politika

Plynová past v akci: Rusko je připraveno spustit “Nord stream 2” … právě teď

NÁKLADY NA SANKCE: EVROPA PŘEPLATÍ ZA ENERGETICKÉ ZDROJE 400 MILIARD EUR

Novak: Evropa kvůli svým rozhodnutím přeplatí energetické zdroje o 400 miliard eur.

Evropa letos kvůli přijatým rozhodnutím přeplatí za ropu a plyn o 400 miliard eur. Oznámil to 16. června místopředseda ruské vlády Alexandr Novak na okraji 25. petrohradského mezinárodního ekonomického fóra (SPIEF). Poznamenal, že v loňském roce zaplatily evropské země za energetické zdroje obecně asi 350–400 miliard eur.

„V letošním roce, díky rozhodnutím, která Evropa přijala ohledně embarga na ropu a ropné produkty, ohledně prohlášení o postupném opouštění ruského plynu a v důsledku nárůstu cen, ke kterému došlo, Evropa přeplatí asi dalších 400 miliard eur,“ řekl.

Včera vyšlo najevo, že ceny plynu v evropských zemích poprvé od 27. dubna přesáhly 1300 dolarů za 1000 metrů krychlových. Poté, co Gazprom informoval o omezení dodávek plynovodem Nord Stream, náklady vzrostly téměř o 25 %.

PLYNOVÁ PAST V AKCI: RUSKO JE PŘIPRAVENO SPUSTIT “NORD STREAM 2” … PRÁVĚ TEĎ.

“Nord Stream 2” je pod tlakem, ale plyn může být dodáván hned, řekl Alexej Miller a zaklapnul plynovou past Ruska.

Předseda představenstva Gazpromu Alexej Miller na okraj petrohradského mezinárodního ekonomického fóra (SPIEF) řekl, že plynovod “Nord Stream 2” lze použít kdykoliv. 

Jedna větev “Nord Streamu 2” byla podle slov Millera přeorientována na severozápad Ruska.

Stojí za připomenutí, že Gazprom omezil objem dodávek plynu do EU prostřednictvím plynovodu Nord Stream. 14. a 15. června Gazprom oznámil odstavení prvních dvou a poté dalších plynových čerpacích jednotek obsluhujících Nord Stream. Společnost poznamenala, že je to způsobeno zejména odmítnutím společnosti Siemens vrátit turbínu z opravy. V důsledku toho se plánované dodávky plynu pod Baltským mořem snižují o 100 milionů metrů krychlových za den.

Motory Siemens jsou v Kanadě v údržbě, uvádí Bloomberg. Firma je nemůže vrátit kvůli protiruským sankcím země. Německé ministerstvo hospodářství a ochrany klimatu 16. června oznámilo, že jedná s kanadskou vládou o návratu motorů.

V důsledku toho nyní Německo dostává méně plynu. 

Nic však nebrání evropským odběratelům situaci napravit.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/39vSfQc
https://bit.ly/3xXnD3p

P.S.

Co ještě zaznělo:

“Náš produkt – naše pravidla.” Šéf Gazpromu Miller o nové ekonomické struktuře světa.

“Důraz ve vztazích mezi komoditami a penězi se nyní přesunul na stranu komodity. Naše komodita, naše pravidla,“ řekl Miller.

sdíletj na

21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
17. 6. 2022 01:05

Lepší zprávu na dobrou noc jsem si snad ani nedokázal představit. Sice si nemyslím, jako Stephen Hawking, že když pánbůh hází kostkama tak při tom občas fixluje – proč, když je všemocnej, žejo – ale spíš má občas smysl pro škodolibej humor. Podle mě kouká jak tu dole blbnem a pinožíme se a blbnem nakvadrát a časem ho to začne nudit. Pak se na chvilku božsky zamyslí, jukne dolů na tu chamraď, ušklíbne se, a zahřmí mocným hlasem: “Staniž se!” A stane se. Protože tohle prostě nevymyslíš. To musel bejt božskej zásah. Jak ten se teď musí chechtat! A já taky. A za to Ti slibuju, že zejtra budu celej de… až do oběda mluvit slušně a nebudu sakrovat a vzývat Tvé jméno darmo. (Co myslíte, ví, že do oběda chrním? Pššš…) Tak jsem se vyblbnul a jdu hají. To bude božskej spánek…

Pavel
17. 6. 2022 08:22

Albert Einstein, kterému se také nemusí věřit vše, řekl toto. Neexistuje nic co by od počátku stvoření světa nebylo předem určeno nebo dáno, a to ani pohyb křidélka mouchy nebo výbuch atomové bomby. Bůh kostky nevrhá. My jsme tedy asi byli naprogramováni, abychom se nestali ovcemi, ale naopak abychom pozvedli prapor odboje proti jakékoliv tyranii. Takže se příteli neboj, tebe nikdo nezlomí.

Gales
17. 6. 2022 10:01

Se nediv,když jdeš spát v jednu hodinu.

Milan ze Zahrady Čech
17. 6. 2022 12:45
Odpovědět  Gales

V jednu? Tak brzy? To bych neusnul.

