Vypálit, zničit, zavřít obsluhu. Vypnout internet v Česku? A komu? Už se to sype

24.02.2022 9:30 | Ze sítí

Vypálit proruské servery, ozvalo se na českém twitteru v souvislosti s ruským útokem na Ukrajinu. Jiným by postačili kybernetické útoky pirátských kamarádů. A Jiří Pehe by to prostě exekutivně vypnul, protože je to pátá kolona a vláda by měla jednat.

Útok ruské armády na Ukrajinu probudil Českou republiku do mrazivého čtvrtečního rána. A jak ožívají sociální sítě, začínají přicházet požadavky k radikálním krokům.

Jiří Pehe, někdejší poradce prezidenta Václava Havla, by se pustil do čištění internetu.

„Proruské dezinformační weby už jedou na plný plyn. Opravdu vláda nechá tuto pátou kolonu u nás fungovat i v současné situaci?“ ptá se řečnicky.

Marek Švehla, zástupce šéfredaktora Respektu, se ptá po přesnějších důvodech, proč zaškrcovat svobodu slova.

Jiní takové ohledy neměli a navrhovali rostodivná řešení, která by pátou kolonu „vypnula“ neoficiálně.

„Když to nejde čistou cestou, apeluje zde na české white hats, vlastně klidně i black hats. Sundejte ty weby za každou cenu,“ burcuje uživatel Jan Antoš. Weby by měly čelit kybernetickým útokům nejhrubšího zrna, protože Rusko dělá to samé a jsme ve válce.

„Je čas sundat si bile rukavicky a hnat je holí,“ doporučoval jiný. Žádosti byly směřovány na „šikovné kamarády Pirátů“.

A jiní to chtěli řešit rovnou po ukrajinsku ohněm. „Servery vypálit, a jejich obsluhy do německého kriminálu,“ doporučovala skupina Čeští bojovníci za svobodnou Ukrajinu

A jiní zase věřili, že když Pehe označí ve svém tweetu premiéra Petra Fialu, tak ten si originálního nápadu všimne a zakročí.

Za vládu se v tomto směru ozval ministr zemědělství a vicepremiér Marian Jurečka, který psal o svobodné zemi, bezdůvodně napadené šílencem žijícím v bludech z minulého století. „Do dnešního dne to někteří ruští švábi u nás hájili a bagatelizovali!,“ připomněl.

https://bit.ly/3hcIfLZ

sdíletj na

4.6 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
24. 2. 2022 12:29

Vy jste svobodná země pod botou amerických hrozeb. Stačili jste ve svých makovicích zaregistrovat co vaši kamarádíčci už na planetě způsobili a jakých zločinů se dopustili? To vám samozřejmě nevyhovuje. Koukněte co dělá váš demokrat v Kanadě proti svému lidu. Nesmírně se za vás stydím.

Jaroslav
24. 2. 2022 13:52
Odpovědět  Pavel

Jo, jo skutečnou pravdu máš Pavle, opravdu jen ta, která se jim hodí. Těch příběhů, Vrbětice o kterých je známo, že byli rozkrádány našimi občany a přesto to hodí na Rusy je nespočet, profláknutý Afganistán, rozkradenou Sýrii, a stovky jiných na které se nechtěné zapomíná, ale ty srdce ryvné příběhy s migranty a k tomu každodenní varování před nákazou, plné články o tom, jací jsou parchanti výrobci vakcín a teď tohle? Tak by jsem nazval všechny účastníky co to chtějí ne USA a NATO ale – IPM, s.r.o. – intriky, podvody a machinace.

ladik
24. 2. 2022 12:38

Cokoli mršina parazitické demokracie podnikne, bude jen další hřeb do její rakve. Dráždit medvěda holou řití může jen slabomyslný živočich (subjekt/y). A Rusko jim na ty jejich sankce kálí z orbitu.

BB Rad
24. 2. 2022 12:50

VYPÍNAT – a to říká ten co je členem ne 5.kolony ,ale i te 6.kolony která je ještě horší první.
Jako obvykle špinavci se začínají rojit. ??

ladik
24. 2. 2022 13:26
Odpovědět  BB Rad

Teď už jen zbývá vyhlásit stanné právo jak za protektorátu: za schvalování atentátu na říšského protektora – trest smrti. Tak to myslel pan Pehe?

BB Rad
24. 2. 2022 15:06
Odpovědět  ladik

Chtěl bych mu připomenout ještě jednu podstatnou a závěrečnou část filmu— VYŠŠÍ PRINCIP —- * VRAŽDA NA TYRANU NENÍ ZLOČINEM *
Jejich cílem je to tzv.*schvalování * ( ale fašistické pravdy -)

David
24. 2. 2022 12:54

“Demokraté” zavyli jednotným hlasem, s plnými kalhotami.

PENNYS
24. 2. 2022 13:18

Demokraté fijalovy sebranky si vykládají svobodu dle svého uvážení a podle počasy! jedna pakáž jak ta druhá.Nedivím se ze lide ve velkém přestávají chodit k volbám !!!Dokud bude čt s Moravcem existovat, jako Prima PartIčka, a podbní ABSOLUTNĚ SE NIC NEZMĚNÍ!

Milmas
24. 2. 2022 15:06

Pohrobkovia pronacistických prisluhovačov sa ozývajú.

kral
24. 2. 2022 15:19

Věřím, že Bůh je a Pehe byl označen jako hajzl člověk… A stačí se jen podívat a každý to pozná…

KarelDar
24. 2. 2022 16:38

To se zase odkopali ti praví. Je dobře si pamatovat jejich jména.