nezařazené

Šílenec Putin. Zločin. Zeman vyzval k nejtvrdším krokům

„Dnes v časných ranních hodinách Ruská federace zaútočila na Ukrajinu. Jedná se o akt nevyprovokovatelné agrese, který je zapotřebí důsledně odsoudit. A to nikoliv pouze slovy, ale také činy. Mám rád ruskou kulturu. Vážím si obětí ruského lidu ve druhé světové válce. Ale to neznamená, že budu souhlasit s tím, aby na území suverénního státu bez vyhlášení války vstoupila cizí armáda. Prostudoval jsem si podrobně projev prezidenta Putina z dnešnního rána a odpovím na něj jedinou větou: Domnělé nebo skutečné chyby jako bylo bombardování Jugoslávie nebo vstup do Iráku nemohou být ospravedlněním chyb vlastních. Rusko se tímto činem dopouští zločinu proti míru,“ poznamenal Zeman.

„Před někollika dny jsem řekl, že Rusové nejsou blázni a že na Ukrajinu nezaútočí. Přiznávám, že jsem se mýlil. Iracionální rozhodnutí vedení Ruské federace způsobí výrazné škody samotnému ruskému státu. Domnívám se, že je na čase sáhnout k daleko tvrdším sankcím, než byly původně plánovány a mám tím na mysli především sankci v oblasti tzv. SWIFT, která by znamenala vyřazení RF z platebního styku,“ dodal Zeman.

„Šílence je zapotřebí izolovat. A nebránit se vůči němu pouze slovy, ale konkrétními opatřeními. Chtěl bych vyzvat naše občany ke klidu. Chtěl bych vyjádřit plnou podporu Ukrajině, jejímu vedení a jejímu lidu. Zítra odpoledne se zúčastním videokonference hlav států NATO a pozval jsem na tuto videokonferenci i pana premiéra Fialu, protože se domnívám, že i když se třeba lišíme v názorech na státní rozpočet, v této vážné situaci je zapotřebí postupovat naprosto jednotně. Věřím, že se situace uklidní, nikoliv však zbabělým kompromisem, ale rozhodnou reakcí proti agresorovi. Hluboce lituji, že k tomu dochází. Ale musíme se chovat jako stateční lidé, kteří si nenechají agresi ve vlastním zájmu líbit,“ zakončil Zeman.
https://bit.ly/3sfgyZd

sdíletj na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
24. 2. 2022 11:33

Tak Miloši, nechej si dofoukat gumy na kriplkáře a hurá na Kyjev paní Milerová. Nastal čas, aby jsi už šel do hajzlu. Jsi už jen trapný šašek a podepisovací loutka.

Pav-el
24. 2. 2022 11:43
Odpovědět  Frank

On je smutná a odstrašující kapitola našich novodobých dějin. Celý ten prognosťák nám byl čert dlužen. Stydím se za tyto politické panáky. Ten “alpinismus” je nějakým národním sportem?

Pavel
24. 2. 2022 12:13
Odpovědět  Pav-el

Přesně řečeno, já se za všechny ty politické a jiné loutky našeho veřejného života také nesmírně stydím. To, jak nás zaprodali a rozkradli je neomluvitelné, jsou plně vlezlí do zadnice globálního korporátního kapitalismu. Bohužel, spousta našich lidí nemyslí a jejich mozek již dávno zakrněl. Mám pocit, že Zemana již dostali dávno, co vše za tím ale může být se můžeme pouze dohadovat. Naše kolonizovaná zemička je v troskách, my to víme, a ti druzí, kteří mají ještě mlhu před očima to brzy uvidí. Jane, zachraň nás!

Lékořice
24. 2. 2022 11:46
Odpovědět  Frank

Prezident, takový vynikající analytik a on se uchýlil k laciným klišé. Chce se říct – “mluviti stříbro, mlčeti zlato.

Petr
24. 2. 2022 12:20

Zeman unmě si skončil , lituju toho , že jsem tě volil ! Jen blbec nemění názor !

Frank
24. 2. 2022 12:51

A doplním: kdyby proti Zemanovi nestáli ještě větší darebáci a někdo postavil slušného kandidáta, tak by se nikdy nestal prezidentem A protože proti němu stáli ještě větší šmejdi jako Trautenbeg či Drahoš, tak mu to vyšlo. A tak se sebestředný arogantní ochlasta stal dvakrát prezidentem. A neměla nakonec ta Džamila kus pravdy o jeho diagnóze?

Bozena K
24. 2. 2022 13:23

pan prezident to už zřejmě zabalil a chystá se do důchodu a chce mít klid…jinak by neříkal takové hlouposti

Michal47
24. 2. 2022 14:31
Odpovědět  Bozena K

Ale ano říkal, ten se teprve teď ( a za toto bych osobně, kdybych mohl Voloďovi poděkoval!) pořádně odkopal a ukázal svoje nitro, že je to stejný řiťolezec pindostánu a celého kolektivního západu, jako ta jeho fialová smrdutá žumpa ve Strakovce, kterou tento vlastizrádce podepsal. Je to sprostý chameleón, který se přetvařuje podle toho, jak se mu to osobně hodí! Už je nejvyšší čas, aby odprýsknul od válu!!!!

krpo
24. 2. 2022 15:47

Nebuďte na něj takoví přísní. Má už přec nějaký věk,kolem něj se to hemží samými hajzly – a zpočátku prezidentování měl několik dobrých momentů. A opravdu byl tím nejmenším zlem v nabídce prez.kandidátů. Z toho logicky plyne,že nejmenší zlo ani zdaleka není tím nejmenším dobrem. Objeví se to dobro v příští prez.nabídce?

KarelDar
24. 2. 2022 16:36
Odpovědět  krpo

Že byl nejmenší zlo ve volbě neznamená, že jej i teď máme mít rádi. Je to další z řady politických korouhviček!

KarelDar
24. 2. 2022 16:30

Ze Zemana se stala senilní loutka USA. Bohužel.

KarelDar
24. 2. 2022 16:33

Je to kripl, tělem i duchem.