Grygar: Zemanův přerod a zatloukání Minských dohod

Panu prezidentu Zemanovi ruská invaze na Ukrajinu způsobila nenadálé velké prozření, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Mojmír Grygar.

Datum příspěvku 25. srpna 2022

Tím, že přijal v našem pečlivě střeženém veřejném prostoru jedinou platnou verzi této události, přestal, zdá se, být „Putinovým nohsledem a zaprodancem“a zařadil se do pestrého sešívaného šiku koaliční pravice, doprovázené jednotvárným basso continuo oficiálních mediálních kanálů.

Potvrdil to i laskavým pozváním bývalého úhlavního oponenta Karla Schwarzenberga do Lán. Prý to bylo příjemné posezení a popovídání, politickým tématům se pro jistotu vyhýbali, v názoru na Rusko je již nic nedělilo a domácí „prkotiny“, jako obnovení Radeckého pomníku na Malostranském náměstí nebo navrácení obrovského majetku Lichtensteinským, nechali taktně stranou. Na přetřes nepřišla ani Schwarzenbergova převratná teze o tom, že Češi a Rakušané jsou vlastně jeden národ. Zeman nemusel hostu vysvětlovat, že slovo Rakušan neznamená národnost; vždyť sám císař František Josef nejednou prohlásil, že je na prvním místě Němec a Rakušanem jen jako císař.

Pan prezident v proslovu k vyslancům se vyjádřil k důvodům, které vedly Putina k riskantnímu kroku. Ztotožnil se s názorem izraelského prezidenta Herzoga – Putin prý považoval překotný odchod Američanů z Afghánistánu za známku slabosti a toto zjištění jej prý přimělo k riskantní akci. Z porážky Američanů však můžeme vyvodit i jiné závěry –  náhlé uvolnění obrovských výdajů na neúspěšnou válku, které postaví početné vycvičené vojenské útvary mimo bitevní pole, náhle otevře možnost obrátit ostří politiky jiným směrem.

Nabízelo se Rusko, které Varšavská konference NATO již v roce 2017 označila za nepřítele číslo jedna. Připomíná mi to přátelský rozhovor paní Albrightovou s ministrem obrany Colinem Powellem, který se zdráhal zahájit útok proti Iráku. Paní Madelaine veliteli armády řekla: „Powelle, máš tak skvělou armádu, proč ji nechceš použít?“  Dnes je situace ovšem naprosto jiná: proti Američanům nestojí despota zaostalé země, ale druhá atomová velmoc. Proto Biden od samého začátku konfliktu Putina ujišťoval, že americký voják se do možné války mezi Ukrajinou a Ruskem nebude plést. Současně však hlásil vojenskou, finanční a především informační pomoc kyjevským bojovníkům, což samo o sobě nevytváří casus belli, důvod válčit.

V každém případě však zůstává pravá příčina Putinova rozhodnutí velikým tabu. Veřejnost se nesmí dozvědět zásadní věc, a tím je dlouhodobé porušování národnostních a kulturních práv milionů ruských občanů, kteří žili na Ukrajině, zejména na východě země, již odedávna. Po krvavém puči roku 2014 se náhle stali ve svých starých sídlištích cizinci. Převrat nacionalistické pravice byl podporován západními politiky, kteří věděli, i bez Bismarckovy rady, že Ukrajina je slabý podbřišek ruské říše. Tudy se dá dobře zaútočit. Dobře také věděli, že jejich plán obsadit starou ruskou pevnost Sevastopol a proměnit ji ve vysunutou válečnou základnu, zbaví Rusko možnosti ovládat černomořský prostor a učiní z ní stát regionálního významu. Mezi houževnatě zatloukaná fakta tohoto příběhu patří dohody v Minsku 2015, které ukončily válku Kyjeva proti vzbouřivším se ruským provinciím. Tento mírový akt tehdy zachránil vládní oddíly, většinou placené oligarchy, před zdrcující porážkou.

Čteme-li dnes, jak Minské dohody hodnotil západní tisk, například britský The Economist, mylně považovaný za spolehlivý a nezávislý zdroj informací, nevyjdeme z údivu. V čísle, který vyšlo krátce před ruským vpádem, se o Minských dohodách mluví jako o improvizovaném a málo spolehlivém dokumentu, který byl narychlo načmárán na kusu papíru, a ani v něm nebylo pořádně vysvětleno, co znamená požadovaný status autonomie Donbaské a Luhanské oblasti. (Minsky moment. 12.2.)

