nezařazené

Byl simulován scénář jaderné války mezi Ruskem a NATO

Ve vydání listu Gazeta Polska oznámili, že Rusko údajně chce vstoupit do ozbrojeného konfliktu se zeměmi NATO, uvádí agentura РИА «Новости».

Autor článku píše, že Rusko při své konfrontaci s NATO „nevylučuje možnost použití nejsmrtelnějších zbraní“ k neutralizaci sil nepřítele východním směrem, kde jsou rozmístěny síly Severoatlantické aliance. Podle něj by takový útok mohl být proveden z území Kaliningradské oblasti.

„Strategická poloha a rozmanitost typů zbraní, které jsou tam rozmístěny, by zaručily Rusku úspěch v prvních hodinách hypotetické války,“ píše novinář.

Na začátku února, Polská média zjistila, že vedení země zorganizovalo a provedlo největší vojenské cvičení v posledních letech – simulovanou „válku s Ruskem“ .Vojáci s nejnovějšími zbraněmi (včetně systémů Patriot a stíhaček F-35) měli zadržovat ofenzívu po dobu 22 dní, ale podle simulačních výpočtů selhali již pátý den.

Dříve v Norsku média varovala zemi před aktivní účastí v soupeření mezi Ruskou federací a Spojenými státy a konstatovala, že by se jejich území mohlo stát „bojištěm“ mezi mocnostmi. 

A švédská armáda zveřejnila sérii videí pod obecným názvem „Když válka začíná“, na kterých ukázala Rusko jako potenciálního protivníka v ozbrojených konfliktech.

Americké vydání časopisu The National Interest uvedlo, co čeká NATO v případě konfliktu s Ruskou federací v Evropě. Tvrdí, že cvičení “Zima-20” pořádané v Polsku ukázalo, že východní křídlo Severoatlantické aliance je zranitelné vůči „ruské invazi“.

Výsledkem je (podle publikace), že nastal čas, aby Spojené státy posílily svoji přítomnost v regionu, jinak by ruské jednotky snadno rozdrtily polskou a pobaltskou formaci aliance. 

A v tomto případě do války vstoupí i Bělorusko. Potom obě armády „obsadí území NATO podél hranic a roztrhnou tak spojenecké síly na polovinu“. To přeruší logistické uzly, které spojují Polsko a Litvu.

https://bit.ly/3spUhFm
https://bit.ly/2Muflv8

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krpo
26. 2. 2021 10:11

Pokoj nedají a nedají!!!
Naštěstí na straně na východ od nás je toho rozumu nesrovnatelně více!