Krize UKRAJINA

Ruské jednotky musí vstoupit do Haliče – Kedmi

Rusko by nemělo ponechat žádnou část území Ukrajiny kyjevskému režimu, protože bude nevyhnutelně Západem využito jako protiruská opěrná síla.

Izraelský vojenský expert, bývalý šéf agentury Nativ, Jakov Kedmi, to uvedl ve vysílání na televizním kanálu Rossija 1, uvádí PolitNavigator.

Podle Kedmiho území, stejně jako před stovkami let, tak i dnes opět hraje rozhodující roli v konfrontacích mezi státy.

„Do této války byly na světě dva mýty. První – na území nezáleží, druhý – tanky nejsou v budoucí válce potřeba. Oba se zhroutily. Území má první význam, hlavní. A nejlepším příkladem toho jsou trpaslíci v Pobaltí. Nemají nic jiného než území, které může být základnou pro jiná vojska – která oni nemají, pro rakety – které také nemají.

Totéž chtěli udělat s Ukrajinou a přidat ještě půlmilionovou ukrajinskou armádu. Čili území mělo, má – a dnes je to jasné – velký význam.  V roce 2007 řekl prezident Ruska Bushovi, že je možné rozdělit Ukrajinu na evropskou a východní – to bylo v době, kdy to území nemělo takový význam jako vojenská základna a dnes evropská Ukrajina, mluvíme o Haliči, může být základnou pro ohrožení Ruska,“ řekl Kedmi.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3xqaCxW

sdílet na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
17. 6. 2022 00:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Viz koment pod článkem “Pišulin vyzval osvobodit…” Bodláky je zkrátka teřba vydrbat i s kořeny.

ladislav
17. 6. 2022 01:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Naprosto jasné vyjádření za kterým taky osobně stojím a dávám mu za pravdu .

Vaska
17. 6. 2022 06:04
Ohodnotit příspěvek :
     

a proč jen Halič – taková Aš je taky pěkně zamořená náckama

Ladislav
17. 6. 2022 06:31
Odpovědět  Vaska

Co Aš? Ale Prágl, tam už je fašistický mor!

All
17. 6. 2022 07:22
Odpovědět  Ladislav

Vasko a Ladislave,naprostá pravda,českou republiku je potřeba zbavit nácků,očistit od tohoto jedového moru,umořit a vykopat pryč tyto parazity, cizáky.

Vaska
17. 6. 2022 08:18
Odpovědět  Ladislav

Do Aše je cesta samozřejmě přes Prágl

JEBAL
17. 6. 2022 06:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruský stát,nemuže si nechat před dveřmi svého domu ,plně ozbrojenou agresivní bandu !!!
Žádný stát by stím ,že budou mít za prahem nějaké vojsko nesouhlasilo! Jsem zvědavej jak to dopadne když už Rusko mají základnu v jižní americe! To bude křiku-.

Frank
17. 6. 2022 07:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud Rusové chtějí udržet svůj stát, musí nácky vyhladit všude, kde to jen půjde. A nejen nácky, ale vše, co jim přeloží jen stéblo přes cestu a ohrožuje jejich existenci. A oni to samozřejmě moc dobře vědí. Bude to ještě dlouhá cesta.

oldo
17. 6. 2022 08:22
Odpovědět  Frank

Vyhladit nenávist nelze,ale je třeba ukázat jim ,kda je jejich místo a to důrazně.Čas ustupování je doufám pryč,nemá cenu se ze západem bavit!

Pavel
17. 6. 2022 08:36
Odpovědět  oldo

Když si uvědomíme, že bylo po válce v Německu obžalovaných asi 75000 nácků a z nich odsouzeno do začátku 70 let necelých 8000 tisíc, tak je jasné, odkud ten pokračující nacismus pramení. A to se musí říci, že to byli většinou vysoce postavení nacisté, kteří po válce získali posty v Bundeswehru a ve vysoké politice. Takže vlastně nacismus probublával stále pod povrchem. Nu a my, kteří jsme německou kolonii samozřejmě nyní platíme za to, že nebyl nacismus důsledně vykořeněn a mohou se do naší společnosti takové síly infiltrovat. Doufám, že se je podaří odstavit na vedlejší kolej a nebudou škodit národu.

Ladislav
17. 6. 2022 12:43
Odpovědět  Pavel

To tvrdím a píšu už spoutu let, že Sovětská vojska uděli velkou chybu ve druhé světové. Měli ty germány vybít do posledního! Stačí jedno jediné i zhnilé seminko a vyklíčí celé pole nacistů!

Pozor
17. 6. 2022 09:10
Ohodnotit příspěvek :
     

S Kedmim sa nedá nesúhlasiť !!!
Po vyčistení Ukrajiny Rusko bude musieť pristúpiť k riešeniu strednej a východnej Európy ako náraznikovej zóny, jednoducho sa Rusko vráti k svojmu vyhláseniu z decembra 2021, že NATO sa bude musieť vrátiť pred rok 1997. Nechcem si predstaviť čo sa bude diať ak na to SŠA nepristúpia dobrovoľne. Rusko jednoducho tento bezpečnostný prvok pre seba bude musieť riešiť či chce alebo nechce.