Ruští velitelé dokončují plány invaze 

Americké zpravodajství tvrdí, že Kreml se rozhodl zaútočit

Washington se domnívá, že ruská vojska jsou nyní připravena překročit hranice Ukrajiny a zahájit krvavou okupaci, informovala americká média s odvoláním na tajné zpravodajské zprávy, podle nichž Moskva již dala nejvyšším vojenským důstojníkům rozkaz k útoku.

V pátek prezident Joe Biden oznámil, že podle jeho názoru jeho ruský protějšek Vladimir Putin “učinil rozhodnutí” o invazi na Ukrajinu, a viceprezidentka Kamala Harrisová a ministr zahraničí Antony Blinken toto tvrzení v neděli zopakovali. Informační kanály včetně CNN a New York Times v neděli uvedly, že Bidenovo tvrzení je podloženo zprávami amerických zpravodajských služeb, podle nichž Kreml již vydal příkaz k invazi.

Navzdory několikaměsíčnímu varování, že Moskva může zahájit ofenzívu, CBS News napsala, že washingtonské zpravodajské služby zdvojnásobují své předpovědi, když údajně zjistily, že “ruští velitelé” na místě obdrželi své rozkazy a připravují “konkrétní plány” pro manévry ve svých sektorech bojiště. Portál však poznamenal, že invaze není jistá, protože Putin si to může rozmyslet.

Britská armáda sdílí mapu “Putinovy invaze


Americké ministerstvo zahraničí v neděli vyzvalo americké občany v Rusku, aby si připravili “evakuační plány”, a s odvoláním na blíže nespecifikované “mediální zdroje” varovalo před útoky na hotely, stanice metra a další cíle ve velkých ruských městech. Ministerstvo již dříve přesunulo své velvyslanectví z Kyjeva do Lvova a vyzvalo americké občany na Ukrajině i v sousedním Bělorusku, aby zemi opustili.

Moskva opakovaně popřela, že by měla v úmyslu napadnout Ukrajinu, a uvedla, že USA a další členové NATO stupňují bezpečnostní napětí v regionu. Ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov v nedělním rozhovoru pro televizní stanici CBS zopakoval postoj Moskvy: “Žádná invaze se nekoná.” Dodal, že USA a NATO ignorují bezpečnostní obavy Ruska a zároveň předpokládají, že mají právo říkat Moskvě, jak může rozmístit své jednotky i na ruském území.

ČTĚTE VÍCE: Biden a Putin přijali Macronův návrh
Předchozí mediální předpovědi ruské invaze šly do podobných detailů, ale nakonec k žádné ofenzivě zatím nedošlo. Několik britských bulvárních deníků zašlo tak daleko, že nejen uvedly, že útok začne minulou středu, ale dokonce určily přesné načasování, když uvedly, že rakety začnou létat v jednu hodinu ráno SEČ.

Rusko nemá “žádný prostor k ústupu” – velvyslanecVÍCE ČTĚTE ZDE: Rusko nemá “žádný prostor k ústupu” – velvyslanec
Poté, co hodina invaze uplynula, aniž by došlo k útoku, změnil deník The Sun časový údaj v titulku na “kdykoli”. Stejně jako nedělní zprávy médií o vydání rozkazu k invazi, i článek deníku The Sun uváděl jako zdroj “americké zpravodajské služby”.

Samotný ukrajinský ministr obrany Alexej Reznikov v neděli varoval před “nemístnými” spekulacemi ohledně chystaného ruského útoku a uvedl, že na hranicích jeho země “nebyla vytvořena žádná úderná skupina”.

Putinovy ​​bitevní plány a mapy invaze na Ukrajinu (ne)pokryté západními médii

Představené scénáře „ruské invaze“ doplněné podrobnými mapami a fázemi invaze

Stejná americká “zpravodajská komunita”, která nám přinesla “zbraně hromadného ničení v Iráku” a “Trumpovo spolčení s Ruskem”, v listopadu tvrdila, že Moskva se chystá každým dnem napadnout Ukrajinu.

Čím tvrději to Moskva popírala jako “falešné zprávy”, tím hlasitější – a živější – byla tato obvinění. Věci se rozjely poté, co se zdálo, že bezpečnostní rozhovory na vysoké úrovni mezi Ruskem a USA skončily neúspěchem a Washington “červené linie” Moskvy bez okolků odmítl.

Daily Mail kreslí mapy “invaze v plném rozsahu
“Moskva [přesunula] až 100 000 vojáků, stejně jako tanky a rakety, do blízkosti hranic” s Ukrajinou, tvrdil ve středu Daily Mail. Varianty této věty přinesly v uplynulých šesti týdnech téměř všechny hlavní sdělovací prostředky – a mnoho menších – v zemích NATO.

Bulvární deník zveřejnil několik map, jak by se měla fantazijní “invaze” odehrávat.

Mail alespoň připustil, že toto tvrzení pochází z Kyjeva, a stejnému zdroji přisoudil i odhad, že Rusko má na Ukrajině “dalších 3 000 vojáků”, kteří podporují 35 000 “povstalců”.

Deník Daily Mail se ve středu dále rozohnil nad několika ruskými loděmi plujícími Baltským mořem, které “možná” míří na Ukrajinu, a to i v době, kdy do Kyjeva míří letadla s britskými raketami.

Deník rovněž citoval anonymní vysoce postavené úředníky britského ministerstva obrany, podle nichž “jsou pevně přesvědčeni, že [ruský prezident Vladimir Putin] dává přednost plné invazi před omezenou ofenzivou”.

