politika

Summit v Davosu proběhl úplně jinak, než západní země plánovaly

Davoský summit o rozdělení světa

Latinská Amerika varovala Evropu před možným přerušením vztahů. 

Brazilský ministr hospodářství Paulo Guedes na summitu řekl: «Už jsem řekl Evropanům: „Už jste ztratili Rusko a právě teď ztrácíte Latinskou Ameriku. Zůstanete úplně sami.»

Letošní summit v Davosu proběhl úplně jinak, než západní země plánovaly. 

V období, kdy ekonomická krize zasáhla všechny ekonomiky světa, obstojí ti, kteří mají zdroje a podporu. Evropané jsou zvyklí prostě brát a pak opustit zbídačené státy, o tom také hovořil brazilský ministr.

“Tehdy jsme byli opuštěni, ale nyní máme novou osu růstu”, řekl Paulo Guedes a naznačil rozšíření ekonomické spolupráce mezi zeměmi BRICS. Guedes uvedl, že Brazílie je připravena spolupracovat v oblasti energetiky, digitálních technologií a potravinové bezpečnosti s těmi, kteří budou s jeho zemí spolupracovat za rovných podmínek.

Jakov KedmiNaši východní sousedé hodnotí v Davosu situaci jinak:

Slovensko se bojí ruského útoku

Eduard Heger Ilustrace: yandex.ru

Pokud Rusko na Ukrajině vyhraje, Slovensko bude v ohrožení. Během panelu na Světovém ekonomickém fóru v Davosu to prohlásil slovenský premiér Eduard Heger.

„Pokud Ukrajina selže, bude na řadě Slovensko,“ řekl s tím, že Ukrajina by měla vyhrát.

Slovenský premiér navíc kritizoval EU za kompromisy s Ruskem v energetice.

„Příliš dlouho jsme vyměňovali naše hodnoty za levný plyn a ropu. Kompromis s Putinem vyvolal na Ukrajině vojenské akce… Ukrajinci «prolévají svou krev za naše hodnoty», proto to nepotřebujeme,” řekl Heger.

https://eadaily.com/ru/news/2022/05/25/v-slovakii-ispugalis-napadeniya-rossii

sdíletj na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
27. 5. 2022 21:21

Anglosas padne a my s ním!

zdena
27. 5. 2022 22:23
Odpovědět  Pedro

Tak něco dělejme, ne ?

All
27. 5. 2022 23:04
Odpovědět  zdena

První ,,Svobodné buňky” už vznikají,začali jihočeši…zadej si ,,iveta rychtaříková, na odysee. Osobně jsem založil na pozemku 4.000 m zahradu ,,bylin a včel,pěstuju brambory a fazole,spousty zeleniny,ovoce,doma mám zásobu potravin až na 2 roky v zavař.a konzervách,mám v zásobě i boty,šaty, nečekám na hladomor a teror,co na nás žumpa zrůd chystá, Přežijeme,ale zrůdy spolu s bažinou padnou.To je jisté.Nenechat se vyprovokovat k násilí-to oni nyní chtějí,srat na ně a takto se Zabezpečit !

Pavel
28. 5. 2022 09:08
Odpovědět  All

Příteli, to je sice pěkné, ale co mají dělat lidé ve městě bez pozemku?

jirka52
28. 5. 2022 10:57
Odpovědět  Pavel

Jít do ulic !

Pavel
28. 5. 2022 12:28
Odpovědět  jirka52

Už jste zkusil někoho přemluvit a vysvětlit mu to. Nebuďme naivkové. Nejprve se musí změnit myšlení lidí a musí se změnit systém a nastolit základní hodnotový žebříček. Bez toho neuděláte nic. V současném společenském systému neuděláte nic. Kapitalistický systém= hrabivost a mamon. Musí se změnit systém, systém, systém!!!!. Nic jiného nemůže fungovat.

