The Spectator: Východní Němci odmítají považovat Rusko za nepřítele

Průzkumy provedené v Německu zmátly místní odborníky. Ukázalo se, že ne celé Německo odsuzuje kroky Vladimira Putina.

Píše to historička Katja Hoyerová v článku pro britský časopis The Spectator. Připomněla, že podle nedávného průzkumu veřejného mínění v Německu jen polovina západních Němců souhlasí s tím, že Berlín by měl být „tvrdý k Rusku“ a 58 % východních Němců je přesvědčeno, že Berlín by neměl „provokovat Kreml“.  

Němečtí občané žijící na východě země navzdory západní propagandě dobře vědí, proč bylo Rusko nuceno zahájit speciální operaci k denacifikaci a demilitarizaci Ukrajiny.

Zaznívá názor, že ukrajinská krize byla vyprovokována Spojenými státy a evropské země poslušně plnily vůli Washingtonu, což donutilo Moskvu zahájit speciální operaci.

Východní Němci tvoří 16 milionů z 80milionové populace Německa.

Ne celé Německo je proti Vladimiru Putinovi. Sahra Wagenknechtová, poslankyně za levicovou stranu, ho nedávno hájila a řekla, že není „šíleným ruským nacionalistou“ a posílání zbraní na Ukrajinu je „politikou řízenou USA“, která hrála roli při vyprovokování jeho invaze. 

Její názory jsou ve východním Německu a nejen mezi levicí zcela běžné. Proti sankcím a poskytování zbraní se staví krajně pravicová strana Alternativa pro Německo, která má většinu podpory na východě.

„Tento názor je ve východním Německu zcela běžný, a to nejen mezi příznivci levice. Krajně pravicová strana Alternativa pro Německo, kterou podporuje mnoho obyvatel východní části země, je proti protiruským sankcím a přesunu zbraní do Kyjeva.“

Na otázku o „tvrdším postoji k akcím Ruska“ odpovědělo 58 % východních Němců, že Berlín by neměl „provokovat Kreml“. Na západě země s tím souhlasilo 40 procent občanů.

Názor východních Němců nemá nic společného s nostalgií po časech NDR, je si jistá odbornice The Spectator, historička Katja Hoyerová. Ke znovusjednocení Německa došlo před 30 lety, ale na východě mnozí stále cítí strach z NATO a vůbec se nebojí Ruska.

Bývalí občané Německé demokratické republiky si pamatují, že to byla sovětská armáda, která je osvobodila od nacismu a současná politika Berlína vůči Moskvě je považována za nespravedlivou.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3nybQm7


4.8 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.8 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
3. 7. 2022 00:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak by mě zajímalo, jak by dopadl nezávislý průzkum u nás. To jest nejen v Praze, ale napříč republikou a sociálními bublinami.

Ladislav
3. 7. 2022 07:12
Odpovědět  VAL

Ten průzkum by nesměl jít ale přes Gebls24!

Markýza
3. 7. 2022 09:13
Odpovědět  VAL

Na takový průzkum by si troufla jen nějaká hrdinná agentura.

VAL
3. 7. 2022 18:03
Odpovědět  Markýza

Kdybych na to měl chechtáky – myslím na cestování a papů v pohostech – tak ho udělám osobně. A poctivě. Jinak by byl, aspoň pro mě, bezcenný.

Pavel K
3. 7. 2022 14:08
Odpovědět  VAL

Tak zajdi na Novinky.cz a nestačíš se divit. 🤣🤣🤣
Ne, to byla samozřejmě legrace, protože tam řádí cemperovo komando.💩💩
Tento průzkum by muselo udělat SPDé, nebo p. Skála s KSČM. Nikde jinde není zaručeno že výsledek bude skutečný jak lidé hlasovali. Ale jó bylo by to zajímavé možná až varující, chodím a komunikuji, tak mě stačí co ne málo zaznamenám. Asi bychom se divili.

Pavel K
3. 7. 2022 14:10
Odpovědět  Pavel K

Ve starších ročnících je velmi zažraný 68 a mladší zase neví kde se to Rusko nachází bo jim to soužky neříkali.

Albi
3. 7. 2022 16:53
Odpovědět  Pavel K

A teenagerům je to všechno fuk, hlavně že mají svůj milovaný mobil a možná ještě na výbeř v KFC, když je to „mobilování“ extrémně unaví.

