blognezařazené

Den nezávislosti

foto: Vysvětlení,  jen abyste porozuměli co „Nezávislost je“…

Smutná anekdota měsíce: včera (tj. 24.8.) v nesvéprávné kolonii bez vlastní ekonomiky, žijící na dluh, zcela řízené a ovládané zvenčí oslavili «Den nezávislosti».

Nezávislost je, když je zničena věda, kultura a vzdělánost, zlikvidován průmysl, zničena ekonomika, z 52 milionů obyvatel zbyvá 15 milionů lidí. A pár milionů “Sláva Ukrajině, že jsem ji navždy opustil”.

Nezávislost je, když americká Nulandová, kterou proslavilo ‘Fuck the EU’ [1], [2], telefonicky demokraticky rozhodne: “Porošenko bude prezidentem, Jaceňuk premiérem a Kličko starostou Kyjeva”. A takhle to bude, “Lid si takto vybral!”

Nezávislost je, když je do čela centrální banky jmenován americký občan Jaresko, který uzavírá dluhopisové smlouvy o zahraničních dluzích, že pokud ukrajinská ekonomika náhodou začne růst, bude muset Ukrajina splácet  další úroky z dluhů.

Nezávislost je, když na příkaz  Joe Bidena, který ještě byl ve funkci US víceprezidenta (2016),  je odvolán generální prokurátor Ukrajiny Viktor Šokin. Protože si tento „nezávislý“ vyšetřovat dovolil vyšetřovat korupční aktivity jeho syna [3], [4].

Nezávislost je, když se americké korporaci “Blackrock”  za dluhy masivně předává ukrajinská zemědělská půda a podniky ze seznamu strategických podniků, které normálně “nepodléhají privatizaci”.

Nezávislost je, když ukrajinská delegace, která již jednala o mírové smlouvě (březen 2022) s Ruskou delegací, ale přiletěl britský šašek  a zakázal to! Poté bohužel naprosto zbytečně zemřelo půl milionunezávislých Ukrajinců“, aby se zavděčili válkychtivému Borisovi Johnsonovi.

Nezávislost je, když si vrchní vojenský náčelník Zalužný volá americkému generálu M. A. Milley, podává mu raporty a žebroníí “dejte tanky a letadla, dejte dělostřelectvo a granáty, dejte BMP a ruční zbraně, dejte všechno, dejte, dejte, dejte, dejte”.

Nezávislost je, když jediným povoleným typem shromáždění je shromáždění vdov za zvětšení plochy vojenských hřbitovů.

Nezávislost je, když “svobodné Ukrajince“, jako “nevolníky”  zmlátí je, odtáhnou za ruce a nohy [5], [6], nacpou do autobusu a za pár hodin je vysadí na bojové linii, kde musí vlastníma nohama hledat miny.  Za nimi kráčí  rojnice hrdinských nacistů z “Krakenu”, kteří zastřelí toho kdo nekráčí odvážně kupředu.

Nezávislost  je, když americké loutky za americké peníze posílají na minová pole “svobodné Ukrajince”, protože odstranit tisíce min tanky je drahé a “svobodní Ukrajinci” nestojí vůbec nic, pouze bolest, žal a slzy matek, vdov a sirotků.

Šťastný ‚Den nezávislosti‘ přejeme vám!

Srdečně vám gratuluji drazí “nezávislí Ukrajinci“.
Myslíte si, že těm co Vás posílají na věčnost, že jim na Vás opravdu záleží? alexandr_rogers
Zdroj:  https://alexandr-rogers.livejournal.com/2023/08/25/

přeložil: GeHa


sdíletj na

157 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
28. 8. 2023 11:41

Lidi už jsou na Ukrošváby strašně naštvaní, spojují je s poklesem své vlastní životní úrovně a propadem kvality života. Fiala Ukrošvábovi poslal desítky a desítky miliard, které se nejrůznějšími způsoby snaží vyrazit z nás, občanů ČR. Dobře ví, že se důchodci a zaměstnanci nemohou nijak bránit. Pro řadu lidí se parazitický Ukrošváb, který ani omylem není válečným uprchlíkem, stal jednoznačným hromosvodem. Viníkem je Fialova vláda, která Ukrošvába klade před občana České republiky.

Jura S
28. 8. 2023 11:53
Odpovědět  Teuton

Fialenko musí být jednou postaven před válečný tribunál a popravčí četu, těžko se bude obhajovat, že poslal peníze občanů ČR režimu, který má v každém větším městě obrovský Banderův památník… nebo snad jeho poradci toto nevěděli a doposud neví ? Asi těžko že…. a že na “tančík Tomáš” že si hned ukrofašisti načmárali “trámové kříže” …. ostatně i na všechnu techniku, o kterou nás 5kulčí vláda připravila a fofrem ji poslala na Ukrajinu…

Keller
28. 8. 2023 13:22
Odpovědět  Jura S

Trest smrti je v ČR zrušený a před válečný soud nelze postavit Fialu a ani ostatní členy vládnoucí tlupy, protože ČR není ve válce. Ovšem stále existuje celá řada trestných činů, za které ho lze odsoudit – např. vlastizrada.

Helena
28. 8. 2023 13:32
Odpovědět  Keller

Fialu a jeho mafiánský spolusoudruhy nebude soudit žádný soud, ty bude soudit ulice, a to velice nehezky. Spěje to k tomu mílovými kroky. Zatím se nám šíleně chechtají do ksichtů, lžou jak jim pasák rozkazuje, myslí, že je jejich pasák na poslední chvíli zachrání, to se ale přepočítali. Jejich pasák je nechá na holičkách – jak už to pasáci dělávají. Tady to nedopadne dobře – hlavně pro ty hajzly, bohužel to odnesou i obyčejní lidé.

Pavel K
28. 8. 2023 14:47
Odpovědět  Helena

Heleno tak vysoký člověk v Čechách i na Moravě není aby ho za flígr vytáhnul z letadla až budou zdrhat. 🤣🤣🤣🙋‍♂️

Autor
29. 8. 2023 10:40
Odpovědět  Pavel K

Z deníku ukrajince v Kyjevě:

   Deník Mykoly Zadolbaiského, obyvatele Kyjeva, ekonomické poznámky:

   10/08. Všude kolem se dějí nějaké kraviny.
   11/08. Slibuje se nějaká krize!
   12/08. Je čas odejít.
   01/09. Hej, a žádná krize není – pište… sdílené Katsaps.
   02/09. Kurva!
   03/09. Všechno je špatně…
   05/09. Je to opravdu špatné.
   07/09. Dokonce bych řekl, že velmi špatné.
   10/09. Ještě horší…
   01/10. To je ale prdel!
   04/10. Nebo spíš úplný kretén!!!
   08/10. P….fuck!!!
   12/10. Úplný pi… dez!!!!!
   03/11. To je ono, horší už to být nemůže…..
   06/11. Nebo snad ano?
   09/11. O kolik asi?
   12/11. Už to není zajímavé….
   06/12. Bože, kdy už umřu….

   Omlouvám se za černý humor.

https://aftershock.news/?q=node/1283323 – komentář a ne článek, i když Medveděva …

Pavel K
29. 8. 2023 13:16
Odpovědět  Peter 008

No jó no. Nebude kam. Ale musíme doufat. Nebyly bychom první a možná ani poslední koho to potkalo. Vycházím z archeologických nálezů, tuším že v Indii.

Albi
29. 8. 2023 14:20
Odpovědět  Peter 008

Z jiného soudku, resp. (ne)překvapivě, jak vlivní lidé “chytají vítr” a “žumpa”, ač jistě nerada ohlašuje:

“Papež František pronesl v pátečním online setkání se zástupci mladých ruských katolíků:
„Nikdy nezapomínejte na odkaz. Jste dědicové velkého Ruska – velkého Ruska světců, vládců, velkého Ruska Petra I., Kateřiny II., této říše – velké, osvícené, velké kultury a velkého humanismu. Nikdy se tohoto odkazu nevzdávejte, jste dědici velké Matičky Rusi, pokračujte v tom,“ prohlásil František”
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-jste-dedicove-velke-matky-rusi-rekl-papez-ruskym-katolikum-sklizi-kritiku-236051#

Albi
29. 8. 2023 14:33
Odpovědět  Albi

A další čerstvý obrat:
Žumpa zatím kritizuje, ale vláda už dostala befel od spojeneckých přátel:

“Vláda se chystá otevřít novou kapitolu vztahů s Ruskem. … Zatím “stále platný velvyslanec Vítězslav Pivoňka už příliš dlouho bezprizorně pobývá v Praze a český úřad v Moskvě fakticky řídí nižší diplomat Jiří Čistecký).
Situace à la chytrá horákyně, kdy Praha rozmýšlela, jak vztahy po ruské invazi na Ukrajinu nastavit, má skončit. Zdroje Seznam Zpráv potvrzují informaci, že se blíží formální odvolání Pivoňky. Následovat má ale trochu překvapivý krok – do Ruska chce vláda poslat nového plnohodnotného velvyslance.” *)
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-vlada-hleda-velvyslance-do-ruska-pro-lipavskeho-je-to-zkouska-ohnem-236066#
*) Mydlí si někdo, že je to “vlastní” rozhodnutí vlády svobodné a suverénní (sic!) republiky – tedy porobuzení z jejího snu o vítězství ve svaté válce ukrajinské rukou fialovou? 🙂

Albi
29. 8. 2023 14:34
Odpovědět  Albi

Ach jo – oprava *) Myslí si …

Milan ze Zahrady Čech
29. 8. 2023 23:29
Odpovědět  Albi

Albi, opravy v textu již asi týden jdou.

