politika

Referendum – Moskva začíná netradičně a VÍTĚZÍ

Jurij Podoljaka

Dnes končí referendum na osvobozených územích někdejší USSR o jejich připojení k Ruské federaci. Proto jsem zařadil komentář známého ruského bloggera Jurie Podoljaky:

Kyjev se zjevně připravoval na standardní schéma hlasování, které mohl snadno narušit pomocí amerických “Himmarsů” a 155mm “Excalliburů”, které byly na Ukrajinu nenápadně dopraveny právě v době referenda. 

Moskva ale rozehrála netradiční hru.

Nevybrala si jen stacionární volební místnosti, kam by se místní obyvatelé báli přijít nejen kvůli možným útokům, ale také kvůli poskokům Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU), kterých je na těchto územích mnoho a kteří by všechny děsili, že všichni (účastníci referenda) budou identifikováni a předáni SBU.

To by výrazně snížilo volební účast v Chersonu a Záporoží a vedlo k neúspěchu.

Rozhodnutí, co nejvíce decentralizovat volební okrsky a co nejvíce se věnovat přenosným urnám, zabilo dvě mouchy jednou ranou. Kdo se bojí, bude volit doma a nemusí chodit do volebních místností.

Výsledek prvních 4 dnů si můžeme prohlédnout níže: 

Výsledky 4. dne referenda – účast podle výsledků čtyř dnů:

v DLR – 86,89 %; 

v LLR – 83,61 %; 

v Záporožské oblasti – 66,43 %; 

v Chersonské oblasti – 63,58 %. 

Do konce týdne tedy nejspíš Rusko získá nová území. A je to už prakticky nevyhnutelné – a proto Blinken a Frau Berbock (v Rusku nazývaná skokankou na trampolíně – pozn.překl.) tak hysterčí.

(viz.video s Berbockovou v odkazu níže, kde ta hyena blábolí o „hlavních ruských kalašnikovů“ přiložených k hlavě každého voliče a o střílení do voličů a jejich znásilňování, a vychází přitom z faktu, že před každou volební místností stojí ozbrojená hlídka, zajišťující bezpečnost průběhu hlasování. Dojemná je také její výzva ke sjednocení proti Rusku, protože pokud toto akceptujeme, bude to brzy i jinde…“ atd.)

Překlad: st.hroch  
Bavorovy poznámky
https://bit.ly/3UJ5jo3

DOPLNĚNO: Dnešní svět s “Podoljakem”

Hlas z paralelního vesmíru – je na ně stříleno, jsou znásilňováni a poté nuceni hlasovat se zbraní u hlavy

A to se vší vážností přednáší německému publiku ministryně obrany Německa Berbocková o referendech v DLR, LPR , Chersonské a Záporožské oblasti. A ti co sedí ve studiu s chytrým pohledem přikyvují a předstírají, že tomu všemu věří. Nebo možná opravdu věří? Frau Berbocková přece nemůže lhát. Že ano? V paralelním vesmíru je možné všechno.

https://t.me/drugoeeto/4194

sdílet na

34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
miro
27. 9. 2022 17:32
Ohodnotit příspěvek :
     

V raichu je 2 mil.lidi odkázáno na bezplatní stravu-nový fenomen-chudoba a to ještě není zima.

27. 9. 2022 17:52
Odpovědět  miro

Jo v USA je jich přes 40 mil., héč. Najděte si něco o SNAP, dříve se tomu říkalo Food Stamps – to nebylo dost salónféhig (skoro jako žebračenky). Lépe zní Dodatečné Naturálie, $125 na měsíc na hlavu, to se rozšoupnou.

Pedro
27. 9. 2022 18:08
Odpovědět  primak

Stačí na youtrubce “René Pudleiner”, výživné, jak jdou teroristi do hajzlu.

zuza
27. 9. 2022 22:43
Odpovědět  Pedro

ale v Kalifornii a na Floride aspoň nezmrznú… nechcem si ani predstaviť čo sa bude na Vianoce diať v Európe, keď hnedé a čierne dárečky začnú mrznúť a nedajbože sa im zníži renta

Autor
27. 9. 2022 18:00
Odpovědět  miro

U nás to nebude lepší.

27. 9. 2022 17:38
Ohodnotit příspěvek :
     

To bylo už za US invaze do Iráku, kdy Saddám se procházel ulicemi Bagdádu a lidi júbelovali, že za každým tím júbelujícím stál Saddámův hrdlořez s nožem.

