Tanky, dělostřelectvo a letectví: Západ zahajuje rozsáhlé zbrojení Ukrajiny

Západní země přestaly naslouchat názoru Moskvy a zahájily rozsáhlé zbrojení Kyjeva. Ukrajině byly přislíbeny tanky, dělostřelectvo, kamikadze drony, různá další munice a dokonce i letectví.

Americký prezident Joseph Biden řekl svému ukrajinskému protějšku Vladimiru Zelenskému o přidělení nového balíku vojenské pomoci Kyjevu ve výši asi 800 mil. USD Washington hodlá převézt na Ukrajinu velký seznam vojenského a souvisejícího vybavení, jehož dodávky , jak Pentagon očekává, začne v blízké budoucnosti.

Zmíněný seznam obsahuje: 200 pásových obrněných transportérů M113, 11 víceúčelových vrtulníků Mi-17 (připraveno pro Afghánistán), 18 tažených houfnic 155 mm (pravděpodobně mluvíme o 155 mm střední tažené houfnici M198) a 40 tis. granáty pro ně , 300 kamikadze dronů Switchblade (dodávají se ve dvou typech), 500 střel Javelin, mobilní radary (10 protibateriových radarů AN / TPQ-36 Firefinder a 2 radary pro detekci vzdušných cílů AN / MPQ-64 Sentinel), M18A1 Claymore protipěchotní směrové miny „(používané ve Vietnamu), 30 tisíc neprůstřelných vest a přileb, 2 tisíce optických a laserových zaměřovačů, výbušniny a demoliční zařízení C-4, bezpilotní hlídkové čluny pro pobřežní obranu, 100 SUV Humvee, lékařské vybavení a další as fondy chemické, biologické a radiační ochrany.

Americké ministerstvo obrany zároveň informovalo, že řada zemí vyjádřila přání převézt na Ukrajinu tanky, jiná obrněná vozidla, letadla a další zbraňové systémy a také munici.

Bratislava se například chystá předat Kyjevu stíhačky MiG-29 Air Force, zděděné po SSSR. Slovensko chce ale na oplátku od Američanů dostat stíhačky F-16. Předtím země poslala Ukrajině baterii systémů protivzdušné obrany S-300.

Je třeba poznamenat, že „náhle zmizely ze skladu v Lublinu“ tanky T-72M polské armády byly zaznamenány poblíž polsko-ukrajinské hranice. Varšava se chystá převézt 100 těchto tanků do Kyjeva.

Očití svědci zároveň zdokumentovali přepravu 20 vícenásobných raketometů RM-70, československé základní verze sovětského BM-21 Grad MLRS, Českou republikou na Ukrajinu. Předtím Praha převezla do Kyjeva tanky T-72 a BMP-1.

Západ tedy nejen aktivně přesouvá své zbraně k východní hranici NATO, ale také poskytuje seriózní přímou podporu Ukrajině.
https://bit.ly/3JI10Ts

3.8 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.8 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
14. 4. 2022 22:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Too dobře pro západní země nedopadne. Ani pro nás. Je to smutné.

Pozor
14. 4. 2022 23:22
Odpovědět  krtek

Uvidíme, pretože zatiaľ sú to len jalové vyhlásenia Ruska o tom že to nedovolia, skutočne ale ešte nič zásadného preto neurobili aby im západ uveril.

Pozor
14. 4. 2022 23:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Ani sa veľmi nečudujem, že západ pritvrdzuje, pretože z ruskej strany tu nevidíme žiadne skutočné činy len verbálne vyhlásenia a k tomu ešte potopený krížnik a útoky na RF. Rusi si asi neuvedomujú, že začínajú byť skutočne na smiech pre západných politikov.

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2022 01:35
Odpovědět  Pozor

Pohov, trolíku.

ladik
15. 4. 2022 09:40
Odpovědět  Pozor

Pravda je, že měli přerušit všechny cesty umožňující zásobování vojenským materiálem. Mají satelity, nemůže jim uniknout přesun takového množství techniky.

janle57
15. 4. 2022 10:08
Odpovědět  Pozor

Čaputová tu má své lidi !!

Capry
15. 4. 2022 21:05
Odpovědět  Pozor

Prej se nejvíc směje Bájdn.Otázka je,jestli ví čemu. A tak je to s celým západem.

