nezařazené

RUSKO SLAVÍ VELKÉ VÍTĚZSTVÍ PO DOBYTÍ LUHANSKÉ OBLASTI

RUSKO SLAVÍ VELKÉ VÍTĚZSTVÍ, KDYŽ SE ZMOCNILO LUHANSKÉ OBLASTI – COŽ MU UMOŽŇUJE VYBUDOVAT “POZEMNÍ MOST” NA KRYM – ZATÍMCO UKRAJINA USTUPUJE A BITVA SE PŘESOUVÁ DO DONĚCKA

Politika | červenec 4, 2022 6:03 pm by | 0 Comments

Ruští kosmonauti oslavují dobytí ukrajinské Luhanské oblasti ve vesmíru

Ruská kosmická agentura Roskosmos označila dobytí Luhanské oblasti Moskvou za “den osvobození, který je třeba oslavit na Zemi i ve vesmíru”.

Agentura zveřejnila fotografie kosmonautů Olega Artěmjeva, Denise Matvejeva a Sergeje Korsakova, kteří se usmívají a drží vlajky zástupců Ruska na východě Ukrajiny, samozvané Luhanské lidové republiky a Doněcké lidové republiky.

“Je to dlouho očekávaný den, na který obyvatelé okupovaných oblastí Luhanské oblasti čekali osm let,” napsal Roskosmos v aplikaci pro zasílání zpráv Telegram.

“Jsme přesvědčeni, že 3. červenec 2022 zůstane navždy zapsán v historii (Luhanské lidové) republiky.”
Ruští kosmonauti Ruští kosmonauti Oleg Artěmjev, Denis Matvejev a Sergej Korsakov pózují s vlajkou samozvané Luhanské lidové republiky na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) [Roscosmos/Reuters].
Ukrajina se stahuje z poničeného města Lysyčansk; Rusko hlásí velké vítězství

Kyjev (Reuters) – Ukrajinské síly se stáhly z rozbombardovaného města Lysyčansk, což přimělo Rusko prohlásit, že plně kontroluje východní Luhanskou oblast, což je klíčový válečný cíl Kremlu, ale prezident Volodymyr Zelenskyj slíbil, že ztracené území získá zpět.

Ukrajina v neděli uvedla, že taktické stažení zachrání životy jejích vojáků, kteří se přeskupí, aby mohli zahájit protiofenzívu s pomocí západních zbraní dlouhého dosahu.

Moskva však uvedla, že dobytí Lysyčanska necelý týden po obsazení sousedního Sievierdoněcka znamená, že “osvobodila” Luhansk. Uvedla, že dobyté území předá samozvané, Ruskem podporované Luhanské lidové republice, jejíž nezávislost uznala v předvečer války.

Pozornost na bojišti se nyní přesouvá do sousední Doněcké oblasti, kde Kyjev stále kontroluje rozsáhlá území.

“Pokud velitelé naší armády stahují lidi z určitých bodů na frontě, kde má nepřítel největší palebnou převahu, a to se týká i Lysyčanska, znamená to jediné,” řekl Zelenskij ve svém nočním videu v neděli.

“Že se vrátíme díky naší taktice, díky zvýšení dodávek moderních zbraní.”

Zelenskij uvedl, že Rusko soustředí svou palebnou sílu na donbaské frontě, ale Ukrajina mu to vrátí zbraněmi dlouhého doletu, jako jsou například raketomety HIMARS dodávané Spojenými státy.

“Neméně důležitou roli hraje i to, že chráníme životy našich vojáků, našich lidí. Obnovíme hradby, získáme zpět zemi a lidé musí být chráněni především,” řekl Zelenskij.

Od té doby, co Rusko upustilo od útoku na hlavní město Kyjev, soustředilo svou vojenskou operaci na průmyslové srdce Donbasu, které zahrnuje Luhanskou a Doněckou oblast, kde od roku 2014 bojují proti Ukrajině Moskvou podporovaní separatističtí zmocněnci.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu informoval prezidenta Vladimira Putina, že Luhansk byl “osvobozen”, uvedlo ministerstvo obrany poté, co Rusko dříve uvedlo, že jeho síly dobyly vesnice v okolí Lysyčanska a město obklíčily.

Ve Slovjansku, západně od Lysyčanska v Doněcké oblasti, napsal starosta Vadym Ljach na Facebooku, že v neděli prudké ostřelování zabilo nejméně šest lidí, včetně desetileté dívky.

NÁKLADNÁ KAMPAŇ

INTERAKTIVNÍ – KDO CO OVLÁDÁ NA UKRAJINĚ – 3. ČERVENCE 2022

Od 24. února, kdy Rusko provedlo invazi, byly zabity tisíce civilistů a města byla srovnána se zemí, přičemž Kyjev obviňuje Moskvu ze záměrného útočení na civilisty. Moskva to popírá.