A taktéž při referendu na Krymu byl za každým hlasujícím jeden ruský voják se samopalem. Jistě to byla starost tolik těch vojáků se samopalem dát narychlo do kupy.

Taktéž v těch 4 republikách, zatímco Rusové bojujou na frontě, dostali opušťák, museli honem honem s nabitým samopalem na hlasovací místa.

27. 9. 2022 18:29
Odpovědět  primak

Tak opět děláš dusno tady? Na NR už máš utrum? Ty vojáky se samopalem si sami vyžádali, to nevíš? Stejně jako to, že první čtyři dny budou z důvodu bezpečnosti volit doma, kam jim ozbrojená stráž dopraví volební urnu. Takže nech si to žvástání, až tě vezme sereš na sandál a potáhneš světem za lepším – třeba se uchytíš u komediantů jako vyvolávač.

sizok
27. 9. 2022 18:55

Kašli na toho hňupa.

Albi
27. 9. 2022 22:46

Ale ne, je to jen vtipné podání budoucích mainstreamových zpráv.
Taky bych potřebovala “přeložit” kolektivně-západní informace do “lidštiny”.
Např.:
“…. je na ně stříleno, jsou znásilňováni a poté nuceni hlasovat se zbraní u hlavy”.
Mám pochybnosti, jestli všechno probíhalo v daném pořadí – nejdřív na ně stříleli (a mnoho pravděpodobně zastřelili), pak je znásilnili a teprve potom hlasovali???
Ale zas – když to řekla Berbocková ….. přece by tak nelhala. 🙂

27. 9. 2022 23:32
Odpovědět  Albi

Normálka. Haranti, že nejsou voliči, vystřílej, a pak z kvérem u hlavy voličů znásilňujou. no a pak se volí.

Václav
27. 9. 2022 22:35
Odpovědět  primak

A tebe už asi do té blbé palice střelili.

Jan
28. 9. 2022 13:15
Odpovědět  primak

Jdi se vykalit, člověče…

Pedro
27. 9. 2022 17:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Nikomu není divné, že jsou všude po Evropě dosazované vzteklé slepice na klíčové pozice. Hnus!

Autor
27. 9. 2022 17:59
Odpovědět  Pedro

Ne, sice s jinými přívlastky, ale i to vaše jde, to se totiž děje v “naší civilizaci” již dlouho předlouho. Dnes to jen dosáhlo vrcholu. USA a Anglie nepotřebují žádné skutečné politiky na kontinentální Evropě. Už jste pochopil, že hra na Brexit byla jenom divadýlko?
Anglie a USA to převzali, má jen jednu zahraniční politiku, všechno rozhádat, znesvářit a plout jako “mírotvůrce” …
A teď si představte, co si myslet o těch, co podporují ve všem americké a anglické …

Pedro
27. 9. 2022 18:13
Odpovědět  Peter

U nás to začalo Parkanovou. Anglosas byl u nás okamžitě po 89. Kolonii v středu Evropy, to je pro ně zázrak. Rozbili Československo, spolu by nás tak snadno neokradli a neterorizovali. Jsme určeni k zániku, bohužel.

27. 9. 2022 17:48

Máš smůlu, oni tam jsou, mezinárodní kontrola. Bohužel, naše a zahraniční média (ty co nikdy nelžou) o tom nic nepíšou. A jak jistě víš, když tedy co nepíšou a nehlásají, tak to se neděje.

Ale možná, že ty víš, jak mezinárodní kontrola se vždy dostavuje k volbám v Americe. Ale o tom nám média taky nic neříkaj. A tak tedy se to asi nestává…

Aleš
27. 9. 2022 17:48

Jste typicky dezinformator.

Aleš
27. 9. 2022 17:49
Ohodnotit příspěvek :
     

To je demokracie, kterou Zapad opustil. Kam chcete tam běžte. Jsou v Rusku. Ok.

