Dlouho očekávaná reakce Ruska na protest NATO proti vojenským základnám na Kubě

Alexandr Rykov

V poslední době stále více a více zpravodajských publikací začíná hovořit o nové Kubánské raketové krizi. 

Pokud jste překvapeni a nechápete, proč se to děje, vysvětlím vám nyní vše.

Faktem je, že Rusko obnovuje své přátelství s Kubou cestou umístění vojenských základen na území Kuby. 

Jak si dokážete představit, Spojené státy jsou nyní v plné zuřivosti a nevědí, jak se z této situace dostat.

A protože mají jen velmi málo nápadů, začali nám Američané ukazovat dohodu, která byla podepsána během konce Kubánské raketové krize. Tento trend převzalo mnoho evropských zemí a nyní začínají sborově diktovat Rusku, jak má naložit se svými základnami.

Prohlášení jsou samozřejmě zajímavá, ale pokud se podíváme hlouběji, co tam uvidíme? 

Uvidíme skutečnost, že Západ začal porušovat tuto smlouvu, když se rozhodl rozmístit své raketové systémy v Turecku. To bylo zakázáno podle dokumentu, kterým se dneska tak ohánějí.

Existuje však určitý bod, který nelze ignorovat. Spočívá v tom, že my nic neporušujeme. 

Jak to? Ano, všechno je ve skutečnosti jednoduché. Právě jsme začali budovat naše vojenské základny na Kubě a vzájemná smlouva jasně stanoví, že nemáme právo rozmisťovat raketové systémy.

Přesně tak i odpověděl oficiální představitel ministerstva zahraničí Ruské federace. 

Také konstatoval ten fakt, že rakety samozřejmě máme, ale necháme si je výhradně na lodích, které budou umístěny na těchto vojenských základnách.

Neporušujeme tedy ani jednu smlouvu a zůstáváme čistí v očích myslících zemí. 

To je pro nás teď nejdůležitější věc. Rusko je spolehlivý partner, který dohody dodržuje. Avšak situace, v níž se nyní naše země nachází, nás nutí k obezřetnosti při dodržování všech dohod a pečlivě sledujeme, abychom nepřekračovali hranice těchto dohod.

https://bit.ly/3xYQ3bw

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
8. 5. 2021 16:29
Ohodnotit příspěvek :
     

To se příjemně čte takové novinky .USupi asi vzteky teď neví co dělat , konečně dostali tu správnou medicínu – co zaseli to sklidí – tak tomu říkám pecka . Musí to pro ně být nepříjemné probuzení do reality . O Venezuele se už rozhodlo ,když RF pomohla při pokusu o převrat a postavila se za vládu Moralese. Co se týká západních hranic RF ,tak nejen v Turecku,ale i v Polsku , Rumunsku atd.atd. porušovali Amíci všechny dohody ,úmluvy a sliby dané představiteli jejich vlád před Bushem st. & juniorek ,který chodil jako by měl pod pažemi melouny a každého jen poklepával po zádech to platí taktéž . Nástupem Trumpety , který si uvědomoval tristní ekonomickou situaci US a vydal se cestou stahování vojsk zpět , ale o to více přitvdil v obchodní politickém směru ,tak ten neměl sebemenší šanci uspět. VPKomplex to nedovolil a vygeneroval nečisté ( podvodné ) volby a vše ostatní je jen kouřová clona ,kterou zakrývají své odhodlání bojů na Východě , nutno připomenout velmi daleko od US a do posledního Ukajinského & EU vojáka . Jako obvykle chytání hadů cizími rukama . Chtěl bych jen připomenout ,před WW2 Hitler začal stavět dálnice , dnes se… Číst vice »

8. 5. 2021 17:14
Odpovědět  BB Rad

Jen tak na okraj, Morales je prezident Bolivie, nikoliv Venezuely. Jak říkával Hobble Frank, ty cizí termity, to je rizoto. Jak vidno, vztahuje se to i na přehled o tom, o kterou zemi jde.

BB Rad
9. 5. 2021 07:14
Odpovědět  scipio

Sorry za preklep-omluva ,ale Venezuela byla citována správně pouze to jméno jsem “odfláknul “ ale jinak vše v pořádku – doufám ??!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
KarelDar
8. 5. 2021 20:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle pindosi budou těžko rozdýchávat.