Krize UKRAJINA

Ruské letectvo zničilo v Kyjevě tanky T-72 dodané Západem (video)

Ruské letectvo pomocí přesně naváděných střel zničilo na předměstí Kyjeva tanky T-72 dodané z Evropy, řekl v neděli novinářům generálmajor Igor Konašenkov, mluvčí ruského ministerstva obrany.

“Ruské vzdušné síly zničily pomocí vysoce přesných raket dlouhého doletu na předměstí Kyjeva tanky T-72 dodávané východoevropskými zeměmi a další obrněná vozidla umístěná v budovách servisu,” řekl generál.

Kromě toho podle jeho slov během dne ruské letectvo zničilo tovární objekty v osadách Kramatorsk, Družkovka a Časov Jar Doněcké lidové republiky, ve kterých se opravovala a obnovovala vojenská technika Ozbrojených sil Ukrajiny poškozená během bojů.

Zasažena byla také velitelská stanoviště 81. a 95. letecké útočné brigády Ozbrojených sil Ukrajiny, 6 oblastí koncentrace živé síly a ukrajinské vojenské techniky.

Konašenkov dodal, že v důsledku ruských leteckých úderů byly v oblastech osad Čerkassko v Doněcké lidové republice a Orechov v Záporožské oblasti zničeny dvě odpalovací zařízení protiletadlového raketového systému Osa-AKM, dvě bojová vozidla s raketovými systémy v oblasti osady Korotyč v Charkovské oblasti, tři skladiště raketových a dělostřeleckých zbraní v Majaki a Slavjanské oblasti Doněcké lidové republiky a také radarová stanice americké výroby AN/TPQ-50 v oblasti Severska.

“Zásahy operačně-taktického a armádního letectva: tři velitelská stanoviště, 65 oblastí soustředění živé síly a vojenské techniky a tři muniční sklady. Celkem v důsledku leteckých úderů bylo zničeno více než 350 nacionalistů, 10 tanků a obrněných vozidel, dvě instalace vícenásobných raketometů “Grad”, devět dělostřeleckých děl, 14 speciálních vozidel a také v prostoru železniční stanice Konstantinovka nádrže s palivem určeným pro seskupení vojsk Ozbrojených sil Ukrajiny na Donbasu a dva muniční sklady v oblastech osad Bachmut Doněcké lidové republiky a Loskutovka Luhanské lidové republiky,“ uvedl zástupce ministerstva obrany Ruské federace.

Poznamenal, že během letecké bitvy v oblasti osady Slavjansk byl sestřelen letoun MiG-29 ukrajinského letectva. Rovněž ruské systémy protivzdušné obrany v Oděské oblasti sestřelily vojenský transportní letoun An-26 ukrajinského letectva převážející zbraně a vojenské vybavení.

Podle slov Konašenka bylo systémy protivzdušné obrany během dne zničeno 10 bezpilotních aparátů v oblastech osad Vidroždenja, Rjasnoje, Svjatogorsk Doněcké lidové republiky, Kirovsk, Prudovka, Borovenki, Varvarovka Luganské lidové republiky, Volčij Jar, Bolšie Prohody Charkovské oblasti, Zazornoje Záporožské oblasti, včetně v Charkovské oblasti – bezpilotní letoun “Bayraktar TB2”. 

Kromě toho byly nad osadou Novogeorgievka v Nikolajevské oblasti zachyceny dvě taktické střely “Točka-U” a v oblastech osad Suchá Kamenka, Dolgenka a Kamenka v Charkovské oblasti byly sestřeleny tři ukrajinské střely odpalovacího systému “Uragan”.

“Raketové jednotky a dělostřelectvo zasáhly: 46 velitelských stanovišť, 123 dělostřeleckých a minometných jednotek v palebných postaveních a také 498 oblastí koncentrace živé síly a vojenské techniky Ozbrojených sil Ukrajiny,” dodal generál.

Celkem bylo od začátku speciální vojenské operace zničeno: 189 letadel, 129 vrtulníků, 1 114 bezpilotních prostředků, 330 protiletadlových raketových systémů, 3 416 tanků a jiných obrněných bojových vozidel, 470 vícenásobných raketometů, 1 778 polních dělostřeleckých děl a minometů a také 3 419 kusů speciálních vojenských vozidel.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/38PUsFK

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
5. 6. 2022 23:56

Urááááááááááááá !!!

Ladislav
6. 6. 2022 05:53

Maladci 1* ******************

Pijack
6. 6. 2022 09:19

Tak to je mazec. Fascinující. Operace na východní Ukrajině zdárně pokračuje… 🙂

Pavel K
6. 6. 2022 13:32
Odpovědět  Pijack

Tvl nejsou jen nějaké videa ze cvičení?