„Už to přehání. Co chce, útok na Rusko?!“ Expert tvrdě udeřil na Zelenského. Zde je důvod

07.04.2022 19:11 | Komentář

Jiří Mikeš

„Co by chtěl Zelenskyj více? Napadnout Ruskou federaci?“ ptá se mediální a reklamní odborník Jiří Mikeš, podle něhož si ukrajinský prezident nevidí na špičku jazyka. Reagoval tak na opakovanou kritiku vůči Západu z úst ukrajinského lídra, že dosavadní pomoc nestačí a sankce mají být ještě tvrdší.

Vystupování ukrajinského prezidenta ovlivňuje podle Mikeše i to, že původně se živil jako herec a komik. „Házel pořád na medvěda prskavky. Jestli chtěl vstoupit do Severoatlantické aliance a dal to do ústavy, jednal s Američany, že jim přepustí Sevastopol, aby tam umístili lodě, a uvažoval o strategickém partnerství, tak to bylo z mého hlediska nezodpovědné. Už mu odešlo deset milionů lidí před válkou, protože na Ukrajině nebyl život nejlepší a vládla tam velká korupce,“ řekl Mikeš. Sám mluvil s Ukrajincem, který měl v zemi agenturu, ale musel ji zavřít. Korupce byla prý tak velká, že musel stále někomu platit dolary.

„Zelenskyj je výborný píárman, ale už to přehání. Začíná být agresivní i na západní spojence. On už splnil svůj úkol, tak by mu měli říci: Hochu, tady umírají lidé na obou stranách, vždyť jste ze stejného kmene, už se na to vybodněte a najděte dohodu,“ vyzval Mikeš. Volodymyr Zelenskyj se totiž ve svém pravidelném hlášení nechal slyšet, že Západ stojí před jasnou volbou: nechat Rusko i nadále páchat válečné zločiny, nebo tvrdě zasáhnout včetně přitvrzení ohledně sankcí. V sankcích prý sice zesiluje, ale podle ukrajinského lídra to stále nestačí.

Kam se to dostali?

Na to reagoval i Miroslav Kalousek (TOP 09), který směrem k Zelenskému na sociální síti napsal: „Od WWII nebyl na světě konflikt, kde bylo tak jednoduché rozlišit mezi dobrem a zlem. Kdo nepodporuje Ukrajinu, stojí na straně zla. Pokud ale bude V. Zelenskyj každý den nadávat těm, kteří ho podporují, že ho podporují málo, může brzy přijít o sympatie,“ napsal Kalousek v narážce na výtky Zelenského vůči státům, které mu pomáhají.

Jiří Mikeš s Kalouskem souhlasí: „Myslím, že má částečnou pravdu v tom, že mu už nebude tolik lidí fandit, ale nejvíce to odnese Amerika. Začnou se množit názory, kam se to vlastně dostali, co udělali v Iráku, Sýrii, kolik lidí zabili tam a tam. Zvláště starší lidé, kteří si pamatují, jak to bylo… A kdo v roce 1968 poslal do Československa tanky? To byl přece Brežněv – Ukrajinec (Leonid Iljič Brežněv se narodil ruským rodičům na Ukrajině, kde také vyrostl, pozn. red.), maršál Grečko byl také Ukrajinec (Andrej Antonovič Grečko, později sovětský voják a politik, pozn. red.). Nijak bych to nerozmazával, tato impéria – a Rusko je impérium – se chovají stejně jako Spojené státy americké. Když si vezmete, že Američanům na to neskočili Indové, Čína a další země, ukazuje to, že bývali světovými policisty, ale už ztrácejí glanc. Válka je bezpochyby strašná a je strašné, když umírají lidé, ale stále si myslím, že kdyby byl americkým prezidentem Donald Trump, uměl by Vladimira Putina usměrnit. Joe Biden ne, to je starý pán,“ zauvažoval mediální a reklamní odborník.

Mikeš: Zelenskyj neměl vstupovat do politiky

Zelenskyj pronesl i další ostré výroky směrem k západním politikům. Mezi ně patří také ten, že někteří politici se stále nedokážou rozhodnout, jak omezit tok dolarů a eur do Ruska z obchodu s ropou, aby neohrozili své vlastní ekonomiky. „Ale právě kvůli takovýmto rozhodnutím lidé vstupují do politiky. Aby vyřešili takové úkoly. Aby je vyřešili rychle a zásadně. Pokud toho nejsou schopni, pak neměli vstupovat do politiky,“ uvedl rázně ukrajinský prezident.

