nezařazené

Indie řekla britské parlamentní delegaci, aby už nejezdila a neobtěžovala pokusy naučit Indii, jak se chovat k Rusku

Návštěva desetičlenné delegace britského parlamentu v čele s Lindsaeym Hoylem byla na poslední chvíli zrušena kvůli postoji Indie k akcím Ruska během speciální vojenské operace na Ukrajině, píše The Guardian.

Podle publikace se britský premiér Boris Johnson během rozhovoru se svým indickým protějškem Naréndrou Módím snažil přesvědčit Nové Dillí, aby zaujalo tvrdší postoj k ruské vojenské operaci na Ukrajině.

„Indie neuvalila sankce, ani neodsoudila Rusko, svého největšího dodavatele vojenského materiálu,“ píší noviny.

Původně měla delegace o Velikonocích odjet do Indie projednat výhodnější obchodní dohodu, ale téma jednání se změnilo po zahájení ruské speciální operace na Ukrajině. 

Kromě toho publikace zaznamenala obavy Spojeného království z jednání indické centrální banky s Moskvou o obchodní dohodě o platbách za zboží v rupiích a rublech.

Indie řekla britské parlamentní delegaci, aby už nejezdilala a neobtěžovala indické kolegy tím, že se bude snažit naučit Indii, jak jednat s Ruskem.

Bývalá kolonie Britů začala ukazovat zuby.

Doufáme, že Britům časem připomenou všech 100 milionů Indů zničených občanskou válkou.

sdíletj na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
26. 3. 2022 22:44
Úvodní
odstavec z článku:  China FM navrhuje mechanismus spolupráce
Čína-Indie Plus 

v Hindustan Times (--- hindustantimes.com/world-news/china-fm-proposes-china-india-plus-cooperation-mechanism-101648211544138.html --- ) Strojový překlad:

Čínský ministr zahraničí Wang Yi v pátek navrhl mechanismus spolupráce Čína-Indie Plus v jižní Asii, podle prohlášení zveřejněného poté, co se setkal s vysokými indickými úředníky během neohlášené návštěvy v Dillí, první od vypuknutí napětí mezi sousedy před dvěma lety.

Milan
26. 3. 2022 22:44
Odpovědět  Milan

A zárečný odstavec.:

Čína a Indie, řekl Wang, jsou připraveny hostit summity BRICS (Čína 2022), G20 (Indie 2023) a Šanghajské organizace pro spolupráci (pravděpodobně v Číně v roce 2023), řekl a dodal, že pokud „Čína a Indie budou mluvit s stejný hlas, celý svět bude poslouchat. Svět bude věnovat pozornost spolupráci mezi Čínou a Indií.“ Dost na to, aby anglosasy rozbolela hlava, řekl bych.

Ještě z ruského tisku. Azeři se opět (na popud Turecka a Británie) ser-ou do Arménie, by měl Putin bolení hlavy. Inu, když to nevyšlo v Kazachstánu...

Capry
26. 3. 2022 23:18

Kam nemůže Lucifer,pošle čerta.Máte pekelníci smůlu. Vaše demokracie sjednotila vaše nepřátele a tím vás zničí.

TAK
27. 3. 2022 07:35

SUUUDRUHOHNIJA ZO ZÁPADU” DOJEBALI CELIČKY SVET! MATKA ZEMEGOLA VÁM TO VRÁTIA I UKORMI!!!

Karel
27. 3. 2022 17:55

Američané spolu s Brity rádi používají výrazy typu, celý svět odsuzuje…, celý svět se bouří… , celý svět je proti … . A hle, najednou se jim ten celý svět scvrkává na USA, Británii a některé státy Evropy. Zapomněli ve své vekohubosti, že na světě nejsou sami.