Zmíněný dvojtýdeník současně nebyl s to zamlčet jednání prezidenta Porošenka, který se po návratu z Minska pokusil realizovat požadavky mírového jednání, ale se zlou se potázal. Ke změně názoru jej přiměli členové ultranacionalistických stran, kteří vešli do dějin obrozené Ukrajiny jako paliči sedmdesáti ruských obyvatelů Oděsy, odpůrců kyjevské vlády. Dokumentární film, který zaznamenal tuto událost, by měl být promítán jako nesmazatelné svědectví dnů, kdy tlupy Pravého sektoru, dědiců Banderových oddílů a fanatických nacionalistů začaly s ukrajinizací země. V citovaném čísle londýnského časopisu se také dočteme o tom, že Porošenko se plně ztotožnil s míněním nového kyjevského panstva o nemožnosti měnit ústavu. Snad by k takovému názoru dospěl sám, vždyť se postavil v čelo hnutí, které  táhlo do boje za „jazyk – víru – armádu“, za tuto trojici posvátných pilířů obrozeného ukrajinského národa, ale nesporně nechtěl riskovat další oběti atentátů namířených proti politikům smířlivého mínění.

Dnešní pro Ukrajince i Rusy nešťastnou a tragickou válku může ukončit návrat k realizaci Minských dohod potvrzených politiky Francie a Německa. Kdo je vinen tím, že  tento Normandský formát již před osmi lety nedostal příležitost ukončit majdanskou demonstraci nenásilným způsobem? Kdo zabránil, aby tato mezinárodní diplomatická iniciativa nezískala možnost snížit nebezpečí války ve dnech, kdy se na hranicích Ukrajiny stahovala ruská vojska? Kdo měl z ruského vpádu na východní regiony Ukrajiny prospěch? Je to řečnická otázka: není to Ukrajina ani Rusko, není to Evropa a nejsou to ani vzdálené země postižené hladem. Ale odpověď si každý soudný čtenář snadno doplní sám.

Autor: Mojmír Grygar, zdroj: První zprávy

3.4 17 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.4 17 hlasy
Ohodnotit příspěvek
114 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
26. 8. 2022 00:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Ze Zemana se stala zoufalá a tragikomická troska nasáklá becherovkou a vyloženě lituji, že jsem tohoto proukrajinského hňupa volil. Je to stejné jelito jako Fiala a jeho vláda pětišmejdů, pro které je na prvém místě ukrajinský nacista, nikoli český občan. Zemane, táhni už na smetiště a do hajzlíčku, kam jsi sám sebe v posledním roce zařadil.

Jaroslav
26. 8. 2022 09:08
Odpovědět  Teuton

Také jsem ho volil, jako „menší zlo“. Ale hned po vítězství se projevil jako mstivý a nízký člověk, napadající protivníka. Pak celá řada správných názorů, pronesených silným hlasem. Pak na něj někdo zadupal a on otočil! Co od něj chcete, měl dceru v zahraničí, a nechtěl dopadnout jako známý filozof v Rusku. Inu člověk míní, Pánbů mění.

Bozena K
26. 8. 2022 20:26
Odpovědět  Jaroslav

asi mu někdo pohrozil a proto ten obrat…nebo možná stařecká demence

Milan ze Zahrady Čech
26. 8. 2022 14:49
Odpovědět  Teuton

Nelitujte. On ten vývoj jde od bylo k je. Buďme spravedliví. Nebo jinak. Kdybychom ho v „bylo“ nevolili, měli bychom u nás v „je“ teď tolik kozojj-ebů, co chocholů . Ono toho je víc, proč nelitovat svou volbu, ale aspoň tak. Teď se spíše musíme upnout k „bude“.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
26. 8. 2022 17:53

Podepisuji.

Milan ze Zahrady Čech
26. 8. 2022 01:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslíte to dobře Mojmíre, ale vlak jakýchkoli a kýmkoli potvrzených dohod mezi Banderstánem a Federací už dááávno ujel. Moudrý může skočit na špek jednou, normál výjimečně dvakrát, ale jen bl-bec opakovaně. Považujete Gosudara za bl-bce? V úvahu padá jediná dohoda – o bezpodmínečné kapitulaci Banderstánu.
Mimochodem, tuším že včera, jsem tu cosi poznamenal o „předběžném strategickém mžení.“ Týkalo se to toho stotisíce Kimčů připravených vyrazit Gosudarovi na pomoc. K tomu včera Gosudar podepsal dekret o navýšení počtu vojáků o sto třicet sedm tisíc. Vyhláška nabyde účinnosti 1 ledna 2023… Tak to máme – sto litrů Kimčanů, stosedmatřicet litrů ruských vojáků, Velká huba Čečny taky dělá nějaký nábor, a děda Mráz si blejská hůl Mrazilku. Nějaká synergie mi tady z toho vylejzá k tomu lednu.
Holt jsem se o půlrok sekl, ale v tom zásadním jsem se, jak to tak vypadá, nemýlil. Také je ale klidně možné, že zatímco záchod o tom navýšení vojáků bude dumat v podobných souvislostech jako já a bude se připravovat na leden, dočká se překvápka o měsíc dříve, kdy s tím ještě nebude počítat, s už zapomenutými Kimčany. A to navýšení může zůstat v záloze, kdyby to bylo v lednu třeba. Viz předspeoperační mžení a nečekané bumprásk. Takže uvidíme. Obě data jsou symbolická. Velikonoce jako symbol zmrtvýchvstání Ruska, a 9 květen jako výroční den vítězství ve Velké vlastenecké válce má také svou váhu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
all
26. 8. 2022 07:16