Gales
29. 8. 2023 14:49
Odpovědět  Albi

Budou přemlouvat Putina aby přistoupil na příměří…, Nas*at pánové.

Markýza
29. 8. 2023 17:09
Odpovědět  Albi

Ó díky, statečná ženo, kteráž místo náš čteš Seznam 😀 Já nemohu a vidíš – taková perla by mi unikla. Co teď bude chudáček Lipánek dělat? Co na to řekne jeho “drahý přítel Kuleba”? Pošle nám Ukrajina velvyslance? Vsadila bych botky, že nepošle – bude uražená: “jo, to bylo keců, jak hluboce jste nám oddáni, Nětrebko jste vyhodili a najednou – velvyslanec v Rusku!! Fuj, vy česká verbeži!”
Díky, Albi, tohle mě hodně pobavilo – to bude zmítáníčka! To bude krouceníčka! 😀

Milan ze Zahrady Čech
29. 8. 2023 15:24
Odpovědět  Albi

A příští týden bude Franta šířit mír a lásku v Mongolsku, kde je ze 3,3 mil. obyvatel plných 1 300 katolíků! Nojo, ale jsou to mongolští katolíci a Mongolsko leží mezi Ruskem a Čínou – a to se počítá!

“Pryč s klímotem již u kormidla lodi:
kdo chvíli stál, již stoji opodál,
den žádný dvakráte se nenarodí,
čin dvakrát nezraje…”

Unipolární svět se hroutí. Je proto třeba, dle mého tedy, se z klímotu probudit a zavčasu z unipolárního vlaku vystoupit a naskočit do vlaku multipolárního blokového světa. A zachytit se v něm, jako zprostředkovatel míru a lásky, aspoň diplomatickým drápkem.
Pan Globální, jehož je “svatý stolec” nedílnou, nejstarší součástí, s téměř dvoutisíciletou diplomatickou tradicí, se činí…

Albi
29. 8. 2023 16:34

Jasně – jen blázen by zahodil tak mocnou zbraň útočnou i obrannou, jako je víra svatá katolická.
Ostatní víry sluší se mírumilovně vykořenit ohněm i mečem..

Zmatený
28. 8. 2023 13:42
Odpovědět  Keller

A co takhle třeba když někoho z těch hajzlů potká normální občan na ulici, v obchodě, ve škole, pěkně si před ním odplivnout, to samé před členy jejich rodin, pěkně veřejně ať to každý vidí. Řeknete si blbost, ale ne všichni mají hroší kůži a dostali by to ze svých rodin pěkně vyžrat! Rakovina se musí léčit zevnitř.
Jen by se muselo postupovat důsledně!

Tak jsme si lehce zafantazírovali a teď hurá ke strojům, ať ten kapitalizmus důsledně vybudujeme…

Helena
28. 8. 2023 14:03
Odpovědět  Zmatený

Blázníte? Tihle po ulici nechodí! Ti mají strachem stažené zadky. Ti jsou hrdinové jen za 3m betonovou zdí, nebo za kamerou – a to ještě 3 m od ní.

Autor
29. 8. 2023 10:43
Odpovědět  Helena

A 2000 metrů pod povrchem …

Pavel K
28. 8. 2023 14:53
Odpovědět  Zmatený

Dejme tomu že bych ho někdy potkal osobně možná, jednou se mě to povedlo u Babišátka, měl jsem ho na ráně a neodvážil se. Ani jsem neviděl gorilky, tak jednoduché stál přede mnou. Měl tam živou debatu o EET se stánkaři. Čo bolo, to bolo, teď k Fialovi, já mám pro ně horší trest, takže kdybych za ním stál u pokladny (třeba) tak bych mu načůral do kapsy. 😊😊🙏🤦‍♂️🤣

Juraj
28. 8. 2023 18:40
Odpovědět  Pavel K

…on potrebuje načúrat 20 cm nôž do krku

Pavel K
28. 8. 2023 19:26
Odpovědět  Juraj

🤣 🤣 👍 👍

Markýza
30. 8. 2023 15:11
Odpovědět  Zmatený

No to byste musel stepovat celé dny před Strakovkou. Teda, ne že by tam nebylo hezky!

Skeletor
28. 8. 2023 14:34
Odpovědět  Keller

Jak to že není ve válce? Podpora nacistů zbraněmi , střelivem, prostě podpora vojenskými prostředky, znamená přímá účast na válečném stavu. Peti demolice v čele s Fialenkem zavlekla česko do této války a jen díky tomu že nemůže nahnat čechy na ukradinu tam neumírají čeští lidé. Však to brzy poznáte.

Juraj
28. 8. 2023 18:47
Odpovědět  Skeletor

……..z takých malých štátov ako je Slovensko, Čechy a ďalšie, ktoré im dodávali materiálnu pomoc, tak tá bola oligarchami, vládou a možno aj samým Zelenským predaná a peniaze išli na osobné účty. Peniaze tie šli na osobné účty hneď….Prečo, pretože tieto krajiny nevykonali žiaden audit o tom, na čo bol materiál a financie použité….xixixi…a to na Ukrajine vedeli už vopred…xixixi…aký ste hlúpy vlády(vlády tupých prisluhovačov nacistickej EU, US a GB) už menovaných a ďaľších štátov Europskej uhnije

PremekJ
28. 8. 2023 15:16
Odpovědět  Keller

Ehm, trubunály nesouvisí s českým právem, ale s právem vojenským a mezinárodním. Dřívě než se české právo dostane do souladu s přírodním a galaktickým, dojde k naplnění výše zmíněných práv. Fiala a spol. to mají spočítané a jejich podržtaškové též.

Pavel
28. 8. 2023 15:18
Odpovědět  Keller

Válečný soud nelze použít ale lidový soud jako v Rumunsku pro Čaučeska i s celou vládou a všemi politiky,kteří za naše peníze vedou na Ukrajině válku proti LDR a DNR rukami Banderovských pohrobků!!!

Autor
28. 8. 2023 18:28
Odpovědět  Pavel

Fajn, takže máme být jako oni? Opovrhovat zákonem a spravedlností?
Lidové soudy jsou velmi nebezpečné, poznali to již Francouzi během své Velké revoluce, lidovým soudem bylo i oblékání kápí KKK, …
Opovrhování právem znamená také to, že ANI VY byste se nemohl bránit jakémukoliv “lidovému soudu”. A nebo vás všichno, kteří vás znají, tak vás milují a vůbec nic proti vám nemají?
Buď KAŽDÝ soud přesně podle zákonů nebo ať raději utečou za velkou louži. Ovšem také ne žádná shovívavost!
A když už, tak se potřebovali Čaušeska zbavit a vše bylo předem připraveno za pomoci západních tajných služeb. Nebyl to soud, byla to poprava de facto TERORISTY.
Nebo chcete aby prakticky všichjni obyvatelé země s estaly vyhnanci ve své zemi? Jako se to stalo značné části občanů bývalé NDR ve spojeném Německu?

ladik
28. 8. 2023 18:57
Odpovědět  Peter 008

Jde o to, kdo ty zákony předkládá a schvaluje. Být poroben zkurveným zákonem je nesnesitelné.

Albi
28. 8. 2023 21:56
Odpovědět  Peter 008

Přesně, Petere, podepisuji každé slovo.
Dura kex, sed lex – tvrdý zákon, ale zákon!

Norbert Frýd v knize Císařovana popisuje z větší části život arcivévody Maxmiliána Habsburského, kterému Napoleon III. nabídl císařský trůn v Mexiku.

Když ve válce proti němu Maxmiliána porazila armáda Indián Benita Juáreze, bylo o jeho osudu rozhodnuto takto:

Císař se svými dvěma nejvyššími pobočníky byl popraven, důstaojníci dostali trest vězení podle výše svého postavení, obyčejné žoldáky nechali Mexičané běžet.

To ještě ve světe běžně existoval – na rozdíl od dneška – trest smrti, ale takhle podle mne má vypadat spravedlnost.

V “civilizovaném” světě to bývá spíš opačně. Popravují se ti obyčejní, čím výše postavený, tím lepší má možnost se takovému osudu vyhnout.

Albi
29. 8. 2023 16:41
Odpovědět  Albi

Opět oprava : “Dura lex, sed lex”

Jaris
29. 8. 2023 01:58
Odpovědět  Peter 008

Je rozdil mezi spravedlivym trestem a bezhlavou pomstou. Kazda kolaborantska vlada, ktera pracuje proti zajmum obcanu MUSI byt potrestana. Zmrd Fiala a cela jeho destruktivni ceta se musi zodpovidat pred lidovym soudem za umyslne niceni CR. Tihle zparchantelci zasluhuji zbytek zivota v base a Fiala primo na sibenici. Veskery majetek jejich rodinam by mel byt zabaven a dan do statni kasy. Tady neexistuje zadne ‘nejsme jako oni’. Nejvyssi trest techto parazitu a zradcu by bylo spravedlive vyuctovani s neprateli Ceske republiky.

