Ministerstvo zahraničí RF: Dodávky MANPADS na Ukrajinu povedou k bezletové zóně nad celou Evropou

Pokud se dodávky přenosných protiletadlových raketových systémů (MANPADS) na Ukrajinu nezastaví, pak bude muset být vyhlášena bezletová zóna v celé Evropě, řekl během jednání Valdajského klubu náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Gruško.

Situace s dodávkami MANPADS na Ukrajinu připomíná Afghánistán, kdy Spojené státy začaly dodávat systémy Stinger mudžahedínům, řekl Gruško, uvádí kanál Zvezda TV.

Připomněl, že v té době bylo nutné vytvořit mezinárodní program na vyhledávání těchto komplexů, protože by se mohly dostat do rukou teroristů.

Pokud se bude na Ukrajině nadále rozvíjet černý trh se zbraněmi, pak se podle diplomata mohou MANPADS rozšířit po celém evropském území. Navíc se mohou dostat do rukou různých teroristických skupin. To podle Gruška vytvoří obrovskou hrozbu pro civilní letectví.

„Všechno je to velmi vážné a doufáme, že zdravý rozum v určitém okamžiku převládne v myslích našich partnerů,“ řekl ruský diplomat.

Již dříve vešlo ve známost, že se na Ukrajině začal objevovat nelegální online trh pro prodej různých zbraní dodávaných Západem. Mezi takové zbraně patří protitankové systémy Javelin a Phoenix Ghost.

Gruško ve svém projevu také řekl, že NATO zahajuje závody ve zbrojení proti Rusku, dodává Ukrajině nejnovější zbraně a zaměřuje se na konflikt na jejím území. Obvinil země aliance, že chtějí zatáhnout celou Evropu do konfliktu s Ruskem.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3OZ34JH

4.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
2. 7. 2022 23:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Vyzbrojovani mafiansko nacistického režimu Ukrajiny je zločin.

Keger
3. 7. 2022 01:13
Odpovědět  Aleš

Pak v tom případě jsme zločinci my všichni.
A o to hůř že se nesnažíme ani trochu tomu zabránit.
Naše děti mají vypatlané hlavy. Když mi dcera řekla že Putin je vrah, podlomili se mi kolena.

Lékořice
3. 7. 2022 06:54
Odpovědět  Keger

Nejste sám, kdo má takové zkušenosti. V naší rodině se proto o politice raději nebavíme.
Nechceme zbytečně přikrmovat nenávist vůči Rusku. Jen se snažíme zdůraznit, jak se od takových názoru, které jsou prezentovány různými fanatickými aktivisty, distancujeme.

Ladislav
3. 7. 2022 07:16
Odpovědět  Keger

Tohke říct moje děcko, nejdřív ho seřežu a pak natluču do palice, že učitelka je prolhaná mrcha!

Jar
3. 7. 2022 09:09
Odpovědět  Ladislav

Jestliže rodiče dobře vychovávají děti,nemusí je řezat.Pak tyto děti mohou klidně ve škole pomatené učitelce říct,že je prolhaná,třeba i mrcha.

Ladislav
3. 7. 2022 09:43
Odpovědět  Jar

Každému mladému čummobilistovi by měli vysvětlit, že by měli všichni děkovat Rusku, že jejich prarodicě a rodiče přežili fašistickou německou válku aby, se mohli vůbec narodit! Zdůraznit Německou! Dnes by jsme mluvili německy, nebo polovina z nás by vylítla komínem!

milan h
3. 7. 2022 11:55
Odpovědět  Jar

ono to neni tak jednoduche mam dva syny 46 a 42 a kazdy z nich to vidi jinak mladsi kscm a starsi ods a ma nazory ze su rad kdyz ho nevidim toho starsihoma tri holky a ta starsi jezdi do ostravy na studium a ta ma takove nazory jak ja no prisla do styku ve vlaku s ukackem byl tam pry nejaky madar a ten ze ju zachranil tak ted tata pro nu jezdi kazdy tyden a to ze Slovacka ale zas ria ze mu zaplati cestu nakup v polsku

Jar
3. 7. 2022 09:05
Odpovědět  Keger

JENŽE VYCHOVA DĚTI ZAČINA V RODINĚ DOMA. A zvláště tehdy,jestliže školský systém naprosto selhává. Nezlobte se na mne,ale v pvrvé řadě selhávají rodiče. Tak se nedivte ! Rodičoivství je na prvém místě.

Pan Tau
3. 7. 2022 10:10
Odpovědět  Jar

Nějak tu všichni opomíjíte čt, která má velký vliv na společnost, která je už dnes z velké části vypatlaná a stačí jí jen prvotní informace, která se jen stěží nechá u nižšího IQ těžko vyvrátit. Proto je také ta nacistická čt držena zuby nehty. Ano, oni řeklnou že byla vystřelena ruská raketa nebo že dopadla ruská raketa, ale chybí za b/ kdo raketu vystřelil. Mj. Ještě jsem neslyšel na čt reportáž z druhé strany – tedy ruštinu a to by obzvlášť starší ročníky co tento jazyk bezpečně rozeznají měli zpozornět, že něco ní v pořádku. Tam kde se válčí jsou vidět na ulicích žigulíci ne BMW a Audi…a lidé nejsou pokárováni nacistickými symboly.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
3. 7. 2022 14:03
Odpovědět  Pan Tau

Malý moment! On tu ČT ještě někdo sleduje? Bez ohledu na kanály, ČT si pustím jen tehdy, když z archivu vytáhne starý film, seriál, nebo pohádku točenou do roku 1995. Jinak se u mne neuplatní (ale platit za ni zatím musím). To si radši pustím něco, co mám na fleškách – u toho se nemusím rozčilovat….