Mikeš v reakci na to prohlásil, že do politiky neměl vstupovat Zelenskyj, neboť se ukazuje, že nemá zkušenosti. „Zelenskyj neměl vstupovat do politiky, hlavně on nemá zkušenost, není národohospodář, je to komik, který se stal prezidentem. Nevím, jak je to možné, že ho vzali. Podle mého názoru se ukrajinským oligarchům vymkl z ruky a situaci v triku si náramně užívá, a to je špatné. Divím se, že mu někdo neřekne, ať nalezne dohodu, že tohle nemůže vyhrát. To je každému jasné, i kdyby mu Černochová poslala další tanky,“ uvedl Jiří Mikeš.

Reagoval i na další výrok Zelenského, že embargo na dodávky ruské ropy bude uplatněno tak jako tak a cesta bude nalezena. „Jedinou otázkou je, kolik dalších ukrajinských mužů a žen stihne ruská armáda zabít, abyste si vy, někteří politici – a my vás známe – mohli někde vypůjčit trochu odhodlání,“ řekl prezident Ukrajiny. Podle mediálního experta už si v tomto případě nevidí na špičku jazyka: „Už si nevidí na špičku jazyka, co říká. Nemůže rozhodovat a říkat, že je Kyjev centrem světové demokracie. Já si myslím, že by to měl zabalit, stejně jako by to měl zabalit ruský prezident Vladimir Putin. Ale tím, jak vystupuje, brzo spoustu lidí naštve. Lidé už očekávají, že by mělo dojít k jednání a nějakému pokroku, ale on západní státníky seřve, že mu mají dávat další a další zbraně a půjčky,“ vysvětlil Mikeš s tím, že Ukrajina je už nyní velmi zadlužená, i když jí velmoci a další státy techniku darují. Podotkl také, že by se Putin se Zelenským už měli jasně dohodnout a diplomatickou iniciativu by navíc nepřenechával Američanům.

Rusko je Mendělejevova soustava prvků

Kromě poděkování vzkázal ukrajinský lídr Spojeným státům, že pro zastavení války je třeba udělat mnohem více. Zmínil skutečně bolestivý balíček sankcí proti Rusku a sdělil, že pokud nedojde k dodání zbraní, které Ukrajina skutečně potřebuje a o které mnohokrát žádala, bude to Rusko považovat za povolení k útoku a k zahájení nové krvavé lázně na Donbasu.

Jiří Mikeš se však ptá, co by měl Západ ještě udělat více? „To by znamenalo, že by napadli Ruskou federaci. Rusko je celá Mendělejevova soustava prvků. Z nerostných surovin mají vše, co svět potřebuje, plus naftu a plyn. Jestli to někomu z dlouhodobého hlediska bude vadit, tak Rusové tyto suroviny holt mají a západní svět a Evropa je nemá. Kde je bude shánět? A pokud je sežene, bude za ně platit pětkrát vyšší cenu, která zhuntuje obyvatelstvo? Lidé ve volbách by to politikům spočítali. Rusko je největší země na světě, měli bychom se k ní chovat s respektem, a ne jako to děláme my. Stáváme se válečnými štváči, a to není nic dobrého,“ tvrdí Mikeš.

Zdůraznil, že už nyní budou obyvatelé zvyklí na určitou životní úroveň platit několikrát více nejen za energie. Spoustu rodin i továren to může zlikvidovat a navíc může Evropa čelit další migrační vlně z Afriky, pro kterou nebude ukrajinské obilí. „Zelenskyj si hraje s emocemi, působí to – zvláště na veřejnost – jako reklama. Ale dlouhodobě nevystačíte s emocemi a pak přijdou na řadu fakta,“ poznamenal. Byl to právě Zelenskyj, kdo varoval západní politiky, že nedostatečnou pomoc Ukrajině jim voliči vrátí ve volbách, ale Mikeš to vnímá opačně: „To je špatný kalkul, to je vidět, že se v té sociologii nevyzná. Já si myslím, že lidé věří v selský rozum, a na tohle by vůdci neměli zapomínat,“ dodal Jiří Mikeš.
https://bit.ly/3NX3u3k

3.8 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.8 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jura
7. 4. 2022 22:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Korektní názory. Chybí jen Zelenku pochválit, jak vzorně hajluje.

