Rusko reaguje na požadavky USA ohledně vojenských cvičení

Moskva bude nadále ignorovat americké požadavky, aby zastavila vojenská cvičení poblíž hranic země s Ukrajinou, protože nikdo nemá právo diktovat, co může Rusko dělat na svém vlastním území, uvedl Kreml.

Prezidentský tiskový tajemník Dmitrij Peskov ve středu ve svém projevu k tisku komentoval současná jednání mezi USA a NATO, v nichž americká strana usiluje o omezení pohybu jednotek v blízkosti rusko-ukrajinských hranic.

„Stále mluvíme o našich jednotkách a našich vojenských újezdech na území naší země. Vojenská výstavba a vojenský výcvik pokračovaly, pokračují a budou pokračovat – to je běžná praxe všech ozbrojených sil,“ řekl a zopakoval linii, kterou už mnohokrát použil, pokud jde o právo Ruska přesunout své vlastní jednotky, kamkoli to uzná za vhodné.

10. ledna Rusko a USA jednaly v Ženevě, přičemž Rusko zastupoval náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Obě strany se sešly, aby projednaly ruské návrhy bezpečnostních záruk v Evropě, které Moskva původně předložila loni.

Návrhy zahrnují zákaz rozšiřování NATO, omezení umístění raket a zastavení rozmisťování jednotek NATO na území bývalých zemí Varšavské smlouvy. Po jednání mluvčí amerického ministerstva zahraničí Ned Price navrhl, že Washington bude otevřený recipročním dohodám o raketách a transparentnosti pohybu vojsk.

Podle Peskova je Rusko pevně pro dosažení dohody s NATO. „Prezident řekl, že není a nemůže být prostor pro žádná ultimáta,“ řekl.

„Situace prostě dospěla do tak kritického bodu z hlediska celoevropské bezpečnosti a z hlediska národních zájmů naší země, které jsou nedílnou součástí Evropy a evropské bezpečnostní architektury, že bohužel nemůžeme dále otálet a musíme reagovat. konkrétně k obavám, které nám byly vyjádřeny.“

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krpo
14. 1. 2022 12:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Možná nějaké mezinárodní dohody a smlouvy mluví jinak,ale z pohledu obyč.člověka si na svém území může Rusko rozmisťovat a přemisťovat své vlastní voj.jednotky dle své libosti.

BBRAD
14. 1. 2022 14:07
Odpovědět  krpo

Nevím o jakých dohodá se hovoří , ale jedno je jisté Zion-US zupácí nedodržují žádné smlouvy ani sliby dané jiným státům a nejen RF . Jednostranně ! Vymiňují si zákaz pohybu vojsk RF na vlastním území a přitom se ten HNUS šíří a rolézá po celém světě. Když se tak píše — kde je rozmístění 800 voj.základen US ? Na území US , ani nápad.
MUSÍ POCHOPIT ŽE EXISTUJÍ STÁTY KTERÉ NEPODLEHNOU DIKTÁTU ushnusu