Rusko tvrdí, že cílem toho, co nazývá “speciální vojenskou operací” na Ukrajině, je ochrana rusky mluvících obyvatel před nacionalisty. Ukrajina a její západní spojenci tvrdí, že se jedná o nepodloženou záminku pro zjevnou agresi, jejímž cílem je zmocnit se území.

Válka na Ukrajině vyvolala celosvětovou energetickou a potravinovou krizi a Západem vedené sankce proti Moskvě vyvolaly v Rusku nejhorší hospodářskou krizi od rozpadu Sovětského svazu v roce 1991.

Německo varovalo před nedostatkem plynu v důsledku klesajících dodávek z Ruska. Podle pondělního rozhovoru v časopise WirtschaftsWoche šéf jeho energetického regulačního úřadu uvedl, že vládní úvěr ve výši 15 miliard eur (15,64 miliardy Kč) na nákup plynu do zásobníků nemusí stačit.

sdíletj na

27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel K
4. 7. 2022 14:57

Přeji tamnímu lidu hodně štěstí a síly k rozvoji země. 🍀🍀🍀👍

Jiří Nec
4. 7. 2022 15:37
Odpovědět  Pavel K

Připojuji se. Doufám Ruské nacisty brzy vyženou a nastane kýžený rozvoj. Sláva Ukrajině.

Pozor
4. 7. 2022 16:18
Odpovědět  Jiří Nec

Máš pekne vlhké sny, ale ukľudním ťa, už onedlho slovo ukrajina nik nebude poznať.

Hans
4. 7. 2022 16:20
Odpovědět  Jiří Nec

A pak jste se probudil s rukou ve chcankách na slámě u kravína.
Nicmě je dojemné věřit ještě koncem dubna 45 v zázrační zraně a konečné vítězství III. říše.

Vaska
4. 7. 2022 16:48
Odpovědět  Hans

náhodou – na slámě u kravína s nějakou banderovkou – to by teda ale mohl bejt zážitek

Jar
4. 7. 2022 19:38
Odpovědět  Vaska

Ale ti necové,co žerou seno a slámu mají být podle EU vybiti a má se začít v Holansku,tam nejvíc prdí a smrdí,a tak jo,na randění je seno dobré,slámu necháme žrát necům,aby nehladověli,zatím. ok.

Jiří Nec
4. 7. 2022 17:08
Odpovědět  Hans

Děkuji za odpověď a ujištění že na místním webu je to samý vlastenec. Budu rád, že mě uda někdo místní. Až budou rusové po obsazení naší vlasti likvidovat nebo odsunovat do gulagu všechny co s nimi nesouhlasi. Ale pozor. Rusové pak likvidují rádi i vlastní. Někdo nezabil více rusů jak oni sami. Pěkný den.

Pan Tau
4. 7. 2022 18:30
Odpovědět  Jiří Nec

Vlastenec, vlast,..něco i vlastnit. A kolik, že toho vlastníme? Kolik, že jsme toho vlastnili do r 89? Ano, byla to i hrdost se slzou v oku k vlasti, k této zemi, když jsme hrdě reprezentovali se státními znaky a ne se znakem Scania, které si kdosi přivlastnil jako autor.značku.Už moc není co nám vzít, už není na co být hrdý.Záda za nás hrbí politici, my zatím ne – nechápeme, rezignujeme. O konec se postarají exekutoři nebo velký reset. Jedna jistota je, že nikdo nevypne internet, aby se náhodou neprobudila mladá generace, že se něco děje.

Jar
4. 7. 2022 19:54
Odpovědět  Pan Tau

Mladí jsou zatím krmeni senem a slámou od těch,co seno a slámu žerou.Ale přijde zase den,kdy se doví,že socialistické československo bylo naprosto soběstačné a vyrábělo vše,od zápalek po těžké strojírenství spolu s vyspělým zemědělstvím,mělo specialisty a odborníky světové ůrovně,znalce a velmi schopné lidi.

Jar
4. 7. 2022 20:02
Odpovědět  Jar

A ještě dodatek pro krmené slamisty. Bylo socialistické československo a vůbec nebyl žádný komunismus( ovšem existovala KSČ,nic víc) Ani to dnes ,,Necové” krmení slámou neví. Necové-pijete vodu z přehrad vybudovaných za socialismu,svítíte světlem elektráren vybud.za socialismu…atd A co vybudovali senoslamisté? Velký drek.Sodomu-gomoru.