Kolem
7. 4. 2022 22:43
Odpovědět  Jura

Asi tak, sračka text pro zlutomodre fanglickare… Že by zafungoval „dozor“ ???

Ladislav
8. 4. 2022 07:13
Odpovědět  Jura

Chtělo by to foto poslat nenávistné žumpě ČT 24, aby viděli k čemu se modlí!

Lubek
7. 4. 2022 22:42
Ohodnotit příspěvek :
     

„Rusko je celá Mendělejevova soustava prvků. Z nerostných surovin mají vše, co svět potřebuje, plus naftu a plyn. Jestli to někomu z dlouhodobého hlediska bude vadit, tak Rusové tyto suroviny holt mají a západní svět a Evropa je nemá. Kde je bude shánět?“
Počas dňa som nad tým premýšľal. Kde je napísané, zadefinované, zazmluvnené, že hrdá EU bude na Rusov kydať, osočovať, prekrúcať a špekulovať s prerušením, skončením dodávok plynu a ropy. Potom EU dôjde, že ropu aj plyn od Rusov potrebuje, zavolá do Ruska. Rusi skočia do „haptáku“, potom sa poklonia a okamžite poslušne plyn aj ropu pustia do potrubí. Kde to je zazmluvnené? A čo keď hrdí Rusi povedia NEDÁME! Trhnite si nacisti! Tlačíme to do Ázie. Asi by to bolo nie jednoduché, ale normálne by som to chcel zažiť. Spadnutý hrebienok zlatej miliardy. Kúrenie drevom a hnedým uhlím, rozorávanie opustených polí, rozhŕňanie ornice, ktorú vyhrnuli spod automotive hál. Návrat do skutočných hodnôt života a prežitia. Omladina by sa menej hrbila nad smartfónmi a učila by sa rezať a rúbať drevo. Nosiť uhlie v uhlákoch. Jazdila by znova busmi a vlakmi. …ak by na to zarobila. Je to až taká rozprávka?

Frank
7. 4. 2022 23:24
Odpovědět  Lubek

Lépe bych to nenapsal.

Mizuna
8. 4. 2022 00:40
Odpovědět  Lubek

Prý tlačíme to do Asie ? a čím? Objem dodávek na západ je podstatně vyšší než na víchod, kapacita na víchod je již na max, a pokud zakončí eu odběr plynu, jsem zvědav co bude dělat gazprom s aktivními vrty – nejde jen zavřít kohoutek na potom! ?

Petr
8. 4. 2022 08:31
Odpovědět  Mizuna

Bude to s pokorou a úklonem tlačit tobě do řitě ?

Burák
8. 4. 2022 10:14
Odpovědět  Mizuna

Asi vás zklamu ale ten plynovod do EU je asi jen 15 – 20% jejich produkce. Vždyť plynovod do Číny má 4krát větší kapacitu!!! A co další plynovod končící až v Japonsku? Bohužel nám vládne stádo blbců, protože ten levný plyn Rusko dlouhá léta dodávalo jen na základě jakési doktríny, název si bohužel nepamatuji. Základem ale bylo dodávat Evropě levný plyn, aby v budoucnu opět nezaútočili na Rusko, aby vše získali zadarmo. Ta doktrína je mrtvá. Když nad tím tak přemýšlím, Rusko vlastně celá léta uplácela své nepřátele aby měli klid na vlastní rozvoj. Bůh s námi.

Korovjev
9. 4. 2022 23:20
Odpovědět  Burák

EU nevladne stado blbcu, ale stado velice bohatych psychopatu, se sidlem na Wall Street a London City. Tito hajzlove svymi Dollary (ktere si neomezene tisknou) zkorumpovali nejen nase „elity“. Jinak s vami souhlasim.

