Vypadá to, že se Němci rozhodli, že stále potřebují plyn

Natalie Efimova

Olaf Scholz, který je tipován na kancléře Německa, na sjezdu jednoho odborového svazu, který zahrnuje energetické pracovníky, slíbil: „Nová vláda během prvního roku přijme všechna opatření, aby Německo nečelilo nedostatku elektřiny, aby se mohlo vyrobit dostatek elektřiny pro průmysl v budoucnosti a pro budoucí pracovní místa.“

Deutsche Welle – ne bez lítosti – informuje, že se plánuje zahájení rozsáhlé výstavby nových plynových elektráren. Aby nepřišli o energeticky náročnou výrobu a přitom zapomněli na uhlí a atom.

DW zjistil, že Scholz udává tón přechodu na zelené energie zcela novým způsobem. Ostatně říká, že hodlá stavět nové tepelné elektrárny na zemní plyn:

„To je zásadní změna kurzu: v Berlíně nebyl už dlouho stanoven takový politický úkol.“

Navíc Annalena Berbocková, spolupředsedkyně Strany zelených a zapřisáhlá nepřítelkyně „Nord Stream 2“, tento program nekritizovala. Koneckonců do konce příštího roku budou v Německu vypnuty všechny zbývající jaderné elektrárny.

A co když vítr a slunce zase selžou?

Aby „zelení“ hned nebrečeli, byla odsouhlasena hromada výhrad: plynové tepelné elektrárny prý poslouží jako rezervní kapacity, pojišťující obnovitelnou energii při špičkách poptávky nebo nepříznivých povětrnostních podmínkách a budou okamžitě přizpůsobeny pro použití vodíku. Budou také pracovat s technologiemi skladování energie ve vlastních větrných turbínách.

Němci vyvodili závěr:

Energetické plány nové německé vlády, která se nyní formuje pod vedením Olafa Scholze, mohou dlouhodobě zajistit ruským výrobcům zemního a zkapalněného plynu „Gazprom“, „Novatek“ a případně „Rosněfť “ stabilně vysokou, i když ne nutně rostoucí poptávku po jejich produkci na německém a evropském trhu obecně, protože ostatní země mohou následovat příkladu Spolkové republiky Německo.“

… Ani nás nenazvali agresory. Zapnul se někomu mozek?

Natalie Efimova
https://bit.ly/3EM7ePO

4 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
7. 11. 2021 00:42
Ohodnotit příspěvek :
     

To jim to trvalo, než jim to došlo. Kam budou vyvážet opotřebené a nerecyklovatelné vrtule z „větrníků“ kterých se vyprodukuje asi 40.000 tun ročně? Zase do východních zemí na skládky za ničím nekryté Euro. To je ekologie, ekoteroristi, co? Ono těch otazníků je mnohem více. Na velký článek.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$