Dobrá ůvaha.Leden a svátky v Rusku počínaje tímto měsícem. Perunovy blesky připraveny už od podzimu,posílení armády od ledna.Když se medvěd nasere,nezazimuje a jde do akce i za největších mrazů,nevadí mu.Zato u nás už několik cm sněhu si udělá prču.

Milan ze Zahrady Čech
26. 8. 2022 15:00
Odpovědět  Albi

Hele, že ty jsi drobet sentimentální.

Lev Prch
26. 8. 2022 15:58

To je občas potřeba 🙂

Albi
26. 8. 2022 17:58

Možná, ale hlavně mi to připomnělo:
„A v Praze kalamita jak na Sibiři
tři centimetry sněhu a u Muzea štyři“. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
26. 8. 2022 18:42
Odpovědět  Albi

Někdy je kalamita i bez sněhu.Jako třeba teď, když tam sedí PYJát Hřib 👎

Milan ze Zahrady Čech
26. 8. 2022 14:59
Odpovědět  all

Nikdy nezapomenu, ještě v předhádrákové době, na titulek v některém z lednových Ruďasů: ZIMA PŘEKVAPILA! Tehdy napadalo pár cenťáků sněhu a republika byla ochromena, že posypová sůl scházela. Mám dojem, že to později, když se vyšetřilo proč málo, odskákal. Hm… Teď by to neodskákal nikdo.

Albi
26. 8. 2022 18:01

Ale jo – Putin přece! 🙂 🙂 🙂

Milan ze Zahrady Čech
26. 8. 2022 22:44
Odpovědět  Albi

Pravda.

IVAN
26. 8. 2022 05:47
Ohodnotit příspěvek :
     

VŠICHNI JEDNOU ZESTARNEME,STEJNĚ JAK NĚMCOVÁ I DĚDEK NA HRADĚ UZ MĚLI BÝT DÁVNO OD VÁLU

Lev Prch
26. 8. 2022 06:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Tuhle změnu u člověka s funkčním mozkem nechápu 😟Je to škoda, protože to začalo podporou pseudovakcínám a podporou banderoodpadu to úplně 💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩 Už to zkrátka NENÍ můj prezident 👎

Helena
26. 8. 2022 07:10
Odpovědět  Lev Prch

Přesně. Byla jsem také zklamaná změnou jeho postojů.

all
26. 8. 2022 07:27
Odpovědět  Lev Prch

Zeman nás na stará kolena zradil.Ale takto stejně se chová i celá ČSSD,zradila a zrazují,podvádějí.

Lev Prchala
26. 8. 2022 12:32
Odpovědět  all

Kdyby v čele zůstal Jirka Paroubek,byla by ČSSD volitelnou stranou.Takhle….

jiří
26. 8. 2022 10:06
Odpovědět  Lev Prch

Co tak pozoruji různé fotky Zemana(jeho uši, vlasy), tak jsou minimálně 3.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
26. 8. 2022 11:45
Odpovědět  jiří

Vy jste kriminolog amatér?

jiří
26. 8. 2022 13:42
Odpovědět  Lev Prchala

Ne, ale vidím.

Lev Prchala
26. 8. 2022 13:50
Odpovědět  jiří

Dobrá,byl to jen dotaz.

Aleš
26. 8. 2022 06:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Skutečným agresorem války na Ukrajině jsou nacisté pod zkratkou banderovci, USA, EU. Místní mafiánské sdružení SPOLU je jen mistni kompars který může krást, když bude podporovat Západní a ukrajinsku agresi proti Rusku. Kompars zcela nelegitimní vlády, který se dostal k moci volebním podvodem s pomocí bolsevika Rychetského. A Zeman, historie se opakuje. Dr Hacha 2. Nemocná bezmocná postava podlehla tlaku zločinu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frankie
26. 8. 2022 07:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Se Zemana se stal jen starý nemocný šašek.

Lev Prchala
26. 8. 2022 08:27
Odpovědět  Frankie

Král je klaun a klaun je králem,pískot nese se znuděným sálem a tak pýcha vládne sama mase nežijeme,přežíváme popereme se tu zase.Ze LVA SE STAL PEJSEK NA ŘETĚZU,SLINTÁ,ČEKÁ NA ODMĚNU OD VÍTĚZŮ……..pohadráková realita:-////

Ladislav
26. 8. 2022 12:21
Odpovědět  Frankie

💤♎ a odporný šašek!