Evix
8. 4. 2022 16:10
Odpovědět  Mizuna

Chtělo by to zapracovat na gramatice, píše se východ. A nestarejte se o Gazprom, starejte se hlavně o sebe. A takové Německo se bez ruského plynu úplně položí a s ním i naše ekonomika.
A východ těžce nedodává a západ marně čeká na důležité dodávky matriálu.
Ono se není co divit, když taková Čína zavedla už v roce 1979 politiku jednoho dítěte, takže v roce 1980 se rodili první jedináčci. Mají 42 let a hooodně je jich bez žen, bo tehdy se ještě v Číně bral pouze syn, dcera byla nežádoucí.
Podle všeho se v Číně nenarodilo 400 milionů lidí, Čína už prostě nemá lidi na výrobu. Ani Číňan nežije věčně. Miliarda je tam jen díky přistěhovalectví, spíše jich už dávno není tolik.

Evix
8. 4. 2022 16:03
Odpovědět  Lubek

To vůbec není pohádka, naštěstí se tady udrželo družstvo a začali orat to co bylo zatrávněné někdy před 8 lety. Jezdí jako o život s traktory. Bohužel živočišnou výrobu skoro nemají, pouze pár desítek krav bez tržní výroby mléka. To je málo, kdysi se tu chovalo 3000 kusů dobytka.
A opravdu je to jen zlatá miliarda, 6 miliard je s Ruskem, což je na pováženou. Z té zlaté miliardy zbyde bídný miliónek těch zlatých, no spíše jen sto tísíc.
Oni nebudou se chtít dělit. Čekají nás těžké roky a vůbec není jisté, zda bude co rubat a řezat.

Pedro
7. 4. 2022 22:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Nedivím se, pán by byl ostřejší, kdyby se nebál, ale ve fašismu se těžce naznačuje plná pravda, jde o krk, musí pomalu a opatrně. Na stará kolena jebat hrdinství, mladí čumobilové se musí vzpamatovat.

VAL
7. 4. 2022 23:26
Odpovědět  Pedro

To není jenom tím.*M

Petr
8. 4. 2022 08:34
Odpovědět  Pedro

Myslíte , že se vzpamatují ?? Pokud zvedáním ručičky budou mít dost peněz , nevzpamatujou se ! Doba zla se opakuje !

VAL
7. 4. 2022 23:21
Ohodnotit příspěvek :
     

No, jestli se Ru-sko chová stejně jako USA, tak bys měl zůstat u reklamy, "odborníku". Tam můžeš být odborník, ale jinde pouze "odborník", jak vidno z té tvé úvahy, kterak by Kačer usměrnil Gosudara. Kdyby se Ru-sko chovalo stejně jako USA, přičemž by použilo zbraně jaké má (a se vsadím, že ušáci by neváhali) a jaké bude mít USA tak za dekádu, umírali by Choch-olové po desíetitisících, mudrlante. Ledaže by to od tebe byla autocenzura, co úlitba Ru-dé Smr-ti. Jo a zelený klavírista je především těžký nar-koman, tady hledej podstatu, ne v jeho herecké minulosti.. A že ti tykám? Ono jak komu, "odborníku".

Albi
8. 4. 2022 00:27
Odpovědět  VAL

Článek je napsaán čtivě a zdá se mi, že celkem Zelenského dobře vystihl Ale ono to asi nebude tak jednoduché, jak si mnozí myslí a jak to vypadá na první pohled.

Na OM je výborný článek, který popisuje daleko podrobněji oč jde. O ekonomiku a nadvládu USA nad světem. Ovšem už jsou v situaci, kdy jedna kapsa je prázdná, druhá vysypané a konkurence už nejsou mužici ze stepí a nahatí černoši vvAfrice.

https://outsidermedia.cz/nahodna-kriz/

Albi
8. 4. 2022 00:27
Odpovědět  Albi

„Ta válka není namířena proti Rusku. Válka není proti Ukrajině. Válka je proti Evropě a Německu. Účelem sankcí je zabránit Evropě a dalším spojencům, aby zvýšili svůj obchod a investice s Ruskem a Čínou. Spojené státy vidí, že centrum světového růstu teď není v Americe, která se deindustrializuje. Dodržování neoliberální politiky od 80. let 20. století skončilo tím, že ekonomika USA šla do kytek. A jak si proboha mohou Spojené státy udržet prosperitu, když ztratily schopnost vytvářet ekonomické bohatství?“

