skutečném stavu věcí na frontě.

Americké vydání zveřejnilo článek o ukrajinské jednotce v Kramatorskské oblasti. Jak řekl novinářům velitel roty Ozbrojených sil Ukrajiny Sergej Lapko, situace na frontě ukrajinské armády je extrémně obtížná.

Velitel roty Sergej Lapko řekl, že vojáci dostali RPG (protitankový granát), ale nebylo jim vysvětleno, jak je používat, uvádí RIA Novosti s odkazem na Washington Post.

“Neměli jsme normální výcvik,” řekl Lapko. Jeho kolega si stěžoval, že mají asi čtyři RPG pro 15 lidí.

“Když z naší strany vystřelí ukrajinský tank, prozradí naši pozici. A začnou nás ostřelovat vším – Grady, minomety. A vy se jen modlíte, abyste přežili.”

Ukrajinské velení posílá do válečné zóny nevycvičené dobrovolníky.

Lapko řekl, že jim chybí logistická podpora a vojenské vedení. Lidé věří, že jsou posíláni na jistou smrt. Mnozí odmítají bojovat.

Další vojáci v rozhovoru uvedli, že většina úmrtí v jednotkách je způsobena tím, že ranění nestihnou dovézt do nemocnice. Někteří ranění musí čekat až 12 hodin, než je odvezou do nemocnice.

Několik hodin po rozhovoru dorazila do hotelu, kde vojáci hovořili s reportéry, SBU (Bezpečnostní služba Ukrajiny). Lapko byl zbaven velení a jako zatčený poslán na základnu v Lisičansku.

Již dříve ukrajinští váleční zajatci uvedli, že velení ozbrojených sil Ukrajiny skrývá ztráty a pohřbívá padlé v hromadných hrobech.

https://bit.ly/3t1evI8

sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
27. 5. 2022 22:56

Dnes jsem konečně na netu vyštoural, kolik chocholů se vzdalo (bez Azováků). Tak je to – zatím – cca osm tisíc bandervojáků. Jasně, nejsou všici náckové, ale bojují – a je mi fuk, zda dobrovolně či nikoliv – za bandernacistický stát. Proto bandervojáci. A denně se vzdávají další. Zelená smažko, slyšíš ty divný zvuky? To ti mydlej provaz. Ne Rusové, ale tvoji soukmenovci dle návodu anglosasů, blbe. Někoho musí předhodit lidu. To je ostatně praxe stará jako lidstvo samo. Houpy hou, houpi hou, houpity houpity hou… A hned bude na zemi o fous líp.

All
27. 5. 2022 23:18

Tak za 2 měsíce ,,By mohlo být po všem” UK přestane existovat i s nacismem.Pokud se vloží pšonci,dostanou se do pekla taky,bez pomoci,na ty se každý vysmolí…JENOMŽE eu čeká hlad,zima,stradání,to je jisté už nyní,podle toho,jak to už nyní tajtrlíci dojebali.Jisté taky je,že rusko se zbraněmi které má,včetně jaderných prohrát nikdy nemůže,protože ,,kdyby…tak svět celý končí..” a taky má všechny suroviny svoje a ,,lidi,co spolupracují” a myslí jinak,než gebule opic,rváčů,hyen..

Milan ze Zahrady Čech
28. 5. 2022 02:00
Odpovědět  All

Protože většina Rusů jsou vlastenci a na svou vlast hrdí, schopni za vlast a svobodu nasadit životy. Již dlouho jsem necitoval svého sprostého strejdu Pepu, tak to napravím, ať má ze mě tam nahoře radost. To jsme makali na záhumce a byli chytrý vůkol a přišla řeč na komanče a shrbený hřbety a připos-ranej českej mentalitě. A strejda na nějakej můj kyd povídá: “Votroctví není ten karabáč, ani ty vokovy, ale zvyk. To, že si na ty vokovy a karabáč lidi zvyknou a eště vokřikujou druhý ať držej huby, aby nebylo hůř. A vtloukaj to do hlavy i harantům, protože votrocký mámy a votrocký tátové můžou plodit zas leda votroky. A proto sme ty Slavové po právu. Protože sme votrockej národ.”

Milan ze Zahrady Čech
28. 5. 2022 02:02

opr. …připos-ranou českou mentalitu.

Asi tak
28. 5. 2022 00:07

„Neměli jsme normální výcvik,“ řekl Lapko…Já myslím, že ano.
https://www.youtube.com/watch?v=jiBXmbkwiSw

Milan ze Zahrady Čech
28. 5. 2022 02:14

Proto mě bylo divný, kde vzali těch 40 miliard pro chocholy. A když jsem zjistil, že jim je půjčili Číňani, myslel jsem, že si smíchy roztrhnu držku. Jo jo, “to se nám to hoduje, když nám lidi pučujou peníze,” kterak pravil feldkurát Katz.

Ladislav
28. 5. 2022 06:38

Tak co fašisti UA a EU, už jste přišli na to, že to není počítačová hra?