Pavel K
26. 8. 2022 08:07
Ohodnotit příspěvek :
     

V tom Zemanovo obratu bude něco v nepořádku, cosi tu smrdí. 😲😲😨😨

Pozor
26. 8. 2022 09:36
Odpovědět  Pavel K

Len jeho prepitý mozog.

Lev Prchala
26. 8. 2022 10:45
Odpovědět  Pozor

A udavač Havel měl prepitý BEZmozog!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
26. 8. 2022 12:48
Odpovědět  Lev Prchala

👍 👍 👍 👍
Čím jen to je, že si tihle moralisti nemají v sobě kousek soudnosti.

Lev Prchala
26. 8. 2022 13:06
Odpovědět  Pavel K

Kovářova kobyla chodí bosa…..

Vera
26. 8. 2022 11:52
Odpovědět  Pozor

Vy jste hlupák,který je se vším rychle hotov.

Pozor
26. 8. 2022 15:47
Odpovědět  Vera

Tak kde ja končím ty len začínaš, trúba sprostá.

Milan ze Zahrady Čech
26. 8. 2022 22:46
Odpovědět  Pozor

Táhni do ři-ti a vypláchni si žumpu mejdlem, zmetku nevychovaný.

Vera
26. 8. 2022 11:50
Odpovědět  Pavel K

Často jsem se zamyslele nad tím,jak se chová pan prezident po té,co byl v nemocnici.Když se vrátil do Lán,byl divný a apatický,takže jsem si položila otázku,jak mohl tak rychle propadnout apatii a myslím,že v tom mají prsty Mynář a spol.,kteří se tak dojemně o pana prezidenta starají,čímž chci říct,že je to velmi podezřelé.Nevěřím,že je to samo sebou,aby tak rychle a tak divně schátral i duševně. To mi na něj nesedí.

Pavel K
26. 8. 2022 12:52
Odpovědět  Vera

Možné je ledacos a v dnešní divné době jeden neví. 🙋‍♂️

František
26. 8. 2022 15:29
Odpovědět  Vera

Jednoduché. Pfitzer. Jemu dali ostré dávky. Ne placebo, jako Babišovi a dalším darebákům.

Pavel
26. 8. 2022 17:43
Odpovědět  František

Františku, je to genová terapie a působí na vědomí člověka. Nemyslím si, že to je pouze on, který to tak schytal. Kdo má trochu přehled jak chemické látky vůbec a my vlastně nevíme co v tom sajrajtu je působí na vědomí a komunikaci, nemůže se ani divit přeměně některých lidí v absolutní opak své podoby. Je ale také možné, že celou dobu dobře hrál svoji roli národního vlastence a teprve teď odkryl karty. To asi nezjistíme.

Pavel K
26. 8. 2022 17:45
Odpovědět  František

Další varianta. 👍👍👍

Ladislav
26. 8. 2022 12:22
Odpovědět  Pavel K

💤♎ USA!

Pavel K
26. 8. 2022 12:53
Odpovědět  Ladislav

Taky cejtíš česnek?!! 🤣🤣🙋‍♂️

[Trol-1] spam Tomas
26. 8. 2022 08:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Zemana jsem vždycky nesnášel, jeho náhlý obrat nic nezmění na to, že ČR hodně poškodil.

Lev Prchala
26. 8. 2022 08:58
Odpovědět  [Trol-1] spam Tomas

Zavři tlamu,havlolejnosrku a táhni do kniHOVNY udavače flaška Havla.

ijn
26. 8. 2022 08:50
Ohodnotit příspěvek :
     

k prochlastanému charakteru MZ nelze cokoliv doplnit, zoufalec čeká na konec!!!

Lev Prchala
26. 8. 2022 08:57
Odpovědět  ijn

Trochu úcty.To,že je to obrat k horšímu nic nemění na tom,že je za ním kus práce a oproti udavači Havlovi to prezident byl!

Lev Prchala
26. 8. 2022 10:31
Odpovědět  jiří

Jiří,na nesouhlas máte právo stejně,jako já mám právo myslet si,že zpočátku byl proti udavačí Havlovi(který být zvolen VŮBEC NEMĚL napoprvé a na podruhé raději nechal M.Sládka zvařít,aby se neblamoval a utrpěl Pyrrhovo vítězství),které posléze odnesl vstupem do NATA a fašoEU celý národ.

Pavel K
26. 8. 2022 12:57
Odpovědět  Lev Prchala

Kámo, už bylo všechno dávno připraveno, všude pečou bramboráky a vaří česnečku. Stejné menu je po celém světě.

Lev Prchala
26. 8. 2022 13:07
Odpovědět  Pavel K

To by mě zajímalo z kterých brambor…???

jiří
26. 8. 2022 13:56
Odpovědět  Lev Prchala

Egyptských?