Albi
8. 4. 2022 00:31
Odpovědět  Albi

„Jediný způsob, jak si udržet prosperitu, pokud ji nedokážete vytvořit doma, je získat ji ze zahraničí. A snahou, která začala zhruba před rokem, bylo ze strany prezidenta Bidena a amerických neokonzervativců (neocons) zablokovat Nord Stream 2. A pokud se to nepodaří, tak zablokovat veškerý obchod s energiemi a další obchod s Ruskem. Spojené státy si ho chtějí monopolizovat pro sebe. Jedním z hlavních nástrojů, jimiž USA posledních sto let ovládají světovou ekonomiku, je ropný průmysl, což je kontrola světového obchodu s energiemi. Energie je klíčem k HDP, k produktivitě každé země.“

VAL
8. 4. 2022 02:10
Odpovědět  Albi

Jak je to s říšemi a jejich pádem a jak v tom funguje ekonomika
je krásně scuknutý na jednom vidku. Sice trvá 27 min. ale dá se
to. I když ty reklamy… Hlavně ty dvě úvodní. Já si odkaz na
něj uložil na soubor, kde mám odkazy na historii Fedu, taky co je
to FEMA (krom jiného spravuje, zatím prázdné, ale stále v
pohotovosti, usa koncentráky) a pod. O Ru-sku a Maloru-sku si
naštěstí nic ukládat nemusím – co nemám v hlavě, najdu v
denících prastrýce (nar. 1900) babičky (n. 1907) a maminky
(n.1929). Navíc je to z první ruky, protože z Volyně se vrátily
v sedmačtyřicátým Jestli chcete, tak zde je odkaz.

Je to, aspon pro mě, fajn pomůcka:

–youtube.com/watch?v=Pj8CmKwqs50– *M

VAL
8. 4. 2022 01:44
Odpovědět  Albi

Já na Sakera ( thesaker.is ) a ještě pár usa alterwebů chodím skoro denně, pak juknu na ofikoweb ( apnews.com ) a pak porovnávám. No, jednoduché to určitě není. Kolektivní záchod (Slunce zachází, tak záchod) se tumluje a rozehrává další frontu přes Recepta a jeho ambice v Kazachstánu a Uzbekistánu, do toho ru-ská pátá kolona… Myslím, že by měl Gos-udar co nejdříve zamést s Peskovem, už takhle mu natropil hafo škod. Nebo vyčkává na vhodný okamžik a vymete ji celou? V každém případě něco kuje; to stažení od Kyjeva není jen tak. A pak – my nemáme jeho informace. Ta „speciálka“ mě také překvapila, ale pak jsem pochopil, že nebýt „speciíáky“, nafárali by ukronáckové 8.3. na Donbas.

ladik
8. 4. 2022 15:08
Odpovědět  VAL

Kdyby se Rusové chovali k civilistům tak jako emerikání k Vietnamcům, Srbům, Iráčanům, atd., tak by vojenská operace trvala tak asi tři dny a z Ukrajiny by byla planýrka.

Frank
7. 4. 2022 23:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Kolik ze svého pětisetmilionového dolarového konta poslal ten ukrajinský komik svým trpícím obyvatelům? Mimochodem, přišel už někdo na to, za co ho chce ten náš pomatený stařík z hradu vyznamenat? Co to Zemanovi píchli, když byl ve špitále, že tak prozřel?

VAL
7. 4. 2022 23:48
Odpovědět  Frank

Teď vážně. Já si z toho vždycky dělal srandičky, ale poslední dobou si ve vší vážnosti začínám klást otázku, zda lze v relativně krátké době chemicky – a „vak-kcíny“ jsou chemie – změnit nejen emoce jedince, ale i komplet osobnost jako takovou. (Zdejte si na YT: — Zaznamenáno před osmi lety (2014) –) a pochopíte co myslím. Nemohu si pomoci, ale u všech podobných případů vidím pouze jednu ze tří možností: Buď vydírání, nebo bezbřehá, na nic se neohlížející hamižnost, nebo uměle vybuzená změna osobnosti. Ještě před rokem, ač an-tiv-axer, jsem to měl za konspirační blbost, ale poslední dobou…*M