Pavel K
28. 5. 2022 19:24
Odpovědět  Pavel

Ano!! Naprostá pravda. Vono jim to ale dojde, jen bude asi už pozdě, kdy už to dohromady nikdo nedá. Příklad: ted koukám s babčou na hokej s Kanadou, kde jsou ty časy, kdy z nás byli zoufalí a my je poráželi. Teď jsou Kanaďani o třídu lepší, koneckonců už řadu let. Odpovězte si sami proč jsme na tom v hokeji tak bídně. A tak je to se vším. Zkrátka naše vlast je 33 let salámovou metodou ničena. ?‍♂️

PENNYS
28. 5. 2022 13:45
Odpovědět  jirka52

VELICE KRÁTKÁ A PRAVDIVÁ ODPOVĚD-ALE SPRÁZNÝMA RUKAMA!!!

Asi tak
28. 5. 2022 09:09
Odpovědět  All

Jen ještě potřebuje zbraně, aby ty zásoby uchránila před hladovějícími…

Pavel K
28. 5. 2022 19:56
Odpovědět  All

Mám dotaz, tady se taky mažou příspěvky?
Zkusím to znovu. Chci se vyjádřit k tomu předzásobení. Podle mě blbost. Až se ti co nebudou mít dozví, že někde něco je vezmou to atakem. Tudy cesta nevede. Už to nebudu vypisovat, ale je třeba se postarat aby se to vrátilo do starých kolejí a pokud možno hned!! Není jiné východisko ale musíme MY. ?‍♂️

All
27. 5. 2022 22:52
Odpovědět  Pedro

Jenže MY v ČR nejsme angosasové,máme jiné dějiny,původ,povahu.Nejsme zrůdy-až na dnešní výjimky v politice,té partě kolaborantů ODS,TOP,KDUČSL,PIRATI,STAN, Zejména od doby,co spustili covid se ta sebranka odkopala a ukázala,v jaké žumpě u nás i ve světě zrůd žijeme.Je sice hanbou,kolik očko.bezmozků šla zobat z ruky těmto Zrůdám.Ale ne všichni ! Je nás dost, co můžeme už nyní budovat nový svět,svůj, Na Svém a Pro Sebe,začít ve skupinkách podpory,pomoci,sdružovat se a růst,nedat se vtáhnout do žumpy zrůd.

Pavel
28. 5. 2022 09:48
Odpovědět  All

My všichni jsme ale součástí celku z něhož se vymanit je hodně složité. To bychom si museli vybudovat náš nový Tábor, ale museli bychom za sebou mít mocnost, jako je Rusko, která by nás chránila. Jinak v tomto prostředí lidských hyen nepřežijete.

Pavel K
28. 5. 2022 19:26
Odpovědět  Pavel

Bingo!!

aja
28. 5. 2022 00:07

Nech Heger hovorí za seba! Slovensko už nutne potrebuje tiež denacifikáciu! A nikto iný, ako Rus, to nespraví! Demilitarizovaní už sme, vzhľadom k tomu, že sme všetky relevantné slovenské zbrane poslali na UA. Je najvyšší čas, aby sa slovenskí politici – myslím – hlavne koaličníkov, vr. prezidentky, začali báť. Karma ich dobehne i u strýčka Sama v USA, alebo na ranči v Austrálii.

Pavel
28. 5. 2022 09:06
Odpovědět  aja

Vždyť jsou to všechno Sorosovy loutky. Celý ten plutokratický globál, jehož kořeny jsou v USA musí lidé už konečně dostat od moci. Není možné, aby se lidé nechali zotročovat gaunery, protože těm se to prostě líbí. A kdo jim chce sloužit a být otrok, ať se k nim přihlásí do služby a na nějakém pustém ostrově si mohou hrát na páníčka a sluhu. Já bych těmto týpkům takový ostrov klidně poskytl.

Evžen
28. 5. 2022 07:16

Ten zaprodany hňup byl asi nafetovany EU a USA krylo zločiny páchané na východě Ukrajiny a EU nato nereagovalo tak Rus zasáhl…!

Gales
28. 5. 2022 10:32

Slovenští dementi berou ruský plyn,ruskou ropu, a ještě mají strach z napadení.To evropské jidášství fakt nezná hranice. Oblbování je dneska cool.