Dopis Juliana Assange králi Karlu III.

ze sítí: MUDr. Ivan David

Dopis Juliana Assange králi Karlu III.

Novinář Julian Assange strávil v pořadí již čtvrtý Den svobody tisku, tedy 3. května 2023, v královské věznici Belmarsh v Londýně. Již řadu let před uvězněním by omezen na svobodě nejprve ve Švédsku po vykonstruovaném obvinění ze znásilnění a od roku 2012 na ekvádorské ambasádě v Londýně, kde mu byl poskytnut azyl, než ho nový ekvádorský prezident Moreno v roce 2019 vydal britské policii.

Předkládám dopis Juliana Assange králi Karlu III. George Szamuely ho označil za „brilantní, hořký humor“ A za „svědectví o neúnavném duchu člověka“.

„Jeho Veličenstvu králi Karlu III.,

při korunovaci svého panovníka jsem považoval za vhodné srdečně vás požádat, abyste si připomněl tuto významnou událost tím, že navštívíte své nejvlastnější království uvnitř království: věznici Jeho Veličenstva Belmarsh.

Jistě si vzpomenete na moudrá slova renomovaného dramatika: “Milosrdenství nelze vynutit. Snáší se z nebe jako něžný déšť na zprahlou zem.”

Ach, ale co ten bard mohl vědět o slitování, kdyby čelil zúčtování na úsvitu vaší historické vlády? Koneckonců, člověk skutečně pozná míru společnosti podle toho, jak zachází se svými vězni, a vaše království v tomto ohledu vždy jistě vynikalo.

Your Majesty’s Prison Belmarsh se nachází na prestižní adrese One Western Way v Londýně, jen kousek od Old Royal Naval College v Greenwichi. Jak krásné to musí být, když tak vážený podnik nese vaše jméno.

Právě zde je drženo 687 vašich věrných poddaných, což potvrzuje rekord Spojeného království jako země s největší vězeňskou populací v západní Evropě. Jak vaše vznešená vláda nedávno prohlásila, vaše království v současné době prochází „největší expanzí vězeňských míst za více než století“, přičemž její ambiciózní projekce ukazují nárůst vězeňské populace z 82 000 na 106 000 během příštích čtyř let. Docela velké dědictví, opravdu.

Jako politický vězeň, držený k potěšení Vašeho Veličenstva jménem zahanbeného zahraničního vládce, je mi ctí pobývat ve zdech této instituce světové třídy. Opravdu, vaše království nezná hranic.

Během své návštěvy budete mít možnost pochutnat si na kulinářských specialitách připravených pro vaše věrné poddané s velkorysým rozpočtem dvě libry na den. Ochutnejte rozmixované hlavy tuňáka a všudypřítomné rekonstituované tvary, které jsou údajně vyrobeny z kuřete. A nebojte se, na rozdíl od menších institucí, jako je Alcatraz nebo San Quentin, zde není společné stolování v jídelně. V Belmarsh vězni večeří sami ve svých celách, čímž je zajištěna maximální intimita u jídla.

Kromě chuťových požitků vás mohu ujistit, že Belmarsh poskytuje vašim předmětům dostatek vzdělávacích příležitostí. Jak říká Kniha přísloví 22:6: „Vychovávej dítě na cestě, po které má jít, a až zestárne, už z ní neustoupí.“ Pozorujte hemžící se fronty u poklopu s léky, kde si vězni shromažďují své recepty nejen pro každodenní použití, ale hlavně pro zážitek z „velkého dne venku z cely“.

Budete mít také příležitost vzdát úctu mému zesnulému příteli Manoelu Santosovi, gayi čelícímu deportaci do Bolsonarovy Brazílie, který si vzal život pouhých osm yardů od mé cely pomocí hrubého lana vyrobeného z jeho prostěradel. Jeho nádherný tenor teď navždy utichl.

Vydejte se hlouběji do hlubin Belmarshe a mezi jeho zdmi najdete to nejizolovanější místo: Zdravotní péči nebo „Pekelnou péči“, jak to její obyvatelé láskyplně nazývají. Zde budete žasnout nad rozumnými pravidly navrženými pro bezpečnost všech, jako je zákaz šachů a zároveň povolující mnohem méně nebezpečnou hru dáma.

Hluboko v Hellcare leží to nejskvělejší povznášející místo v celém Belmarshi, ba dokonce v celém Spojeném království: vznešeně pojmenovaný Belmarsh End of Life Suite. Poslouchejte pozorně a možná uslyšíte výkřiky vězňů „Bratře, tady zemřu“, což je důkaz kvality života i smrti ve vašem vězení.