Pijack
8. 4. 2022 08:21
Odpovědět  VAL

Pragmaticky řečeno – je to prostší než se to tak jeví. Zelensky je panáček naverbovaný z umělecké úderky. Umělci jak víme, mají mozek nastaven na emoce. Oni ani netuší, co vyžaduje pozice v nejvyšších patrech politiky. A toto je problém. Je snílek, herec, emočně naladěn, neumí rozhodovat za národ, ale umí národ bavit. To je na politika opravdu málo. Američané věděli moc dobře, koho si měli vyšlechtit a hýčkat. Takový poskok udělá za ně 100krát víc práce, než všichni agenti CIA dohromady. No a my jsme na tom podobně. Místo rozvážného přístupu k Rusku, respektu a pragmatičnosti si nechali naši maskovaní demokraté nakecat do palice hurá válečnictví, emoce, provokace…

Milan h
8. 4. 2022 14:36
Odpovědět  Pijack

jaky narod pro neho kdyz je Jude

Pavel
8. 4. 2022 10:19
Odpovědět  VAL

Ono to taková blbost nebude, když se seznámíte s odbornými články spolupracovníků Dr. R.Fuellmicha, který vede ten Norimberk 2, tak tam se mnohokrát mluví o tom co ta MRNA může dělat s lidským vědomím. Tedy, že ho naprogramuje tím správným směrem. Myslím, že toto vymysleli už dávno a proto taková snaha napíchat ten sajrajt pokud možno do všech. Je jasné, že z lásky k člověku a ochraně zdraví to nedělali, musel zde existovat zásadní důvod proč tito fanatici prováděli tuto celoplanetární tyranii a tím je ovládnout myšlení populace. To je přece absolutně nejlepší nekrvavá zbraň jak ovládnout masy. Samozřejmě, že oni mají v sobě placebo, to je přece logické.

Pavel
8. 4. 2022 10:30
Odpovědět  Pavel

Tito globalističtí tyrani toto potřebovali uskutečnit hlavně v Evropě a Americe. Bylo jasné, že potřebují zlikvidovat hlavně Evropu, pro amíky je to absolutní nutnost. Jejich životní úroveň toho obyčejného plebsu je nesrovnatelně nižší než v Evropě. Stačí srovnání kvality života obyčejných lidí v 70 letech v naší zemi a u amíků. To je nesrovnatelné. U amíků středověk a u nás ráj. Lidé chtěli samozřejmě vidět pouze pozlátko, tak jim ho předhodili. To, že lidé naletěli se dá možná pochopit, ale to, že si nedokáží přiznat, že to za těch komunistů nebylo tak zlé je věc druhá. Vyřešilo by to mnohé.

VAL
8. 4. 2022 13:36
Odpovědět  Pavel

To jo, ale mR-NAa co vím, může měnit, aspon tak tomu rozumím, pouze emoce, podobně jako dro-gy. (Právě s nimi dělali ušáci už před více než padesáti lety hokus pokusy s vymýváním mozků.) Ale nekoriguje my s tím ta komplexní názorová změna při zachování emoční podstaty. Např. -emanův názorový posun, přičemž stále stejně jedovatý ega mastur-bátor, Fialův kotrmelec z bojovníka proti bruseli na eu-rohujera, přičemž stále stejný umělohmotný slušňák Ken a pod. A také že „ovak-cin-ovaným“ troubům co znám se mění leccos, ale ne jejich volní vlastnosti a emoční podstata. Zkrátka nechce se mi věřit, že je možné zcela „přeprogramovat“ jedince ze sv. Frantíka na Hitlera.

TAKNĚJAK
8. 4. 2022 08:19
Ohodnotit příspěvek :
     

americkým prezidentem Donald Trump, uměl by Vladimira Putina usměrnit.??????????????????????
JE MI 99 LET ,ALE OD ZALOŽENÍ USA JSEM NIKDE NENAŠEL ANI ČÁRKU ,ŽE BY NĚJAKÉÉÉJ USA PREZIDENT NEVÁLČIL!!! ROZSÉVÁNÍ ZLA,VÁLKY ZABÍJENÍ JE AMERI CE VROZENÁ VLASTNOST!!!