Pavel K
29. 8. 2023 13:21
Odpovědět  Jaris

Kdyby si nebyly tak jisti v kramflecích, tak tohle nedělají.

Pavel
29. 8. 2023 17:25
Odpovědět  Peter 008

Peter, soudy lze použít tam kde vládne právo a neúplatní soudci.Ne tam kde je bezpráví a bezpáteřní úplatní soudci!Bohužel, tam kde není spravedlivé právo nastupuje soudce Lynč. Jinak, komunisti po r.1948 nebyli jako oni a tak jsme se dopracovali k hadrové revolucí a budovali tento kvazi kapitalismus.Dnes již doslova a do písmene opravdový fašismus!

Mike
28. 8. 2023 16:05
Odpovědět  Keller

Nemohou být souzeni za vastizradu, protože Ukrajinu nezradili.

Gales
28. 8. 2023 13:43
Odpovědět  Jura S

Před Lidový soud.

Gales
29. 8. 2023 10:29
Odpovědět  Gales

Papež František 25. srpna promluvil k účastníkům X. Celoruského dne katolické mládeže v Petrohradě.

Ve svém projevu vyzval mladé lidi, aby nikdy nezapomínali na své dědictví.

Jste potomky velkého Ruska: velkého Ruska svatých, vládců, velkého Ruska Petra Velikého, Kateřiny Veliké, té říše – velké, osvícené, s velkou kulturou a velkou lidskostí. Nikdy se tohoto dědictví nevzdávejte. Jste potomky velké Matky Rusi, tak s ní jděte vpřed. A děkuji vám – děkuji vám za váš způsob bytí, za to, že jste Rusové” řekl pontifik ve svém projevu.

Něco se ve Vatikánu stalo. Až dosud zaujímal papež k Rusku spíše odtažitý postoj. V této zdravici ale doslova podpořil tzv. ruský imperialismus s odkazy na Velké Rusko a na Matku Rus, což jsou symboly ruské moci charakterizované Svatojiřskou stuhou a Dvojhlavou orlicí. Stuha v barvě černo-oranžových barev je symbolem Velkého Ruska a tato otevřená podpora Velkému Rusku a poděkování za to, že Rusové jsou Rusové, je absolutní obrat Vatikánu z neutrální pozice do pozice opravdu a otevřeně pro-ruské. Proč k tomu ale došlo? Proč zrovna teď přichází od papeže taková slova, když musí vědět, co to na Západě vyvolá za poprask? Jaký k tomu byl důvod?

… Z Ajronetu

sizok
29. 8. 2023 14:18
Odpovědět  Gales

No co asi? Asi zjistil pravdu. A co jsou ukropi zač.

Albi
29. 8. 2023 16:54
Odpovědět  sizok

To určitě věděl od začátku. Tak blbej nebo neinformovanej aby nevěděl, jistě není.
Jenže – asi mu začíná téci do bot.
Co kdyby se věřícího potenciálu lidí ujala třeba východní pravoslavná církev a ta katolická naiopak ostrouhala? I islám považují za menší hrozbu, jak se zdá z papežovy rétoriky i chování v nedávné minulosti.

Tady je vidět ta ideologie, která cloumá lidstvem od nepaměti.
“Můj (zvlášť ekonomický) zájem určuje vaši víru, tedy i vaše povinnosti, což staniž se vůlí boží. Amen.”
A odvolat boží vůli nelze.

Markýza
30. 8. 2023 15:12
Odpovědět  Gales

Jako Milada Horáková.

Helena
28. 8. 2023 11:54
Odpovědět  Teuton

Nutno říci, že to vše je řízené a dělané schválně – natažení ukrů do naší země i jejich protěžování proti občanům ČR. Je to součást zničení a rozvratu ČR. Zatažením statisíců ukrošů sem zatáhnou jejich šílenou mafii, která tu bude ovládat obyčejný občanský život na všech úrovních. A bude tu zavádět své urošské způsoby vymáhání výpalného třeba jen za to, že může podnikatel provozovat svůj krámek, už jsme to zažili v devadesátkách, a to byl čajíček, proti tomu co nás čeká teď. Budem se bát pustit děti do školy a vůbec vystrčit nos ze dveří. K tomu Pyjala a jeho spolukámoši přiloží silně na astronomický růst cen všeho, aby ten rozvrat naší země trochu postrčili. Doraženo to má být násilným protlačením eura, který to jako má všechno zachránit – ve skutečnosti to bude poslední hřebík do rakve ČR. To je holá skutečnost.

Pavel z Moravy
28. 8. 2023 12:31
Odpovědět  Helena

Ten hřebík je Heleno již zatlučen, jenže většina o tom neví a nebo nechce vědět. Jedno ráno se všichni probudíme úplně oholení a oškubaní bez jakékoliv naděje na nápravu. Potom tahle zblblá země přijme jakéhokoliv jakkoliv morálně mrzkého vůdce a bude čekat na spásu. Tak je napsaný scénář. Ale to vše má počátek již v 89, jenže málokdo to v tehdejší euforii chápal. Těm kteří chápali se dostalo ostouzení a opovržení. Proto to musí skončit jak je dáno. Hřebík je již zatlučen.

.

.

Pavel K
28. 8. 2023 15:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

Dej jsi vždycky poránu panáka hrušky nebo švestičky. Budeš všechno okolo sebe vidět pozitivněji a hned bude vše krásnější. 😊 🍀 ❤ 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PremekJ
28. 8. 2023 15:20
Odpovědět  Pavel z Moravy

Co takhle si uvědomit, že jsme každý člověk součástí toho, co nás stvořil? A ta síla, ketrou společně představujeme ve své odpovědné a vědomě spojující svobodě? Optimismus, příteli, vidíme pouze derniéru tisícíletého prokletí lidstva, které se jen pomalu učí neopakovat své staré chyby a jen opatrně se hlásí ke svému svědomí…

Pavel z Moravy
28. 8. 2023 16:56
Odpovědět  PremekJ

Optimismus příteli Přemku i Pavle. K je sice moc dobrá vlastnost, ale je zapotřebí také vědět kdy tou vlastností mohu oplývat. Až člověk uvidí, že lidé alespoň trochu chápou procesy, které se dějí, jsou alespoň trochu vyzrálí a důstojní, pak uvěřím i já. Prozatím si myslím, že většinu neopustilo to sobecké hamty, hamty a nezávislost a prosperita národa je moc nezajímá, nechci raději říci vůbec. Tady je totiž nutné stanovit jakou cestou se tento národ vydá. Snad mi nechcete přátelé namluvit, že tyto mladé generace( z většiny) budou mít snahu začít tuto zemi budovat od základů jako kdysi naši tátové a dědové. Vždyť fyzická práce je pro většinu z nich fuj. Tak jak tedy obnovíme nezávislost a prosperitu této země, jakou formou a s kým. Co můžeme dát do základů. Číňané dali do začátku tvrdou práci, aby se dostali tam kde jsou, myslíte, že to půjde i zde? Třeba ano, nehádám se, ale nevěřím. Ale optimismu se meze nekladou. Já jsem ale raději realista.

sizok
28. 8. 2023 12:32
Odpovědět  Helena

Euro bude posledním hřebíkem do české rakve.
Kterou pak ukropi ukradnou.

Pavel K
28. 8. 2023 15:12
Odpovědět  sizok

Však jen přihlížíme a tiše souhlasíme, no a oni si pak myslí že to chceme když neřveme. Přišlo mi dopoledne na mobil jak Jiří černohorský podle videa před vládou řve a nadává do ampliónu Fiakovi do kolaborantů a vlastizrádců. Neumím to sem dát je to na tom Tik Toku.

Skeletor
28. 8. 2023 14:38
Odpovědět  Helena

Naprostá pravda, že je to vše řízené USSA, EU NATO, ovšem to neznamená že to zprošťuje pětidemolici s Fialenkem viny.

Helena
28. 8. 2023 12:33
Odpovědět  Teuton

Další a další lži zní z médií a z Fyjalové mordy: Experti: Nebrat karty je iracionální. Česko má nejméně terminálů z V4, obchodníci prodělávají. Opět: opak je pravdou: karty nikdo nechce brát, poplatky za transakce stojí obchodníky majlant. Dovážkové služby nechtějí také brát karty, protože nedostanou ani korunu dýška – karta projede krabičkou, tudíž kupující u sebe nemá peníze a řidič jede dál bez koruny dýška. Kdežto, když se platí zboží hotově na dobírku, téměř vždy nechá každý dýško a cenu zaokrouhlí. Naše tetka si nechala dovézt nová kamna, řidič byl moc hodný a zavezl je až do stodoly, dostal 2 stovky navíc se slovy: jó to by se mi s kartou nestalo a moc děkoval.

Helena
28. 8. 2023 12:58
Odpovědět  Helena

Opět další perla této “vlády”:
„My tu horu vykutáme.“ Jak bude vypadat těžba lithia pod Cínovcem.
A tu baterkárnu v Líních postavíme! Když bémenundméren zasvinit, tak zasvinit !!

