Noční můra Pentagonu – nová zbraň Putina nás smete „radioaktivní tsunami“…

Noční můra Pentagonu: 

“Myšlenka ukončit západní imperialismus jednou provždy zaplavením Pentagonu za pomoci obrovské vlny směrované od mělkého východního pobřeží Spojených států není nová. Diskutovalo se o tom v SSSR, pravděpodobně za účasti akademika Sacharova“.

Zaplavte USA silnou vlnou tsunami: Existují dva skutečné ruské projekty.

Sovětský vědec akademik Andrej Sacharov navrhl vyřešit problém závodů ve zbrojení velmi nečekaným způsobem. Konkrétně s pomocí nasměrované tsunami. Podobný projekt existuje i dnes.

Jedním z projektů sovětského vědce Andreje Sacharova bylo vytvoření nasměrované tsunami, která by zaplavila nepřítele. První takový projekt vynalezli Američané proti Japonsku. Sacharov o tom nevěděl a rozpracoval podobný projekt sám.

Jeho podstatou je vytvořit silnou explozi v určitých bodech oceánu, která vytvoří tsunami a ta následně zaplaví nepřítele.  Sacharův projekt byl na rozdíl od amerického ambicióznější.

Tvrdil, že je nutné ukončit závody ve zbrojení, které vyčerpávají ekonomiku SSSR.

Sacharov již v roce 1952 nabídl Berijovi demolici pobřežních měst Ameriky. K tomu bylo nutné dopravit na pobřeží USA ponorky a zasáhnout ho 100megatunovými torpédy.

Podle plánu by exploze způsobila obrovskou vlnu – 300 metrů, smetla by New York, Washington, Filadelfii, Boston, Miami a tucet dalších velkých center. Z Tichého oceánu pod náporem vlny by padly San Francisco,
Los Angeles, Seattle, San Diego a další megacity.

Začal se připravovat projekt, postavili jadernou ponorku a obří torpédo. Rozměry a hmotnost torpéda – 4 tuny a 8 metrů na délku.

Projekt se jmenoval “T-15”. Projekt se nikdy neuskutečnil, následné historické události tomu zabránily.

SSSR opustil tuto myšlenku kvůli humanismu Brežněva a Gorbačova, ale občas se objeví v západních médiích.                                                                                         

Nyní probíhá vývoj podvodního aparátu “Poseidon”, který je vybaven jaderným zařízením. Projekt se jmenuje „Status-6“. Zařízení je jaderná raketa, která může vyvolat jaderné znečištění vody, tsunami. Hlavním úkolem je “doručení” jaderných zbraní k nepřátelským břehům.

„Status-6“ je plně robotická rychlá hlubinná tichá jaderná ponorka miniaturní velikosti. Poseidon (průměr 1,8 m, délka 20 m, hmotnost – asi 100 tun) je největší torpédo na světě, je 30krát těžší než standardní torpédo.

Před námi – jedno takové „vynořování“ v Arktidě za účasti torpéda „Poseidon“.

Armáda prezidenta Putina využívá tání ledu (kvůli globálnímu oteplování) k testování svých nejnovějších zbraní.                Předpokládá se, že Putin záměrně předvádí ruskou vojenskou moc, aby zajistil bezpečnost severního pobřeží a lodní dopravy po důležité námořní trase z Asie do Evropy.

Pro Západ velmi chladná “studená válka”: tři ruské jaderné ponorky (potenciální nositelé Poseidonů) se v Arktidě objevily současně, což byla další ukázka síly …

Západní pozorovatelé vyjadřují znepokojení nad probíhajícím testováním a – předváděním zbraní, zejména ruské „superzbraně“, jak torpédo Poseidon nazývají (přesný název této zbraně je bezpilotní podvodní aparát Poseidon 2M39).