Frank
15. 4. 2022 00:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Je na Rusech, aby jim tuto techniku zlikvidovali už při přesunu.

Luboš
15. 4. 2022 00:52
Odpovědět  Frank

Já to nechápu. Být to amíci tak Kyjev už dávno lehl popelem. Na co Putin čeká.?

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2022 02:08
Odpovědět  Luboš

Moje první vzpomínka - to mi byli tak čtyři. Když jsem si to přečetl, tak se mi vynořila.

Stojím s maminkou na nádraží, čumím po brabcích, a najednou se na mě řítí pekelná nestvůra. Brabci se rozlítnou a já se schovávám za maminku a řvu strachy. Pak pekelník se skřípotem zastaví. Přímo přede mnou. Z oka se mu vykloní umouněnec, koukne po mě, všimne si jak jsem uřvanej a drobet připochcanej, usměje se na mě, na mžik zmizí, a hodí mi cukrkandl. A pekelná nestvůra už nevypadá jako nestvůra. Je vznešená... majestátní... plná síly. Odpočívá, byla móc daleko... ufff... uf... ufff... uf... slyšíš jak zhluboka oddychuje? To sbírá síly na další cestu, řekla mi tenkrát maminka.

Františe
15. 4. 2022 08:07

Moc hezké přirovnání, opravdu moc hezké. Držme jim i sobě palce. František.

Pavel
15. 4. 2022 10:06
Odpovědět  Františe

Četl jsem nedávno na jednom ruském webu prohlášení Putina, že pokud bude napadena jejich vlast, odpověď Ruska bude strašná, taková jakou svět ještě nezažil. Myslím, že začíná další světová válka.

Milan
15. 4. 2022 14:41
Odpovědět  Františe

Nejstrašnější na tom je, že Pentagram se Ru-sku pošklebuje že operaci pros-írá, a zároven valí do Banderstánu nepřetržitě zbraně, v naději, že se mu bud povede rozpoutat euro-ru-skou konvenční válku, nebo že Federace v Banderstánu vykrvácí, aniž bere na vědomí, že Federace, ve snaze o co nejmenší civilní oběti, své nejničivější zbraně mimo jaderných – hypersonické a termobarické – proto do operace nezapojila. Jenže pokud k tomu bude Záchodem jeho suprzásobováním Banderstánu zbraněmi donucena, nasadí je. A potom stane svět, dle mého mínění tedy, před jadernou katastrofou. Od které nás bude dělit, symbolicky vyjádřeno, ne 1 sek. jako nyní, ale 0,001 sek. VAL (píšu to na druhém PC).

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2022 23:05
Odpovědět  Františe

🙂 🙂 🙂

Pav-el
15. 4. 2022 11:45
Odpovědět  Luboš

Prostě Rusko na konvenční boj nemá. Jsou rádi, že jim těch pár kusů přejede Rudé náměstí a tím to končí. Ona i psychika Ruských vojáků není v pohodě, když mnozí z nich mají příbuzné a známé na Ukrajině. Jo, tohodle západ využije a bude mít převahu. Pak záleží na tom, jestli se Putin ukočíruje a nezmáčkne tlačítko náhlé smrti.

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2022 19:14
Odpovědět  Pav-el

Proč by ho mačkal? Není hysterický psychopat jako ten zelený narkoman. Má ještě hypersonické a termobarické zbraně, které dosud (s jednou výjimkou na výstrahu) nepoužil a vsadím se, že jejich výroba jede na plný pecky.

orinoko
15. 4. 2022 09:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Celá ta válka začíná připomínat nějakou šarádu. Asi se to moc líbit nebude, ale akce údajně úspěšně pokračuje. Podle plánu. V něm byly i dvě potopené ruské lodě, které vlastně v danou chvíli nebojovaly? V Berdjansku vyloďovací u mola, teď Moskva u Hadího ostrova. Tolik pitomostí v roli informací jsem už dlouho nečetl. Je úplně jedno, jestli křižník Moskva trefila zelenina anebo došlo k požáru, výbuchu a při odtahu k potopení. Jen tak na okraj – jen skutečný blbec může dát lodi nebo ponorce název Moskva… Ten křižník se nabojoval asi tolik co německý Tirpitz nebo Bismarck. Pokud vím, tak zafungoval jen v roce 2015 u Syrských břehů. Jednou byl plně modernizován, podruhé jen částečně. Jak u blbých. Na věci nic nemění, že emíkům se začala ve stejnou dobu potápět kocábka ve vojenském přístavu poté, co do ní začala vnikat voda. Lehla skoro na bok.
A protože rozsah textu je omezen, tak už jen dodám, že jsem přestal sledovat ruské zdroje na YT, jejichž první informací na začátku je – dej nám lajk. Tak takhle vypadá vojenská šaráda.