Masunta
27. 9. 2022 18:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Když si uvědomím, kolik úsilí toto stálo rusko a povstalecké republiky – klobouk dolů.
V Donecku pokračuje sčítanie hlasov, zahraniční pozorovatelia sledujú priebeh. Podľa španielskeho pozorovateľa Fernanda Moragona „proces počítania je veľmi transparentný, urny boli otvorené pred nami, všetko spĺňa všetky požiadavky“.
—————————————————————————————————————————
Referendum v Záporožskom regióne.
V Melitopole je aj v posledný deň hlasovania, keď už mnohí odvolili, stále vidieť vo volebnej miestnosti množstvo ľudí. Všetci sú tam nahnaní pod hlavňami samopalov…
—————————————————————————————————————————
Zdroj v prezidentskej kancelárii Ukrainy prezradil, že kancelária prezidenta je pripravená vytvoriť špinavú jadrovú bombu, ktorá by zadržala Rusko. Na Bankovej už bol zriadený štáb s jadrovými vedcami a vojakmi, ktorí narýchlo pripravujú skupinu na vývoj jadrových zbraní.
/Ukrajinský TG-kanál „Rezident“/

Pavel
27. 9. 2022 18:10

koukám placený informátor josef vyskočil zase zamečel

sizok
27. 9. 2022 18:16

Je to hlupák. Modrožlutá ovce.

Kral
27. 9. 2022 18:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Po osmi letech, kdy místní obyvatele v těchto oblastech Ukrajinci vraždili se konečně dočkali svobody…. Kdyby se to nestalo, tak už je několik milionů lidí vyvražděných… Lze si najít videa z roku 2014, jak Porošenko vyhrožuje, jak snima zatočí… Sami Ukrajinci si dávali na net jak jim rozstřelují domy, prý, že vybuchují klimatizace…Jak se u toho chechtali… To vše se dá z té doby dohledat… V té době ještě bývali informace o ukrajinské genocidě i v Mladé frontě… A pak tiše po pěšině… Vraždili obyvatele a u nás jsme se smáli, nikdo za mrtvé a ohrožené hladovku nedržel že?

Frankie
27. 9. 2022 18:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Dalo se to čekat. Po volbách v Itálii další dobrá zpráva a těch není nikdy dost.

Petr
27. 9. 2022 18:32

Ty si tak chytrej , nejsi ty od Pekaryzny ???? Ta je stejně chytrá jako ty ! :)))))

Kral
27. 9. 2022 18:36

Tak miliony rusky mluvících vyhnali za hranice do Ruska a Ukrajinců těch tam bylo pár, je to totiž část rusky mluvících obyvatel, tak proto ta sounáležitost s Ruskem, jenom propaganda se nám snaží namluvit, že většina těch obyvatel miluje Banderu a Zelenského… Většina lidí co se nezajímá ani neví, že to je ruskojazyčná většina…Proto takové dezinformace, že je ruská strana unáší atd….A takové různé plácání…

Drak
27. 9. 2022 18:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Berbockové představa referenda vychází z jejích představ, jak by bylo krásné a vzrušujícím mít u hlavy hlaveň samopalu, jako vztyčený falus a být znásilněna, což při jejím zjevu musí být jejím snem a z jejích keců, přímo sálá.

Gales
27. 9. 2022 19:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak u blbečků na dvorečku.U nás bude zítra taky referendum ulice.Jestli se bude mordovat nebo zvonit klíči.Fiala se pro sichr hodil marod a chystá si kufry.Přeci se nenechá chytit tou lůzou a prokremalskými šváby.To by bylo pod jeho úroveň.

Rapa
27. 9. 2022 19:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Zdravím Rusko, bratry a sestry,jsme s vámi.Pozdravuju všechny bratrské slovanské národy.Sláva bohům,předkům našim a všem jejich dětem na Zemi.Jsem jedním z vás a miluji vás všechny,náš rod,naši rodinu.

Pavel z Moravy
28. 9. 2022 11:01
Odpovědět  Rapa

Já se absolutně přidávám k tomuto přání. Není co dodat. Kéž je nás více a více, toť jediná moje prosba.

Václav
27. 9. 2022 22:33
Ohodnotit příspěvek :
     

To ta pi..zda ještě neví, že ji amikakaráden definitivně ufikli možnost dodávek plynu. Mám obavu, že ji helmuti nepochválí.

Administrátor
P.A.Semi
28. 9. 2022 03:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak už jsou výsledky těch referend…
(Ta čísla, co tu citují v článku Podoljaka, byla už 3. den referend, ještě před skončením…)

V Lugansku přes 98% pro připojení k Rusku, v Doněcku přes 99%, v Záporoží 93%, v Chersonu 87%.

