Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že Moskva „prakticky ještě nezačala“ reagovat na západní sankce

Rusko zatím prakticky nezačalo používat odvetná opatření proti západním sankcím, uvedl ředitel odboru pro hospodářskou spolupráci ruského ministerstva zahraničí Dmitrij Biričevskij.

„Autoři těchto restrikcí (západních sankcí) plně nechápou míru integrace Ruska do globální ekonomiky. A to je dáno nejen podílem naší země na světovém HDP a světovém obchodu. Kromě známého ruského příspěvku k zásobování energetiky a potravinářství, je tuzemský byznys aktivně zapojen do různých výrobních řetězců, ve kterých je extrémně obtížné a někdy i nemožné, nás nahradit. A to i přesto, že Rusko prakticky ještě nezačalo používat odvetná opatření,“ uvedl v pátek ve vysílání televizního kanálu Rossija-24.

Biričevskij poznamenal, že „klíčovým negativním dopadem celé této spirály sankcí bylo zvýšení cen energií, nedostatek elektřiny, nedostatek energie z paliv a velký dopad na potravinovou bezpečnost, riziko hladu v mnoha zemích světa“.

„Jde o pokles reálných příjmů, nárůst nezaměstnanosti, zpomalení procesů financování rozvoje, které již probíhají. Všechna tato bezprecedentní omezení a zákazy vůči naší zemi povedou v roce 2022 k 1% poklesu globálního HDP, k inflaci, která již dosáhla vrcholu během pandemie, bude přidáno 2,5 %,“ řekl Biričevskij.

https://bit.ly/3JLxAV1

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
26. 3. 2022 22:50
Ohodnotit příspěvek :
     

A proč by taky mělo. Reagovat. Sežerem se sami. Co zbyde, potom bude stačit poch-cáním spláchnout.

ladik
27. 3. 2022 11:06
Odpovědět  Milan

Jo, sežereme se sami, ale Rusko by přece jen mělo reagovat, i když to opět odnesou pracující! otroci..

Capry
26. 3. 2022 23:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Fiala by měl vyslat jasný signál,že jsme v prdeli.

Pavel
27. 3. 2022 11:51
Odpovědět  Capry

Ten si užívá svoji chvilku býti premiér, než mu do 3 měsíců zamrzne úsměv na ústech.

Anonymní jméno komentáře
28. 3. 2022 13:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Vláda teď bude rozhazovat nekontrolovaně miliardy na všechny strany, aby zastřela, že jejich rozpočet a vládní plány byly od začátku nereálné! Takže si budeme muset dalších 30 let utahovat opasky, aby se mohlo zbrojit a dělat hrdiny. Náš reálný kapitalizmus nikdy nedožene západní země. Naopak, budeme se propadat stále hlouběji, až to budou muset zase vzít do rukou lidé z ulic a náměstí. Ale hlavně to nesmí být náckové a vrazi jako na Ukrajině !!!