USA komentují ukrajinské „biolaboratoře“

Washington potvrzuje, že spolupracuje s Kyjevem, aby zabránil Rusku v přístupu do laboratoří

Náměstkyně americké ministryně zahraničí Victoria Nulandová potvrdila, že Washington byl zapojen do snahy zajistit, aby žádné „materiály“ , které Ukrajina drží ve svých biologických laboratořích, neskončily u ruské armády.

“Ukrajina má zařízení pro biologický výzkum, což nás ve skutečnosti teď docela znepokojuje… Ruské jednotky, ruské síly se možná snaží získat kontrolu,” řekla Nulandová v úterý, když svědčila před senátním výborem pro zahraniční vztahy.

„Pracujeme s Ukrajinci na tom, jak mohou zabránit tomu, aby se některý z těchto výzkumných materiálů dostal do rukou ruských sil, pokud by se k nim přiblížily,“ dodala.

Ruská armáda dříve tvrdila, že ukrajinské úřady narychlo ničí nebezpečné materiály, včetně vysoce patogenních bakteriálních a virových látek, které údajně držely v laboratořích spojených s Pentagonem.  ČTĚTE VÍCE: Rusko vznáší nové nároky na biolaboratoře na Ukrajině financované USA

V pondělí generálporučík Igor Kirillov řekl, že dokumenty, které viděla ruská armáda, naznačují, že některé z těchto laboratoří pracovaly mimo jiné s antraxem. Kirillov také tvrdil, že jediným důvodem, proč se Kyjev údajně rozhodl materiály zničit, byly obavy, že ruští experti „velmi pravděpodobně prokážou, že Ukrajina a USA porušily Úmluvu o biologických zbraních“, jakmile prostudují vzorky.

Zatímco Moskva vyjádřila znepokojení nad údajným vývojem biologických zbraní na Ukrajině, zdá se, že Nulandová preventivně obvinila Rusko z jakéhokoli potenciálního úniku nebezpečných materiálů uprostřed probíhajícího vojenského konfliktu.

Nulandová souhlasila se senátorem Marcem Rubiem, že pokud dojde na Ukrajině k chemickému nebo biologickému „incidentu“ nebo „útoku“ , bude viníkem Rusko.

“Nepochybuji, senátore, a je to klasická ruská technika vinit toho druhého z toho, co sami plánují udělat,” řekla.

Kyjev popřel, že by navrhoval biologické zbraně. Pentagon uvedl, že spekulace o jeho zapojení do těchto programů v bývalých sovětských státech jsou „ruskou dezinformací“.

sdíletj na

4.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Petr
9. 3. 2022 13:50

Leze to z Nulandky jak z chlupaté deky !

BB Rad
9. 3. 2022 16:44

BEZCHARAKTERNÍ RASA NECHUTNÝCH SOCIOPATŮ VLÁDNE SVĚTEM a těm , kteří to nechají provádět svým lidem náleží TREST a to největší !!! Opět přijde doba starého zákona ,který říká: * OKO ZA OKO – ZUB ZA ZUB *
Nyní lze vypozorovat kolik nenávisti, závisti, chtivosti ,rozkolu se podařilo těmto šmejdům společnosti zasít mezi mladé a blbé ( zatím ). Až prozřou, tak určitě pro ně, už bude ale pozdě . Dnes EUFORIE – zítra KOCOVINA – asi ne protože z toho se člověk vyspí ,ale z tohoto marastu zůstane – ŠOK ŽIVOTA a otázka CO DÁL*??

Albi
9. 3. 2022 18:12

Smazáno z důvodu trollování a kradení nicků. Omlouváme se za tyto duševní mrzáky…..každý majítel nicků, ví. Díky.

rony
9. 3. 2022 18:45
Odpovědět  Albi

a kým vystřelená?

Albi
9. 3. 2022 20:31
Odpovědět  rony

Sorry, oba příspěvky jsem nevložila já. Nevím, jak se to ohlo stát.

spam Albi
10. 3. 2022 07:48
Odpovědět  Albi

Smazáno z důvodu trollování a kradení nicků. Omlouváme se za tyto duševní mrzáky…..každý majitel nicků, ví. Díky.

Albi
9. 3. 2022 18:41

Smazáno z důvodu trollování a kradení nicků. Omlouváme se za tyto duševní mrzáky…..každý majítel nicků, ví. Díky.

BB Rad
9. 3. 2022 19:34

Chlope jaksi mi ty pilusy neskáčí ,až napotřetí . Asi je uz tady ??