Lev Prchala
26. 8. 2022 14:11
Odpovědět  jiří

Ty jsou obzvlášť mňamózní stejně,jako ty anglické a frncouzké…..škoda,že se to nedá jíst!

Gene
26. 8. 2022 14:11
Odpovědět  Lev Prchala

Brambory vypestoval ten, kdo je vari. Podstatne je vedet, kdo je vari. Dnes se podavaji z Aspen institut do Cech a Schwabovych new world leaders, kde se z Cechy uz nepocita.

Lev Prchala
26. 8. 2022 14:42
Odpovědět  Gene

A proto jsou NEPOŽIVATELNÉ!!!!

Pavel
26. 8. 2022 18:00
Odpovědět  Lev Prchala

Jeden fakt je, jak tu někdo psal, že se rád chlubil jak zvednul upadající soc.dem. Ale ještě důležitější je vidět jaké typy lidí se k němu přifařily a co hlásaly. A on musel vědět co jsou zač. To co tam tito socdemáci prováděli byla jedna velká tragédie. Byli to lidé, kteří tam neměli co dělat a za něž by se zakladatelé strany museli stydět až za hrob. Dnes nás rukou nerozdílnou okrádají a ožebračují zase ti liberální Sorosovci, trhají zemi na cucky a pár stovek této bandy se směje milionům do ksichtu. A když si uvážíme, že opíchanců je zde 68 % jak hlásili, tak to koreluje s tou debilitou, která tu momentálně je. Takže něco na tom Pfizeru je, protože to nedává logiku změny postoje společnosti ve smyslu otupělosti a nezájmu bránit svoje hodnoty.

Pavel K
26. 8. 2022 12:54
Odpovědět  jiří

👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
26. 8. 2022 15:08
Odpovědět  Lev Prchala

souhlas!

miro
26. 8. 2022 08:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Už se lidé začínají ptát proč ???

Vážení a milí Ukrajinci – na mém území, na půdě mých předků – máte plná ústa vět : „Miluji Ukrajinu, dýchal bych za Ukrajinu, bojoval bych za Ukrajinu, nenávidím Rusa“. Tak co děláte dnes tady u nás ?? Z jakého důvodu jste při prvním výstřelu tisíc kilometrů vzdáleného od vašeho domova, vzali hrdinně do zaječích a nacpali se do mé země ?? Do země, kterou vaši tátové a dědové okupovali dvacet let ?? Máte opravdu dojem, že jsme všichni zapomněli ??? Nyní se sem zase cpete a chcete vše zadarmo a ještě ohrnujete nosy ?? Čím nám to vrátíte ?? Mafiií ?? Zlodějnou ?? Obchodem s děvkami ?? Hodláte za naše pohostinství zaplatit ? Nebo se spoléháte na to, že vám vše darujeme a vaše hnusné arogantní chování budeme tolerovat ? Nemylte se. I mezi námi jsou lidé, kteří svou vlast milují. A s těmi budete mít opravdu problém. Ti vám totiž nakopou tu vaši nadutou, arogantní zadnici.Jen malá poznámka – na 75% vaší tolik vámi milované země se nebojuje. Tak proč nejste tam ?? Proč jste v zemi, která je několikanásobně menší, než ta vaše, a vaši válku nezpůsobila ?

Když tak milujete Banderu a stavíte mu sochy, běžte jej hájit a neutíkejte jako krysy z Titaniku !!!!!!

Lev Prchala
26. 8. 2022 08:59
Odpovědět  miro

Na území velikost Francie se NEVÁLČÍ,TAKŽE NECHÁPU,PROČ TY SVINĚ ZKURVENÝ BANDEROVSKÝ NETÁHNOU ZPÁTKY,RESPEKTIVE,PROČ JSOU VŮBEC TADY?!!!!

Pavel K
26. 8. 2022 09:09
Odpovědět  Lev Prchala

Tak nemají se tu tak špatně, že?!!

Lev Prchala
26. 8. 2022 10:33
Odpovědět  Pavel K

Fricek jim nasral,tak odcházejí,Pšonek jim peníze nedává,odcházejí,JEN TEN FYJALOVEJ SLIZ ROZDÁVÁ A NAŠICH LIDÍ DĚLÁ ŽEBRÁKY!Hnát tu banderopakáž svinským krokem za hranice…..nejlíp Evropy!!!!

Pavel K
26. 8. 2022 12:59
Odpovědět  Lev Prchala

Protože je to tak naplánovaný, však ti to jiří výše říká. 🤣🙋‍♂️

Lev Prchala
26. 8. 2022 13:07
Odpovědět  Pavel K

Plány jsou od toho,aby se měnily.