Ale nebojte se, protože v těchto zdech se skrývá krása. Pokochejte se pohledem na malebné vrány hnízdící v žiletkovém drátu a stovky hladových krys, které nazývají Belmarsh domovem. A pokud přijedete na jaře, můžete dokonce zahlédnout kachňata, která v areálu věznice kladou svéhlavé kachny divoké. Ale neotálejte, protože hladové krysy zajišťují, že jejich životy jsou pomíjivé.

Prosím vás, králi Charlesi, abyste navštívil věznici Jeho Veličenstva Belmarsh, protože je to čest, která se sluší králi. Kéž se v den zahájení své vlády vzpomenete na slova Bible krále Jakuba: „Blahoslavení milosrdní, neboť oni dojdou milosrdenství“ (Matouš 5:7). A nechť je milosrdenství vůdčím světlem vašeho království, uvnitř i vně zdí Belmarshe.

Váš nejoddanější poddaný,

Julian Assange“

sdíletj na

4.6 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslav
7. 5. 2023 06:03

Jo, demokracie. Není to k popukání,jak pro ty hloupé je,a pro ty,co mají vlastní mozek né?

Pavel
7. 5. 2023 08:55
Odpovědět  Jaroslav

Jak pěkně shrnul tuto tzv.demokracii Karel Kryl ve své písni “Demokracie” https://www.youtube.com/watch?v=Ak8o5lSU6xQ&ab_channel=Ji%C5%99%C3%ADMac%C3%A1k

Gales
7. 5. 2023 09:51

Král Charles má jiné starosti než návštěvu vězňů. Vítání a rozloučení všelijakejch spřátelenejch potentátů z celého západního světa.

Standa
8. 5. 2023 06:49
Odpovědět  Gales

Doufám, že budou tito brzy také vězni!!! Navrhuji udělat nějakou věznici na vzdáleném ostrově se žraloky v okolí.Tam se mohou vítat mezi sebou do aleh-hlůjáááá na doživotí.

Eva
7. 5. 2023 10:03

Pane, Váš dopis je házení perel sviním.

Jaris
8. 5. 2023 02:11

Za pravdu je ruzna sazba.Nekdy pomnik, jindy vazba.
Kdyz ji reknes driv nez vcas, tak ti pravda zlomi vaz. (K.H.Borovsky)

Standa
8. 5. 2023 06:39

Kdo pošle dopis válečnému zločinci z Jugoslávie, co nyní trůní na Pražském Hradě?Který píše na ukr. tank na Ukrajině při návštěvě .
,,RUSE BĚŽ DOMŮ, NEŽ BUDE POZDĚ!
Trapas!
Kdo podporuje fašisty je fašista!!!!!!
Takové po dnu vítěztví hnali po ulicích našich měst.

PENNYS
8. 5. 2023 08:28

Julian Assange CO MUŽE OČEKÁVAT OD KINGA???? how- NO, džulijan je NAIVA

Jaris
8. 5. 2023 09:47
Odpovědět  PENNYS

Julian Assange je Australan. Je nesmirne chytry inteligentni muz. Nestudoval na zadne privatni skole, ale na obycejnych statnich skolach. Nemyslim si, ze neco od tajtrlika Karla ocekava. Ten se ze strachu ani neozve. Assange predpoklada, ze jeho zadost nebude vyslysena, a to si myslim i ja. Je mi Juliana moc lito. Britsti a Americti gangsteri se tak moc boji pravdy, ze mu naparili kriminal na vic nez stovku let. Australie v tomto konfliktu nic neznamena a nemuze pro nej nic udelat, jelikoz je v podruci techto dvou odpornych zlodudusskych zemi.

Administrátor
P.A.Semi
8. 5. 2023 19:25
Odpovědět  Jaris

Jako Australan je formálně také subjekt Britské Koruny…

Administrátor
P.A.Semi
11. 5. 2023 02:53

Julian Assange zejména tím, za co je vězněn, že totiž všechny ty především židovské lháře, kteří lobovali v Médiích za válku v Iráku (především v zájmu Izraele), pomohl ukázat Lidu jako totální lháře, se velmi významně zasloužil o světový mír – protože jim zhatil ten Propagandistický “Stroj” na obhajování Válek – za to by si zasloužil Nobelovu cenu míru – kdyby nebyla tak poskvrněná těmi, kdo ji dostali, třeba válečným prezidentem Obamou…

A ovšem vzhledem k tomu, že to je politicky perzekuovaný Novinář, by si zasloužil i Sacharovovu cenu nebo nějakou podobnou pro Politické Vězně…

A tím, jak pomohl porazit mafii H.Clinton ve volbách 2016 – protože ty leaky dopisů DNC a Podesty byly tehdy zřejmě rozhodující, pomohl zachránit USA i svět, nebo aspoň oddálit to, co přišlo pak až po masivním vote fraud s Bidenem a Ž mafií, která si tam tuhle loutku protlačila…

πα½