Krize UKRAJINA

Kadyrov zveřejnil záběry z demilitarizace amerických houfnic a z denacifikace velitelství brigády ozbrojených sil Ukrajiny v Lisičansku

Šéf Čečenska Ramzan Kadyrov zveřejnil na své stránce VKontakte video ze zničení pěti 155milimetrových amerických houfnic s municí v Lisičansku.

“Už jsem vám říkal o amerických zbraních M777, které jsme zničili v Lisičansku. Nacisté se naivně domnívali, že když po ostřelování s houfnicemi zajedou do skladišť, naše drony je nenajdou. Příště, náckové, nemusíte se zbytečně namáhat – jejich poloha je zjištěna výpočtem balistické dráhy, který provedli bojovníci speciálních sil “Achmat” spolu s druhým armádním sborem Lidových milicí LLR. Několik přesných zásahů a pět 155mm houfnic, spolu s municí jsou nyní zbytečnou hromadou kovu,“ komentoval zveřejněné video Kadyrov.

Šéf Čečenska také navrhl, aby ukrajinští nacionalisté obratem Američanům předali zničenou vojenskou techniku jako šrot.

Šéf Čečenska Ramzan Kadyrov zveřejnil na své stránce VKontakte video ze zničení velitelství 115. brigády zálohy generálního štábu Ozbrojených sil Ukrajiny v Lisičansku.

“Obraz destrukce velitelství 115. brigády zálohy Generálního štábu Ministerstva obrany Ozbrojených sil Ukrajiny v Lisičansku. Speciální jednotka “Achmat” spolu s druhým armádním sborem Lidových milicí LLR provedla úspěšný útok, který vyvolal skutečnou paniku v řadách nepřítele. Náckové, vypadněte z LLR!” – napsal.

Video začíná známým prohlášením ruského prezidenta Vladimira Putina „my, jako mučedníci, půjdeme do nebe“, následuje píseň „Rusko“ od Olega Gazmanova.

V předvečer ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo, že ruské letectvo zničilo centrum, kde zahraniční experti cvičili ukrajinské vojáky v používání amerických 155-milimetrových houfnic M777.

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil 24. února speciální vojenskou operaci v reakci na žádost vůdců donbaských republik o pomoc.  Zdůraznil, že plány Moskvy nezahrnují okupaci ukrajinských území, cílem je demilitarizace a denacifikace země.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3xbpq3c
https://bit.ly/3GRMrN6

sdíletj na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
6. 6. 2022 00:28

Nešlo by to nějak přeposlat do brusele pí. lejnové?

Ladislav
6. 6. 2022 05:51

A našim štváčům do Gebls 24! Také Němčici na ministerstvo války!

Josef
6. 6. 2022 08:55

No ta paní přivedla již Německo do míst, pro která byly vyškolena. Nyní tam táhne celou Evropskou únii.

Pijack
6. 6. 2022 09:16

Já bych prosil všechny autory i diskutéry nemíchat dvě slova, dva významy – nacionalisté a nacisté. Nacionalisté jsou vlastenci, možná separatisté. Jenže nacisté jsou hovada. Prostě poněmčená hovada. Nacizmus není vlastenectví. Děkuji za porozumění.

Lubek
6. 6. 2022 10:07
Odpovědět  Pijack

Niečo ako Banderovci a benderovci. Tiež som netušil, že je medzi nimi cca 200 rokov rozdiel.