janle57
15. 4. 2022 10:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Člověk není generálem,vojenským analytikem nebo plánovačem,ale normální člověk
se musí divit Rusům,proč již nejsou zničené všechny železniční trasy a silniční komunikace
z Polska,Slovenska a Rumunska,jedině tak lze zabránit transportům munice pro
ukrajinské fašouny a brzy tak ukončit válku,satelitní navigace umí přesně zaměřit každý
vlak,který zbraně veze a odrovnat ho raketou,na zádech tanky ani Bvp nikdo přenášet
nemůže a pokud z těch zemí vyjedou po vlastní ose je z toho 3.sv.válka a to si západní
zbabělci velmi dobře uvědomují.

orinoko
15. 4. 2022 10:54
Odpovědět  janle57

Nejsme jediní, kteří mají pocit jakési podivné války. Na ruských webech na tuto realitu někteří Rusové už upozorňují také. Vedením operací byl nově pověřen generál, který měl na starosti ruské jednotky v Sýrii. Na co mají Rusové těžké bombardéry? Na focení?

Evix
15. 4. 2022 18:22
Odpovědět  orinoko

Ruský agent a generálplukovník Federální služby bezpečnosti Sergej Beseda (FSB), byl z domácího vězení přesunut do tamní proslulé věznice se zvýšenou ochranou. Šéf kontrarozvědky vedl oddělení pro diplomacii Pátá správa a nyní očekává soud. Kromě něj čelí těžkým obviněním několik dalších šéfů inteligenčních agentur. Putin se zároveň podle některých tvrzení obává, že jeho plány o invazi někdo prozradil Západu. https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-valka-na-ukrajine/709358/putin-poslal-sefa-sve-kontrarozvedky-do-veznice-pro-vlastizradce-v-ocich-ruskeho-vladce-selhal.html

orinoko
15. 4. 2022 13:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Je těžko uvěřitelným paradoxem, že možná nejvýrazněji se k celé situaci na Haliči právě vyjadřuje vlivná indická televize WION prostřednictvím Trubky – YT. Té mimochodem Indie pohrozila, že pokud bude Trubka manipulovat s materiály WION, tak Trubce Indie v Indii zavře hubu. A stamiliony uživatelů mínus, to už je hodně cítit.
https://www.youtube.com/watch?v=JDkQVgske_M
Jen tak na okraj: V Estonsku po náporu ukrobotů s odstupem narostly zdravotní problémy – kapavka, lúzo, slintavka a kulhavka. Ukroděvenky nabízejí vše. Dokonce i prostřednictvím pasáků. Jakpak u nás? Také se bude syfiliticky fialovět?

Evix
15. 4. 2022 18:26
Odpovědět  orinoko

Slintavka a kulhavka je dobytčí nemoc, napadá sudokopytníky, koně a osly ne. O onemocnění lidí jsem neslyšela. https://zverolekarka.com/slintavka-a-kulhavka/

Pedro
15. 4. 2022 14:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Hovada! Chcete 3. světovou? Shoříme všichni, nikam nikdo neutečete!

orinoko
15. 4. 2022 15:32
Odpovědět  Pedro

My ne, ty jí chceš, vepřová golovo z Kakánie. Rusko se mělo vzdát emero teploušům a tvému covidu? Co má Rusko? Zdroje! Co má Záchud? H@vno. A kvůli tomu se vede válka, hystrione.

Capry
15. 4. 2022 21:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty západní svině,mezi které patříme i my,chtějí mít válku v celé evropě.Ať chcípnou.

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2022 23:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže sem chodí cca šest zm-rdů. To je dobré vědět, šmejdi.

MoKlokan
17. 4. 2022 11:31

Přece tě nerozhodí nějaká euroštěnice s hlavou v bidetově analyzátoru