politika

Přesně podle partesu Velkého resetu: Vedle smrtících cen za energie vyvolat hladomor.

4. 7. 2022

Tisk článku

Poslat e-mailem

Pavel Kopecký přináší zprávy z Holandska, kde se mezi místními farmáři rodí protestní hnutí podobné francouzským žlutým vestám či kanadským řidičům kamiónů v reakci na vražednou zemědělskou politiku EU

Naši zemědělci jsou v existenčním ohrožení – a Fialova vláda se je snaží ještě více potopit pod hladinu. Míří hlavně velké zemědělské podniky – základ naší potenciální (opětovné) potravinové soběstačnosti. Jednak si tím na cizí účet řeší svou pubertální nenávist k Andreji Babišovi (a jeho Agrofertu), jednak tím signalizuje svým zahraničním protektorům, že mnohé české a moravské zemědělské farmy (a půda) budou pro ně již brzy za hubičku na prodej.

Zelené šílenství Bruselu, děsivé ceny pohonných hmot a obecně energetická chudoba – jako naše domácí specialita – pak budou posledním hřebíčkem do rakve našeho kdysi docela kvetoucího zemědělství – včetně časů před převratem. Přesto kromě “nesmělé” jarní demonstrace v Praze se nic podstatného zatím neděje. Zemědělci jako by “opisovali” všeobecnou apatii, která se zmocňuje většiny společnosti – chudoba nechudoba.

plyneram

Dodavatel plynu dle představ ministra Jurečky

Není to tak ale všude. A je možné, že teprve až “na západě” vypukne povstání proti vládám dirigovaným z Bruselu a z Washingtonu, my se “statečně” přidáme. A za naší západní hranicí to skutečně již začíná, prázdniny neprázdniny. O tom, co se děje aktuálně v (tradičně klidném a nebouřícím se) Holandsku, kde tamní papaláši zjevně překročili všechny myslitelné meze.

vystral

Čtete ZDE: Bruselský ekonomický zázrak: Lidé nekupují, výroba vázne – ale koncerny rekordně bohatnou. Jak VW prodá drahé elektromobily (a zastaví výrobu levných škodovek)? V tom je ta finta! Chudí vs. bohatí. Kdo dřív do propadliště dějin?

Blokáda – právě na americký Svátek nezávislosti

Jak již víte, tak Holandsko najelo na boj s uhlíkem s ohromnou razancí a jde na to přes likvidaci tamních zemědělců. A to v zemi, která je přímo jakýmsi symbolem farmaření, neboť všudypřítomná pasoucí se stáda krav jsou již dlouholetým koloritem, bez něhož by Holandsko již nebylo Holandskem.

Zemědělci, jejichž rodiny farmaří na své vlastní půdě již po staletí, se náhle stávají obětí vyvlastňování. A to vše ve jménu zvráceného klimatického náboženství. Pro Holanďany jde o mnohem víc, než jen o ztrátu obživy. To jistě chápeme i my, kdo jsme v této zemi někdy žili.

Farmáři zablokovali německo-nizozemskou hranici tisíci traktorů na protest proti kontroverzní politice vlády ohledně dusíku. Větší celostátní protesty jsou plánovány na 4. července.

Nizozemští farmáři demonstrovali s hnojem pohozeným před několika veřejnými budovami poté, co politici odhlasovali návrhy na snížení emisí škodlivých znečišťujících látek. Tento plán by mohl donutit zemědělce, aby omezili množství dobytka nebo přestali pracovat úplně, přičemž již nyní se objevují první případy vyvlastňování zemědělské půdy. Vláda premiéra Marka Rutteho říká, že emise oxidů dusíku a čpavku produkované hospodářskými zvířaty v blízkosti přírodních oblastí musí být drasticky sníženy. Tyto oblasti jsou součástí sítě chráněných stanovišť pro ohrožené rostliny a živočichy, které se nachází po celé EU.