V článku ale neuvádějí volební účast, ani jakou metodikou by ta volební účast byla počítána, jestli z počtu lidí, co tam jsou nyní, nebo z počtu lidí, kteří tam byli třeba před rokem…?
Zato tam vysvětlují, jaká bude legislativní procedura toho připojení…

Kdybyste ale sledovali ta videa, co tam natáčel Patrick Lancaster a další novináři, bylo by dost zřejmé, jak jsou tamní lidé, zejména mladí, nadšení z toho referenda a z možnosti, že budou brzy součástí Ruska…
(Je tam třeba i zajímavé, že myslím asi v Lugansku tam mají samé ženské a málo chlapů – zřejmě jsou na frontě, nebo pohřbení…?)

πα½

Pavel z Moravy
28. 9. 2022 10:58
Odpovědět  P.A.Semi

Díky za info, dejte tady potom vše co budete vědět. Já se jenom připojím s tím, že 7. října slaví president Putin 70 narozeniny. Kdo alespoň trochu věří astrologii, potom ví, že jeho narození ve znamení Vah mu odpovídá, poněvadž o zrozencích v tomto znamení se mluví, že jsou laskaví a ochotní pomáhat druhým. Alespoň já mám několik známých osob zrozených v tomto znamení a všichni jsou to laskaví lidé, kteří druhým ochotně pomohou. Jestli je to náhoda, potom díky za ni.

Administrátor
P.A.Semi
28. 9. 2022 23:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

Takže oficiální výsledky i s účastí:
https://tass.com/politics/1514527

Tedy i kdybychom brali, že ti, kteří se nezúčastnili, byli proti, tak i v tom regionu s nejnižším poměrem mají ústavní většinu ze všech obyvatel:

Cherson účast 78.86%, pro 87.05% – tj. 68.64% z celé populace pro, tedy ústavní většina.
Záporoží účast 85.4%, pro 93.11% – tj. 79.5% z celé populace pro
Lugansk účast 94.15%, pro 98.425 – tj. 92.67% z celé populace pro
Doněck účast 97.51%, pro 99.23% – tj. 96.76% z celé populace pro

Když vás někdo 8 let brutálně teroristicky ostřeluje, zavraždí 14 tisíc lidí, z toho 500 dětí, v průměru každý týden jedno, tak se není vůbec co divit, že tam ty teroristické fašisty fakt nemají rádi, a to naprosto všichni…

http://www.infokuryr.cz/n/2022/09/28/peter-haisenko-kdyz-demokrate-delegitimizuji-referenda/
»Kdo se v nových podmínkách nezorientuje, musí a bude mít svobodu přestěhovat se do té části Ukrajiny, kde vidí svou vlast. To je další referendum, tentokrát nohama. Poté již není důvod k nepřátelským akcím.«

πα½

Administrátor
P.A.Semi
28. 9. 2022 20:28
Odpovědět  P.A.Semi

Jen na okraj poznámka o naší TV Goebels24 – když o tom měli dnes ve zprávách něco říct, čekal jsem, jestli tahle čísla zmíní… Zmínili, ale aspoň je všechny řekli otočeně (sedm-a-osmdesát, osm-a-devadesát), aby to psychologicky působilo, že jsou menší… A hned za tím to nezapomněli okořenit prolhaným přídavným jménem, že prý “zmanipulovaná” referenda, jako předtím tu pořád psychologicky manipulovali lživým výrazem “nezákonná” referenda…

U téhle propagandistické stoky (ČT, asi i Nova) je třeba, pokud už se tím jejich svinstvem chcete špinit, být ostražitý, protože kromě mixu pravdivých i nepravdivých zpráv to ale vždy okoření psychologicky manipulativními výrazy… Pak ještě často zahlcují zbytečnostmi, aby mohli zamlčovat důležitější věci – proto leckdy je zajímavější, co v těch zprávách neřeknou, než to, o čem tam žvaní vrchovatě…

A v archivu ivysilani od začátku tohoto roku jednak zrušili titulky u zpráv (aby v tom nešlo vyhledávat a přesně citovat jejich lži a manipulace), a nyní k tomu ještě to video se zprávami rozsekávají na pár-minutové kousky, aby se nedalo rovnou najet třeba na desátou minutu bez nutnosti to sledovat celé od začátku…

πα½