Pavel
8. 4. 2022 10:38
Odpovědět  TAKNĚJAK

Blahopřeji vám k vašemu úctyhodnému věku a hlavně k tomu jak dokážete dobře zhodnotit situaci. Takové jako vy bychom potřebovali po statisících. Přeji mnoho zdraví a pohody.

luda
8. 4. 2022 11:16
Odpovědět  TAKNĚJAK

Trump válčil jen zděděně, žádnou válku nezačal (na rozdíl od svých předchůdců a následovníka. U Bidena počítám tu Ukrajinu). Trump by se nějak dohodl, je obchodník. Na nějakém typu jaltské smlouvy. Nedělám si o něm iluze, ale dohoda by s ním asi byla možná, byť ne snadná.

orinoko
8. 4. 2022 11:45
Odpovědět  luda

Adorace Kačera je velmi zvláštní. Je hodně podobná té, jíž se těší jurský Platfus Ovarov. Kačer když otevřel zobana, tak to opravdu stálo za to podobně, jako když se vyvěšené bombarďáky na Pražském hradě mýlily v politice každý druhý týden.

TAKNĚJAK
10. 4. 2022 07:58
Odpovědět  luda

Trump válčil jen zděděně??????? Vážený příteli , to je právě ten problém!!!!! ONI VŠE DĚDÍ-MAJÍ TO VROZENÉ Z GENERACE NA GENERACI!!! Ostatní si musíte domyslet „co nejvíce zdědili)

VAL
8. 4. 2022 23:46
Odpovědět  TAKNĚJAK

JO! Já dokonce kvůli tomu, proč jsou jedny nárorody takový a jiný onaký, začal laicky samostudovat epigenetiku a vychází mi, že dokud národ „Amík“ nedostane napráskáno a následná generace neprožije pořádný sra-čky, není naděje že by se změnil k lepšímu. On v nich totiž ten „loupeživý“ gen přežívá už od dob, kdy osidlovali ameriku a postříleli co se hejbalo. Ale stačí generace ve sra-čkách a ta další už by mohla být normálnější.

vlastisl
8. 4. 2022 08:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Komediant na UK pískne a pitomci v unii včetně těch našich se můžou přetrhnout a tancují jak medvěd na řetězu ! To je teda úroveň !

Markýza
8. 4. 2022 08:59
Odpovědět  vlastisl

No právě, že už netancují tak ochotně. Myslím, že Zelenskyj zůstává naživu jen proto, že prokazuje obrazu Ukrajiny opravdu medvědí službu – v tomto případě doslovně. Jen ať se hezky čertí, až bude vřeštět někde na půdě E-parlamentu s pěnou u huby, snad to dojde i těm průměrně natvrdlým.
Co mi vrtá hlavou je, proč ho ještě neodstranili jeho vlastní oligarchové.

orinoko
8. 4. 2022 11:49
Odpovědět  Markýza

Jsou jedné krve. Té vy vole né. Sice jsem byl týmiž sounosály ubezpečen, že klidně stejným způsobem likvidují i souvěrce, ale takové už je červené laso táhnoucí se dějinami tohoto slzavého údolí. Záleží na potřebě.

Markýza
8. 4. 2022 14:22
Odpovědět  orinoko

No právě – záleží na potřebě. Že by je zastavil soucit s „našima“ to opravdu nepředpokládám. Takže jej potřebují – ale k čemu? K tomu, aby vyvolal v konečném důsledku naprostou nechuť k Ukrajině? To mi neštymuje.

Milan h
8. 4. 2022 14:40
Odpovědět  vlastisl

kdyz oni su tam sami Yntelygenty

Pavel
8. 4. 2022 09:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Lidé ve volbách nikomu nic nespočítají, protože většina je již různými sajrajty a totální propagandou přeprogramovaná. Ti, kteří se tento způsob vymývání mozků naučili, se ho naučili u odborníků. Je zapotřebí se skutečně rozumně podívat na pozadí celé situace, takže nevím v čem by Trump měl Putina usměrnit, aby se přestal starat o svůj národ a kolaboroval se svými nepřáteli amíky a EU. Stačí se podívat co EU přinesla nám a v čem žijeme. Nechci nikoho urazit, ale pro mne nemá ten článek žádnou hodnotu. Kupříkladu zmiňovat zde pana Kalouska…..Není zapotřebí nic více dodávat, toť ale pouze můj názor.