Pavel K
26. 8. 2022 14:35
Odpovědět  Lev Prchala

KDO!!! 😁😁😁😁

Lev Prch
26. 8. 2022 16:01
Odpovědět  Pavel K

Hádej 🤪🤪🤪🤪

Pavel K
26. 8. 2022 17:48
Odpovědět  Lev Prch

Ake já mluvím o naší straně, proto jsem se ptal KDO? Protože o nikom nevím.😲😲😲😭😭

Lev Prch
26. 8. 2022 18:50
Odpovědět  Pavel K

Já taky.Je ovšem fakt, že kdyby se strany, které mají lidem co říct,jako je SPD,PRO, Volný částečně Svobodní, Trikolóra, Přísaha,kdyby tyhle strany našly průsečíky,tak by měly ve Sněmovně nadpoloviční většinou a byl by pokoj…… jenže to je velký sci-fi, takže musíme doufat, že SPD půjde jen a jen nahoru!👍

sizok
26. 8. 2022 15:05
Odpovědět  Lev Prchala

Je to jednoduché. Pozval je sem fiala a jenom blázen se nenechá
hostit zadarmo.
Pryč s fialou a jeho nacistickou bandou.

Lev Prch
26. 8. 2022 20:01
Odpovědět  sizok

Ať jde makat jako horník k Pšonkovi, tam je může hostit všechny…… že svého a do prvního výbuchu plynu 😁😁😃😃

Pavel
26. 8. 2022 09:51
Odpovědět  miro

Řekl jste to velice správně v těch dvou posledních větách. Když se hlásí ke zločinci Banderovi, co dělají v naší zemi. Mají totiž kliku, využili situace, kdy jsou u nás u moci lidé, kterým na našem národu nezáleží a kteří ho zaprodávají. Doufám, že se ale jednou budou za své činy zodpovídat.

Pavel K
26. 8. 2022 13:00
Odpovědět  Pavel

Viz co jsem napsal výše Lev…..🙏🙋‍♂️

Vera
26. 8. 2022 11:56
Odpovědět  miro

Souhlasím s každým vaším slovem.Nevím,proč sem nalezl ten pˇovl,zrejmě jinde jim pšenka nekvete a na Novinkách jsou profláklí. Asi proto!

Pavel K
26. 8. 2022 13:04
Odpovědět  Vera

jsou fšude…..krysy už jsou tady, je jich plno všady…….. 🤣🤣🤦‍♂️💩💩👎👎

Lev Prchala
26. 8. 2022 13:52
Odpovědět  Pavel K

Krysy jsou mi 1000000x milejší,než ty banderosvinský netáhla!

Gene
26. 8. 2022 14:15
Odpovědět  miro

Ukraina je mizerna zeme, vsichni tito utecenci cekali jen na zaminku k jejimu opusteni.

Lev Prchala
26. 8. 2022 14:43
Odpovědět  Gene

hnUSAci je mohou adoptovat,VŠECHNY!!!!

Albi
26. 8. 2022 18:10
Odpovědět  miro

miro 1***********

Pozor
26. 8. 2022 09:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Bože tá ožratá kreatúra ešte existuje, keby na hrade sedel Ičo Kolár tak by mal viac rozumu ako ten prepitý mozog.

Lev Prchala
26. 8. 2022 10:22
Odpovědět  Pozor

NOOOO,TAK 3,14ČA CO SEDÍ V BLAVĚ JE JEŠTĚ HORŠÍ!

Pavel
26. 8. 2022 09:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Co způsobilo jeho proměnu, o tom se lze pouze domnívat. Nevíme co s ním provedl alkohol, sajrajt od Pfizeru, který možná působí na vědomí člověka, možná je to úlitba zaprodancům kvůli hříchům minulosti, neboť na něho něco ošklivého vědí, ale je jasné, že zradil všechny ty, kteří ho volili. Jako člen Klubu českého pohraničí jsem své přátele z klubu často krotil v euforii jakého vlasteneckého presidenta máme, protože v klubu z něho byli nadšení, vždyť on je zval i na vlastenecká posezení. Já více méně nikomu moc nevěřím, život mne naučil, ale my jsme ho s manželkou také volili jako protivolbu toho Drahoše, člověka kterého raději ani nechci komentovat. Miloši, ty jsi náš největší omyl našeho dospěláckého života.

Albi
26. 8. 2022 10:22
Odpovědět  Pavel

Zeman nemůže být omyl, když alternativa k němu neexistovala.

Je to zklamání, to ano – taky jsem ho volila a taky jsem zklamaná, ale zvolení někoho ze zbývajících kandidátů by neznamenalo dnešní zklamání, ale okamžité tehdejší znechucení.

jiří
26. 8. 2022 10:57
Odpovědět  Pavel

Můj názor je, že originál Zeman už prdí do hlíny a tuhle tragikomedii dohrávají dvojníci. Dejte si fotky za posledních 8-10 let a srovnejte uši a vlasy.

