Trump navrhuje satelitům v EU platit 150% nákladů amerických vojsk!

Mezinárodní tisk zaujalo prohlášení prezidenta Donalda Trumpa, že každá země v Evropské unii, kde jsou umístěni američtí vojáci, bude muset Spojeným státům platit 150% nákladů na jejich údržbu.

Vyplývá to z detailů jednání mezi americkým prezidentem a českým premiérem Andrejem Babišem, které se staly známými. Bílý dům nyní pracuje na systému, podle něhož každá země, v níž jsou umístěni američtí vojáci, bude muset zaplatit 150% nákladů na jejich údržbu.
Informátoři Bloomberg nazývají tento systém „Výdaje + 50″.
Ani snad už nazaráží, že český slintavý tisk a televize o této výbušné zprávě cudně mlčí.

„Pokud se Bílý dům opravdu rozhodne zavést takový systém, vyvolá to v NATO a dalších spojeneckých zemích velkou politickou bouři. Téměř jistě se některé země neodváží vynakládat takové vysoké výdaje,” 
napsal v reakci polský portál „onet.pl“ v článku nazvaném:
„Chcete mít ve vaší zemi americkou základnu? Přijde vás to draho.”

Der Spiegel: Úspěch tlaku Trumpa – Berlín slibil NATO více peněz!
Například Německo dnes vyplácí méně než třetinu z 1 miliardy dolarů vynaložených ročně na údržbu amerických základen v Německu. 
Nicméně, podle neoficiálních údajů z Bílého domu, země, které usilují o zahraniční politiku „velmi úzce spojenou se Spojenými státy”, mohou počítat se slevou.

Varšavská média vyjadřují naději, že Polsko je právě takovou zemí, přičemž uvádí jako příklad iniciativu Andrzeje Dudy vybudovat v zemi trvalou americkou základnu pojmenovanou po Trumpovi.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trump-navrhuje-satelitum-v-eu-platit-150-nakladu-americkych-vojsk/

sdílet na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
9. 3. 2019 10:21
Odpovědět  Janinna

Možná, že už ani Polák nezatouží po am. vojenském šrotu. Vždy měli od amíků výhody.

Administrátor
9. 3. 2019 10:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Také mě hned napadl Polák,..asi se pomalu bude muset začít vysouvat z am.prdele, než aby pustil zbytečnou zlatku. A trochu se vyjasnilo, proč do usa Babiš a ne Zeman;)

Editor
9. 3. 2019 15:06
Odpovědět  josh-xy

Jediné, co Polsko kdy vyprodukovalo v opravdu očekávatelné kvalitě, jsou katoličtí kněží. Ovšem druhá věc je, že katoličtí kněží jsou zcela škodlivý produkt lidstva.