All
28. 8. 2023 14:16
Odpovědět  Helena

Můj kamarád,zemědělec hlásí,že pšonci už zase slídí a zjišťují kdo by prodal naši pšenici.Poletují i tady na novojičínsku už několik let a letos znovu ty potvory,naše české obilí levně a později,až přijde čas tak zpátky,předražené. Ty ludry ve vládě je vytřískat málo. Na náměstí v novém jičíně se prodávají dnes jahody za 240 Kč kilo.Na samozběr zeleniny najíždí fronty aut a jsou i ti,co zdrhají a neplatí,vychcánkové.To odrazuje pěstitele,dávají levně a ještě jsou okradeni nepoctivci,uvažují že to zruší.

Pavel K
28. 8. 2023 15:20
Odpovědět  All

To bylo a bude, čechyšešvajne povaha, ale ono je to i jinde, dohonit, polapit metrovou hadici s pletením a seřezat až by se zes…. a poch…..
Jinak to nevím, jinak to nepůjde, tak nazdar osudéééé…..

Autor
28. 8. 2023 18:43
Odpovědět  Pavel K

Pavle K, vážím si mnoha vašich názorů i postojů, ale neustále mne iriruje – a to zdaleka nejen od vás – prostě zase po čase “to lupnulo” a odnášíte to vy – že za všechno může u nás “čecháčkovství”. Platné jen pro nás a jinde jsou svatí muži … a samé světice …
Nerní většího omylu! Copak bychom chápali třeba knihy, filmy, seriály od jinud? Všude – absolutně všude i v té Amazonii i afrických pralesích – jsou lidé dobří, špatní, hloupí, všud ejsou poctiví i všude jsou zloději.
Nebo mylsíte, že když vyškrtli v Americe slovo koruipce a zaměnili to lobismem, že tam ta korupce není? Je a mnohem větší než kde jinde (finančně).
Pochopit svět znamená také vědět, právě tohle, že všude žijí “jen” lidé se všemi svými přednostmi i se svými nedostatky.
Abvy bylo jasno, já se zlodějů absolutně vůbec nezastávám, ale není to jen tady – v Americe dělají z některých regálů “trezory”, aby se to zboží v nich nekradlo, v Anglii se krade v obchodech ještě stále víc než u nás, i v té Číně se krade a musí být lidé trestáni za krádeže a jiné zločiny.
To, co odlišuje národy je v něčem jiném, ale to možná někdy jindy.
Čecháček – maloměšťáček – je to jasnější?

Pavel K
28. 8. 2023 20:56
Odpovědět  Peter 008

Petře je mijasné úplně fšechno, jen mi vynadejte do bezvědomí, já to občas potřebuji jako prase pytel. 🤣 To vždycky říkával před padesáti lety můj otec. On byl z Bělé pod Bezdězem a měl takové hlášky, které tuna místní neznali. 🤣 Nesmíte mě taky všechno věřít, já někdy píšu i v zatáčkách a dvojsmyslově. Někdy se do toho zamotám sám víte, jak jsem emotivně nabuzenej, tak pak dělám chyby. 🤦‍♂️ Ale zase aspoň jste si mě všimnul. 😊 Když napíšu něco jako teď, tak je to odemně spíš zoufalství a volání o pomoc, bum a ono to zrovna u vás zabralo. To co jste mi napsal samozřejmě že rozumím a souhlasím, hlavně ta poslední věta, kdybyste viděl co jich okolo sebe mám a co to dá za nervy jim to stále vysvětlovat. Ale musím se pochlubit, mám výsledky. Tak jako důchodce přikládám ruku k dílu. Tak hezký večer a slibovat, že se polepším nebudu, protože už je pozdě. Máte dobré články, ne jen vy ale všichni. Už nechci dál jmenovat abych neurazil je jich hodně. 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
28. 8. 2023 22:12
Odpovědět  Peter 008

To je další věc, ze které bychom se mohli u Američanů poučit.
Američan se nikdy nebude považovat za “američánka – maloměšťáčka, za lopatu a vidláka, protože mu to nikdy nikdo neřekl, naopak – slyšel pořád, co všechno vymyslel, udělal, vybojoval

A my? Co jsme my slyšeli od velikého guru Václava Havla?
Právě a jen toho “zaprděného čecháčka, ze zaprděného českého dvorečku”.
Pak se nemůžeme divit, ale jen bezmocně skřípat zuby.

primak
29. 8. 2023 06:29
Odpovědět  Albi

Američan je “exceptionel”, jak jim prozradil Obama. A kdo to nechápe, tak se mu bude kroutit paže, pak snad pochopí. (No v Afghanistanu a j., nepochopili ani po 20 letech kroucení)

Pavel K
29. 8. 2023 06:33
Odpovědět  Albi

Albi však ve druhém příspěvku to vysvětluji. Nemyslím to až tak špatně.

Albi
29. 8. 2023 10:33
Odpovědět  Pavel K

To se taky netýkalo konkrétně tebe. To jsem si jen vzpomněla, jak jsem tu před nějakým dnem kázala, že i z Američanů bychom si mohli vzít nějaký dobrý vzor chivání/myšlení (úcta a ochrana symolů svého státu apod.), než bezhlavé vraždění a na tohle jsem zapomněla.

Přitom právě tohle si myslím už hodně dlouho. Svým způsobem je to velmi podobné hrdosti Rusů na svou zemi = předky a to bez ohledu, že třeba pro carství by asi málokdo “loboval”.
Přitom dnes je plno lidí, kteří by údajně do boje pro vládu/y nikdy nešli – nechápou, že by měli bojovat za vlast (území, spoluobvčany) a ne za (kvůli) vládě.

Pavel K
29. 8. 2023 13:23
Odpovědět  Albi

Tak 👍👍👍🙋‍♂️

Vaska
28. 8. 2023 18:10
Odpovědět  Teuton

na tohle jsem narazil na telegramu – https://t.me/to_je_nas_svet/16248
– pokud to je pravda tak by to mohlo vysvětlovat hysterii kolem těch zmlácenejch banderovek – snažej se to přebít ?

Albi
29. 8. 2023 10:35
Odpovědět  Vaska

Takových případů bude asi víc. A naše média budou vzorně držet bobříka mlčení. Befel je befel.

Jura S
28. 8. 2023 11:43

Prostě anlosaSSové… zejména britové, kteří mají s pejzáky své špinavé pracky ve všech lumpárnách po světě…

Me Two
28. 8. 2023 12:44
Odpovědět  Jura S

angloSSaSSové
FTFY

Petr
28. 8. 2023 12:03

Ta úvodní fotka hovoří za vše a jasně…..

Markýza
28. 8. 2023 13:56
Odpovědět  Petr

Jo – lepší, než pytel analýz.

Albi
28. 8. 2023 13:59
Odpovědět  Petr

Ta je tak perfektní, že článek ani nebylo třeba psát. 🙂

Markýza
28. 8. 2023 14:09
Odpovědět  Albi

Lépe jednou vidět, než třikrát číst 🙂 Mám schovaný článek, jak Makaron navštívil Alzáka a je tam fotogalerie – to jsou momentky!

Milan ze Zahrady Čech
28. 8. 2023 14:46
Odpovědět  Markýza

Včera jsme tu vedli řeči o pšoncích a Trojmoří, Dvojmoří či Bezmoří, a já se někde před tím zamýšlel o solitérovi Orbánovi. A dnes jsem narazil na tento článek:
https://cz24.news/v-bruseli-zavladli-obavy-pred-moznym-vznikom-noveho-rakusko-madarska-ku-ktoremu-by-patrilo-aj-slovensko/
Tak tohle, a prodloužení nájemní smlouvy na pozemek čs. přístavu v Hamburku, by se mi líbilo mnohem víc, než Nějakémoří. Chuj s mořem, když jsme středozem v srdci Evropy.
Jééé hele! Kouzlo nechtěného! Tolkien, hobiti a Středozem! No, brouků Pytlíků tu máme jak sra.ček, akorát Froda nikde nevidět.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
28. 8. 2023 14:51

Noo.. tady máte jedny Pšonky https://1url.cz/AuoTt druhé….https://1url.cz/4uoTK.

Ale koneckonců Středozemě by taky nebyla marná.

Markýza
28. 8. 2023 15:02
Odpovědět  Markýza

Tak jsem si přečetla ten článeček o Středozemi a to fakt vypadá na nějaký pohyb tektonických desek.

Milan ze Zahrady Čech
28. 8. 2023 16:24
Odpovědět  Markýza

Žejo?

Markýza
28. 8. 2023 16:47

Jojo. Ale furt se to ještě může zadrhnout, tak se těšme opatrně.

Milan ze Zahrady Čech
28. 8. 2023 20:05
Odpovědět  Markýza

No dyk taky jo. Dycinky opatrně. Já se při tom těšení dokonce občas dívnu přes rameno, aby mě při tom těšení někdo nenačapal.

Markýza
28. 8. 2023 20:46

😀 😀 no to se mi vcelku zdá rozumné.

https://www.goo
28. 8. 2023 12:13

Ukrajina se muze zachranit jen tehdy, pokud sama zlikviduje chazarskou zrudu Zelenskeho, otoci se o 180 stupnu od zapadnich kazisvetu a prida se na stranu Ruska. To je jedina zeme, ktera je muze ochranit a pomoci stat zrekonstruovat. Jenze to jeste Ukrajinci nepochopili.

