nezařazené

Rusko reaguje na to, že Kyjev přerušil diplomatické styky

Rozhodnutí je „logickým závěrem“ rusofobní popřevratové politiky, říká Moskva

Ruské ministerstvo zahraničí ve čtvrtek uvedlo, že ho nepřekvapuje, že Kyjev přerušil veškeré diplomatické styky s Moskvou. Rusko by tuto volbu neučinilo, ale považuje to za „logický závěr“ „ rusofobní politiky“ ukrajinského vedení, podle poznámky citované RIA Novosti.

Ministerstvo poznamenalo, že Ukrajina zesiluje diskriminační politiku vůči etnickým Rusům žijícím na Ukrajině a zhoršuje vztahy s Ruskem od ozbrojeného převratu v roce 2014, který svrhl zvoleného tehdejšího prezidenta Viktora Janukovyče od moci.

Ukrajinský prezident Volodymir Zelenskyj oznámil, že veškeré diplomatické styky s Ruskem byly přerušeny v důsledku vojenské operace, kterou Moskva zahájila ve čtvrtek ráno. Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že cílem bylo demilitarizovat a „ denacifikovat“  Ukrajinu.

Obvinil západní státy v čele s USA, že pumpují Ukrajinu pokročilými zbraněmi a posilují přítomnost NATO v zemi. Vojenský útok byl nezbytný, aby se v budoucnu zabránilo horšímu krveprolití, tvrdil ruský vůdce.

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
24. 2. 2022 15:28

Zajímavé… ještě před pár dny se kdekdo poškleboval Rusku a Putinovi, že nezaútočili, jak ohlašovaly americké zdroje….hlavně na západě plno karikatur rozpačitého Putina, jak si čistí nehty pod stolem apod. Pak Ukrajina vystrčila drápky na Doněcko a svět nic, bylo mu to fuk. A teď se všichni starají a všechno vědí…. odsuzují , ale sami pro prevenci neudělali nic, ačkoli mohli a hodně toho mohli. Vlastně to na nich mnohdy i záviselo, jak se k tomu postaví. Neudělali nic. A teď jsou jak svatí proroci a lžou zase jinak….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
KarelDar
24. 2. 2022 16:29

No, vypadá to, že jsme si vybrali stranu. Bůh s námi.