Milan ze Zahrady Čech
4. 7. 2022 19:10
Odpovědět  Jiří Nec

Milý dutolebý trole, tady nejsi v kavárně. Zabloudil jsi do společnosti, kde se neudává. A co trolení, sype? sype?

janle57
4. 7. 2022 19:40
Odpovědět  Jiří Nec

Kolik je Ti let,ty blbečku,20,25 nebo 30,co jsi v životě dokázal,když
tu mluvíš o vlastenectví,umíš tak akorát čumět do mobilu a volit
TOP 09,ODS nebo jiný zkorumpovaný hnůj,o udávání se jdi poradit
se svým kámošem Pospíšilem,ten je v udávání velmistr.

Jar
4. 7. 2022 19:47
Odpovědět  Jiří Nec

Nikdo nezabil více čechů,moravanů a slezanů jako ta fraška posledních 20 let upírů a satanistů v ČR. Jen Exekutorská mafie spolu s dluhovými pastmi Kalouska navýšila sebevraždy na 3.500 ročně,o loupežích,zlodějnách a vraždách nemluvě,to číslo je mnohem vyšší,díky, Neci,jdi zase požrat slámy a hajdy na pec.

Vodana
5. 7. 2022 10:09
Odpovědět  Jiří Nec

Buďte v klidu. Vy nejste názorový oponent, vy jste troll. Trollové se nelikvidují, nýbrž ignorují. A zkuste se maličko dovzdělat. Vycházíte z absolutně chybných předpokladů, což vám neumožní dojít ke správným závěrům. Pěkný den všem a vám sláma u kravína.

milan h
4. 7. 2022 18:39
Odpovědět  Jiří Nec

pozor abys udrzel moc Ukr fasisti s tim maji problem a srovna tak se stolici troll

Albi
4. 7. 2022 18:54
Odpovědět  Jiří Nec

Jiří, tohle je ještě blbější vtip, než trousí Zelenskij o ofenzivě a zpět dobytí ztracených území.
Nejste náhodou jistý Jiří (“sranda jak CYP”) z PP?

Milan ze Zahrady Čech
4. 7. 2022 19:02
Odpovědět  Jiří Nec

Hele, rozvojový smrkáči, a jak jinak? Nezebe tě občas z toho průvanu co máš mezi ušima?

Jar
4. 7. 2022 19:29
Odpovědět  Jiří Nec

Fandit můžeš,doufat těžko.Kyjevská Rus se znovu navrátí ke svým předkům.Zkazka o ukrajině skončla,ta nikdy neexistovala a existovat nebude.Rasénie ano,od Moravy a Čech přes sedmiříčí Asů slávů rasénů a urů až po Kamčatku.Obnova Velkého kruhu Světla začala a Země se opět očistí.

Ladislav
4. 7. 2022 15:47
Odpovědět  Pavel K

1* ****************** Rusové dotáhněte vítěztví až do konce! Zničit fašismus na Ukrajině a vymazat to hnusné slovo ukrajina!

Pavel K
4. 7. 2022 16:13
Odpovědět  Ladislav

👍 👍 🙋‍♂️

Vaska
4. 7. 2022 16:50
Odpovědět  Ladislav

nejen na okrajině, ale v celém eurosojuzu – protože ty šmejdi už zdrhaj sem a ta naše protektorátní vláda jim leze do pr-ele

Vaska
4. 7. 2022 18:31
Odpovědět  Vaska

ještě pro doplnění – většina panáků z eurosojuzu (4. říše) je potěr nácků z 3. říše

Milan ze Zahrady Čech
4. 7. 2022 15:20

S tou nejhorší hospodářskou krizí v Rusku od rozpadu SSSR je to vskutku zajímavá informace. Obzvláště pak ve světle stížností na ruswebech, že Rusové ve vzdálenosti 150 km. od hranice fronty, tedy od hranice s bývalou Ukrajinou, si žijí a chovají se jako by ani žádná válka nebyla a že to nevlastenecké a že by se s tím mělo něco udělat. Nešlo by to nějak porychtovat a zařídit i u nás takovou děsuplnou hospodářskou krizi namísto té, která u nás právě odstartovala?

Milan ze Zahrady Čech
4. 7. 2022 17:14

Teprve výsledek bitvy o Oděsu rozhodne o osudu bývalé Ukrajiny; odtud se bude datovat bod zlomu, který ovlivní nejen osud bývalé Ukrajiny, ale i budoucnost celého světa. Tak to aspoň vnímám.

Jar
4. 7. 2022 20:11

VAL,tak to vnímám i já,Oděsa bod zlomu ,svěží zdravý vzduch od moře zavane,od Oděsy pro celý svět.

Aleš
4. 7. 2022 17:58

Ukrajina a její mafiansko nacistický režim udělal jednu chybu. Ignoroval Minske dohody. EU a USA podporuje terorismus.

zuza
4. 7. 2022 19:19

žiadna Luhanská republika ani Luhansk, to je po rusky Lugansk a Luganská republika a žijú tam rusi!