Deník The Sun předpovídá, že Rusko se “náměsíčně řítí do Vietnamu”.
Rusko by se při invazi na Ukrajinu mohlo “náměsíčně dostat do ‘vietnamské války’, když bude čelit zónám smrti, partyzánům a americkým speciálním jednotkám,” prohlásil ve středu deník The Sun a citoval bývalého amerického plukovníka, který bojoval v Afghánistánu. Rovněž citoval někoho z lobbistické skupiny Henry Jackson Society, který uvedl, že CIA bude financovat partyzánskou válku na Ukrajině, přičemž “americké síly budou na místě pomáhat Ukrajincům, i když nebudou skutečně bojovat”.

Agentura Reuters vyvolává přízrak bitvy o Berlín za druhé světové války
Sloupkař Peter Apps ve středu pro agenturu Reuters s odvoláním na americký think tank Centrum pro strategická a mezinárodní studia (CSIS) vyvolal představu “největší vojenské operace s kombinovanými zbraněmi, kterou Rusko podniklo od bitvy o Berlín v roce 1945”. Tato organizace také stála za mapou, jak by se “ruská invaze” mohla vyvíjet.

Bild vysvětluje, jak může Putin “zničit Ukrajinu
“Takto může Putin zničit Ukrajinu,” napsal ve středu německý bulvární deník Bild. Scénář z pera Juliana Röpckeho obsahoval také fantaskní mapu s čarami a šipkami tří “fází” “invaze”.

CNN vytahuje mapy
Britský novinář Tim Marshall v úterý pro CNN rozbalil mapu Evropy, aby Američanům vysvětlil, jak je to s těmi Karpaty, nebo co.

Krymský most ‘bombardér’ příspěvky Paint job
Sloupkař listu Washington Examiner Tom Rogan, nechvalně proslulý výrokem “Ukrajina by měla bombardovat Putinův most na Krymu”, sáhl v pondělí při své analýze také po mapě – podomácku vytvořené v programu MS Paint na podkladu Googlu.

Washington Post angažuje Boltona, aby odhalil “Putinovu strategii
Hlavní americké sdělovací prostředky rovněž posílily narativ o “ruské invazi”. Nedělní Washington Post přinesl článek neokonzervativního válečného jestřába Johna Boltona, který tvrdil, že zná Putinovu strategii vůči Ukrajině a že USA potřebují strategii, aby jí mohly čelit.

“Spojené státy a NATO by měly zvýšit dodávky smrtící vojenské pomoci Ukrajině (a případně Gruzii a dalším zemím) a přesunout tam další podstatné síly – ne k boji, ale k výcviku a cvičení s ukrajinskými protějšky. Ať ruští generálové při pohledu skrze své polní brýle vidí na Ukrajině americké vlajky a přemýšlejí, co to znamená,” napsal Bolton.

Ekonomova moudrá rada
Britský týdeník The Economist dal v pondělí svému zpravodajství o hypotetickém konfliktu podtitul “Lednové zbraně” s odkazem na slavnou knihu Barbary Tuchmanové o začátku první světové války a poté vyložil tři scénáře možných ruských intervencí, z nichž všechny “by vyžadovaly velkou válku”.


“Nyní se zvýšila pravděpodobnost, že na Ukrajině dojde k nějaké dramatické, ale omezené vojenské operaci,” cituje The Economist britského pozorovatele Ruska, který nyní pracuje pro think tank v Estonsku.

Americký generál ve výslužbě, který působil jako vojenský atašé v Moskvě, tvrdil, že “Ukrajinci budou bojovat a způsobí Rusům velké ztráty”.

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
21. 2. 2022 21:43

Dnešek je historickým dnem pro Donbas! V. V. Putin společně s presidenty DLR/LLR D. Pušilinem a L. Pasečnikem podepsali v Kremlu uznání obou lidových republik samostatnými právními subjekty podle mezinárodního práva s pozdější možností plné inegrace do Ruské Federace po vzoru Krymu. Mám z toho nesmírnou radost a ze srdce blahopřeji těžce zkoušenému lidu Donbasu k tomuto vítězství nad banderovsko-fašistickou odpornou svoločí ukropie! УРАААААААА!!!!!!! Kolektivní západ a pindostán z toho doufám klepne pepka a bude od této anglosasko-germánské svoloče také pokoj. KÉŽ BY!!!! VČERA UŽ BYLO POZDĚ!!!!
Přidávám odkaz na Video kanálu Solovjova live na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=7w4mW5JxI8A o tom jak na genocid Donbasu reagoval ten nacistický, skopčácký tzv. “kancléř” (lépe řečeno odporný pohrobek hitlera neblahé paměti!). Skopčáci jsou pohůnci pindostánu, tak co od nich také očekávat, že?!? V. Solovjov to tomu hnusném náckovi naservíroval v jadrné ruštině od plic, je to zážitek!

zdena
22. 2. 2022 09:59

Zdá se, že západní informační služby nemají do čeho píchnoput a jak asi šňupaj nebo hulej a co se jim pak mihne myslí, dávají ještě v rauši na papír a posílají dál….. jinak si to neumím vysvětlit…. Anebo potřebují dokázat, že pořád ještě k něčemu jsou….? Co myslíte ???

Mír
22. 2. 2022 10:05

Kyjev několik let ignoroval návrh dohod “Minsk”: dát separatistům autonomii, nebo něco podobného. Nakonec se mu nečinnost nevyplatila. Uznání republik může být nejlepším postupem, jak zabránit válce. Ruská armáda tak nevstupuje na území Ukrajiny.