Titanic

Čtete ZDE: Vlastenecké setkání v Karlových Varech: Bývalý policejní prezident vyzval ke svržení Fialovy vlády. EU i NATO jako klíčový problém naší další národní existence. Potřeba sjednocení. Všichni k pumpám!

Likvidace v zájmu korporací

V zásadě jsme svědky dalšího kroku vedoucího k likvidaci podnikání ze strany EU, která tak koná od svého založení pomalu, ale nepřetržitě: Malé a střední podniky se stávají ztrátovými a jsou hnány ke krachu nebo přinejmenším k zániku kvůli stále větším požadavkům. To vše se děje v zájmu velkých korporací, které ve skutečnosti EU řídí.

Celkově má být podle vlády do roku 2030 eliminováno plných 50 procent emisí oxidů dusíku a amoniaku v zemi. To by ale zasadilo smrtelnou ránu zemědělství v Nizozemsku.

Čtěte ZDE: Vzpoura nabírá na obrátkách: V Bruselu, v Praze i za mořem. Konvoj svobody má už 70 kilometrů. Theo Fleury: Vraťte nám svobodu! Fialova vláda sprostě lže. Očkovací vyhláška dál platí. Inspirujeme se Kanaďany k povstání?

Poučení od Kanaďanů: Spojme se!

Tisíce nizozemských farmářů protestovaly proti klimatické politice, kterou prosazuje Světové ekonomické fórum (WEF), jehož přisluhovači také sedí v nizozemské vládě. Fotografie ukazují tisíce kamionů blokujících německo-nizozemskou hranici. Novinář Keean Bexte zveřejnil video na Twitteru a napsal: „Farmáři, kteří se poučili od kanadských demonstrantů za svobodu, v současné době blokují hranici mezi Nizozemskem a Německem traktory, aby protestovali proti klimatické politice své vlády WEF.“

Nizozemští farmáři pokračují v demonstracích proti vládní klimatické politice, která připraví mnoho farmářů o živobytí. Organizátoři na Telegramu plánují na 4. července protesty, které podle nich zablokují celé Nizozemsko. Ve svém poselství vyzývají dotčené farmáře a občany, aby zorganizovali své vlastní regionální akce s cílem uzavřít všechna centra pro distribuci potravin a všechny velké znečišťovatele, dokud vláda nezmění své plány.

Likvidovaní zemědělci chtějí protestovat na mnoha letištích v zemi, zmínili zejména amsterdamský Schiphol a Eindhoven. Výzva k podpoře protestu 4. července také přišla od velké skupiny řidičů kamionů, což naznačuje, že i mnozí kamioňáci v Nizozemsku cítí solidaritu s farmáři. Protože i jich se týkají zničující emisní plány.

Podvolí se vláda podvolí tlaku zemědělců, autodopravců, rybářů a jiných dotčených profesí, nebo bude pokračovat ve své destruktivní agendě a ohrozí tím i potravinovou bezpečnost Nizozemska?

Výsledek bude zajímavý i pro nás.

Nebo ne?

Zdroj : Protiproud

sdílet na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
4. 7. 2022 18:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Riozhovor Josefa Skáy s RNDr. Pavlem Kalendou, CSc., geofyzikem a seismologem.https://www.youtube.com/watch?v=I9YX1R8U6SM
Hlavně první část celkem dlouhého videa (asi 58 min) jako důkaz, jak jsou současní politici a klimatologové takhle maličtí proti přírodě! Jak na ně příroda zvysoka kálí a hlídá si svou rovnováhu sama. Naštěstí!!!
Nejsmutnější na tom je, že dnešní vlivní politici a klimatologové mají k dispozici skutečné odborníky a skutečné věděcké pozorování a závěry, ale pořád jen kvokají a pořád jen kvokají.

A nevadí jim být za voly.
Kterým se tímto omlouvám, protože jiné přirovnání Homo sapiens sapiens – člověk moudrý – ve své “moudrosti” nějak nevynalezl.

zuza
4. 7. 2022 19:16
Odpovědět  Albi

preboha, veď tam sa hovorí o fyzike a chémii a geológii, snáď by sme nechceli, aby naši politici lámali hlavy nad niečím takým. Oni si radšej vypočujú retardovanú Grétu, tá je na ich znalostnej úrovni.