Gales
3. 7. 2022 10:21
Odpovědět  Jar

Děcko se dá vychovávat podle sebe tak do deseti let.Potom už má ,,svůj“ rozum a řídí se systémem pokus-omyl.Na rady ,,moudřejších“nedá. Když jsme byli mladí,nebyli jsme jinačí.Teď jsou,bohužel pro všechny, ty témata víc o přežití a nikdo nemá možnost něco ovlivnit – co se výchovy týče.Jedinným východiskem je řídit se logikou a selským rozumem.

me2d44
4. 7. 2022 12:36
Odpovědět  Gales

Malinko Vás opravím: Děcko se dá vychovávat tak dlouho, dokud OBA rodiče drží stejný standard. Rozvedl jsem se proto, že zatímco já jsem děti vedl, maminka jim dovolovala lhát (což vedlo ke konfliktům – a i já jsem byl pro takový případ vychováván rodiči i prarodiči stylem: „Škoda každé rány, která padne vedle“. A následky to na mně nezanechalo). A když to proberu – když mi syn zalhal (jednalo se o hledání práce) ve 33 letech, tak dvě koupil, třetí chytil o křeslo a dostal 48 hodin na sbalení a odchod (nepotkali jsme se ani ve dveřích)….. Nestydím se za to!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Hana
3. 7. 2022 10:49
Odpovědět  Jar

Snažili jsme se s mužem o tu nejlepší výchovu a správný náhled na svět, tchán-dědeček byl totálně nasazený za války v Německu, dítě ho zažilo a ví, co všechno zažil. Přesto jsme nějak selhali. Strašně mně to trápí. Vliv přátel všechno obrátil a změnil.

me2d44
3. 7. 2022 13:48
Odpovědět  Jar

Jenže bacha, je to právě chyba nás starších (a to si musíme přiznat). Mnohdy rozhádanost v rodině, nejednotnost názorů na výchovu, „když ti táta nedovolí, dovolím to já“, a pak skutečnost, že jsme k veslu výchovy pustili ty, kterým je osud vlasti ukradený. Studovali ve světě – na západě, tam se žije „jinak“. No bodejť, nějaké kamarádství, přátelství, to je Póvl, prvotní otázka je: „A kolik bereš?“. Děti už v první třídě mají mobily, že bych na ně šetřil rok. Oblečení a obutí – nemá cenu hodnotit. Jen si zazpívat komunistické: Teď, když máme, co jsme chtěli…“

Pavel K
4. 7. 2022 14:30
Odpovědět  me2d44

👍 JLidičky víte kolik tohle má rodin po republice?!! Mnoógo.
Já to měl něco podobného, žena také nebyla důsledná a do toho její rodiče, kteří ještě podrývali moji autoritu. Byl jsem mlád a vůbec netušil co to do budoucna způsobí. Ale, je to můj názor, je to příroda a myslím si že to tak funguje. I když dojde k tomuto stavu, tak si myslím, že silný jedinec si ty priority v dospělosti zrovná. Někdy dříve, někdy déle a samozřejmě že řada už nikdy. Proč to píši, myslim že jsem to zažil, prožil. Je spousta věcí, které bych chtěl s rodiči probrat, ale už je pozdě.

VAL
3. 7. 2022 00:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Chtělo by to zkrátka aby nějací kozojebové odpálili v Berlíně, bruseli a Paříži pár policejních okrsků.

VAL
3. 7. 2022 00:54
Odpovědět  VAL

nebo ještě policejní vrtulník

Gales
3. 7. 2022 10:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Nebude pokoj dokud se kozáckej kůň nenapije z Vltavy…

Pavel
3. 7. 2022 11:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Musíme si uvědomit, že tato Goebelsovská propaganda tady jede na plné obrátky už 30 roků. Ta děcka ji mají dennodenně na talíři. Vždyť generace našich dětí narozená v sedmdesátkách má z velké většiny vypatlané mozkovny a to jim při převratu bylo kolem 15 roků. Co chcete potom od těch mladších ročníků. Tady by se muselo začít s výchovou k vlastenectví od základní školy, ale musí k tomu být vůle těch institucí. Ale proboha vždyť v těch školách učí dnes asi většinově Sorosovská ekipa a ti staří, co se chtějí dožít ve školství důchodu asi raději mlčí. Tato společnost by se musela proměnit od základu. Musel by se změnit systém, nic jiného skutečně nepomůže. Tzv. zápaďácké hodnoty by musely jít na pranýř a musely by se začít respektovat základní lidské hodnoty.

Ladislav
5. 7. 2022 10:57
Odpovědět  Pavel

Přesně 1*! Znovu všechno znárodnit, říkám všechno a uzákonit žádnou fašistickou demokracii !