Jaris
28. 8. 2023 12:19
Odpovědět  https://www.goo

Zase mi tam skocilo to https:/www.goo misto nicku Jaris a nevim jak se toho zbavit.

Albi
28. 8. 2023 14:03
Odpovědět  Jaris

Možná admin něco poradí.
Napadá mě – co se odhlásit a třeba druhý den se přihlásit znovu. Ten den “mezi” se třeba pod nickem Jaris účastnit bez registrace, jako “náhodný” diskutující?

Markýza
28. 8. 2023 14:10
Odpovědět  Albi

Mně by zajímalo, co furt máte s tou registrací??

Milan ze Zahrady Čech
28. 8. 2023 14:48
Odpovědět  Markýza

No, registrovanej se jevím takto

Milan
28. 8. 2023 14:50

A neregistrovanej takto

Markýza
28. 8. 2023 15:10

Takže kdybych trvala na Markýza de Sádka, tak bych se musela registrovat? No to čumim – ovšem nenapadlo mě to, tak nejsem 😀

Milan ze Zahrady Čech
28. 8. 2023 16:22
Odpovědět  Markýza

Tak tak. Hele, a proč zrovna pompadourka, proč ne rovnou císařovna, nebo tak něco?
😀

Markýza
28. 8. 2023 16:52

To bylo když jsem hodlala přispět na PP a v rámci momentální atmosféry jsem vymýšlela nick. Vymyslela jsem Markýza de Sade, ale jsem holka, žejo 😀 proto Markýza de Sádka.
Víte, co je zajímavé? Že když jsem to vymýšlela, připadalo mi to křišťálově jasné, ale doposavad to nikoho nenapadlo, jak to vzniklo.

Milan ze Zahrady Čech
28. 8. 2023 20:29
Odpovědět  Markýza

Ha! ha! ha! Když jsem na vás prvně narazil, tak jsem si říkal: “A hele ji, dívčinu skromnou. Ta by mohla jít do páru s -emanem.” (Na vysvětlenou – občas jsem -emana nazýval Velkým Masturbátorem, kvůli tomu jeho honění si ega.)
A pak se z vás vyklubala normálka se sklony k jízlivému humoru, na němž jsem díky sprostému strejdovi Jozefovi vyrůstal. A už mockrát jsem se vás proto chtěl zeptat, proč zrovna Markýza, páč mi to nešlo dohromady s tou normálností a vrtalo mi to palicí (třeba velitele bych se ptát nemusel, žejo, ten je jasnej). Jenže jsem plachej, tak jsem se radši neptal. Až dneska jsem to zabalil do přátelskýho šťouchance, aby to nebylo tak nápadný.

Křišťálově jasné? Takhle nějak jasné a čisté?
https://www.youtube.com/watch?v=KY8u6R-A8tc
Markýza de Sádka? Proč ne Markýza de Sládka? Víte jakou by z vás měl romobijec Sládek radost? 😀

Markýza
28. 8. 2023 20:52

Ježiš! Protože markýz byl de Sade, ne de Slade! To byste pak nemohl být sadista, nýbrž byste musel být sladista 😎
A ne křišťálově čistý, ale křišťálově jasný. Nějak mi připadalo, že to musí každého trknout – ale když to netrklo ani vás, tak asi není.

Milan ze Zahrady Čech
29. 8. 2023 00:26
Odpovědět  Markýza

To by mě fakt zajímalo, co většinu lidí napoprvé napadlo při tom vašem nicku. Mě nejdřív napadlo co jsem napsal.
Já vím že jasný a ne čistý, ale když jste jste zmínila ten křištál (zase mi zmetek přestal dělat háčky), tak jsem neodolal, nějak sem toho strojvůdce in memoriam propasírovat.
To se to posunulo, co? Ted by si strojvůdce starosti kvůli nějakýmu bytu dělat nemusel. Spíš by byl ostatním k smíchu, že je troškař.

Markýza
29. 8. 2023 09:33

Pravda, chudák. Nestačil by se svýma igelitkama koukat.

Albi
28. 8. 2023 22:17
Odpovědět  Markýza

A proč myslíš, že to nikoho nenapadlo?

Markýza
28. 8. 2023 23:01
Odpovědět  Albi

Tak někoho možná jo, jen to nevím, to je pravda. Ale už mě hromada lidí komolila a na stručnou poznámku čučela jak na nová vrata, proto si myslím.

Albi
28. 8. 2023 16:56

To je tradice. Tak se jmenovala na PP.

Milan ze Zahrady Čech
28. 8. 2023 20:42
Odpovědět  Albi

Tak to jů.

Albi
28. 8. 2023 16:56
Odpovědět  Markýza

To myslím, že ne. Mohl by ti ale tvůj nick kdokoliv ukrást – viz PP praktiky.

Markýza
28. 8. 2023 17:11
Odpovědět  Albi

Tam to zkusili dvakrát, Albi. Zřejmě mám jazyk ostřejší meče 😀 takže víc neriskovali.

Markýza
28. 8. 2023 17:12
Odpovědět  Markýza

Jo a tady se to zaplaťpámbu nedělá.

Milan ze Zahrady Čech
28. 8. 2023 20:43
Odpovědět  Markýza

Akorát jednou se to stalo mě, jak jsem se kvůli tomu čílil, že plajzák pod mým nickem, a jednou… Nic. Nechám to spát.
Měl jsem tehdy podezření na noboodyho, ale to jsem mu křivdil. Teď už na 99,9% vím kdo to byl – asi za týden se totiž proflák, asiže nepočítal s tím, že sice občas skleróza, ale na některý věci mám paměť jako slon a medvěd dohromady (méďa je totiž taky zlopamětlivej parchant, jak ví každý domptér) -, ale nechám si to pro sebe.

jiří
28. 8. 2023 12:22

24. srpna, měla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Zacharovova prohlásit, že kvůli radioaktivnímu a chemicky toxickému působení uranových bomb se Ukrajina stává neobyvatelným místem. Tuto skutečnost potvrzuje rovněž odborná zpráva z letošního května, která uvádí, že se hladina radiace v Chmelnické oblasti na Ukrajině výrazně zvýšila a vyskočila z 80 nanosievertů na 140 až 160 nanosievertů. Nárůst intenzity radiace zaznamenaly také některé provincie v západním Polsku a důvod je stejný jako na Ukrajině, tedy příčinou tohoto stavu je exploze skladu bomb s ochuzeným uranem v Chmelnické oblasti. Tamní vláda dokonce v květnu vydala varování, jak se vypořádat s nárůstem radiace, a ačkoliv se měsíc po výbuchu radiace ve vzduchu snížila, nebezpečí nepominulo, jelikož příčinou je typický spad, při kterém radioaktivní částice dopadají gravitací k zemskému povrchu. Existují náznaky, že veškerá půda v oblasti je pod nánosem jemného prachu, který se roznesl při explozi ve skladu, a je kontaminována radionuklidy.
https://href.li/?http://m.news.baidu.com/news?fr=mohome&$pubpathUnescape#/detail/9267182060299405617

Frank1
28. 8. 2023 17:37
Odpovědět  jiří

Nechavame si dodavkami uranove munice ze zasrane Britanie zamorovat celou Evropu a ta pakaz u moci u nas nerekne ani muk!
Totez z USA – kazetove bomby od krypla Joe bombarduji jako granaty civilni obyvatele a deti na Donbase!
Boze, osvobod nas od tech svinskych padouchu, kteri se vydavaji za spojence!

katango
30. 8. 2023 12:57
Odpovědět  Frank1

Ovšem, oni si myslí, že tu žít nebudou, že budou žít někde jinde.

Aleš
28. 8. 2023 13:46

Strašné

Gales
28. 8. 2023 13:49

V Rusku se z přeběhlíků ukrajinské armády zformuje armáda a ta bude osvobozovat Ukrajinu od zfašizované svoloče. A prozápadní jidáši budou muset držet pysk páč to bude osvobozovací boj..

Albi
28. 8. 2023 13:54

Zajímavý je bod :
Nezávislost je, když se americké korporaci “Blackrock” za dluhy masivně předává ukrajinská zemědělská půda a podniky ze seznamu strategických podniků, které normálně “nepodléhají privatizaci”.

To my jsme daleko nezávislejší. My jsme se jako první položky zbavili těch strategických podniků a teprve potom jsme “privatiuzovai” – zametali směr Západ – větší drobky až po ty nejmenší.
Teď už uklízíme = vymetávime jen takový zbylý prach a i ten už dochází. 🙁

Standa
29. 8. 2023 10:51
Odpovědět  Albi

Asi se to málo ví, ale ,,Blackrock” kontroluje ČNB.