4. 7. 2022 20:23
Odpovědět  zuza

Gréta? Po Caligulově koni druhý kopytnatec kterému tleskali.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
4. 7. 2022 20:24

Jo ještě – asiže proto tleskali, že byl chytřejší než Gréta. Té by netleskali.

Gales
4. 7. 2022 20:16
Odpovědět  Albi

Je to homo debilicus.

4. 7. 2022 20:16
Odpovědět  Albi

Nádherně to ve svém cyklu přednášek vysvětluje také profesor Staněk. Pravda, ale musí se při tom přemýšlet, jinak je to jedním uchem tam, druhým ven. A jinak – ten dvakrát moudrý člověk už dááááávno nesedí. nesedí. Spíše by odpovídalo “Homo-orcinus” – člověk-démon přicházející z pekla.

Jar
4. 7. 2022 18:54
Ohodnotit příspěvek :
     

U nás se zatím dobře kšeftuje s ovcootroky,co pořád dobře makají a jen tiše předou a předou a fialky si blahem vrní.Zlatá vejce pro leinoEUšváby od otroků z česka,tak máme rok odklad.LeinoEUšváb si vybralo krávy z holand,hodně prý prdí,inu selekce nějak začít musí a Gréta to vjedecky,EU akademik,kandidát na nobelovku hezky potvrdila. Už je moc CO 2 v luftě a hrozí samoobnova rostlin,lesů a pralesů a to je hrozba veliká i pro vakcinaci,otroci by se mohli začít čistit pomocí zaktivovaných bylin,lesů,studánek,jaká hrůza by nastala pro leinoeušváby.

janle57
4. 7. 2022 19:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Chvíle,kdy se dočkáme,že nebude co do huby se kvapem blíží,na všem jsme v zemědělské
produkci naprosto závislí,když se to nedoveze,začne hlad,vybíjení skotu a ostatního
dobytka z nedostatku krmiv tohle všechno urychlí,a to jsme za těch nemožných komunistů
byli,díky prosperujícímu zemědělství, ve výrobě potravin naprosto nezávislí,šťastný bude
do budoucna ten,kdo bude žít na vesnici.

zuza
4. 7. 2022 19:08
Ohodnotit příspěvek :
     

včera som niekde čítala, že EU ide schváliť zákaz chovu hydiny v malom. Lebo keď si hocikto chová slepice pre vajíčka či nedajbože pre mäso, nedajú sa dobre kontrolovať podmienky toho chovu. Jediný, kto zatiaľ mal námietky boli Slovinci.

4. 7. 2022 19:40
Odpovědět  zuza

Toho by Šimek s Grossmanem nenadáli, že jejich povídka “Jak jsme chovali užitečné zvíře” jednou dojde naplnění a budeme chovat vepře, ale i slípky, v bytech.

4. 7. 2022 19:54
Odpovědět  zuza

Jediná rozumná obrana je, aby si na vsích založili domobranu. A jakmile se na vsi objeví auto s kontrolory a zavítá do první chalupy, zmáčkne kontrolovaný tlačítko rychlé volby a vkrátku do chalupy nafárá domobrana s obušky v kuklách a naloží kontrolorům co se do nich vleze. Příště přijede s ochrankou nebo s policií, rozumí se. Jenže i policie si rozmyslí zákrok proti stovce rozlícených domorodců. Jenže to se nikdy nestane. Na to jsme již příliš zbabělí.

Jar
4. 7. 2022 20:22

Ale stane.To co si vypěstuju (a dělám to už řadu let) pro sebe,rodinu a stejně smyšlející přátele si chránit budu a nepřestanu.

Gales
4. 7. 2022 20:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Nojo,no. Na rozdíl od nás mají dostatek přírodního hnojiva.Tak by k nám mohli nějaké dovézt.Se mi zdá,že už se o tom i jednalo a někde se to šprajclo.