Chmelár: Hanobit Rusy v předvečer Dne vítězství je primitivismus

Toto je naprosto neuvěřitelné, jak nám tu vymývají mozky.

Slovenský ministr obrany Jaro Naď se postěžoval, že stahování ruských vojsk ze svých vlastních (!!!) hranic probíhá velmi pomalu, a proto netřeba oslavovat, že napětí se snižuje, neboť oni tam blízko stále budou a ve velkém počtu …

Jak prosím?

Toto řekl zcela vážně v ten stejný den, kdy jeho resort oznámil, že příští týden se uskuteční 37 (slovy třicet sedm) přesunů zahraničních ozbrojených sil přes území Slovenské republiky směrem k ruským hranicím? Chcete snižovat napětí?

Poradím vám: co kdybyste udělali takovou velmi jednoduchou věc – neposílali vojska na hranice s Ruskem, které to zcela přirozeně vnímá jako vlastní ohrožení? A vy máte ještě tolik drzosti, že obviňujete Rusko z eskalace konfliktu za to, že se pohybuje na svém vlastním území?!

Ale co čekat od člověka, který byl před šesti lety spolu se svým současným státním tajemníkem Majerem fanatickým amerikanofilem, vítal s americkými vlajkami ozbrojený konvoj USA na hranicích v Koutech. Proamerické trolly tam svážela autobusem Slovenská atlantická komise v čele s Rostislavem Kačerom.

Pak vás už nepřekvapí, že zde máme permanentní konflikt dvou skupin Vítačů cizích skupin (podle toho, kterou vlaječkou máváte, jelikož tento instinkt z minulého režimu některým ještě evidentně zůstal).

Příkladem je státní tajemník resortu diplomacie Martin Klus, který rovněž patřil mezi Vítače amerických ozbrojených sil, ale v dnešním komentáři pro deník Sme komentoval neozbrojené Noční vlky, že zde nejsou vítáni, neboť podle jeho slov „skrývajíce se za úctu obětem druhé světové války vyzývají k podpoře extremistických sil a mobilizují veřejnost proti členství v EU a NATO“.

Já tedy Noční vlky velmi nemusím a motorky už vůbec ne, ale toto je takový primitivní propagandistický slovník jako od kovaného bolševika z padesátých let.

Vyzývám pana Kluse, aby zveřejnil alespoň jeden konkrétní důkaz, jeden jediný důkaz, že tu něco takového dělají. Neboť toto je jen takové ledabyle nahazování omítky propagandistickým vápnem, při kterém státní tajemník spletl všechno možné od Vrbětic přes trolly až po průzkum, že Slováci jsou nejvíce proruští (jakoby to souviselo s tím, že jednou ročně přijde na hroby svých krajanů jedna malá motorkářská tlupa).

Klus to vykresluje, jakoby to byla ozbrojená jednotka s balistickými raketami a volá po posílení „strategické komunikace“, rozuměj propagandy a cenzury. Ale tyto (promiňte za výraz) kraviny bychom už konečně měli přestat tolerovat. Nemůžeme se tvářit, že nic se neděje, když takoví extrémní centristé žvaní hlouposti, šíří do nebe volající lži a blouzní o skupině motorkářů jako o „hybridní bezpečnostní hrozbě“. Jsou větší idioti oni, když si myslí, že tomu někdo příčetný uvěří nebo lidé, kteří mlčky přijímají tento narativmus?

Musíme přestat krčit hřbety a otevřeně vystupovat a protestovat proti těmto šovinistickým lžím.

A takové xenofobní politiky varovat, že jejich sprosté řeči již hraničí s trestným činem hanobení národa.

V předvečer státního svátku, Dne vítězství nad fašismem, je to čistá drzost. Rusko zaplatilo v druhé světové válce za zachování své suverenity, ale i elementárního fyzického přežití nesmírnou, nepředstavitelnou cenu. Přímá srážka a vítězství v boji s rasově genocidním totalitarismem zanechalo v ruské historické paměti a mentalitě hlubokou stopu. Vítězství nad fašismem je základní pilíř identity moderního Ruska a zdroj jeho národní hrdosti.

Zpochybňovat či bagatelizovat tento fakt je nesmírně ubohé, podlé a nízké. Takové lidi, jak říkával můj dědeček, prostě špatně vychovali. Je nanejvýš nutné, abychom byli vůči takovým silám, které usilují okleštit prostor svobody, maximálně ostražití. Prosím, ti, kteří jste to neudělali, přečtěte si mou dnešní analýzu o extrémních centristech, abyste pochopili, co nám hrozí, pokud budeme mlčet při takových primitivních útocích na pluralitu veřejného života.

První zprávy
https://bit.ly/3o0kuJz

sdíletj na