Standa
29. 8. 2023 10:58
Odpovědět  Albi

ČNB dne 4. 1. 2022 poskytla informaci, že se společností BlackRock spolupracuje, což je uvedeno také v Roční zprávě o výsledku hospodaření České národní banky 2020. ČNB spolupracuje se společností BlackRock při správě akciových (BlackRock Investment Management, LLC) a MBS (BlackRock Financial Management, Inc.) portfolií. Tyto společnosti BlackRock byly ke spolupráci vybrány ve výběrových řízeních.
Na základě smluv o poskytování investičních služeb (Investment Management Agreement) uzavřených mezi ČNB a společnostmi BlackRock Investment Management, LLC a BlackRock Financial Management, Inc. Společnost BlackRock vykonává správu akciových a MBS portfolií, přičemž se jedná a tzv. pasivní správu (cílem je co nejpřesnější kopírování vývoje předem stanovených indexů, v případě akcií např. indexu S&P500, MSCI Euro, FTSE-100 či Nikkei-225, u MBS pak hlavního indexu Bloomberg US MBS Index,..takže Ukraš tam půdu a u nás majetek ČNB.

unor 2022
28. 8. 2023 14:16

..nazev clanku, zcela popisny snimecek, obsah clanku
Presne tak se veci maji. Neni co dodavat.

Albi
28. 8. 2023 14:27

Poněkud mimo téma, ale chci informovat ty, kteří stále ještě považují Medvěděva za ruského vlastence. V. V. Pjakin – jeho poslední relace Otázka – odpověď: při vysvětlování účelu těch západních aktivit k “jednání” o ukončení ukrajinského konfiktu:

Jestliže padne celá ukrajinská armáda, celá, do posledního vojáka, do posledního toho teroristického bojovníka,
tak to vůbec není důležité, protože úkol spočívá v tom,
aby nás na této vítězné vlně zatáhli do jednání.
A kdo je iniciátorem těchto jednání?
Medvěděv!
Koho nám předvádějí jako budoucíhlavu státu?
Medvěděva!
Ne Putina. A poté, kdy centrální banka zvedla úrokovou sazbu, je to Medvěděvovo vyzdvihování všude neskutečné, je prostě úplně všude!

A odevšad se ozývá ještě něco, že otázka rozdělení Ukrajiny už je hotová věc a je zbytečné o tom diskutovat.
Minutku, ale to potom… Co demilitarizace? Co denacifikace? Ty cíle nebudou splněny.
Navíc se takto NATO dostane už přímona ruské území, kterým je Ukrajina.

Tak pozor na to. Volby v Rusku se blíží a vlasovec Medvěděv v rétorice jistě ještě přitvrdí.

Albi
28. 8. 2023 14:37
Odpovědět  Albi

A ještě zkusím hodit trochu (asi zbytečného) pověstného “hrachu na zeď pro ty, kteří soustavně směšují bolševismus s komunismem:

Rusko vždy našlo východisko díky ruskému bolševismu, což je unikátní jev ruského národa, vlastnost ruského národa. To právě proto po bolševicích všichni tak jdou.
A ten, kdo vystupuje proti bolševismu, stává se tak přímým spojencem Hitlera,
který sliboval, že ruský národ zlikviduje, a to už je ukazatel.
To už je důvod se zamyslet, zda skutečně mají pravdu ti, kteří tak vystupují proti bolševismu?
Možná by bylo dobré se blíže podívat na to, proč kvůli tomu, aby rozložili Sovětský svaz, začali v první řadě proklínat právě bolševismus a oddělovat od něj jakési hodné komunisty…
„Přestože to právě oni byli strůjci těch „stalinských“ represí, tak to byli ti hodní a bolševici ti zlí.“
A všechny ty represe hodili na bolševiky a očernili je, jak se jen dalo.

Milan ze Zahrady Čech
28. 8. 2023 15:33
Odpovědět  Albi

Bolševismus, komunismus, trockismus… Albi, abychom si rozuměli, já s tebou nejsem, co se týká bolševiků, ve při – krom původu názvu bolševik, a začasté i svalování některých hříchů bolševiků na trockisty. Oni i bolševici se dopustili mnoha nedobrot, protože lidi jsou holt lidi. Ale to by á bylo na dýl, a za bé není teď vhodná doba to rozebírat jen proto, že rád vidím věci jaký jsou, a ne jak se mi někdo snaží nakukat, že jsou. Proto s Pjakinem, a tudíž ani s tebou, v některých ohledech nesouhlasím. Proto také říkám Pjakinovi politruk. Že má tendenci, když se to hodí, zlatit zlato stejnou měrou jako howno, a že placama manipuluje. No nic. To jen na vysvětlenou.
P.S. Četlas dnes, co tam Gargamel píše o těch ženách na Donbase? Já si klikl na ten odkaz a ten článek https://infodon.org.ua/pedia/460 jsem si uložil. Přiznávám, že po dlouhé době obrovskej knedlík v krku. Vzpomínáš na ty obrazy ve školách, jak na nich byly ruské ženy na kombajnu? No, tak ty obrazy jsem pochopil až dnes ráno. Jo, a když jsem u Gargamela. K němu, už co se vyplesk na scéně, zaujímám předběžně ostražitý postoj. Teď si třeba zrovna ukládám odkazy na ty jeho analýzy věci Prigožin. Uvidíme…

Albi
28. 8. 2023 17:05

Citovala jsem jen Pjakina. Jinak samozřejmě nepopírám, že i bolševici byli nuceni nějaké čistky provádět, ale to dnes i Putin – a tomu tleskáme. A jak ty čistky budou vypadat? Vyznamenání asi Gosudar rozdávat nebude a shovívavost zrádci taky čekat nemohou. Vyhnou se nejspíš jen popravě, ale to je obecně pokročilou dobou.

Milan ze Zahrady Čech
28. 8. 2023 21:32
Odpovědět  Albi

Já ne. Myslím tím, že netleskám. Beru to jako nutnost, ale netleskám. Nejsem ten typ. Rád bych ti svůj postoj vysvětlil.
Nejde mi o ty čistky tehdy, ale o kvóty do gulagů. To se nedá svalit na trockisty ani při nejlepší vůli. Sice to nebyl Josifův nápad (“vynálezcem” byl N.A.Frenkel), ale Josif ho vzal za svůj, včetně tříměsíční využitelnosti muklů. To jsou ty rohy a kopyta, které u něj vidím a proč Josifa nemůžu brát celého. Ono by to totiž šlo i bez kvót.
Ne ty čistky tehdy, ty byly nutné, a ve velkém, tak, jako jsou ve velkém nutné i nyní, a kdyby Nabiullinu a spol., plus nejaktivnější vlasovce, s Medveděvem v čele postavili ke zdi, řekl bych leda “no kóóónečně”, ale ty kvóty a tříměsíční využitelnost muklů mi na Josifovi silně vadí. A právě tady je markantní rozdíl mezi Josifem a Gosudarem. Jsem si jistý, že i Gosudar musí učinit mnohá velice nepopulární, avšak nutná rozhodnutí (proto jsem tak zvědavý, co se vyvrbí kolem wagnerů), ale Gosudar koná vždy úměrně a činí jen to, co je nutné, protože ten gen ne-lidskosti v sobě, oproti Josifovi, nemá. Pochop – o ničem tě nepřesvědčuji – ostatně by to bylo zbytečné -, jen ti osvětluji svůj postoj.

Albi
29. 8. 2023 11:16

Nemusíš mi nic vysvětlovat, uznávám, že s tím tleskáním jsem to přehnala, ale diskuze není filozofická úvaha ani propagační článek. Tedy rozumím ti a s tvými slovy souhlasím.

Jenže – v době V. I. Stalina jsme nežili, osobně tehdejší atmosféru nezažili a jeho odpovědnost za národ neneseme.
Ale nemyslím si, že to dělal pro zábavu, bez jakéhokoliv tlaku zvnějšku.
Přeženu to – pokud tě někdo bude ohrožovat nožem a budeš si jist, že tě chce nejen okrást, ale hlavně zabít i s celou tvou rodinou, asi se nespokojíš jen s jeho odzbrojením, nebo zlomením ruky. Jde o to, jestli ty nebo on. Kdo by ti mohl vyčítat, žes ho zabil nebo smrtelně zranil?

Stejně jako si dnes málokdo (já už vůbec ne) neumí vysvětlit, proč Gosudar prostě Nabiulinu nezbaví úřadu.
Asi to nejde – a víme proč? Víš to ty? Je Gosudar povinen vysvětlovat něco davu, nebo dokonce nám a žádat o “dovolení”?
A pokud by to udělal, zbavilo by ho to odpovědnosti? Jsem si jistá, že ne. To patří k těm rizikům, které MY neneseme, ale za kteroé jakéhokoliv “vládce” – nejen neschopného, ale bohužel i toho schopného, dokonce i nejlepšího (obecně, tedy nejen Putina) kdykoliv odsoudíme, často nejen slovy.

Albi
29. 8. 2023 11:17
Odpovědět  Albi

… J.V. Stalina …

Milan ze Zahrady Čech
29. 8. 2023 18:07
Odpovědět  Albi

Pro zábavu ne. Z pragmatického kalkulu.

Industrializace SSSR a podpora průmyslu přes gulagy, s tříměsíční využitelností muklů – tedy otroků -, a kvóty, však vyšla erár mnohem, mnohem levněji. Řekl bych, že násobně.

