Další miliardy za vakcíny. Advokát: Vezměte to Černochové. Soud s Pfizerem? Takto

Za vakcíny Pfizer musíme zaplatit dvě miliardy korun, jinak nám hrozí penále. Advokát a kandidát do Senátu za stranu PRO Tomáš Nielsen je zvědav, co by se stalo, kdyby došlo na soud s výrobcem. „Jako zákazník bych určitě požadoval, aby nám výrobce prokázal, co nám to vlastně dodává. Proti jaké verzi koronaviru se vlastně očkujeme? Nikdo netuší, kolik nežádoucích účinků ty vakcíny mají, protože hlášeno je jen mizivé procento. A to už vůbec nemluvím o účinnosti,“ uvedl.

Média informovala o tom, že Česká republika musí zaplatit za vakcíny společnosti Pfizer 2 miliardy korun, jinak nám hrozí obrovské penále. Peníze prý vláda našla v rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí. Co na to říkáte?

Je to výsměch. Výsměch daňovým poplatníkům, výsměch všem rodinám postiženým energetickou krizí a obrovským růstem cen, ale i výsměch pracovníkům MPSV a zejména úřadů práce.

Myslíte, že MPSV budou peníze chybět?

To je přeci evidentní. Schválně se zeptejte vedení úřadů, co se tam v současné době děje. Tlak na úřady práce je v poslední době enormní. Lidé jsou vyčerpaní, vyhořelí, zatěžuje je někdy až nesmyslná byrokracie. Stát zavádí nové postupy, ale zaměstnancům úřadů práce chybí metodika a školení. A místo toho, aby se tím vláda zabývala, ještě sebere ministerstvu peníze jen proto, aby zaplatila za vakcíny? Ty peníze by určitě mnohem víc prospěly jinde.

Jinak nám ale prý hrozí obrovské sankce.

hlasovalo: 3688 lidíTak za prvé – smlouvy s výrobci vakcín jsme všichni viděli. Jsou plné černých míst. Takže vláda může tvrdit, co chce. Dokud smlouvy nezveřejní, nemůžeme tomu věřit. Za druhé – proč tedy vláda nesežene peníze jinde, například v resortu nedávno nechvalně zviditelněné ministryně Černochové, tedy na Ministerstvu obrany? Tak prostě s nákupem stíhaček počkáme. Podle mě je ale tohle vše naprosto špatné uvažování. Česká republika by měla zejména odstoupit od uzavřených smluv na vakcíny a odmítnout cokoliv dál platit.

Nehrozí nám pak ale žaloby od výrobců?

Řešíme tu existenční krizi a budeme brát ohledy na obchodní zájmy farmaceutických firem? Máte snad pocit, že si vydělaly málo? Stále více členských zemí navrhuje odstoupit od uzavřených smluv. Česko se k nim zatím nepřipojilo. Podle vlády proto, že musíme jako předsednická země Rady EU zůstat neutrální. To je nesmysl. Česká vláda prostě jen servilně plní pokyny z Evropské unie místo toho, aby v Bruselu hájila naše zájmy, jak to dělají ostatní vlády zemí EU. Asi si pamatujete na nedávnou trapnou scénu, kdy byl předseda vlády Fiala doslova peskován belgickým europoslancem Verhofstadtem za to, že jen pomalu reaguje na zcela nepřijatelný pokus zrušit právo veta členských států. A náš předseda vlády, místo aby se ohradil, si dělal zápisky.

Pokud by ale přeci jen k soudu s výrobci vakcín došlo, co se může stát?

To by mě taky zajímalo. Jako zákazník bych určitě požadoval, aby nám výrobce prokázal, co nám to vlastně dodává. Proti jaké verzi koronaviru se vlastně očkujeme. Nikdo netuší, kolik nežádoucích účinků ty vakcíny mají, protože hlášeno je jen mizivé procento. A to už vůbec nemluvím o účinnosti. Copak lze vůbec za vakcínu označit něco, co snad trochu funguje pár týdnů? Navíc, nevýhodná ustanovení smlouvy, uzavřené v tísni, za nápadně nevýhodných podmínek, jsou neplatná. To je princip, k němuž by měl přihlížet každý soud. A to je přesný popis toho, jak byly smlouvy s výrobci uzavírány. Rád bych se takového soudního řízení účastnil a věřím, že i mí kolegové z právního institutu Pro Libertate. Konečně bychom se dozvěděli, co Evropská komise vlastně podepsala. Ne, já jsem absolutně přesvědčen, že zejména dnes, kdy čelíme obrovské ekonomické krizi, musí dát vláda přednost českým občanům a firmám před zahraničními. A zrovna výrobci vakcín jistě nepatří mezi ty nejohroženější firmy.

https://bit.ly/3R90TV1

5 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Lev Prchala
26. 8. 2022 12:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Vezměte to z toho,co se nastrkalo z našich daní banderopijavicím,to bude určitě stačit!!!!

Pavel K
26. 8. 2022 13:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Dám to sem
Paní Hanička Zagorová je už v nebíčku. Upřímnou soustrast rodině.