M.Š.
8. 4. 2022 12:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Koukám na postupující fašizaci společnosti s otevřenou hubou a neskonalým zklamáním nad postupující debilizací společnosti,kterou má na svědomí tzv.liberální demokracie-fašismus.Všichni do jednoho budou litovat své omezenosti a blbosti,která je objala ve své nenažranosti.A dobře nám tak,nic jiného si nezasloužíme,než zhynout rukou posvěcených ideologií a vrahů temnoty,kteří povstali z bahna tzv.západní společnosti.Ať žije ašismus,který tentokrát nepřichází z němec,ale z ukrajiny…..

M.Š.
8. 4. 2022 12:24
Odpovědět  M.Š.

Chtěl bych ještě dodat,že i ten ukrajinský fašismus je jen zástupný problém,páč jádro pudla tkví ve zmenšujících se zásobách všeho potřebného,což je zatím pro Rusko žádný problém.A celý tzv.západ se může potento,aby Rusko toho nerostného bohatství zbavil.Což je ve své podstatě jediný logický účel,kterým se tzv.západ řídil celá staletí…..okrást,přemístit,lhát a podřídit si ty státy,které mají zatím dostatek všeho.Českomorácko si před třiceti a dvěma lety také podřídil zásluhou pomatených ekonomů v prognosťáku a tak jsme spadli na úroveň rozvojových zemí.

Markýza
8. 4. 2022 14:24
Odpovědět  M.Š.

Taky si myslím, že jde hlavně o tu ruskou Mendělejevovu tabulku. A nezapomínejme, že západní korporace a oligarchové to užuž měli v pazourech a Putin jim to sebral před nosem. Není divu, že jej tak nenávidí.

janle57
8. 4. 2022 12:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud bude na Ukrajině u moci Zelenskij,válka nikdy neskončí žádnou dohodou,
to by museli Rusové vyklidit celou Ukrajinu a přiznat svojí porážku,už je to stálo
dost sil a obětí,proto je nepochopitelné,že ve válce nepřitvrdí natolik,že to do
měsíce ukončí,nechápu proč už nejsou zničené železnice za polskými,slovenskými
a rumunskými hranicemi,odkud proudí na Ukrajinu zbraně stejně tak jako
hlavní silnice,už i v Rusku se lidé ptají jak dlouho to bude ještě trvat,Američané
nikdy soucit s civilisty neměli,viz Bělehrad,Irák,Vietnam atd,atd.Rusové ho mají
a podle toho válka taky vypadá.

Markýza
8. 4. 2022 14:27
Odpovědět  janle57

Co železnice….ani infrastruktura, komunikace a telekomunikace! To, co Amíci vždycky ničí jako první. Pokaždé, když vyletěl do vzduchu nějaký most, například, dověděli jsme se, že to Ukrové. Hrdinští, samozřejmě.

Pavel
8. 4. 2022 14:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Vím, že těch rozumů je tu již hodně, ale pokud se nezvedne generace současných 45-50, tedy tzv.Husákových dětí, tak se nedá vůbec nic řešit. Musím ale zdůraznit, že většinou to nejsou vlastenci, jsou pohodlní a zhýčkaní. Toto prostě vím od lidí, kteří jsou s těmito věkovými kategoriemi ve styku. Jim se kupříkladu ve většině vládnutí těchto současných struktur líbí. Aby došlo ke změně, musí většina pochopit o co se hraje. A na to já již nevěřím. Možná se probudí, až jim na dveře zaklepe bída, ale myslím si, že ani tak nepochopí součinnost a kontinuitu probíhajících dějů. Třeba se ale mýlím.

Gales
8. 4. 2022 18:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Já to vidím tak,že Putin už začal stahovat vojáky na Donbas,udělá tam deratizaci fašistů,uzavře hranici a kdo ji naruší,tak potom zažije tu pravou válku. Jiné řešení Putin nemá,pokud se nechce zatáhnout do dlouhého konfliktu. Takže,maximálně do konce měsíce, bude vymalováno.