Čirý machiavellismus “účel světí prostředky”, naprosto v souladu s Machiavelliho tezí, že “daný účel by měl být ctnostný.” A co je ctnostnějšího nad Svatou válku na obranu Matičky Rusi? Co ctnostnějšího nad podporu matkostrany, zachránkyně Velkého Ruska, pomocí bankovních loupeží? Že při tom i nevinní mrtví? Inu, účel světí prostředky. A nebylo těch loupeží (a mrtvých) málo, které Soso, jenž se zhlédl v gangsterovi Kobovi z knihy Otcovrah, zorganizoval a zrealizoval.

Nejde o to, že lupič; s tím v kontextu dané doby problém nemám. Ale se zbytečně mrtvými, a že po Josifově nástupu k moci Sosovi tehdejší spoluloupežníci – nebo spolubojovníci, chceš-li -, začali zčitajasna scházet ze světa už jo. S tím problém mám. Že by mohli mluvit? Či vydírat? Pak jo. Pak vyzmizíkovat. Ale preventivní zmizikování neberu.

Co myslíš, jak by vypadala specoperace pod vedením Josifa? Také by v tzv. ukrajincích viděl zneužité bratry Rusy a šetřil by životy civilních obyvatel? 

Milan ze Zahrady Čech
29. 8. 2023 18:08

Nabiullina? Těžko říct. Málo info o vnitřní situaci. Ale dojde na ni. Buď Velké luxování a potom Velké Rusko, nebo konec civilizace jak ji známe. Hmm… ten už stejně nastal. Jinak. Nebo konec lidského světa.

 “Je Gosudar povinen vysvětlovat něco davu, nebo dokonce nám a žádat o “dovolení”?

Právě na to dojeli komáři celého socbloku. Že lid , kterému údajně sloužili, vnímali jako dav, kterému nejsou povinni nejen něco vysvětlovat, ale i s ním komunikovat.
Ne Gosudar není povinen davu něco vysvětlovat, ale je povinen s lidem – ne s davem! – komunikovat. Pakliže ne, přestává být vůdcem lidu a stává se diktátorem. Tady dav a tady diktátor. A šlus.
Gosudar s lidem komunikuje. Nemusí tudíž žádat o dovolení jednat jak musí, protože to dovolení mu lid dal, když ho do jeho postu zvolil. Avšak Josif s lidem nekomunikoval. A vo tom to je.
Odpovědnost… Jde o to, jak svou odpovědnost kdo vnímá.
Komu se kdo cítí být odpovědný. Komu slouží. Gosudar slouží lidu. Komu sloužil Josif? Znáš odpověď? Poctivou! A právě v tom je další rozdíl mezi Gosudarem a Josifem. Jak to říct… Prostě si představ Josifa na Gusudarově místě. Co vidíš?
Jdu od toho, nemá to cenu. Ty názor, já názor. 🙂

Albi
28. 8. 2023 17:15
Odpovědět  GeHa

Jde-li o ty bolševiky, před dlouhým časem jsem byla poučena (ne zde na Pokecu) jedním diskutujícím, že bolševici jsou ta nejhorší sorta komunistů.
Proto jsem na ten rozdíl tady upozorila – nemyslím, že by všichni bolševici byli naprostá neviňátka, všichni komunisti sami ďáblové a všichni ti, kteří prohlásí sami sebe za “demokraty” nevinnou oběti těch společných zločinců – komunistů s bolševiky dohromady.

Frank1
28. 8. 2023 17:56
Odpovědět  Albi

Mila Albi, tady diskutuji lide, kteri o bolsevicich nemaji paru. Je zbytecne zde neco vysvetlovat a neomlouvej se.

Albi
28. 8. 2023 22:25
Odpovědět  Frank1

Díky. 🙂

Frank1
28. 8. 2023 17:53
Odpovědět  Albi

Bolsevici byli jedinou politickou stranou, ktera nepodporila masonsky prevrat 1905 a potom zachranila Rusko v kontrarevoluci VRSR! Stalin, Dzerzinskij a j. Proto mizely jejich pamatniky i v Rusku. Ocernili je, pomluvili prolhanymi obvinenimi, zejmena Chruscov. Proto bolsevikum zapadni chazari i rusti zradci dosud nemohou prijit na jmeno a cesti pitomci pouzivaji nespravne oznaceni bolsevik pro komunistu. Totez delaji i rusti zradci a tzv. patrioti hubou. I Zirinovskij je neustale kritizoval.

Albi
28. 8. 2023 22:26
Odpovědět  Frank1

Přesně tak.

Milan ze Zahrady Čech
28. 8. 2023 16:12
Odpovědět  Albi

P.P.S. Já jenom doufám, že Medveděvovi a dalším vlasovcům na ty triky Rusové houfně nenaskáčou. A hlavně doufám, že Gosudar stihne včas vyluxovat. Proto si ostatně ukládám ty odkazy ve věci Prigožin. Nechci tu rozvádět možný souvislosti, protože více dveří otevřených, ale myslím, že mi rozumíš. Strašně mě štve, že už blbě rozumím mluvené ruštině – a té Pjakinově obzvláště. Že teď musím týden čekat, až to Irena otitulkuje. Dnes nebo zítra se pokusím popídit, jestli někde není pondělní Pjakin v ruské textové podobě. Že bych ho celý hodil do překladače. Jsem totiž strašně zvědavý na to, jak vidí “věc Prigožin” Pjakin. Navíc vlasovci zvýšili vnitřní tlak na Gosudara přes migranty – https://1url.cz/Zuodt Doroluj si to na podtitulek Vzadu – druhá přední. K tomu ve Vladivostoku zátopy a vlasovci dělají co se dá, aby okopali Gosudarovi kotníky: “…zdá se, že federální média se z nějakého důvodu snaží zakrýt výjimečný stav ve Vladivostoku slabým informačním zázemím. Říkají, že je tam skutečně povodeň, ale zdá se, že vše není kritické…”
https://1url.cz/Luojy
Víš na jaký podarok jsem se těšil, jak jsem tu perlil o těch narozkách? Že bude spuštěno Velké luxování. 🙂

Albi
28. 8. 2023 22:27

Díky, přečetla jsem.

Milan ze Zahrady Čech
29. 8. 2023 00:44
Odpovědět  Albi

Tak to už jsme z toho smutný dva…

primak
29. 8. 2023 06:44

Dovolím si namítnout, co nám ty linky maj říct? Je snad někdo tak naivní, že si myslí, že po století bordelu ta velká země – zužovaná tisícemi sankcí – teď bude jen vzkvetlá? A že obyvatelstvo je jen 100% kvalitní, žádní neřádi?

A pokavad se nějaký nepořádek najde a někdo na zemi poslal záplavy, tak je to diverse proti Gosudarovi… Však my víme, kdo je zatím. A Gosudar to chudák neví… (Svatá prostoto)

Milan ze Zahrady Čech
29. 8. 2023 18:25
Odpovědět  primak

Aby si lidi uvědomili proti čemu všemu Gosudar stojí a co všechno musí zvládat! Že nejsou jen natobandeři, ale také vlasovci. Že podstatou rozsáhlé diverze vlasovců proti Gosudarovi je část věty:  “…zdá se, že federální média se z nějakého důvodu snaží zakrýt výjimečný stav” a ne záplavy jako takové. A ano – je mnoho věcí a dějů, o kterých není Gosudar záměrně informován. Pokud to nevíte, pak právě vám je to určené. Ale už jsem si všim, že je to s vaší chápavostí poněkud horší. Souhlasím – svatá prostoto…

Frank1
28. 8. 2023 17:43
Odpovědět  Albi

Grazl Medvedev je Trockista, ktery Rusku jako prezident jenom skodil! Negoval i rozhodnuti a projekty Putina, zastavil treba vyvoj a stavbu civilnich dopravnich letadel s oduvodnenim, ze si je bude Rusko kupovat na zapade. At si tam jde ten kreten ta letadla ted koupit!
Jeho popularite byla v suterenu, tak nahle obratil a stal se ruskym jestrabem a cpe se zase na vrchol. S podporou RZK se mu to podari a pro Rusko to bude katastrofa, protoze je to zakukleny lhar a rusofob. Bude zase skodit Rusku.

PremekJ
28. 8. 2023 15:13

No, o ohnutých hřebetech je kdejaké přísloví. Lidoopí mentalita se u jějich nositelů nezapře. S lidmi nenají nic společného. A “ukrajinský lid” se již začíná účinně bránit násilným odvodům z videa. A tribunály v USA již dávno běží a ten v ruské gesci běžet začíná. Tolik tak sevřených řití v naší vrchnosti a mezi tržním pisálectvím ještě tolik nebylo. Inu, sloužit Ďáblu se zdá být snadné a přínosné, dokud nepřijde čas splácet dlužní úpis.