Pavel K
26. 8. 2022 13:06
Odpovědět  jiří

NIC NENÍÍÍÍÍ NEMOŽNÉÉÉÉÉÉ…TOYOTÁÁÁÁÁÁ. 🤣🤣🙋‍♂️🤦‍♂️

Milan
26. 8. 2022 09:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Njn, Buča a ruská verze Lebensborn 2 pro něj už byly moc. Na Lidice je citlivej. Zajímalo by mne, jstli ty deportace ukrajinskejch dětí vymyslel přímo Putin nebo někdo ze skřetových SS kamarádů.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
26. 8. 2022 10:27
Odpovědět  Milan

Kokote havlochujoviči,drž hubu a zmiz za pornoJandoPutnou,tak tvoje pindy ocení!

Albi
26. 8. 2022 10:28
Odpovědět  Milan

Pokud je to ironie nebo sarkasmus, tak nepovedený.
Pokud váš opravdový názor (neprovokativní), doufám, že mezi 8 mil. občanů s volebním oprávněním velmi, velmi marginální.

Pozn.: Marginální neznamená originální.

Janaz
26. 8. 2022 10:39
Odpovědět  Milan

Aké deportácie ukrajinských detí? Myslíš tých, ktorí žijú na Donbase, kde prebieha frontová línia? To tam mali nechať obyvateľstvo a najmä deti, aby boli bohvie dokedy vystavené ostreľovaniu a bombardovaniu či zabitiu mínami zhadzovanými ukrošmi? Alebo aby boli použití ako živé štíty? Ozaj, kto vymyslel „deportácie“ britských detí z Londýna a okolia počas nacistických náletov?

Milan
26. 8. 2022 10:43
Odpovědět  Janaz

Ne, deportace dětí např. z Mariupolu, nikoli Donbasu. Přiznala je krasnodarská Kancelář pro otázky rodiny a dětství – zde k tomu: https://t.me/andriyshTime/2469 Novinkám asi věřit nebudete, i tam o tom je: https://www.novinky.cz/clanek/komentare-komentar-porustovani-a-adopce-neni-zachrana-deti-alex-svamberk-40406859

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
26. 8. 2022 10:47
Odpovědět  Milan

Vyndej palici z amianálu,vyplácni si držku,smrdíš i přes monitor havlolejnosrku prolhanej.

Milan
26. 8. 2022 10:51
Odpovědět  Lev Prchala

Tak si ho radši vypni, stejně neumíš číst a Ty moudra někdo musí psát za Tebe 🙂

Lev Prchala
26. 8. 2022 11:13
Odpovědět  Milan

Vyser si voko,havlolejnosku.Věříš kdejaký Sereš hovadině a ještě to tady tapetuješ…..tohle není Seznam,Lihový noviny nebo Blicí listy!

janle57
26. 8. 2022 10:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Obrázek jasně vypovídá o proměně Miloše Zemana z prezidenta s jasnou vizí
a oporou národa v boji se zkorumpovanými novináři a TV Goebbels24 ,na trosku
po třech dávkách Pfizera a mozkové demenci způsobené nekontrolovatelnou konzumací
tvrdého alkoholu,dobře zvažte komu příští rok dáte svůj hlas,je to opravdu důležité !!

pavelpe
26. 8. 2022 11:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Zeman nebyl a nebude nikdy ten, koho bych alespoň respektoval. Ne proto, že je hulvát a má primitivní vyjadřování. Neměl jsem ho rád proto, že dokázal zničit sociální demokracii a „vytvořit“ z ní tu zeleno-liberální bezpohlavní sliz, kterým je dnes. Rád se chlubil 30% ve volbách a jak dokázal vytáhnout ČSSD ze dna k vítězství. Zapomíná podotknout jednu věc – že to bylo za cenu sloučení s různými pseudolevičáky, ekoblby a podobným odpadem. Tím vytáhl do horních příček politiky takové hajzly jako Svoboda, Sobotka, Gross, tu ráčkující kozatou mrchu, „tatíčka“ Falbra (který zlikvidoval odbory) a koneckonců takové bezpáteřní Šmardy a další bezejmenné chcípáky, co jsou dnes v čele. Také jsem neměl rád jeho neustálé vychvalování Izraele, který poslední desetiletí destabilizuje Blízký východ a má lví podíl na nelegální migraci z arabských států. Byl to koneckonců Zeman, který neustále vykřikoval, jak se v Kábulu bojuje za Prahu a nyní je rád, že došlo „k uvolnění obrovských výdajů na neúspěšnou válku“, kterou neustále podporoval!
Teď se z něj stal velký zastánce Ukrajiny a protiputinovec. Není to zas tak dávno, kdy se chlubil svým setkáním s Putinem a jak si spolu rozuměli. Kdyby ho ještě něco čekalo, dalo by se to alespoň logicky vysvětlit, ale když člověk na sklonku života i politické kariéry a finančně zabezpečený ohne těžce páteř a popře vše, co hlásal, stává se z něj směšný stařec. Jak velký rozdíl proti Kissingerovi nebo Klausovi.