Bezpilotní “neviditelné” torpédo je poháněno jaderným reaktorem. Je navrženo tak, aby překonalo nepřátelský pobřežní obranný systém pohybujíc se v hloubce podél mořského dna, říkají odborníci.                                                                 

Poté zařízení s hlavicí o kapacitě desítek megatun vytváří „radioaktivní tsunami“. Z tohoto důvodu se velké části nepřátelského pobřeží stanou po celá desetiletí neobyvatelnými.

Společnost Maxar pro vesmírné technologie pořídila z vesmíru několik snímků pro CNN, které naznačují důsledné a významné zvyšování ruské vojenské síly podél pobřeží Severního ledového oceánu.  

Během posledních několika let ruská armáda přestavěla a rozšířila mnoho vojenských zařízení za polárním kruhem, rekonstruovala přistávací dráhy a nasadila další průzkumné síly, zařízení a prostředky protivzdušné obrany.                           

K dispozici jsou také skryté podzemní skladovací prostory, které jsou pravděpodobně určeny pro Poseidony a další nové zbraně.

Rusko mimo jiné vybavuje staré základny ještě z dob Vlastenecké války a studené války a staví nová zařízení, mimo jiné na poloostrově Kola nedaleko Murmansku.

Myslím, že budete překvapeni zprávami, které vám nyní řeknu. 

Nejedná se pouze o „Arktické“ speciální jednotky. Jedná se o vojáky oddělení speciálních sil Ministerstva vnitra Čečenské republiky(!!!) během cvičení v oblasti severního pólu .. Ze Sýrie do Arktidy.

Satelitní snímky se objevily poté, co ruský prezident v únoru požádal, aby mu představili poslední informaci o aktualizaci „klíčového milníku“ práce ve vývoji raket. 

Podle zpráv státních médií jsou testy naplánovány na letošní rok. 

Ale s rostoucím napětím se Západem tyto zbraně vyvolávají zvláštní znepokojení ve Spojených státech.

V listopadu Christopher Ford, tehdejší státní podtajemník pro mezinárodní bezpečnost, uvedl, že
“Poseidon byl navržen tak, aby „zaplavil americká pobřežní města obludnými tsunami nesoucími megatuny radioaktivní vody“.

Bojí se..

Norský šéf zpravodajských služeb viceadmirál Nils Andreas Stensønes pro CNN řekl, že Poseidon je „nový typ jaderného odstrašování a v současné době se testuje“. 

Dodal: „Jedná se o strategický systém a zaměřuje se na objekty … Bude mít dopad nejen na region, ve kterém je v současné době testován, ale i daleko za jeho hranicemi.“                                                       

Další odborníci varují, že taková zbraň je „docela skutečná“ a může být brzy přijata do “služby”.

Ruské zbraně umístěné na severu zahrnují bojová letadla MiG-31BM a nové radarové systémy rozmístěné nedaleko pobřeží Aljašky. 

“Bude to mít důsledky pro USA a jejich spojence, v neposlední řadě proto, že Rusko je schopno demonstrovat vojenskou moc v severním Atlantiku,” uvedli představitelé NATO. 

Vysoký představitel ministerstva zahraničí USA řekl CNN: „Rusové představují vojenskou výzvu v Arktidě.“ 

NATO se v reakci také pokouší vybudovat svůj vojenský potenciál v arktické zóně. Americké bombardéry B-1 umístěné na norské letecké základně Erland nedávno letěly ve východní části Barentsova moře. A také byla do této oblasti vyslána ponorka se sníženou hlučností typu „Seawolf“.

Rusko, Spojené státy, Kanada, Dánsko a Norsko se pokoušejí ustanovit svou jurisdikci nad určitými oblastmi Arktidy, protože zmenšování oblasti polárního ledu otevírá nové příležitosti pro těžbu zdrojů i nové námořní trasy. 

A Rusko je jasným favoritem „Arktické“ nadvlády.

Převzato od: Oliver Pritchard-Jones ..

https://bit.ly/3t4eq4w
https://bit.ly/3wDsHra

sdíletj na