PremekJ
28. 8. 2023 15:27

Jakápak je role zástupců Boha na Zemi z Vatikánu a arcibiskupství v dosavadním směřování lidské “civilizace”? O tom je vynikající kniha Karlheize Deschnera s titulem “S BOHEM A FAŠISTY”. A je pouze částí temné mozaiky současné globální moci, jež vodu káže a víno pije a lidský život je pro ni pouze zdrojem své energie. Máme přece své husitské předky!

zuzana
28. 8. 2023 15:33

Šokující realita: Velká Británie posílá děti migrantů do vězení pro sexuální delikventy

https://aktax.cz/sokujici-realita-velka-britanie-posila-deti-migrantu-do-vezeni-pro-sexualni-delikventy/

zuza
28. 8. 2023 18:27
Odpovědět  zuzana

briti viac ako 5 rokov prevádzkovali bordel v detskom domove, zakazníci najmä pakistanci a podobná svoloč, a to boli ich deti, britské, biele. Dokonca tam boli aj deti, čo mali rodičov, ktorí ich chceli odtiaľ vziať a nepomohli si. Vedelo o tom celé mesto aj grófstvo a všetci to kryli.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Spam vlasta
28. 8. 2023 15:57

Pravda je jenom jedna a ta je že takovou demokracii se podařilo nastolit v mírnější podobě i v České republice a různí kolaboranti se na těch “lidských právech ” pěkně napakovali ! Jako stát k té UK nemáme daleko a to by v tom byl čert aby nás ta pětikolka nedovedla na podobné dno !

Albi
28. 8. 2023 17:43
Odpovědět  Spam vlasta

No – snaží se o to fest! Snad se jí to, přes nesporné “úspěchy” nepodaří.

Albi
28. 8. 2023 17:49
Odpovědět  Albi

Ale nše skvělá vláda má i skvělý plán.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-cesko-stagnuje-a-vlada-opet-vola-na-pomoc-experty-236044#
Odborníci už vládě poradili, kde šetřit a koho zdanit. Teď dostali za úkol vymyslet, jak dostat Česko zpět k růstu. ….
Vláda Petra Fialy chce stagnaci tuzemské ekonomiky zvrátit a vedle škrcení veřejných rozpočtů se chce zaměřit i na růst. České vyhlídky jsou totiž v této oblasti neradostné. Ministerstvo financí očekává pro letošek pokles hrubého domácího produktu o 0,2 procenta. Až v příštím roce by mělo přijít hospodářské oživení s růstem HDP 2,3 procenta.
Právě to, že vláda se nyní zaměřuje hlavně na úspory, škrty a větší výběr daní už kritizuje řada ekonomů. Podle nich je totiž stejně důležité naopak investovat, aby se situace země mohla v příštích letech zlepšit.
xxx
No – investice bez zajištěných energií, to musel vymyslet extra “odborník”.

Milan ze Zahrady Čech
29. 8. 2023 00:51
Odpovědět  Albi

Ty investice, poté, co přivedli republiku cukrunt, mě fascinují. Ta představa, jak se topím, a tahám se za límec vzhůru, abych se dostal z vody ven, je prostě úžasná a plně v souladu s jejich intelektuálnem. Pravda, drobet ten příměr kulhá, ale přijde mi to na stejné úrovni. Kde byli ti radící ekonomové doted?!
Tohle je taky kouzelný:
“Politickým procesem ale často samozřejmě nevypadne všechno tak, jak jsme chtěli. Někdy je to dokonce naopak.“
Aneb mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky.
Bl.bost fakt nemá dno a je nekonečná.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
29. 8. 2023 11:35

Jo – přesně jak píšeš.. 🙂

A drtivou většinou to tak dopadne vždycky. Sice si myslím, že absolutně vždycky, ale zas to všechno nesleduju tak pozorně a hlavně máločemu rozumím, abych mohla najít centimetrrový kousek správné cesty (rozhodnutí) mezi stovkami kilometrů.

Ale ty vládní (Signalistovy) výmluvy se mi zdají víc než trapné a rozhodně si jimi nezachrání tvář ani sympatie. A za vládu a její pseudovládnutí nese plnou odpovědnost on, té se žádnou výmluvou nezbaví.

zuzana
28. 8. 2023 17:24

„Ano, byli upláceni“: Vyhozený Ukrajinský prokurátor potvrdil Bidenovu korupci

https://aktax.cz/ano-byli-uplaceni-vyhozeny-ukrajinsky-prokurator-potvrdil-korupci-bidena/

Frank1
28. 8. 2023 17:30

Bezte uz s touhle podelanou juntou pucistu nekam! Ukrajina je pouhym nastrojem ke zniceni a ovladnuti Ruska zapadem. Tomu cili je vse podrizeno a za kazdou cenu!

zuzana
28. 8. 2023 17:47

Zelenskyj prohlásil, že neuspořádá volby, pokud je nezaplatí USA a EU

https://aktax.cz/zelenskyj-prohlasil-ze-neusporada-volby-pokud-je-nezaplati-usa-a-eu/

Markýza
28. 8. 2023 20:56
Odpovědět  zuzana

Bodejť. Přeci kvůli tomu neprodá jedno ze svých sídel.

Pavel K
28. 8. 2023 18:58
ijn
28. 8. 2023 23:45
Odpovědět  Pavel K

K dosažení zadaného cíle (zničení ČR i Evropy) Anglosaské kanceláře nasadili české zrůdy PSP, v čele s Fialovo vládou, vydíratelný potenciál mají téměř všichni ministři i poslanci,……..proto se musí vzepřít velká část slušných občanů a důrazně diskutovat s poslanci,…….. proč okrádají občany přes energie a vyvolali hyperinflaci ke zdražení potravin???

Pavel K
29. 8. 2023 06:57
Odpovědět  ijn

…..a nebo třeba v dojče je v přepočtu min. mzda 49 tisíc a tuna 18 tisíc. A měla by být 35 tisíc. To je panečku rozdíl. No a tak je to se vším, ale už dávno píši přesně co řekl ten pán ve videu výše, “že když si to lidi nechají líbit a drží huby”, tak có?!!

Pavel z Moravy
29. 8. 2023 09:01
Odpovědět  Pavel K

Tak se zeptej, proč si to nechají líbit, já už odpovídat nebudu, abych nebyl za škarohlída, protože se pak na mne snese kritika, že jsem pesouš a já tvrdím, že pouze realista. Měj se.

Pavel K
29. 8. 2023 09:12
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ahoj a hezké ráno Pavle, nebuď labuť. 😊😊🙄🤣🙋‍♂️

Pavel z Moravy
29. 8. 2023 10:37
Odpovědět  ijn

Diskutovat? To myslíte vážně? JEFFERSON – Stane li se tyranie zákonem, vzpoura je povinností.

jiří
29. 8. 2023 09:12

Mt. Prodejci v západních zemích jsou nuceni zavírat obchody kvůli rostoucím počtům rabování. Neděje se to pouze v USA, ale v Británii, Francii, Kanadě a dalších zemích. Jaká je skutečná příčina tohoto nárůstu? A kam to vede?
https://cz24.news/j-corbett-spiknuti-za-narustem-rabovani-obchodu-po-celem-svete/

jiří
29. 8. 2023 12:15
Odpovědět  jiří

Nedávno jste si mohli přečíst o nečekané vlně znásilnění zvířat po celém Německu. Tento v zemi dříve spíš neobvyklý přečin již nabyl doslova epidemických rozměrů.
https://cz24.news/bild-znasilnovani-zvirat-po-celem-nemecku-pokracuje-policie-hleda-tohoto-migranta-ktery-znasilnil-ponika/

Pavel K
29. 8. 2023 13:27
Odpovědět  jiří

jiří a jak se to pozná, že se stalo to co se stalo? 🙄😊

jiří
29. 8. 2023 22:50
Odpovědět  Pavel K

Ze záznamu bezpečnostních kamer.

Boomer
29. 8. 2023 23:27
Odpovědět  jiří

.. no to jste tomu dal! Von jeden bezpečnostní kamery nerad.. ale možná jste mu pomohl objasnit jejich skutečný význam. Uvidíme..

Pavel z Moravy
29. 8. 2023 12:09

Na jednom daném webu jsem četl, že čistka liberálních elit v Rusku se blíží. Dá se předpokládat brzký projev Putina, který se asi bude věnovat tomuto tématu, řekl Jakov Kedmi. Prostě je to nutností. Dá se prý předpokládat, že lid to podpoří, neb na to čeká.

Pavel K
29. 8. 2023 13:28
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jako zde, dovolím si tvrdit.

Vladimír
29. 8. 2023 13:04

Ten postoj Alzáka na fotce říká vše… :-)))))

Keller
29. 8. 2023 14:25

Nádherná fotka. Nazval bych ji: Malý na koberečku.

Frank1
30. 8. 2023 09:13

Ze ta vstupenka na zapad o sametu nas bude stat tolik si ani ti nejvetsi prozapadni pitomci nedovedli predstavit.
K tomu jsme se stali kolonii zapadu a Ukrajiny. Nase vlada jsou jejich mistodrzici u nas. My jsme jenom nastrojem zapadu ke splneni jejich cile – znicit Rusko a ovladnout ho. Podilime se na tom jako vzdy mnohem vice jak ostatni z cele hordy statu kolektivniho zachodu.

Frank1
30. 8. 2023 17:17

Ukrajina nikdy nebyla nezavisla, neni nezavisla a nikdy nebude. Je to hnizdo zla, pouzivane v zajmu zapadnich zloduchu.

Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2023 23:50

  Markýza

Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2023 23:56

Milan ze Zahrady Čech
 31. 8. 2023 23:01

 Odpovědět  Markýza

Milan ze Zahrady Čech
1. 9. 2023 00:01