Trump spouští sociální síť

Sociální síť Truth Social je označována za prostor pro svobodu projevu.
Trump spouští síť sociálních médií

Bývalý americký prezident Donald Trump v pondělí spustil sociální síť pro širokou škálu uživatelů. Truth Social vítá první uživatele prostřednictvím App Store a očekává se, že v zemi bude plně funkční do konce března. Uživatelé Applu se mohli předběžně přihlásit, zatímco zůstala uzavřena v beta verzi.

Platforma se funkcemi podobá Twitteru, ale je propagována jako platforma, která se od svých konkurentů liší tím, že je „platformou sociálních médií, která je prosta politické diskriminace“. Trump byl v loňském roce nechvalně proslulý vyhozením z hlavních stránek, jako jsou Twitter, Facebook a YouTube, za údajné podněcování nepokojů na Kapitolu 6. ledna.

Společnost Truth Social v pondělí aktualizovala na verzi 1.0 (a později po opravě chyb na verzi 1.0.1), čímž dodržela plán, který minulý pátek oznámil její produktový ředitel, který vystupuje pod přezdívkou „Billy B.“, během sezení otázek a odpovědí.

Debut aplikace Donalda Trumpa, která „říká pravdu“, je připraven – média
Čtěte více Donald Trump’s ‚truth-telling‘ app set for debut – média
V nedělním rozhovoru pro televizi Fox News bývalý americký poslanec Devin Nunes, který stojí v čele podniku Trump Media & Technology Group (TMTG), který stojí za společností Truth Social, uvedl, že služba bude na zařízeních společnosti Apple spuštěna tento týden.

„Naším cílem je – myslím, že se nám to podaří – myslím, že do konce března budeme plně funkční alespoň v rámci Spojených států,“ řekl.

Nunes slíbil, že „si budeme vážit našich zákazníků“, a dodal, že tento přístup bude „opakem toho, kdy nějaký technologický oligarcha ze Silicon Valley říká lidem, co si mají … myslet, a rozhoduje o tom, kdo může a nemůže být na platformě“.

Trumpova stránka bude muset konkurovat službám, jako jsou Gettr a Parler, které podobně nabízejí méně omezení projevu a zaměřují se na konzervativce, kteří se na mainstreamových stránkách necítí být vítáni.

Po spuštění začali lidé na stránkách kontrolovat známé konzervativní tváře a sdílet tipy, jak šířit zprávy, a očekávali krach od svých liberálních odpůrců.

Finanční část činnosti TMTG zůstává zahalena tajemstvím. Uvedla, že získala více než 1 miliardu dolarů od nejmenovaných soukromých investorů a plánuje vstup na newyorskou burzu, ale její dlouhodobá strategie, jak dosáhnout zisku, zůstává nejasná.

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na