Gales
17. 6. 2022 19:42

17.6.2022 v 01:05 si psal že jdeš spát…

Pijack
17. 6. 2022 07:16

Problém je, že do politiky nastoupili aktivisté a ti vyhnali odborníky. Včera jsem se donutil dívat na ČT Jílkovou a žvanil tam Pexa, europoslanec za Piráty. Jímala mě hrůza. tenhle aktivista a neumětel nepotřebuje ke svému nadšení fakta, ale stačí mu politický postoj. Těchto lidí je v Bruselu jako kobylek. Pexa si plánuje, že do zimy předělá celou infrastrukturu dodávek ropy a plynu do Evropy… žííííš mě málem šlehlo. Poslední produktovod NS2 se budoval tuším 6 let. Pokud budou za obyvatelstvo Evropy rozhodovat demagogové a nadšení euro-vylízanci, pak dojde k masakrům, jaké Evropa ještě nezažila…

Frank
17. 6. 2022 07:49
Odpovědět  Pijack

Dokud všechny takové Peksy lidé nevypráskají bičem a nevyhází z oken, bude to jen horší. Ti přeplacení zmrdi si na své vždy přijdou a občana mají na háku.

Pavel
17. 6. 2022 08:15
Odpovědět  Frank

Je to prostě neuvěřitelná banda vypatlanců toho největšího ražení, teď se úplně jasně ukazuje koho tu Soros a jeho globalističtí predátoři instalovali k moci a to ve všech sférách našeho politického systému. Doufám, že na ně jednou také dojde a to brzy.

Pijack
17. 6. 2022 09:04
Odpovědět  Pavel

Nezapomínejme hlavně na Rychetského. To vše, co dnes zažíváme je čistě jeho práce.

zdena
17. 6. 2022 09:27
Odpovědět  Pijack

přesně….

Oy vey
17. 6. 2022 18:04
Odpovědět  Pijack

Rychetského ksicht nevypadá jako český

Milan ze Zahrady Čech
18. 6. 2022 01:35
Odpovědět  Oy vey

Taky mi přijde že to není naše plemeno prasete.

All
17. 6. 2022 08:23

Když si vzpomenu,že československo vyrábělo kvalitní turbíny a zařízení z těžkého strojírenství bezkonkurenčně,jo to byly časy.Místo nich ale máme kalouskovy barony,těm taky platíme 400 miliard sice v korunách,ale i u nás miliarda sem,miliarda tam,opíchaným šumafuk.

JEBAL
17. 6. 2022 08:31

V českém státě, už “dobře bylo”.
Tady nikdy už nebude klid a pořádek do té doby, dokud zde bude nepřeberné množství politických stran, Ne-sorosových neziskovek (kteří se přisají k státnímu korytu!!!Na tak malej státeček,¨
spíše vesničku ,stáčí maximálně 2-3 politické strany i s těma by byli potíže,
senát zcela obrovskýzbytečný přepych,
proč mít 200-500 tisíc vládních politiku !
Všichnise spojí a jdou proti občanum kteří je volili .Nikdo nemuže volit politiky kteří ,slibují! Politik musí přísahat a jak poruší přísahu okamžitě musí odejít!

zdena
17. 6. 2022 09:29
Odpovědět  JEBAL

Politické sliby musí být závazné a vymahatelné, jinak jsou volby o ničem.

Milan ze Zahrady Čech
17. 6. 2022 13:01
Odpovědět  zdena

Je zajímavé co lidí s tím souhlasí a co lidí z těch, co s tím souhlasí, nevolí stranu SPD která to má přímo v programu jen proto, že jim nesedí “Japonec” Okamura – pročež jim ani nestojí za to, přečíst si program SPD. A hoděj to “našemu” Babišovi… Kterej “náš” Babiš nejen že je Rusín, nejen že je to proradnej, na třech židlích rozpr-delenej šmejd, ale navíc se nenaučil ani česky. Ale nemá šikmý voči. A o tom to je. O bezbřehém hlupství voličů.

Ladislav
17. 6. 2022 12:37
Odpovědět  JEBAL

Poruší přísahu a hned pověsit! Jinak to nebude fungovat!

JEBAL
17. 6. 2022 15:32
Odpovědět  Ladislav

Dříve v Turecku za zpronevěru a krádež byla uříznutá ruka která kradlaprava nebo levá.
Tady těm našim politickým umělcum by turci usekli obě- aby s nemohli ani najíst!!

Pat
17. 6. 2022 09:24

Novodobým svazákům se splní jejich sen a zbaví se závislosti na ruském plynu.
Na levném ruském plynu. – dlouhodobé kontrakty odmítaly právě tito svazáci.
A máme tu novou závislost, a to na dvakrát dražším německém plynu, který je stejně fyzicky z Ruska.
Tomu se říká svazácká výhra!
Už za komančů a dnes znova nejsem chopen pochopit nadržené svazáky, kteří vlastní selský rozum vymění za ideovou názorovou disciplínu.

Milan ze Zahrady Čech
17. 6. 2022 13:04
Odpovědět  Pat

Ani tamti ani tito svazáci selský rozum nikdy neměli! Nikdy! Proto ho ani nemohli za něco vyměnit.

TTT
17. 6. 2022 21:36

Přesně nad tímto krokrm jsem už několikrát přemýšlel. Spuštěním NS2 by šla cena okamžitě dolů. Ale je možné, že země EU chtějí platit co nejvíc… Ty, co o tom rozhodují, ceny plynu netrápí a jejich voliči jim to za nějaký čas spočítají.