Pavel
26. 8. 2022 13:30
Odpovědět  Pavel K

Přidáváme se s manželkou. Upřímnou soustrast celé rodině. Často ji se ženou posloucháme, mám několik LP desek a také CD. Ona měla skvěle napsané písničky co skutečně promlouvaly k duši člověka a vyjadřovaly lásku a touhu po životě. Tak Haničko, ať ti tam zase někdo maluje obrázky.

Lev Prchala
26. 8. 2022 13:31
Odpovědět  Pavel

Umřela Paní zpěvačka,upřímnou soustrast.
Nejsem si jist,jestli taky nepodlehla následkům očkování…..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
26. 8. 2022 14:27
Odpovědět  Lev Prchala

Pavel & Lev, tak já ze slušnosti a občas jsem si ji poslechl a hlavně si myslím, že to byla hodná paní. Jinak můj žánr to není, já jsem HARD AND HEAVY. Ale už zvadlej, ale když budu chtít, tak to tu vohulím, že budou babče skákat hrnky v kredenci. 🤣🤣🤣🙋‍♂️💀💀☠☠

Lev Prchala
26. 8. 2022 14:45
Odpovědět  Pavel K

Tak já poslouchám taky raději Arch Enemy,ale jsou chvíle,kdy je chuť na změnu,na starý dobrý šedesátý,sedmdesátý a osmdesátý vypalovačky!.-)

jiří
26. 8. 2022 15:32
Odpovědět  Pavel K

Také občas zahraju i sousedům.
https://www.youtube.com/watch?v=7NVsapnJpwc

Pavel K
26. 8. 2022 15:46
Odpovědět  jiří

Lev jiří, já poslouchám vše to co říká něco mé mysli a sedíčku a je toho spousty. Kdybyste po mě chtěli vyjmenovat mých TOP 5 kapel měl bych problém. Si vezměte, že je ještě celkem dost kapel který hrají cca + – 40 let. 🙋‍♂️

zdena
26. 8. 2022 17:21
Odpovědět  Lev Prchala

píší, že ano, že jí přestalo sloužit zdraví – dokonce až na invalidní vozík, upadala do komatů a nakonec se z jednoho neprobrala….

Lev Prch
26. 8. 2022 18:55
Odpovědět  zdena

Chudák holka 😰😰😰

Milan ze Zahrady Čech
27. 8. 2022 16:03
Odpovědět  zdena

Právě v tom je ta záludnost úmrtí na „vakcinaci“ a právě na to poukazovala Soňa Peková. Že to bude v podstatě neprokazatelné. Snad jen nějakou hodně odbornou a náročnou pitvou s různými vyšetřeními krve atd. – ale nelze takto pitvat tisíce potenciálních oběti. Takže zbývá jen statistika a porovnání před „vakcinací“ a po „vakcinaci“.

Drak
26. 8. 2022 20:46
Odpovědět  Pavel K

Diskutujte k věci.

Lev Prch
26. 8. 2022 21:05
Odpovědět  Drak

Byla očkovaná a to je k věci.

jar
26. 8. 2022 13:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Za ty vakcinační jedy,za takové svinstvo co ničí imunitní systém a poškozuje zdraví máme ještě platit ? ! Ať si to zaplatí ti,co to začali kupovat,Babišem počínaje.Sebrat peníze politickým stranám,neziskovkám a všem,co to propagovali,až po šílené lékaře,co si na tom podvodu nahrabali majlant. Jo a skončit u té bláznivé komediatky propagující válku i terorismus Černochové,co krade jak straka ve snaze obírat nás zbytečně o další miliardy ,podporující nacisty na okrajině ,s celou tou fialovou pětkou oblbovačů.

Ladislav
26. 8. 2022 15:35
Odpovědět  jar

💤♎ Prostě stručně a jasně, okamžitou demisi! Fašisti nám nesmí vládnout!

janle57
26. 8. 2022 14:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Další miliardy vyhozené do luftu,vakcíny od Pfizera a dalších,po zkušenostech
z dob minulých, skončí stejně někde na smetišti,jen Ti,kteří o tomhle svinstvu
rozhodují dostali královsky zaplaceno,tyhle peníze mohli dostat v zimě lidé,aby
nemuseli doma drkotat zuby společně se svými dětmi,Bože,Bože, čeho jsme se
v téhle zemi dožili a ještě dožijeme a proč nás tak trestáš?

Vladimír
26. 8. 2022 14:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Čím míň peněz bude, tím míň se jich „ztratí“. Ještě chvíli, a zloději začnou bankrotovat… :-)))

Drak
26. 8. 2022 20:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Španělský nejvyšší soud prohlásil „vakciny“ proti Covidu, biologickými zbraněmi, s neznámými účinky. ČR za tohle svinstvo, díky zaprodaným, zaangažovaným kolaborantům, zaplatilo miliardy korun, jako poslední, teď, 2 miliardy, s tím, že by nám hrozila arbitráž. Jaká arbitráž, vždyť tyhle firmy by neobhájily. nejen nárok, na peníze, ale ještě by měly problémy, s trestní stíháním. Nenechme si kálet na hlavu, lidi !

[Trol-1] spam Albert
27. 8. 2022 08:32
Odpovědět  Drak

A nějakej solidní zdroj toho tvrzení máte?