Pavel K
3. 7. 2022 17:28
Odpovědět  Albi

Tak co jim chybí, hodně jich bydlí u maminky, slušně si vydělají, můžou zajet si kam chtějí, když nebudou chtít dělat nemusí a spouta dalších možností dnešní kozumní doby. Jen si užívat a povinnost skoro žádná. Najednou je tu doba, kdy o vše mohou přijít. My starší jsme trénovaní z minulé doby a umíme se uskrovnit. Uvidíme. 🙋‍♂️

Jar
3. 7. 2022 09:14
Ohodnotit příspěvek :
     

To samé i u nás.Lidé prohlédli,ale bojí se konat,protože si zvykli na pohodlí,lenost,raději misku žrádla ze supermarketu od cizinců a nesmyslně jezdit autem sem a tam.Říkám tomu zdechlost, Ze své zdechlosti nedokáží vylést a tak podporují to veškeré zhovadilé zlo.

Ladislav
3. 7. 2022 09:36
Odpovědět  Jar

Jenže každé zdechlo potřebje tvrdého vůdce, aby se zvedli z pelechu, bohužel nemáme! Jen zrádce naši vlasti! Kéž by se zrodil nový Žižka?

Pavel K
3. 7. 2022 14:16
Odpovědět  Ladislav

No právě, jedno ožraté zrzavé ZDECHLO, co bylo mezi prvními krávovinami které udělal zrušil pracovní povinnost.

Pavel
3. 7. 2022 10:42
Odpovědět  Jar

Řekl jste to pěkně, ale myslím, že ještě mírně. Jim musí asi úplně dojít, ale mám pocit a skoro jistotu, že stejně souvislosti toho co se děje nepochopí. Stačí jeden Moravec a budou zase zpívat tu svoji bandurskou o nádheře žití v Eurosajuzu. A co mne úplně děsí nejvíce, že oni jsou opět schopni dát hlasy ANO. To je přeformátovaný národ. S 60 – 70 procenty nic nesvedete. Tak to je a nemá cenu si lhát do kapsy.

janle57
3. 7. 2022 10:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak mám za sebe takový pocit,že se i v Helmutlandu začíná lámat chleba,od půlky
července už vládnoucí reichsführer přes hospodářství oznámil,že se mají lidi
připravit na trojnásobné zdražení plynu,když prý se semknou,tak toho Putina
společně porazí,v Drážďanech,Lipsku a dalších městech si začínají vzpomínat
na dřívější časy,když bylo plynu,tepla a energie víc než dost a semknout se zase
tak moc nechtějí,pročpak asi,když je plynovod Nord Stream 2 hotový a připravený
ke spuštění?

Oy vey
5. 7. 2022 18:09
Odpovědět  janle57

ať se semknou, ať je z toho Putina porazí

Gales
3. 7. 2022 10:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Vono je to proto,protože tu svoloč americkou dobře znají.

vlasta
3. 7. 2022 11:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel „mladočeší“ jsou totál vymaštění školní propagandou a když jim dají mobil do ruky a navíc s levným tarifem veškerá inteligence je pryč a jsou z nich papouškové ! Ubohost sama.

Albi
3. 7. 2022 17:00
Odpovědět  vlasta

Přesně.
Mobil nad všechny přátele! Ale musí to být ten správný, nejnovější model, žádný takový jen pro socky a důchodce dobrý. Protože zase být za socky třeba se starým typem mobilu, to tedy ne.

Pavel K
3. 7. 2022 17:33
Odpovědět  Albi

Tak já bych jim tu techniku nezazlíval, kdyby to bylo za nás, tak si s tím hrajeme také. Moje tří letá vnučka si s tím mobilem hraje, že jen čumím. Asi zkrátka pokrok evoluce no. Ale co my vadí, že zapomínají na hrdost být Čech, na vlastenectví, úctu ke starým lidem atd. Snad bude líp, ale proboha ne s Babišem.

VAL
3. 7. 2022 21:23
Odpovědět  Pavel K

Na rovinu – není to o mobilech, ale o tom, co obsahují, jaké hry v nich jsou. Na to právě jsem já – ale vlastně celá naše větší rodina – nas-ranej. Jediná cenzura kterou bych ne povolil a uvítal, ale zavedl zákonem, by byla cenzura obsahu her.

janle57
5. 7. 2022 11:22
Odpovědět  vlasta

Mobil je nástroj totálního ovládání jedince ve společnosti Velkým bratrem,
vzhledem k tomu,že si dnešní čummobilská generace nepřečetla doposud
ani jednu knihu,nemá smysl jim něco vysvětlovat,na to musí přijít sami,
nejlépe za situace,kdy bude 20% nezaměstnanost

Frank
3. 7. 2022 13:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsem si celkem jist. že u nás by to dopadlo podobně. Ne každý, je přece debil, aby neviděl, kdo je ve světě největší šmejd.