Ministryně obrany Německa navštívila Oděsu

Německá ministryně obrany Christina Lambrechtová přijela do Oděsy na neohlášenou návštěvu 1. září. V Oděse uskutečnila ministerskou schůzku s šéfem ministerstva obrany Ukrajiny Alexejem Reznikovem. Je známo, že Lambrechtová dala v nadcházejících dnech do Kyjeva pozemní systémy protivzdušné obrany IRIS-T.

“Ukrajina právě teď čelí neuvěřitelnému množství leteckých útoků, a proto je tak důležité, abychom protivzdušné obraně poskytovali ještě větší podporu,” řekla.

Německé ministerstvo obrany, které informovalo o návštěvě vedoucího oddělení na Ukrajině, zase oznámilo „podporu ukrajinských přátel tak dlouho, jak to bude nutné“.

Setkání ministrů obrany Německa a Ukrajiny proběhlo v tajnosti v jednom z protileteckých krytů v Oděse. Reznikov oznámil plány Ukrajiny na vstup do NATO v rámci tzv. zrychlené řízení, které 30. září oznámil prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj. Lambrecht však připomněl, že je k tomu zapotřebí souhlas všech zemí aliance, zatímco Ukrajina bude muset „splnit řadu podmínek“.

Berlín již dříve oznámil, že Ukrajině poskytne dvě obrněná vozidla MARS II MLRS a 50 obrněných vozidel Dingo a také čtyři samohybné houfnice, čímž se jejich celkový počet zvýšil na 14. Německý kancléř Olaf Scholz zároveň odmítá poskytnout Kyjevu Tanky Leopard ale nezastaví vojenskou podporu pro Ukrajinu.

Kromě toho bude Německo hostit centrum pro sledování a řízení opatření na podporu Ukrajiny, které vytváří ministerstvo obrany USA. Plánuje se, že velitelské centrum zjednoduší systém výcviku ukrajinské armády a další vojenské pomoci Ukrajině. Také Federální zpravodajská služba (BND) poskytuje ukrajinským úřadům zpravodajské informace, včetně informací o poloze pozic ruských ozbrojených sil.
https://bit.ly/3M667iT

sdíletj na

4.1 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pan Tau.
3. 10. 2022 19:52

Ženský chtějí prostě válku,..

Gales
3. 10. 2022 19:55

Ať chcípnou

Aleš
3. 10. 2022 20:11

Wehrmacht přišel na to, že je lepší než mrznout u Stalingradu, poštvat proti sobě Rusy a ukrajince.

josef
3. 10. 2022 21:51
Odpovědět  Aleš

No, pořádek s banderovci a pohrobky bojovníků SS divize Galicia, i když tam spíše byli uvědomělí Poláci, tak s nima, s nima je nutné pořdek udělat. Je to podobné jako mít jisté etnikum za sousedy. No a Němci ? Proč by měli cestovat za zimními radovánkami k Moskvě a Stalingradu? Na to přece stačí pár pittomců z místních zdrojů ve vládě na zákaz paliv z Ruska, a šílený spojenec, který vyhodí plynovody do povětří. A zimní radovánky spojené s hladem, tedy pardon, s redukční dietou jsou alespoň na rok zajištěny.

zdena
3. 10. 2022 20:14

Co všechno ještě tam potřebují rozmlátit …. ? Úplně všechno ? A co pak ?

sizok
3. 10. 2022 20:23

Poslední výprask jim nestačil.
Asi ho co nějakou dobu potřebují.

Autor
3. 10. 2022 20:40

Pche. To je můj komentář k oné političce. K našim politikům ve vládě a co je podporují se vyjadřuji stejně.

Napadlo mne, co by asi řekl Vinnetou z nově klasifikované “genderově rasistické” knihy Karla Maye, asi: “Uff, uff!”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
janle57
3. 10. 2022 20:45

Asi jim tahle dáma,zajisté potomek příslušníků hrdinných jednotek SS,které v roce 1941
Oděsu dobyly,vysvětluje jakou tenkrát Ukrajinci udělali chybu,kterou by ted´už neměli
opakovat,v bojích s Rusy měl německý wehrmacht ty nejlepší zkušenosti,takže každá rada
drahá.

Masunta
3. 10. 2022 21:32

Germánie se ještě neprospala z pokračování druhoválečného konfliktu s Ruskem. Jakoby dostávání na pr.el od Rusů měli už jako drogu.

Pedro
3. 10. 2022 22:25

Kdopak schválně všude dosazuje slepice? A chlapi jen čumí. Kdo udělal z chlapů mamánky a baby? No kdo? Dopadneme jak sedláci….Chlapi už neexistují, jen pokérované buzny s kroužkama v blatníkách. Hezkou budoucnost všem.

Pavel z Moravy
4. 10. 2022 12:06
Odpovědět  Pedro

Když lodě byly dřevěné, tak chlapi byli železní, teď když jsou lodě železné, tak chlapi jsou dřevění.

Pedro
3. 10. 2022 22:29

Anglosas natočí další film Rambo a bude se jmenovat Ramlice. Hlavní role černá lesba a bude zabíjet bělochy. To by sedlo pro dnešní kretény jako trhák všech dob.