nezařazené

Nový rozhovor s prof. Jaroslavem Turánkem, vakcinologem, imunologem, farmakologem

zdroj : www.svědomí národa

„Pod tíhou faktů, které se objevují, a vedlejších účinků u těch vakcinovaných, se ukazuje, že to, co jsem říkal a co říkají mnozí další kolegové, je realita,“ říká prof. RNDr. Jaroslav Turánek s odkazem na svá dřívější upozornění na nevyjasněné otázky mRNA technologie vakcín. Přístup vědců s jiným než silně provakcinačním názorem do médií a veřejných debat je stále omezený, ale určitý zájem slyšet i pohled „z druhé strany“ už podle Turánka ve světě i u nás je. Profesor Turánek se zabývá vývojem vakcín, zná do detailu výrobní technologie a prováděl se svým týmem vlastní analýzy vakcín. V rozhovoru reaguje i na otázky týkající se obsahu aktuálně používaných vakcín proti covidu a na nejrůznější informace o obsahu vakcín, které se objevují na internetu.

S Jaroslavem Turánkem jsme si povídali také o společenském rozměru koronavirové krize. „Média, když chvíli nemají ten koronavirus, tak jsou úplně hysterická a jako by ztratila smysl svého života,“ komentuje profesor Turánek s tím, že mediální epidemie strachu zasáhla i lidi v jeho blízkém okolí. „Měli pozitivní výsledek testu a úplně vynervovaní mi volali, že umřou,“ říká.

Jaroslav Turánek vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor biochemie. Svůj vědecký život zasvětil farmakologii, vakcinologii a imunologii.  Působil v několika výzkumných ústavech Akademie věd a ve Výzkumném ústavu veterinárního lékařství. V současnosti je vedoucím výzkumu a vývoje v soukromé společnosti C2P NEXARS. Vyučuje na několika fakultách Masarykovy a Karlovy univerzity. V posledních dvaceti letech zorganizoval dvanáct odborných konferencí, aktuálně připravuje 1. Československou konferenci covid-19, kde je odborným garantem imunologické sekce. Ve volném čase se věnuje lukostřelbě, pěší turistice, ochraně přírody a studiu historie a kosmologie. V důchodovém věku, na který se pomalu chystá, si chce vedle svých koníčků naplno užívat také roli prarodiče.

zdroj : www.svědomí národa

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
anonym
24. 1. 2022 20:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Misto aby si clovek precetl, co ten doktor rika, coz by tak chtelo pet minut, tak musime pretrpet 52 minut podcastu. Proc?!

Rony
24. 1. 2022 23:27
Odpovědět  anonym

Možná, že když na tyto dobré stránky a bez reklam přispěješ, že si někdo dá tu práci, aby to pro tebe přepsal do textu.Také si to někde můžeš zaplatit, aby ti to někdo přepsal, ale podle tvého textu, bys měl problém to přečíst. Pokud jsi trpěl 52 minut, tak to je jen tvůj problém, protože jsi stejně nechápal a trpěl. Tak, už víš proč?

anonym
25. 1. 2022 03:10
Odpovědět  Rony

Jednodussi napsat otazky do mailu, pak odpovedi uverejnit. Min prace pro vsecky. Jakou hodnotu pridava kamera? Nulovou.

rony
25. 1. 2022 10:06
Odpovědět  anonym

Jsi trošku tvrdšího chápání, ale.. Kamera dává autentičnost neboli pravost a původ. Pokud by tomu tak nebylo, budou tady podobní tobě se dotazovat na pravost zdroje. Někoho zase nebaví číst z monitoru a pustí si to jako kulisu a může dělat co mu libo, ale u tebe neplatí to ani to, tedy končím. Někomu lze těžko vysvětli. Ale možná tě potěší odkaz níže od diskutujícího.

krtek
24. 1. 2022 22:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč podcastu? Proč né rozhovoru. To se někteří za rodný jazyk stydí? Ještě bez háčků a čárek?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
anonym
25. 1. 2022 00:42
Odpovědět  krtek

🙂 Mno krtku, to jste mne chytil. Tak rozhovor. Jedine tedy, ze rozhovor je spis televizni. Ale stejne mate pravdu. Diakritiku bohuzel nemam.

zdena
25. 1. 2022 09:40