Lev Prchala
26. 8. 2022 11:16
Odpovědět  pavelpe

Pavle,Kissinger se svým posledním výrokem taky moc nevyznamenal,ovšem s Klausem máte pravdu,ten je bere hlava nehlava pořád stejně,jako v dobách svého prezidentování…mám na mysli fašoEU a Greténisty s Greendealem.

Lev Prch
26. 8. 2022 17:32
Odpovědět  scipio

Pokud mám srovnávat amnestii prezidenta Václava Klause a udavače Havla,tak to první byla sametová (i když jen pro korupčníky).A těch ostatních habadurach se podíleli všichni, kteří s ním byli tenkrát ve vládě…..třeba Lihovci👎

Milan ze Zahrady Čech
26. 8. 2022 15:06
Odpovědět  pavelpe

Nechci se přít, jen tolik. Sociální demokracii do dnešního stavu vyšpidlil Špidla a dorazil Sobotka. Kdyby nebylo Zemana, nemělo by ani co propadnou, protože by to prostě nebylo.

Lev Prch
26. 8. 2022 18:53

Paroubek je vytáhnul z nuly na „““sto“““.👍

Milan ze Zahrady Čech
26. 8. 2022 22:57
Odpovědět  Lev Prch

To jo, ale ze země je dlouho před ním vydupal Zeman.

Jaris
27. 8. 2022 14:29

Hnup Zeman Ceskou republiku definitivne do zeme zadupal.Jeho zajimal pouze teroristicky Izrael, kteremu leze s potesenim do zadnice dodnes. Ceske republice delal jen ostudu a pro lidi neudelal zhola nic. Dokonce o nich verejne rekl, ze by si meli nechat vysetrit IQ.(Neco na tom asi bude, kdyz to zemanske jelito zvolili hned 2x!) Je to nejhorsi cesky prezident, ktery do historie vstoupi svym debilnim kouskem – palenim cervenych trencli na Hrade za asistence hasicu a televize.

Milan ze Zahrady Čech
27. 8. 2022 15:53
Odpovědět  Jaris

Řeč byla o ČSSD – ne o republice. A příčina sr-aček je Pravdoláska a po něm všechny vlády bez rozdílu podnes.

Ladislav
26. 8. 2022 12:15
Ohodnotit příspěvek :
     

💤♎ Vyjadřovat se k zrádci Zemanovi se nehodlám, jelikož bych byl hodně , hodně sprostý! Už aby táhl!

Lev Prchala
26. 8. 2022 12:35
Odpovědět  Ladislav

Nebuťe tak kách,je to pomýlený starý člověk,ale nebyl vždy takový.

Albi
26. 8. 2022 13:32
Odpovědět  Lev Prchala

Přesně.

Jaris
27. 8. 2022 14:34
Odpovědět  Lev Prchala

Zeman byl vzdy neschopny politicky karierista a hajzl.

Albi
26. 8. 2022 13:31
Odpovědět  Ladislav

A co to pomůže – místo Zemana Petr Pavel, t.č. český (?) armádní generál? Budou větší brambory? Nebo aspoň nějaké?

Lev Prchala
26. 8. 2022 13:54
Odpovědět  Albi

No toho jenerálskýho nýmanda ANI NÁHODOU,to raději starou Vajtingrovou,za svobodna Náglfóglfurdebaníkovou.-)

Albi
26. 8. 2022 18:19
Odpovědět  Lev Prchala

Dobrý! !!
To bych brala i s jejím dvojníkem.
A kdyby k tomu bylo i šest medvědů, to by bylo v Praze pozdvižení A co teprve ve Strakovce 🙂

Lev Prch
26. 8. 2022 20:03
Odpovědět  Albi

Nepochybuji, že ona osoba byla byla zvoleba nadpoloviční většinou v prvním kole 😁👍😀

Lubek
26. 8. 2022 18:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Čo sa mi vybaví pri pohľade na fotografiu v úvode článku? Starý rybár prišiel na breh rybníka. Nevšímal si veľmi stav vody ani okolie. Oťaženými rukami roztiahol udicu, neunúval sa ani napichnutím nástrahy na háčik, nahodil iba tak, kúsok pred seba. Položil udicu, zťažka si sadol na rozkladaciu stoličku, pozeral do prázdna a nemyslel na nič. Vôbec na nič. Už sa mu nechcelo a ani nevládal. Sedel, pozeral nevidomými očami do prázdna a plynúci život okolo vnímal rozmazane, akoby pozeral oknom čínskeho rýchlika na blízke okolie trate.